*

Αποστολέας Θέμα: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??  (Αναγνώστηκε 30120 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« στις: Φεβρουάριος 10, 2011, 05:08:40 μμ »
Γνωριζει κανεις βρε παιδια τι γινεται με αυτην την αλλαγη που λεγανε οτι θα κανουνε στην εξεταστεα υλη?κατι τετοιο τελοσπαντων...εχω λαθος?μηπως απλα εχουν σκοπο να αφησουν την ιδια υλη κ να αλλαξουν τον τροπο εξετασης?...ηθελα να ξεκινησω διαβασμα κ αναρωτιεμαι τι να διαβασω... :-\ :-\
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:20:14 »

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 10, 2011, 05:26:05 μμ »
δεν ξέρει κανείς !!δεν νομίζω να σκέφτονται εμάς εκεί στο υπουργείο !αν θυμάμαι καλά όμως είχαν πεί οτι κατά τον Απρίλιο θα ανακοινώσουν τις αλλαγές στην εξεταστέα υλη!

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 10, 2011, 05:42:28 μμ »
ειχαν πει για απριλιο?αντε να την κανουμε μια υπομονη...προσωπικα εφαγα μια αλλαγη αναλυτικου μεχρι τωρα.αλλοι εχουν περασει πολυυυ χειροτερα.αλλα μην το παρουν κ συνηθειο εκει στο υπουργειο κ μας κανουν πειραματοζωα ολοενα κ σε αλλους τροπους διεξαγωγης του διαγωνισμου!!! >:( >:(
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος HelenB

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 10, 2011, 07:41:57 μμ »
Θα γίνει τελικά ο ΑΣΕΠ αρχές του 2012 και αρχίσατε να μιλάτε κιόλας για ύλη? Έχει ακουστεί τίποτα?
Hello!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:20:14 »

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 10, 2011, 07:59:26 μμ »
Γνωριζει κανεις βρε παιδια τι γινεται με αυτην την αλλαγη που λεγανε οτι θα κανουνε στην εξεταστεα υλη?κατι τετοιο τελοσπαντων...εχω λαθος?μηπως απλα εχουν σκοπο να αφησουν την ιδια υλη κ να αλλαξουν τον τροπο εξετασης?...ηθελα να ξεκινησω διαβασμα κ αναρωτιεμαι τι να διαβασω... :-\ :-\
Είναι πολύ νωρίς ακόμη,αλλά εαν έχεις χρόνο ξεκίνα.....Έχει ακουστεί ότι θα μειώσουν το γνωστικό....Αλλά δεν ξέρει κανείς ακόμα σίγουρα..Ξεκίνα με το δεππς και μάθε το σκελετό για τα σχέδια μαθήματος(θεματικές προσεγγίσεις,project).Από εκεί και πέρα η ύλη είναι αχανής..Κουτσουβάνου,Χρυσαφίδης παίζουν πάντα.Φυλλάδια είναι πάντα στο πρόγραμμα-αν έχεις τρόπο να βρεις από κανένα φροντιστήριο-.Εγώ είχα βρει και με βοήθησαν.Εγώ έτσι θα ξεκινούσα...Καλή αρχή.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 10, 2011, 08:24:00 μμ »
Είναι πολύ νωρίς ακόμη,αλλά εαν έχεις χρόνο ξεκίνα.....Έχει ακουστεί ότι θα μειώσουν το γνωστικό....Αλλά δεν ξέρει κανείς ακόμα σίγουρα..Ξεκίνα με το δεππς και μάθε το σκελετό για τα σχέδια μαθήματος(θεματικές προσεγγίσεις,project).Από εκεί και πέρα η ύλη είναι αχανής..Κουτσουβάνου,Χρυσαφίδης παίζουν πάντα.Φυλλάδια είναι πάντα στο πρόγραμμα-αν έχεις τρόπο να βρεις από κανένα φροντιστήριο-.Εγώ είχα βρει και με βοήθησαν.Εγώ έτσι θα ξεκινούσα...Καλή αρχή.
μακαρι να το μειωσουν το γνωστικο...!ευχαριστω για τις συμβουλες σου Lila_76.εχεις να προτεινεις βιβλια των δυο συγγραφεων?οσον αφορα την υλη απο καποιο φροντιστηριο δυστυχως δεν εχω,θα προσπαθησω ομως.αν με βαση τις σημειωσεις σου μπορεις να δωσεις καποια στοιχεια τους θα ηταν πολυ χρησιμο...νασαι καλα παντως! ;)
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 10, 2011, 08:26:22 μμ »
Noμίζω οτι είναι λίγο νωρίς να ξεκινήσουμε διαβασμα με δεδομένο οτι φαίνεται πως παίζει να αλλάξει το αναλυτικό, δεν το βρίσκω χρήσιμο να διαβασει κανείς άμεσα το παλιό.

Προσωπικά όταν ξεκινήσω διαβασμα θα αρχίσω με οδηγό και απο κει και πέρα με μεθοδολογία (θεματικές και πρότζεκτ) μετά έεεεεεεεχει ο Θεός! Η ύλη μας στους προηγούμενους ΑΣΕΠ ήταν αχανής (όπως είπε η LILA) και παντελώς αδιευκρίνιστη! Ας ελπίσουμε οτι με τον επόμενο ΑΣΕΠ θα μας δώσουν ύλη κ εμας!

Όσο για τα βιβλία των Κουτσουβάνου και Χρυσαφίδη επειδή έχω διαβάσει τα περισσότερα νομίζω οτι είναι λίγο εκτός κλίματος ΑΣΕΠ(καθαρά προσωπική άποψη, εμένα δεν με βοήθησαν) αν και πολύ χρήσιμα γενικότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 10, 2011, 08:35:12 μμ από vasp »

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 10, 2011, 08:38:11 μμ »
σχετικα με το αναλυτικο,αυτο φοβαμαι κ εγω,οτι θα το αλλαξουν κατα πασα πιθανοτητα.πιστευω οτι ο οδηγος της νηπιαγωγου ειναι κατι που λογικα θα βρισκεται μεσα στην υλη οποτε ειναι ενα σημειο για να ξεκινησουμε.μετα οι διαφορες προσεγγισεις.κ απο κει κ περα εχει ο θεος.ακουγεται για το 2012 το να γινει ο ΑΣΕΠ.το κακο ειναι οτι αυτο μπορει να σημαινει ιανουαριο,μπορει να σημαινει δεκεμβριο... ??? η πιθανοτητα του ιανουαριου ειναι που με ανησυχει κ ανοιξα το θεμα αυτο...
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 10, 2011, 08:41:47 μμ »
οσον αφορα την υλη απο καποιο φροντιστηριο δυστυχως δεν εχω,θα προσπαθησω ομως.αν με βαση τις σημειωσεις σου μπορεις να δωσεις καποια στοιχεια τους θα ηταν πολυ χρησιμο...νασαι καλα παντως! ;)
Εγω έχω, μου έφερε η κολλητή μου που πήγε σε γνωστό φροντιστήριο. Δείτε αν έχετε κ εσείς φίλους/συναδέλφους που να μπορούν να σας τις δώσουν...Είναι πολλά τα χρήματα για να τις αγοράσει κανείς. Επίσης είναι τόοοοσο πολλές που είναι αδύνατο να τις διαβάσετε όλες :P

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 10, 2011, 08:48:10 μμ »
σχετικα με το αναλυτικο,αυτο φοβαμαι κ εγω,οτι θα το αλλαξουν κατα πασα πιθανοτητα.πιστευω οτι ο οδηγος της νηπιαγωγου ειναι κατι που λογικα θα βρισκεται μεσα στην υλη οποτε ειναι ενα σημειο για να ξεκινησουμε.μετα οι διαφορες προσεγγισεις.κ απο κει κ περα εχει ο θεος.ακουγεται για το 2012 το να γινει ο ΑΣΕΠ.το κακο ειναι οτι αυτο μπορει να σημαινει ιανουαριο,μπορει να σημαινει δεκεμβριο... ??? η πιθανοτητα του ιανουαριου ειναι που με ανησυχει κ ανοιξα το θεμα αυτο...
Τα πράγματα είναι δραματικά.....Προσωπικά δεν ξέρω καν αν θα μπω στη διαδικασία να ξαναδώσω μετά από 4 ασεπ και 3 χρόνια αναπλήρωσης ως τώρα...Βέβαια μπορεί να ρισκάρω την πιθανότητα να γράψω πάνω από το βαθμό του 07....Αλλά χωρίς προκύρηξη θέσεων.....φαβάμαι και να σκεφτώ που θα φτάσει η βάση διορισμού........Έχω 3  κιβώτια βιβλία,χώρια τα φυλλάδια..Κάποια δεν τα θυμάμαι καν......Θα σας ενημερώσω όμως,λίγο ψάξιμο θέλω να κάνω... :P
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 12:27:52 μμ »
Τα πράγματα είναι δραματικά.....Προσωπικά δεν ξέρω καν αν θα μπω στη διαδικασία να ξαναδώσω μετά από 4 ασεπ και 3 χρόνια αναπλήρωσης ως τώρα...Βέβαια μπορεί να ρισκάρω την πιθανότητα να γράψω πάνω από το βαθμό του 07....Αλλά χωρίς προκύρηξη θέσεων.....φαβάμαι και να σκεφτώ που θα φτάσει η βάση διορισμού........Έχω 3  κιβώτια βιβλία,χώρια τα φυλλάδια..Κάποια δεν τα θυμάμαι καν......Θα σας ενημερώσω όμως,λίγο ψάξιμο θέλω να κάνω... :P
ξερεις κατι Lila_76?ξερω οτι εχεις ψιλοτρελαθει με την κατασταση.σκεφτεσαι "3 χρονια αναπληρωσης κ ακομα τιποτα?ακομα στην εξεταση?".αλλα με το να μην δωσεις,ετσι οπως αλλαξε το συστημα η μαλαμω(να μην πω την αλλη λεξη την παρομοια!! :P),το μονο που εχεις να καταφερεις ειναι να χασεις,οχι κατι να κςρδισεις.την πρωτη φορα που εδωσα ασεπ ηταν μολις τελειωσα τη σχολη κ δεν ειχα προλαβει να διαβασω σχεδον τιποτα!ειπα θα παω εστω να δω πως ειναι το κλιμα του να δινεις ασεπ.τελικα ημουν επιτυχουσα!μη φανταστεις τρελη βαθμολογια αλλα κ μονο αυτο ηταν "κατι"!με τα μοριακια αυτα που ειχα πετυχει ημουν πιο πανω απο καποια ατομα παντως!να δωσεις η αποψη μου κ στην τελικη κρατας προηγουμενη βαθμολογια! ;) ;)
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 12:34:35 μμ »
Τα πράγματα είναι δραματικά.....Προσωπικά δεν ξέρω καν αν θα μπω στη διαδικασία να ξαναδώσω μετά από 4 ασεπ και 3 χρόνια αναπλήρωσης ως τώρα...Βέβαια μπορεί να ρισκάρω την πιθανότητα να γράψω πάνω από το βαθμό του 07....Αλλά χωρίς προκύρηξη θέσεων.....φαβάμαι και να σκεφτώ που θα φτάσει η βάση διορισμού........Έχω 3  κιβώτια βιβλία,χώρια τα φυλλάδια..Κάποια δεν τα θυμάμαι καν......Θα σας ενημερώσω όμως,λίγο ψάξιμο θέλω να κάνω... :P
ξερεις κατι Lila_76?ξερω οτι εχεις ψιλοτρελαθει με την κατασταση.σκεφτεσαι "3 χρονια αναπληρωσης κ ακομα τιποτα?ακομα στην εξεταση?".αλλα με το να μην δωσεις,ετσι οπως αλλαξε το συστημα η μαλαμω(να μην πω την αλλη λεξη την παρομοια!! :P),το μονο που εχεις να καταφερεις ειναι να χασεις,οχι κατι να κςρδισεις.την πρωτη φορα που εδωσα ασεπ ηταν μολις τελειωσα τη σχολη κ δεν ειχα προλαβει να διαβασω σχεδον τιποτα!ειπα θα παω εστω να δω πως ειναι το κλιμα του να δινεις ασεπ.τελικα ημουν επιτυχουσα!μη φανταστεις τρελη βαθμολογια αλλα κ μονο αυτο ηταν "κατι"!με τα μοριακια αυτα που ειχα πετυχει ημουν πιο πανω απο καποια ατομα παντως!να δωσεις η αποψη μου κ στην τελικη κρατας προηγουμενη βαθμολογια! ;) ;)

συμφωνω++++++++++
και αυτο τελικα θα κανουν ολοι. θα ξαναδωσουν. δεν εχουν αλλη επιλογη, δυστυχως!
Ομως, καταλαβαινω τη Lila  και τον καθενα που ειναι στη θεση της. Δεν παλευεται ρε παιδι μου παλι διαβασμα για ΑΣΕΠ!!! θελει πολυ πραμα απο ψυχικο αποθεμα...
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 01:41:36 μμ »
Τα πράγματα είναι δραματικά.....Προσωπικά δεν ξέρω καν αν θα μπω στη διαδικασία να ξαναδώσω μετά από 4 ασεπ και 3 χρόνια αναπλήρωσης ως τώρα...Βέβαια μπορεί να ρισκάρω την πιθανότητα να γράψω πάνω από το βαθμό του 07....Αλλά χωρίς προκύρηξη θέσεων.....φαβάμαι και να σκεφτώ που θα φτάσει η βάση διορισμού........Έχω 3  κιβώτια βιβλία,χώρια τα φυλλάδια..Κάποια δεν τα θυμάμαι καν......Θα σας ενημερώσω όμως,λίγο ψάξιμο θέλω να κάνω... :P
ξερεις κατι Lila_76?ξερω οτι εχεις ψιλοτρελαθει με την κατασταση.σκεφτεσαι "3 χρονια αναπληρωσης κ ακομα τιποτα?ακομα στην εξεταση?".αλλα με το να μην δωσεις,ετσι οπως αλλαξε το συστημα η μαλαμω(να μην πω την αλλη λεξη την παρομοια!! :P),το μονο που εχεις να καταφερεις ειναι να χασεις,οχι κατι να κςρδισεις.την πρωτη φορα που εδωσα ασεπ ηταν μολις τελειωσα τη σχολη κ δεν ειχα προλαβει να διαβασω σχεδον τιποτα!ειπα θα παω εστω να δω πως ειναι το κλιμα του να δινεις ασεπ.τελικα ημουν επιτυχουσα!μη φανταστεις τρελη βαθμολογια αλλα κ μονο αυτο ηταν "κατι"!με τα μοριακια αυτα που ειχα πετυχει ημουν πιο πανω απο καποια ατομα παντως!να δωσεις η αποψη μου κ στην τελικη κρατας προηγουμενη βαθμολογια! ;) ;)
Αχ Blondie μου είσαι μικρή ακόμα και έχεις άλλα κουράγια..Κι εγώ έτσι πήγα το 2002 και έγραψα 67..Αλλα εντάξει τότε ήμουν σε δημοτικό παιδικό σταθμό και δεν με ένοιαζε(κακώς)....Αλλά είναι ταλαιπωρία...Ανάλογα,το πολύ πολύ να πάω τουρίστρια.....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Υλη ΠΕ60 του επομενου Ασεπ??
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 15, 2011, 01:55:30 μμ »
ειδες Lila μου, ειναι αυτο που σου (σας) ελεγα. υπαρχουν τα παιδια με ορεξη και πολυ καλα κανουν. μαζι τους βεβαια ειμαι και γω γιαυτο δεν αδικώ τη blondie και συμφωνω με τα λεγομενα της.

οχι, να μη πας τουριστρια, να πας οπλισμενη, ετοιμη να δωσεις μαχη.....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161904
  • Σύνολο θεμάτων: 19236
  • Σε σύνδεση σήμερα: 477
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 433
Σύνολο: 435

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.