*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2011  (Αναγνώστηκε 511007 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος agis_t

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3346 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 03:37:11 μμ »
Γ' φάση στο τέλος αυτής της εβδομάδας ή στην αρχή της άλλης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:59:09 »

Αποσυνδεδεμένος argy1010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3347 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 04:56:54 μμ »
Γ' φάση στο τέλος αυτής της εβδομάδας ή στην αρχή της άλλης.
Που το έμαθες?

Αποσυνδεδεμένος dnt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3348 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 05:01:40 μμ »
παναγια μου ας ειναι αληθεια........δεν αντεχω αλλο...εχουν τελειωσει τα λεφτα και σε λιγο θα κοιμαμαι στα παγκακια.......

Αποσυνδεδεμένος maman1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3349 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 08:50:36 μμ »
για ποιους Γ φαση τους πρωτοβαθμιους ή τους δευτεροβαθμιους;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:59:09 »

Αποσυνδεδεμένος mar_h

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος mar_a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3351 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 06:42:42 μμ »
Γνωρίζει κανείς κάτι νεώτερο για τη γ' φάση αποσπάσεων;

Αποσυνδεδεμένος dolphinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3352 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 08:28:08 μμ »
στο υπουργειο  δεν εχουν καμια επισημη ενημερωση..απλα ειπαν οτι μπορειτε να αιτηθειτε αποσπασης (επανεξετασης)
εγω πιστευω οτι πρεπει να πιεσουμε εκτος απο κεντρικα και τουςν κατα τοπους περιφερειακους και προισταμενους που ειναι τα πιονια...να βγαλουνε κενα...και να γινει η γ φαση εαν δεν βγαλουν αυτοι κενα παλι μια τρυπα στο νερο θα γινει.......

Αποσυνδεδεμένος Alfakapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3353 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 03:01:39 μμ »
Υπάρχει κάτι νέο για Γ' φάση αποσπάσεων;Τί θα γίνει με αυτούς που είναι πλεονάζοντες σε μία περιοχή και ζητούν να πάνε σε περιοχή που δέν έχει κενά;Γιατί οι περιφερειακοί διευθυντές εκπαίδευσης νομιμοποιούνται να μετακινούν πλενάζοντες εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων εντός της περιφέρειας προς το συμφέρον τους και δέν ισχύει το ίδιο για την επικράτεια;Εμείς ζούμε σε άλλη Ελλάδα;Εχουμε τρία παιδιά και συνυπηρέτηση ...Ελεος ..

Αποσυνδεδεμένος mar_a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3354 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 08:13:33 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα! Αυτό που γίνεται είναι απαράδεκτο! Συνάδελφος της ίδιας ειδικότητας, με λιγότερα μόρια από μένα, πήρε απόσπαση εντός της περιφέρειας στο τόπο κατοικίας του και εγώ από άλλη περιφέρεια δεν πήρα απόσπαση προς τον ίδιο νομό.Επίσης με τρία παιδιά και συνυπηρέτηση.....

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3355 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 08:15:53 μμ »

Σύμφωνα με εγκύκλιος που υπέγραψε η υπ. Παιδείας Α. Διαμαντοπούλου οι εκπαιδευτικοί κλάδων ΠΕ11 και ΠΕ19-ΠΕ20, οι οποίοι με βεβαίωση των Περιφερειακών Δ/ντών Εκπ/σης, κρίνονται υπεράριθμοι στις σχολικές μονάδες της Περιφερειακής Δ/νσης Εκπ/σης που ανήκουν οργανικά και οι οποίοι δεν έχουν διατεθεί στην Α/θμια Εκπ/ση για συμπλήρωση του υποχρεωτικού τους ωραρίου, μπορούν με αίτησή τους να αποσπαστούν στα λειτουργικά κενά της Α/θμιας Εκπ/σης, που περιλαμβάνονται στο συνοδευτικό πίνακα.

Οι Περιφερειακοί Δ/ντές Εκπ/σης μέχρι 19/10/2011 θα διαβιβάσουν στην Κ.Υ. του Υπουργείου πίνακες εκπ/κών που με αίτησή τους επιθυμούν να αποσπαστούν στα λειτουργικά κενά του συνοδευτικού πίνακα, προκειμένου να αποσπαστούν με απόφαση της.

http://www.kathigitis.org/?p=40354

Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος mar_a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3356 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 08:58:29 μμ »
Δεν αναφέρομαι σε αυτές τις ειδικότητες, ούτε σε αυτές τις αποσπάσεις. Αναφέρομαι στις αποσπάσεις εκπαιδευτικών που πλεονάζουν σε μια περιοχή και μετακινούνται εντός της περιφέρειας, προς το συμφέρον τους, σε περιοχές που δεν υπάρχουν κενά.

Αποσυνδεδεμένος Alfakapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3357 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 12:01:15 πμ »
Πρόκειται για κραυγαλέα περίπτωση καταστρατήγησης κάθε αξιοκρατίας του περιβόητου νέου "συστήμστος'' των αποσπάσεων.Οι περιφερειακοί διευθυντές αποσπούν συναδέλφους απο νομό σε νομό εντός της περιφέρειας προς το συμφέρον τους.Τους ''στιβάζουν'' προσωρινά στα γραφεία της περιφέρειας και όταν προκύπτουν κενά τους τοποθετούν ή τους διαθέτουν για γραμματειακή υποστήριξη.Με αυτό τον τρόπο όμως εμείς που ανήκουμε σε άλλη περιφέρεια με πολλά περισσότερα μόρια αδικούμαστε γιατί έτσι δέν προκύπτουν ποτέ κενά για να μπούμε στο ''σύστημα'' και να πάμε στον τόπο των συμφερόντων μας.Εχω τρία παιδιά και συνυπηρέτηση με εκπαιδευτικό της ίδιας ειδικότητας πράγμα που σημαίνει ότι ούτε οσύζυγος μπορεί να ζητήσει να αποσπασθεί στο νομό της οργανικής μου επειδή έχει πλεόνασμα.Μας καταδικάζουν δηλαδή να ζούμε σε δύο σπίτια χίλια μίλαι μακρυά..Ελεος.Εχω γράψει και στους αιρετούς κατ'επανάληψη αλλα απάντηση δέν πήρα...γιατί μάλλον ενοχλεί που τους
αμφισβητούμε το ΄'σύστημα'' αυτό που διαλύει οικογένειες και τραυματίζει ψυχές...

Αποσυνδεδεμένος dnt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3358 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 10:15:13 πμ »
ποιο νεο συστημα κα χαζομαρες...η γυναικα δεν ζει εδω...οποτε θελει κανει αποσπασεις με μορια και οποτε θελει χρησιμοποιει την υπεραριθμια...οπως την βολευει.....εμενα με τιμωρει γιατι ειμαι με διαθεση στην α/θμια στα κενα που η ιδια δημιουργησε δινοντας αποσπαση στους γυμναστες της α/θμιας και που τωρα καλυπτω εγω μη μπορωντας να κανω τα χαρτια μου για αποσπαση μια που στον νομο μου δινει τωρα κενα....οσο για τους αιρετους δεν εχουν ιδεα...πηρα χτες το βραδυ τηλ και μου ελεγε <οτι του κατεβαινε> ..ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ......ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ.....ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ......περασαν αξιολογηση και βρεθηκαν ανικανοι.....ειναι αυτοι ολοι υπουργοι ...μεχρι αιρετοι ανθρωποι που εβγαλαν παν/μιο .....ειναι δυνατον δεν ξερουν τι τους γινεται εχουν ανακατεψει τα παντα.....τιποτα δεν λειτουργει....ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΧΟΥΝΤΙΚΟΙ....ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ....ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3359 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 10:46:20 πμ »
συμφωνω απολυτα!να φυγουν!!!!!εχουν κανει τις ζωες μας ανω κατω.δεν εδωσαν αποσπασεις φετος που οι μισθοι μας εγιναν της απελπισιας.πως θα τα βγαλουμε οερα;πως θα ζησουμε...πρεπει εμεις να τους κανουμε να φυγουν!!!!οσο για τους αιρετους ανυπαρκτοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.