*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ03  (Αναγνώστηκε 877806 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
NEOI πίνακες Μαθηματικών μετά και τις προσλήψεις στα Εκκλησιαστικά (22/09/14)
« Απάντηση #2254 στις: Σεπτέμβριος 22, 2014, 06:47:19 μμ »
Πίνακας με όλες τις προσλήψεις Μαθηματικών σε Α και Β φάση Γενικής , Α φάσης Ειδικής και Α Εκκλησιαστικών στο https://app.box.com/s/alwtnorwmw7m8f84cz8z
(στο τέλος βρίσκονται αυτοί του πίνακα Γ)

Εκκαθαρισμένος πίνακας Μαθηματικών στις 22/09/2014 (μετά και τις Α και Β φάση Γενικής , Α φάσης Ειδικής και Α Εκκλησιαστικών) στο https://app.box.com/s/usls1wmq9jz03bj27w1z

Παρατήρηση :  Στον πίνακα με τις προσλήψεις όσο αφορά αυτούς της Ειδικής εμφανίζονται ΜΟΝΟ αυτοί που είναι και στον πίνακα Β της Γενικής, δεν βρίσκονται δηλ. όλοι της Ειδικής που διορίστηκαν σε αυτή την φάση, μια που αναφέρομαι στον πίνακα Β της Γενικής.

Ευπρόσδεκτη κάθε επισήμανση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:01:31 »

Αποσυνδεδεμένος dimitris_phys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2255 στις: Σεπτέμβριος 22, 2014, 07:00:40 μμ »
Δεν είναι δικό σου πρόβλημα! Είναι θέμα νόμου. Αν τους αφήσουμε να τα μαγειρεύουν και να παρανομούν είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Οι καθυστερήσεις στην ανακοίνωση των προσλήψεων οφείλονται κατά την γνώμη μου και στα μαγειρέματα που κάνουν για να βολέψουν δικούς τους κοντά στις περιοχές τους. Και πέρυσι στην περιοχή Α και Δ Δωδεκανήσου κάνανε μαγειρέματα αλλά κατώτερου επιπέδου. Συγκεκριμένα έπαιξαν με το κουτάκι ερμηνεύοντας στις φάσεις διαφορετικά που πάει κάποιος που έχει πρώτος σειρά: Στην Α ή στην Δ; Στην μία φάση πήγαινε Δ και στην επόμενη στην Α! Αυτό μου είπε συνάδελφος πέρσι...

  Sikat σε ευχαριστώ για την απάντηση.Την ένσταση που την καταθέτω; Στο υπουργείο ή στην Διεύθυνση; Πάντως θα τινάξει όλη την φάση των αναπληρωτών των φυσικών γιατί το σύστημα έτρεξε λάθος και παράνομα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris_phys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2256 στις: Σεπτέμβριος 22, 2014, 07:09:52 μμ »
Θα προσπαθήσω να απαντήσω στις απορίες σας.
Το 20% των τριτέκνων αντιστοιχεί σε 30 άτομα. 149 είναι οι συνολικές κλήσεις.
Θα παρατηρήσατε φυσικά ότι πήρε 18 τρίτεκνους και μάλιστα μερικούς από τον πίνακα Γ. Γιατί συνέβη αυτό?
 Το σύστημα ξεκινά και επιλέγει με βάση τη τρέχουσα κατάταξη και προτίμηση του καθενός ( τα κουτάκια νομίζω στο τέλος αλλά δεν ανακοινώνονται στο τέλος)
Μέχρι το 120 θα έπρεπε να υπάρχει σταθερή ροή , βέβαια μέσα σε αυτούς τους 120 υπάρχουν και τρίτεκνοι άρα αυτούς τους αφαιρούμε από το 30. Άρα για τη τρέχουσα φάση 30-10=20. Χρωστά λοιπόν άλλους 20 τρίτεκνους μέχρι να συμπληρωθούν τα 149 άτομα. Το σύστημα πλέον συνεχίζει με τους τρίτεκνους. Βρίσκει 4 από το πίνακα Β και προχωρά στο πίνακα Γ όπου βρίσκει άλλους 4. Σύνολο οι τρίτεκνοι 18 και δεν έχει άλλους. Είμαστε πλέον στα 128 άτομα και το σύστημα συμπληρώνει με «κανονικούς» από εκει που είχε σταματήσει.
Από το 135 και μετά νομίζω ότι βλέπουμε κανονικούς που «παίρνουν» τη θέση τριτέκνων εφόσον αυτοί δε δήλωσαν τις συγκεκριμένες περιοχές ή δε βάλαν κουτάκι.

Φυσικά όλα αυτά κατά προσέγγιση μιας και δε ξέρω τον αλγόριθμο του προγράμματος , για αυτό νομίζω ότι τα νούμερα δε ταιριάζουν ακριβώς.

Πάγιο αίτημα των τριτέκνων όταν οι πίνακες ήταν ανοιχτοί ήταν οι τρίτεκνοι που προσλαμβάνονται με τη σειρά τους να μην μπαίνουν στο 20% . Ευτυχώς το υπουργείο δε το δέχθηκε γιατί τότε το ποσοστό τους θα ήταν μεγαλύτερο από 20% και συνεχώς θα μεγάλωνε εφόσον οι τρίτεκνοι θα ανέβαιναν όλο και πιο ψηλά.

Εδώ να σημειωθεί και αν κάποιος ξέρει ας μας ενημερώσει. Όταν φτάνουμε στο πίνακα Γ πρώτοι νομίζω είναι οι πολύτεκνοι χωρίς προϋπηρεσία (Το ελπίζω τουλάχιστον από το να είναι πραγματικά ειδικές κατηγορίες ). Αυτοί με το άνοιγμα των πινάκων θα προταθούν στο πίνακα Β έναντι των υπολοίπων. Άρα του χρόνου και αυτοί θα είναι μπροστά σας (μας)

Τέλος παρατηρώντας το πίνακα των βιολόγων ίσως να υπάρχει και μια αδικία (ακόμη) . Αν υποθέσω ότι στα 4 ναι που βλέπω στις ειδικές κατηγορίες έστω και ένας είναι πολύτεκνος τότε το σύστημα δε τους πήρε ως τρίτεκνους αλλά με τη σειρά τους.

Κάποιος με πληροφορίες από μέσα ίσως μας διαφωτίσει.
Kery το σύστημα αφού τρέχει και δεν βρίσκει τριτέκνους πρέπει να αρχίσει από την αρχή. Να πάρει όσους τρίτεκνους έχει και να τηρήσει τους πίνακες. Δηλ. Αυτούς που είπες 4+4 έπρεπε να τους πάρει στο τέλος σύμφωνα με τα μόρια τους. Γίνεται καταστρατήγηση του πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος vl08

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πίνακας με όλες τις προσλήψεις Μαθηματικών σε Α και Β φάση Γενικής , Α φάσης Ειδικής και Α Εκκλησιαστικών στο https://app.box.com/s/alwtnorwmw7m8f84cz8z
(στο τέλος βρίσκονται αυτοί του πίνακα Γ)

Εκκαθαρισμένος πίνακας Μαθηματικών στις 22/09/2014 (μετά και τις Α και Β φάση Γενικής , Α φάσης Ειδικής και Α Εκκλησιαστικών) στο https://app.box.com/s/usls1wmq9jz03bj27w1z

Παρατήρηση :  Στον πίνακα με τις προσλήψεις όσο αφορά αυτούς της Ειδικής εμφανίζονται ΜΟΝΟ αυτοί που είναι και στον πίνακα Β της Γενικής, δεν βρίσκονται δηλ. όλοι της Ειδικής που διορίστηκαν σε αυτή την φάση, μια που αναφέρομαι στον πίνακα Β της Γενικής.

Ευπρόσδεκτη κάθε επισήμανση.


Βρε παιδια τα'χω χασει τελειως... Καποιοι ειδικης μπορει να ειναι στον πινακα γενικης?
Δεν ανηκουν ολοι οι ειδικης σε ενα πινακα ?   
Καποιον ειδικης μπορει να τον προσλαβουν στη γενικη? Τι γινεται?  Δεν καταλαβαινω ..... :-\
Μπορει κανεις να μου πει?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:01:31 »

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2258 στις: Σεπτέμβριος 22, 2014, 09:45:44 μμ »
   Συνάδελφοι καλημέρα! Έχω να σας εκθέσω παρόμοια απορία. Στις προσλήψεις φυσικών πήραν τρίτεκνο στη Α΄Δωδεκανήσου ενώ την είχα δηλώσει και είναι ποιο κάτω από εμένα στον πίνακα των αναπληρωτών. Από το υπουργείο που επικοινώνησα μου είπαν ότι επειδή το ποσοστό του 20% δεν καλύφθηκε συνέχισε μετά από τον πίνακα. Τους είπα είναι παράνομος ο τρόπος που τρέχει το σύστημα.
  Το εξηγώ αναλυτικά τι έχει γίνει και μάλιστα 2 φορές. Καλεί 100 φυσικούς . Κανονικά πρέπει να πάει 80 από πίνακα και 20 τρίτεκνους. Τρέχει τους 80 καλεί άλλους 10 τρίτεκνους και μετά αφού δεν έχει καλεί άλλους 10 από τον πίνακα. Σκέφτομαι να κάνω ένσταση την Δευτέρα, άλλα είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημα που μπορεί να τινάξει την φάση στον αέρα.

Καταρχην δεν θα τιναξεις καμια φαση στον αερα Λαθος εχει ξανασυμβει και με καλεσαν μονο μου για να διορθωσουν το λαθος Ανακοινωθηκε στο διαυγεια κανεις βεβαια δεν το πηρε χαμπαρι και όλα καλα όλα ωραια οποτε μην αγχεσαι. Ειναι λάθος δικο τους το εχουν ξανακανει. Το συστημα τρεχει μια χαρα Κανονικα αν θελει 20 τριτεκνους στους 100 που θα καλεσει και έχει βρει μονο τους 10 για τις περιοχες που θέλουν να προσλάβουν ξανατρεχουν το συστημα απο την αρχη ετσι ώστε να μην υπαρξει αδικια Γιαυτο πολλες φορες λενε οτι κολησε το συστημα γιατι το συστημα πρεπει να τρεξει μια και δυο φορες για να διαπιστωθει αν υπαρχουν 20% τριτεκνοι στις προσφερθεισες περιοχες. Αν υπαρχουν εχει καλως αν δεν υπαρχουν διαπιστωνουν ποσοι υπάρχουν και ξανατρεχουν το συστημα χειροκινητα Αυτα που σου ειπαν ειναι φουμαρα για να καλυψουν το λαθος τους Κανε ενσταση θα σε παρουν μονο στην περιοχη που έπρεπε να σε παρουν
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2014, 09:47:39 μμ από Demek »

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2259 στις: Σεπτέμβριος 22, 2014, 09:53:48 μμ »
Όλο και κάτι νέο λοιπόν μαθαίνουμε :). το υπουργείο φροντίζει να μη βαρεθούμε ποτέ 8). Άρα Δημήτρη πας για ένσταση.
Να μας ενημερώσεις μετά, έστω και σε π.μ.

Αποσυνδεδεμένος dimitris_phys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2260 στις: Σεπτέμβριος 22, 2014, 11:04:41 μμ »
Καταρχην δεν θα τιναξεις καμια φαση στον αερα Λαθος εχει ξανασυμβει και με καλεσαν μονο μου για να διορθωσουν το λαθος Ανακοινωθηκε στο διαυγεια κανεις βεβαια δεν το πηρε χαμπαρι και όλα καλα όλα ωραια οποτε μην αγχεσαι. Ειναι λάθος δικο τους το εχουν ξανακανει. Το συστημα τρεχει μια χαρα Κανονικα αν θελει 20 τριτεκνους στους 100 που θα καλεσει και έχει βρει μονο τους 10 για τις περιοχες που θέλουν να προσλάβουν ξανατρεχουν το συστημα απο την αρχη ετσι ώστε να μην υπαρξει αδικια Γιαυτο πολλες φορες λενε οτι κολησε το συστημα γιατι το συστημα πρεπει να τρεξει μια και δυο φορες για να διαπιστωθει αν υπαρχουν 20% τριτεκνοι στις προσφερθεισες περιοχες. Αν υπαρχουν εχει καλως αν δεν υπαρχουν διαπιστωνουν ποσοι υπάρχουν και ξανατρεχουν το συστημα χειροκινητα Αυτα που σου ειπαν ειναι φουμαρα για να καλυψουν το λαθος τους Κανε ενσταση θα σε παρουν μονο στην περιοχη που έπρεπε να σε παρουν
Demek ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Αποσυνδεδεμένος vl08

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2261 στις: Σεπτέμβριος 23, 2014, 02:20:26 μμ »
 Βγηκε ανακοινωση για νεα φαση 500 πε και δε την Παρασκευη

http://xenesglosses.eu/2014/09/2000-10/

Μαλλον απογοητευτηκαμε τελειως  >:( >:( >:(
Δεν βλεπω κανεναν σχολιασμο ....

Αντε βρε θα παρει λιγους ακομη, μην σταματατε να ελπιζετε !!!!

Αποσυνδεδεμένος Chunk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2262 στις: Σεπτέμβριος 23, 2014, 02:53:35 μμ »
Πέρσι είπαν ότι δε θα πάρουν πολλούς αναπληρωτές στη δευτεροβάθμια αλλά δεσμεύτηκαν ότι θα τους απασχολήσουν στην ενισχυτική και είδαμε τι έγινε.

Φέτος πάλι, όλο το καλοκαίρι διατυμπάνιζαν ότι θα πάρουν πολύ κόσμο...

Και διαπιστώνω ότι όσους μαθηματικούς αναπληρωτές κάλεσαν πέρσι, κάλεσαν και φέτος!

Σκέτη κοροϊδία...

Αποσυνδεδεμένος vl08

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2263 στις: Σεπτέμβριος 23, 2014, 03:08:34 μμ »
Σε καποιο αρθρο παντως διαβασα πως δεσμευτικαν να ξεκινησει η ενισχυτικη των Οκτωβριο!!!!
Αν ξεκινησει μεσα στο ΄14 θα το θεωρουσα προοδο !

Αλλα τωρα μας ενδιαφερει η γ φαση ?
Με επισημα κενα 83 ποσους να παρει?

Αποσυνδεδεμένος math2181

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Βρε παιδια τα'χω χασει τελειως... Καποιοι ειδικης μπορει να ειναι στον πινακα γενικης?
Δεν ανηκουν ολοι οι ειδικης σε ενα πινακα ?   
Καποιον ειδικης μπορει να τον προσλαβουν στη γενικη? Τι γινεται?  Δεν καταλαβαινω ..... :-\
Μπορει κανεις να μου πει?
Οι απορίες σου κάθε φορά με στέλνουν αδιάβαστη !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2014, 03:59:25 μμ από math2181 »

Αποσυνδεδεμένος dia-pyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2265 στις: Σεπτέμβριος 23, 2014, 07:49:57 μμ »
Πρόσεξε...

1) Είμαι ο x ο οποίος έχω πτυχίο Μαθηματικού  => κάνω τα χαρτιά μου για τη γενική.

στη συνέχεια πάω και κάνω ένα μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή οπότε...

2) Ο Μαθηματικός x έχει ΜΔΕ στην Ειδική Αγωγή  => κάνω τα χαρτιά μου ΚΑΙ στην ειδική.

Διαμορφώνονται Δύο πίνακες Μαθηματικών: Γενικής και Ειδικής

Μπορεί τον x να τον καλέσουν πρώτα στην Ειδική ή Γενική εξαρτάται πότε θα 'ρθει η σειρά του και ποια θα σε προλάβει...

Πχ ο x ήθελε φέτος να δουλέψει στην Ειδική όμως ηρθε η σειρά του στην Γενική και τώρα δουλεύει στη Γενική.

Αποσυνδεδεμένος vl08

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πίνακας με όλες τις προσλήψεις Μαθηματικών σε Α και Β φάση Γενικής , Α φάσης Ειδικής και Α Εκκλησιαστικών στο https://app.box.com/s/alwtnorwmw7m8f84cz8z
(στο τέλος βρίσκονται αυτοί του πίνακα Γ)

Εκκαθαρισμένος πίνακας Μαθηματικών στις 22/09/2014 (μετά και τις Α και Β φάση Γενικής , Α φάσης Ειδικής και Α Εκκλησιαστικών) στο https://app.box.com/s/usls1wmq9jz03bj27w1z

Παρατήρηση :  Στον πίνακα με τις προσλήψεις όσο αφορά αυτούς της Ειδικής εμφανίζονται ΜΟΝΟ αυτοί που είναι και στον πίνακα Β της Γενικής, δεν βρίσκονται δηλ. όλοι της Ειδικής που διορίστηκαν σε αυτή την φάση, μια που αναφέρομαι στον πίνακα Β της Γενικής.

Ευπρόσδεκτη κάθε επισήμανση.

Η αληθεια ειναι πως καπως ετσι το ηξερα κι εγω ( Ευχαριστω dia -pyros) αλλα μπερδευτικα με την τελευταια παραγραφο που παραθετω παραπανω.  Αν καταλαβα καλα θα υπαρχουν και ειδικης που δεν μπαινουν στον γενικης, ναι?   

Παλι αδιαβαστη θα στειλω την math 2181 ! 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2014, 08:39:47 μμ από vl08 »

Αποσυνδεδεμένος dia-pyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2267 στις: Σεπτέμβριος 23, 2014, 10:03:33 μμ »
... ασφαλώς

Ο x μπορεί να μη θέλει να δουλέψει στη Γενική άρα δεν θα κάνει αίτηση ή θα βάλει μια, δύο τρεις περιοχές πολύ συγκεκριμμένες, έτσι αν και θα γίνει αρχικά η φ΄ση γενικής αγωγής είναι πιθανό να μην τον πάρουνε και θα τον καλέσουνε (αν έχει καλή σειρά) ίσως στη ειδική.

 Είσαι Μαθηματικός με ΜΔΕ Ειδικής     < = > κάνεις αίτηση και για τους δύο πίνακες (αν θέλεις)

Είσαι Μαθηματικός  => κάνεις αίτηση ΜΟΝΟ για την Γενική Αγωγή

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159825
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 360
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.