*

Αποστολέας Θέμα: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;  (Αναγνώστηκε 39677 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 12:57:02 μμ »
Προσωπικα βλεποντας το υλικο που εχω μαζεψει τα τελευταια χρονια θα χρειαζομουνα 2 χρονια για να το καλυψω και σιγουρα οχι 1 που εχει απομεινει οποτε που να βρω χρονο να ασχολουμαι με την παραφιλολογια του θα γινει δεν θα γινει ποσοι θα διοριστουν η οχι κτλ.Φανταζομαι οτι αρκετοι ειστε στην ιδια θεση.
Και μαλιστα σε ενα διαγωνισμο οπου οι βασεις θα παραμεινουν αρκετα υψηλες λογω της κατοχυρωσης βαθμολογιας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:35:38 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 01:02:04 μμ »
Έτσι είναι κατανοητό. Δε φτάνει που περιμένουμε τόσο καιρό, μη χάσουμε και το διορισμό μας...
Lasid....τα πράγματα είναι άσχημα για ΌΛΟΥΣ....εννοείται πως θα ήταν πολύ αισχρό να μη διορίσουν εσάς ,και στο χω πει προσωπικά,αλλά δεν σε έχω ακούσει ποτέ να σχολιάζεις την χρησιμοποίηση τόσων χιλιάδων εκπαιδευτικών με ελαστική απασχόληση και ομηρία σ'αυτήν εσαεί....μου θυμίζει το "εμείς να βολευτούμε κι οι άλλοι ας πνιγούν"
Ξέρεις κάτι όμως...;; Το γεγονός πως τώρα εσένα τρέμει το φυλλοκάρδι σου αν θα διοριστείς ή όχι...οφείλεται σ'αυτήν ακριβώς την νοοτροπία που υπήρχε και υπάρχει!
Και να στο πω κι αλλιώς...όταν διοριστείτε...απ'ό,τι φαίνεται και ανακοινώθηκε κιόλας...σας ετοιμάζουν πρώτο μισθό στα 800 ευρώ!! Τότε όλοι θα θυμηθείτε το pde και τις συλλογικές διεκδικήσεις και πορείες-απεργίες!! Στις οποίες βέβαια κι όταν γίνονται δεν πάει κανείς,αλλά κάθονται 'όλοι και μιλάνε για τον ΑΣΕΠ...ή ακόμα χειρότερα...διαβάζουν για ΑΣΕΠ μέσα στους καιρούς αυτής της καταιγίδας!!!

Περαστικά μας λοιπόν...και καλό διάβασμα!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 01:05:58 μμ »
Βαση δεν θα υπαρχει γιατι θα'ναι ανοιχτο το θεμα των θεσεων μονιμοτητας πχ απο 30 χημικους στη διετια ή 90 κανεις δεν θα ξερει αφου δεν θα προκυρρησονται θεσεις.

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 01:16:35 μμ »
Βαση δεν θα υπαρχει γιατι θα'ναι ανοιχτο το θεμα των θεσεων μονιμοτητας πχ απο 30 χημικους στη διετια ή 90 κανεις δεν θα ξερει αφου δεν θα προκυρρησονται θεσεις.

Να σου πω ενα παραδειγμα για τι εννοω με την 'βαση'.Στην ειδικοτητα μου ΠΕ03 υπαρχουν απο το 2007 600 ατομα με βαθμολογιες απο 70 εως 75 (εννοειται μετα τους διοριστεους).Το ιδιο συμβαινει και σε αλλες ειδικοτητες.Αρα εχεις μια ιδεα που πρεπει να κινεισαι 'τουλαχιστον'.
Δηλαδη με τις καταλληλες αναγωγες η βαση των Μαθηματικων ειναι γυρω στο 74 ηδη.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2011, 01:21:15 μμ από mk75 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:35:38 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 01:22:08 μμ »
Κατι ακομα τι νοημα εχει η φραση'' ο εκπαιδευτικος δεν θα χρειαζεται να δινει ξανα και ξανα ασεπ για αυτο θα κρατα αν θελει βαθμολογια'' αν αυτο δεν γινει; Αλλα πχ οι μαθηματικοι ειχαν πολυ δυσκολα θεματα αρα για να μη υπαρχει στατιστικη αποκλιση μεταξυ των ασεπ πολλοι εστειλαν υπομνηματα για κανονικοποιηση τους ετσι θα χει νοημα κραταω βαθμο βεβαια αν εχεις χαμηλο βαθμο ουτε αυτοδεν σε σωζει.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2011, 01:24:07 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 01:31:10 μμ »
mk 75 λυθηκε η απορια σου; Αρα θα 'ταν σωστο μετρο η κανονικοποιηση.Τι αποψη εχεις σαν μαθηματικος αρα δεν θα χρειαζεται να δινεις ανα δυο χρονια.Παντως το εχουν παραδεχτει ως παραβλεψη βλεπε Παναρετο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2011, 01:38:53 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 01:53:43 μμ »
mk 75 λυθηκε η απορια σου; Αρα θα 'ταν σωστο μετρο η κανονικοποιηση.Τι αποψη εχεις σαν μαθηματικος αρα δεν θα χρειαζεται να δινεις ανα δυο χρονια.Παντως το εχουν παραδεχτει ως παραβλεψη βλεπε Παναρετο.
Aυτο που λεω ειναι με την κατοχυρωση της βαθμολογιας πλεον η βαση θα παραμεινει σταθερη και υψηλη σε αρκετες ειδικοτητες ασχετως αποδοσης υποψηφιων.Τωρα η κανονικοποιηση ειναι δυσκολη υποθεση και οχι αποδεκτη απο ολους.Ισως καποιως να ελεγε οτι να γινουν ολα πολλαπλης ωστε να μειωθει η μεγαλη διαφορα βαθμολογιας απο εξεταστη σε εξεταστη.Φυσικα το παραπανω βοηθαει και στην γρηγορη εξαγωγη των αποτελεσματων κατι που το ΑΣΕΠ εχει πει στις ετησιες εκθεσεις του.Φυσικα για ολα αυτα περιμενουμε τις ανακοινωσεις για τις αλλαγες στον διαγωνισμο.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 02:01:04 μμ »
Ναι αλλα αλλο δυσκολια θεματων σε καθε ασεπ και αλλο απλα μονο επιδοση. Τελος  παντων
ετοιμαζονται αλλαγες ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ,θα δουμε στο μελλον.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 16, 2011, 12:10:07 πμ »
Έτσι είναι κατανοητό. Δε φτάνει που περιμένουμε τόσο καιρό, μη χάσουμε και το διορισμό μας...
Lasid....τα πράγματα είναι άσχημα για ΌΛΟΥΣ....εννοείται πως θα ήταν πολύ αισχρό να μη διορίσουν εσάς ,και στο χω πει προσωπικά,αλλά δεν σε έχω ακούσει ποτέ να σχολιάζεις την χρησιμοποίηση τόσων χιλιάδων εκπαιδευτικών με ελαστική απασχόληση και ομηρία σ'αυτήν εσαεί....μου θυμίζει το "εμείς να βολευτούμε κι οι άλλοι ας πνιγούν"
Ξέρεις κάτι όμως...;; Το γεγονός πως τώρα εσένα τρέμει το φυλλοκάρδι σου αν θα διοριστείς ή όχι...οφείλεται σ'αυτήν ακριβώς την νοοτροπία που υπήρχε και υπάρχει!
Και να στο πω κι αλλιώς...όταν διοριστείτε...απ'ό,τι φαίνεται και ανακοινώθηκε κιόλας...σας ετοιμάζουν πρώτο μισθό στα 800 ευρώ!! Τότε όλοι θα θυμηθείτε το pde και τις συλλογικές διεκδικήσεις και πορείες-απεργίες!! Στις οποίες βέβαια κι όταν γίνονται δεν πάει κανείς,αλλά κάθονται 'όλοι και μιλάνε για τον ΑΣΕΠ...ή ακόμα χειρότερα...διαβάζουν για ΑΣΕΠ μέσα στους καιρούς αυτής της καταιγίδας!!!

Περαστικά μας λοιπόν...και καλό διάβασμα!!
Γεια σου ΛΩΡΑ. Όντως ζούμε τις χειρότερες συνθήκες στην εκπαίδευση και σε άλλους επαγγελματικούς κλάδους.
Τόσα χρόνια ωρομίσθιος είμαι και γνωρίζω τι θα πει και ελαστικά απασχολούμενος εκπαιδευτικός και ανεργία.
Μπορεί να μην το διατύπωσα στο φόρουμ, αλλά φυσικά και είμαι κατά της ομηρίας των εκπαιδευτικών και της part-time εργασίας. Αυτό μας έλειπε να βάλουμε μόνοι μας τα χέρια μας και να βγάλουμε τα μάτια μας.

Αυτό που είπα στην anixia το ανέφερα διότι έτσι όπως ακούστηκε η Υπουργός Παιδείας φάνηκε ανακόλουθη των απόψεων της για το διαγωνισμό του ΑΣΕΠ. Δεν μπορείς να απαξιώνεις τους διοριστέους ενώ λες ότι όλοι με ΑΣΕΠ θα δουλεύουν στην εκπαίδευση, ακόμα και οι συμβασιούχοι. Από την άλλη πάντα ήμουν αλληλέγγυος προς όλους τους συναδέλφους, προσπαθώ να βοηθάω όπου και όπως μπορώ και απεχθάνομαι την ιδιοτέλεια. Δεν είναι ότι βολεύτηκα λοιπόν. Απλά είναι απαράδεκτο να έχουμε έναν καινούριο Νόμο που θεωρεί τόσο σημαντική την επιτυχία στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και τελικά οι διοριστέοι να παραμείνουν αδιόριστοι και το καλοκαίρι του 2011. Δεν εννοούσα ότι δεν πρέπει ή δε με ενδιαφέρει να απορροφηθούν οι συνάδελφοι του 24μήνου και του 30μήνου.
Όμως, αυτοί οι 426 μόνο αδιόριστοι διοριστέοι του ΑΣΕΠ επιτέλους πρέπει να διοριστούν και μετά να πάρουν και από 24μηνο ή 30μηνο. Σε κάποιες ειδικότητες (π.χ. ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ04) με 20-30 μόνο διοριστέους του ΑΣΕΠ που έχουν απομείνει ούτως ή άλλως θα πάρουν και από τους άλλους πίνακες για να καλύψουν τις ανάγκες. Στην ειδικότητά μου, όμως, δεν υπάρχουν ούτε 24μηνίτες, ούτε 30μηνίτες. Δεν είναι άδικο να μας αφήσουν ξανά απ'έξω κι αυτό το καλοκαίρι για να προωθήσουν διορισμούς σε άλλες ειδικότητες; Αυτή η αδικία πρέπει τον προσεχή Αύγουστο να διορθωθεί.

Την ανασφάλεια τη νιώθουμε όλοι, αλλά δεν φοβάμαι. Αν δε διοριστώ θα είναι μόνο στην περίπτωση που όλα στη χώρα μας θα έχουν ανατραπεί. Τότε δε θα έχω να χάσω τίποτα, γιατί όλοι θα τα έχουμε χάσει όλα. Αυτό, όμως, δεν το θεωρώ πολύ πιθανό, οπότε θα διοριστώ κι εγώ και οι υπόλοιποι διοριστέοι αλλά το θέμα είναι πότε;
Το 2011; Το 2012; Το 2013; Πόσο θα τραβήξει αυτή η μεταβατική; Μας παίρνουν τη ζωή μέσα από τα χέρια μας.
Δεν μπορούμε να προγραμματίσουμε τίποτα, ούτε να κάνουμε οικογένεια μπορούμε, ούτε να να συντηρηθούμε μόνοι μας. Απλά περνάνε τα χρόνια περιμένοντας. Ε ας μας πούνε που θα ζήσουμε και με πόσα χρήματα για να φτιάξουμε το μέλλον μας. Νομίζω ότι τα 800 € είναι υπερβολή. Έχουν ήδη ξεκαθαρίσει ότι δε θα γίνει κανένας διαχωρισμός νέων - παλαιών μισθολογικά.

Όσο για εκείνους που διαβάζουν για να πετύχουν στον επόμενο διαγωνισμό δεν μπορούμε να τους στερήσουμε την ελπίδα. Ας διαβάσουν αφού το θέλουν, ειδικά αν δεν έχουν και κάτι άλλο να κάνουν στην περίπτωση που είναι άνεργοι. Φυσικά είναι γνωστό ότι τίποτα δε σου εξασφαλίζει πια η επιτυχία στο διαγωνισμό. Έτσι, όπως είναι τα δεδομένα πια, αν δεν ήμουν διοριστέος του ΑΣΕΠ 2008 θα φρόντιζα να αλλάξω τον επαγγελματικό μου προσανατολισμό γιατί λογικά στην εκπαίδευση δύσκολα θα ξαναδούλευα και πιθανώς θα έδινα στον επόμενο ΑΣΕΠ (όπως όλοι) χωρίς να εναποθέτω όλες μου τις ελπίδες σ'αυτόν. Όπως ήδη είπες ζούμε σε συνθήκες Καταιγίδας, που δεν ξέρουμε ούτε πότε θα τελειώσει, ούτε σε τι κατάσταση θα μας αφήσει όταν θα έχει περάσει!!!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 16, 2011, 09:09:12 πμ »
Τα ειπαμε Lasid εχεις φεκ δευτερον εννοειται ο καθενας κανει τις επιλογες του αξιολογωντας τις καταστασεις εγωαπο την αλλη δεν λεω σε κανεναν να μη δωσει ασεπ ποια ειμαι εγω που θα δωσει συμβουλες;
Απλα να αφουγκραζομαστε  και τις αλλαγες που 'ρχονται τον αναβρασμο που υπαρχει γυρω μας δηλ θα πανε στον ασεπ θα 'ναι αρκετοι επιτυχοντες απο το 07, 09, 0;αν δεν ειναι στους 50 πρωτους χημικους στους110 φυσικους 160 μαθηματικους 380 φιλολογους κ.τ.λ μετα θα λενε μα γιατι παω μονο αναπληρωτρια ή γιατι δεν δουλευω που πηγαν ολες οι θεσεις των παραθυρων που  τοσα χρονια ολοι δουλευαν ; Αρα ναι εναν τροπο προσληψης αλλα καταργηθηκε η ΠΔΣ μειωνονται λογω κρισης οι θεσεις μονιμοτητας κτλ να μη τα ξαναγραφω ομως η ΕΠΙΤΥΧΙΑ οριζεται μονο απο το προσωπικο μου στοχο ή απο τα αποτελεσματα της ; Και μετα τι ;απογοητευση Αρα να'μαστε προετοιμασμενοι για ολα.Εγω προσωπικα θα κρατησω το βαμθο και ουτε για λοττο δεν θα παω οχι γιατι θεωρω το 72 πολυ καλο στους χημικους αλλα ΔΕΝ ΕΧΩ εμπιστοσυνη καθολου πια στους πολιτικους και τις αποφασεις τουςπ.χ μπορει ν'αλλαξει πολιτικη ηγεσια και  να παρθει αποφαση οτι θα μετραει οτελευταιος ασεπ ή ομεσος ορος τουλαχιστον να με καλυπτει τ'οτι ηπροκυρηξη θα γραφει οτι εχω δικαιωμα να μη παω να δωσω ,γιατι δεν πιστευω οτι θα γραψω για 80.Τελος παντων 'με τα δικα μου'' απλα ηθελα να πω ναι ολα τα μηλα στα καλαθια αλλασημασια εχει ποσα θα μας δωσουν(καλαθια). 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 16, 2011, 09:11:59 πμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 16, 2011, 10:30:30 πμ »
Φυσικα ο καθενας κανει τις επιλογες του αλλα πιστευω οτι ο Μαρκος εχει δικιο, ΟΛΟΙ θα δωσουν στον διαγωνισμο.
Οι εχοντες μεγαλη προυπηρεσια αλλα ενδεχομενως δε θα διοριστουν στη μεταβατικη , ακομη και αν τους δωθει η βαση αν θελουν να παραμεινουν στο παιχνιδι χρειαζονται βαθμολογια πανω απο 65 (εφικτο για τους περισσοτερους).Στους χημικους υπαρχουν πολλοι τετοιοι , χωρις ΑΣΕΠ που φετος αλλα και του χρονου η προυπηρεσια τους θα μεγαλωνει
Θα κατεβουν μαζικα και οι πολυτεκνοι αλλα και οι τριτεκνοι.
Θα δωσουν οπως ειναι λογικο οι καινουριοι για να μπουν στους πινακες και να δοκιμασουν τις δυναμεις τους.
Τελος οι επιτυχοντες σε προηγουμενο ΑΣΕΠ , εστω και στο τελευταιο οπου οι βαθμολογιες ηταν υψηλες αλλα με τις οποιες ανατροπες χωρις προυπηρεσια ή διδακτορικο τα μορια που μαζευε καποιος μονο απο τον ασεπ δεν εφταναν για τιποτα , ουτε καν φετος μετα τους διορισμους.
Ακομη και βαθμοι γυρω στο 75 ουσιαστικα ηταν και ειναι μονοι τους αχρηστοι αρα ολοι αυτοι (μεσα σε αυτους και εσυ anixia) θα ξαναδωσουν χωρις αγχος μηπως και κατσει ενας καλυτερος βαθμος, δε κοστιζει και πολλα αλλωστε μπρος στις θυσιες που εχουν ηδη κανει για τον προηγουμενο ΑΣΕΠ(παραβολα και ενα Σαββατοκυριακο).
Και ναι χωρις δεδομενες θεσεις οι περισσοτεροι θα εχουν στη καλυτερη των περιπτωσεων κερδισει την αναπληρωση αλλα στο κρατος που ζουμε κανεις δε μπορει να προβλεψει τι αλλαγες θα γινουν του χρονου ή του παραχρονου οποτε οποτε γινεται ΑΣΕΠ ΟΛΟΙ θα δινουν πλεον.
Στον προτελευταιο Ασεπ δωσαν περιπου 2500 χημικοι, στον τελευταιο αν θυμαμαι καλα περιπου 1600 , πολλοι δεν εμφανιστηκαν γιατι περιμεναν διορισμο απο το 40% ή απο τα γνωστα εκκλησιαστικα κτλ, αλλοι δεν ηρθαν απλα γιατι το γνωστικο ηταν 4 μαθηματα πλεον, ολοι αυτοι ειναι σιγουρο οτι το μετανοιωσαν.
Και για να απαντησω στο αρχικο ερωτημα αν καποιος ετοιμαζεται να δωσει για πρωτη φορα καπου εδω θα πρεπει να αρχισει να οργανωνεται, σχολικα βιβλια πρωτα, παλια θεματα και ευρεση των απαντησεων και σιγα σιγα να κανει το προγραμμα του εστω και αν το τοπιο της ημερομηνιας ειναι θολο ακομη.
Φυσικα  anixia δε θα σου πω εγω τι θα κανεις ουτε και σε κανεναν αλλο, αλλα οποιος ασχολειται με τετοιου ειδους θεματα ακομη (οπως εγω) σκοπος ειναι ο διορισμος και αυτος αυτη τη στιγμη περνα απο τον Ασεπ

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 16, 2011, 10:50:22 πμ »
Ολα καλα αλλα εγω δεν μπορω να ξαναδιαβασω τοσο πολυ αλλωστε οπως το 'χε γραψει ο Landau ισως δεν το 'χω,χωρις διαβασμα να παω γιατι;Εχω δυο παιδια 3η και 5η δημοτικου δεν μπορω να θυσιαζομαστε οικογενειακως αλλο οπως την αλλη φορα διαβαζα για 160 θεσεις χημικων και τελικα τελη Ιουνιου ανακοινωνονται μονο 78 ε φθανει πια!Θελει και τυχη τοσο διαβασμα και για ελαχιστες θεσεις ως τωρα δεν πηγα ουτε ΑΚΩ ουτε ΑΜΩ ενω φιλη μου το 2004 διοριστηκε  ωςεπιλαχων με 63. Μετα οι ολο αλλαγες; Κουραστηκα γνωστο για ΠΔΣ Δεν ειχα ποτε και τους 9 μηνες ως τωρα τους μαζεψα σε ευρος χρονου.Τελος παντων KERYμε εκανες να ξασπασω αλλα εγω δεν κοιτω μονο τα δικα μου ''ψαχνω'' και που το πανε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 16, 2011, 10:58:45 πμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 16, 2011, 10:55:31 πμ »
να σου ζησουν , και εγω εχω δυο παιδια 1η και 2η , και εγω διαβαζα με βαρδιες με τη γυναικα μου, σκοτωμενος απο τη δουλεια, το εχεις κανει μια αρα μπορεις να το ξανακανεις , τη δευτερη φορα με λιγοτερο διαβασμα χωρις αγχος, το βαθμο τον εχεις ηδη κατοχυρωσει, γιατι οχι λοιπον?

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Άρχισε κανεις το διαβασμα για τον ασεπ του 2012;;;;
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 16, 2011, 11:05:59 πμ »
Να σου ζησουν και σενα εσυ  πωςπηγες στο τελευταιο ασεπ;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 16, 2011, 11:13:15 πμ από anixia »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161207
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 518
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.