*

Αποστολέας Θέμα: Θ' ΦΑΣΗ...  (Αναγνώστηκε 21215 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 12, 2011, 03:47:55 μμ »
Και μου το έλεγε η μαμά μου, γιατί δε βάζεις το παιδαγωγικό δημοτικής πιο μπροστά;; (σε μια πόλη που την έπιανα, αλλά δε γούσταρα την πόλη!!). Τώρα το πιο πιθανό να ήμουν και διορισμένη και στην πόλη μου! Αυτά είναι....! Από την άλλη...θα αλλάζατε τα νηπιάκια μας με άλλες ηλικίες??  ??? ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:37:22 »

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 12, 2011, 04:14:49 μμ »
αχ βρε jioannio μου με την ανεργια που μας πληττει καλα τα νηπιακια μας αλλα και αυτα της δημοτικης δεν θα ηταν ασχημα  ειδικα αν ειμασταν και διορισμενες ;) ;) γιατι εσυ μπορει να εδωσες 2 φορες ΑΣΕΠ αλλα εγω εδωσα 5 φορες και εχω κουραστει να διαβαζω χωρις αποτελεσμα( επιτυχων αλλα οχι διοριστεα) ποσο ακομα????
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 12, 2011, 04:18:21 μμ »
Η BLONDIE  τι εγινε που χαθηκε ακομη αρρωστη ειναι?
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 13, 2011, 05:04:15 μμ »
Εγώ πάλι δεν τ' αλλάζω τα νηπιάκια! Χαρά ζωής και τα παιδιά του δημοτικού, αλλά αλλιώς δουλεύεις με αυτές τις ηλικίες στο δημοτικό -που είναι πλέον σχολείο- και αλλιώς στο νηπιαγωγείο! Επίσης, όταν η γενιά μου μπήκε στα παιδαγωγικά τμήματα κανένας δε φανταζόταν τις θέσεις που θ' άνοιγαν και τη ζήτηση που θα είχαν αυτές οι σχολές μετά από λίγα χρόνια. Όπως και για την τύχη των δασκάλων! Οπότε όταν πάω να σκεφτώ μήπως έκανα χαζομάρα που δεν έγινα δασκάλα (λόγω επαγγελματικής αποκατάστασης) απευθείας μου έρχεται στο μυαλό το αγαπημένο ρητό: "αν η γιαγιά μου είχε καρούλια..."
Κουράγιο ELEN LIA με τον ΑΣΕΠ. Το καταλαβαίνω ότι δε σου είναι εύκολο, εγώ ήδη νιώθω ότι είναι πολύ ψυχοφθόρα η διαδικασία  :-\
Δυστυχώς ή ευτυχώς θα την ξαναπεράσουμε και...μπορεί να είναι αυτή η τυχερή μας φορά!!
BLONDIE αλήθεια, πού είσαι;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 13, 2011, 05:23:54 μμ από jioannio »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:37:22 »

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 13, 2011, 10:23:35 μμ »
Καλησπέρα, κορίτσια :)

Κουράγιο κι εγώ μετά απο 4 ΑΣΕΠ κατάφερα να είμαι στις διοριστέες  (άσχετα αν ακόμα περιμένω >:( )

Μην το  βάζετε κάτω, αυτό επιζητούν και στο υπουργείο. Αλλά δεν θα τους περάσει.


Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 13, 2011, 11:16:38 μμ »
Μπράβο giota.pat. έτσι είναι! Μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς;; ΑΣΕΠ στον ΑΣΕΠ μας πάει...
Είσαι δηλαδή μέσα στους 130 περίπου που δεν έχει διορίσει ακόοομα;; Σας θεωρώ από τους ΠΙΟ αδικημένους!
Τι ακούγεται για εσάς του χρόνου;; Θα σας διορίσει; Το βρίσκω εντελώς παράλογο να μην το κάνει ούτε του χρόνου! Και τρίτη χρονιά αδιόριστοι, θα είναι (επιεικώς...) απαράδεκτο! Να μην το αφήσετε να περάσει...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 13, 2011, 11:26:10 μμ από jioannio »

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 14, 2011, 01:56:16 πμ »
Η BLONDIE  τι εγινε που χαθηκε ακομη αρρωστη ειναι?
εδω ειμαι παιδια!!!απλα ειμαι εκτος της πολης μου κ με φιλοξενουν,οποτε ιντερνετ αμεσως μολις θα βρισκω να ξερετε θα με συναντατε! ;D ;D ειπα να κανω μια βολτιτσα να ξελαμπικαρω κ να αλλαξω παραστασεις!ευτυχως το σαββατοκυριακο περασε χωρις αννουλες στο κεφαλι!οσον αφορα το θεμα του "δασκαλα η νηπιαγωγος?" ειλικρινα εγω δεν θα το αλλαζα ποτε!εχει αλλη χαρη ο κλαδος μας πιστευω!ναι,θα ειμασταν διορισμενες λογικα αλλα ας μην ειμαστε κ αχαριστοι(εννοω που αναφερουμε την κατασταση των αλλων κλαδων)!απλα το θεμα ειναι να μην μεινουμε εκει κ πουμε "ας μη μιλαμε!ειμαστε καλα!καααααποια στιγμη θα μας θυμηθουν απο το υπουργειο μας!".καλο ειναι οπου μας δινεται η δυνατοτητα να υποστηριζουμε κ τα δικαιωματα μας!ε?!! ;) καλο βραδυ κ ειμαι εδω μαζι σας!
ΥΓ.ευχαριστω για την ανησυχια σας! ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 14, 2011, 02:06:20 πμ από BLONDIE »
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος xristina 22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 14, 2011, 02:52:06 πμ »
εδώ και εγώ.. εσείς όλα καλά κορίτσια???είπα το ΣΚ να ξεκουραστώ λίγο και να απέχω από το να σκέφτομαι την σχιστομάτα ανίδεη Διαμάντω!τι νέα?? μάθαμε τίποτα για αριθμό και αν θα καλέσει? φυσιολογικά σύμφωνα με τους αριθμούς είχε πάρει 14.. τώρα δια 2 θα πάρει 7.. και πολλούς λέω!!! γελοία! εύχομαι κάποια στιγμή να ρθεί στη θέση μας....Υ Π Ο Μ Ο Ν Η ( μόνο αυτό μένει)  Υ.Γ (όσο για την ύλη πάντου γράφουνε οτι θα την αλλάξει) εεε.... τι? να μην κάνει και αυτή στη ζωή της κάτι πρωτοποριακό - αμερικάνικο -ιδεολογικό βλακώδες???

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 14, 2011, 08:21:36 πμ »
Πόσο να αλλάξει η δικιά μας ύλη? Άντε να αλλάξει το ΔΕΠΠΣ. Και πάλι όμως γύρω-γύρω απο τα ίδια πράγματα κινείται.
Το καλύτερο είναι να διαβάζεται τον οδηγό νηπιαγωγού. Προσωπικά αυτό είχα κάνει, καθώς ήταν σημαντικό να μπω στην καινούρια νοοτροπία καθότι είμαι λίγο παλιά ;D ;D ;D
Στα ψυχοπαιδαγωγικά ποτέ δεν υπήρχε καθορισμένη ύλη. Διαβάστε ότι πέφτει στα χέρια σας, για δική σας επιμόρφωση και όχι για τον διαγωνισμό. Όταν θα σας χρειαστούν θα τα έχετε ξεκάθαρα στο μυαλό σας.
Η συνεχής ενασχόληση με το επάγγελμά μας (κι ας μην δουλεύουμε σε αυτό) είναι όφελος

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 14, 2011, 03:25:58 μμ »
Γνωρίζει κανείς ποσες ΠΡΕΠΕΙ να διοριστουν την επόμενη χρονιά;;;

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 14, 2011, 03:45:07 μμ »
μπραβο βρε κοριτσια που ξελαμπικαρατε και αλλαξατε παραστασεις πολυ μου λυπει και εμενα αυτο η αλλαγη δηλαδη των παραστασεων αλλα που καιρος για τετοια (οικονομικη κριση, οικογενειακες υποχρεωσεις κτλ) που θα παει θα ερθει ασπρη μερα και για μας ΥΠΟΜΟΝΗ :(
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 14, 2011, 03:58:01 μμ »
christMA την ερωτηση σου θα επρεπε να την θεσεις αλλιως αν καποια ή καποιος γνωριζει ποσες θα διορισει την επομενη χρονια γιατι τα κενα θα ειναι πολλα, αλλα θα τα καλυψει ολα? ΔΙΑΜΑΝΤΩ ειναι αυτη να μην κανει την επανασταση της και στους διορισμους , και στους αναπληρωτες , και στον διαγωνισμο, και στην υλη και σε χιλια δυο ακομη?
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 14, 2011, 04:49:44 μμ »
Κορίτσια, τι συσπείρωση είναι αυτή! Μας βλέπω μπήκαμε δυναμικά και ενεργά στη συζήτηση! Ένα σώμα μια φωνή, πολύ μ' αρέσει!
giota.pat., θα συμφωνήσω και πάλι μαζί σου για το θέμα της ύλης. Πόσο ν' αλλάξει η ύλη μας; Και το ΔΕΠΠΣ είναι σχεδόν ό,τι πιο καινούριο υπάρχει, δεν προλαβαίνει ν' αλλάξει πριν τον ΑΣΕΠ! Συνεχής και καθημερινή επιμόρφωση, μαζί σου! 
Αλήθεια, γνωρίζεις κάτι για τους διορισμούς του χρόνου; ??? ??? Τουλάχιστον για εσάς τους ΑΣΕΠίτες που χρωστάει να διορίσει;;;
Υ.Γ. christma, από τον ΑΣΕΠ του 2008 χρωστάει να διορίσει (από τις 600 θέσεις που είχαν προκηρυχθεί για διορισμούς) περίπου 130 άτομα ακόμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 14, 2011, 05:02:18 μμ από jioannio »

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Θ' ΦΑΣΗ...
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 14, 2011, 06:16:25 μμ »
ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις σας!!!δηλ. απ τη θεση μας να αφαιρεσουμε 130 για να βρουμε τη σειρα μας για του χρονου;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32326
  • Τελευταία: Maria Eirini
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161652
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 500
Σύνολο: 521

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.