*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012;  (Αναγνώστηκε 796598 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 08, 2011, 11:44:30 μμ »
Την περίοδο αυτή θα προσληφθούν οι εναπομείναντες διοριστέοι του προηγούμενου διαγωνισμού του ΑΣΕΠ (6ου) καθώς και όσοι αναλογούν στην Κατηγορία του 40% μαζί με κάποιους που ανήκουν σε ειδικές κατηγορίες (συνολικά περίπου 3.000 εκπαιδευτικοί για το 2010/11)

3000...........λένε...............μα δε βγαίνει ρε παιδί μου..........δε βγαίνει...............οι φυλλάδες θέλουν να πουλήσουν.....τι έλεγαν πριν λίγες μέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ΕΤΟΙΜΟΣ Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ.......ΕΓΡΑΦΑΝ......
Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2011....Ο ΑΣΕΠ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΦΩΣ....


αυτά τα έγραφαν Νέα...Εθνος.....Αλφαβήτα.............................

Τώρα λένε ότι πάει για αναβολή και πάει για το 2012..................ε...................οι άνθρωποι έχουν ενημέρωση .....πριν .....4 μέρες έγραφαν ότι θα γίνει ο διαγωνισμός...................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μην τους πιστεύετε.....3000 θέσεις λένε τώρα πριν μια εβδομάδα μιλούσαν για 1450+500 ειδικής αγωγής......και οι 700 Πανεπιστημιακοί που θα διοριστούν που είναι???????????????????????????



αρε μας δουλεύουν.....απλή λογική θέλει..................

αγανάκτησα με τους δημοσιογράφους  και άλλους ειδήμονες....δε ξέρουν τίποτα...................δεν αξίζει ούτε 1 ευρώ να δώσουμε για τις εφημερίδες....10 λεπτά ίσως.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:59:59 »

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 08, 2011, 11:47:41 μμ »
Συμφωνώ στο ότι ο καθένας  κάνει τις επιλογές του. Αλλά το όνειρο δυστυχώς τελείωσε.
Eαν πιστευεις οτι το ονειρο τελειωσε γιατι γραφεις εδω μεσα; Για ορισμενους εδω μεσα θα ηταν πιο ηθικο και τιμιο να μας πειτε γιατι δεν θελετε να γινει ο διαγωνισμος οχι βεβαια οτι δεν αντιλαμβανομαστε.Για μενα το πιο σημαντικο ειναι η καθιερωση του νεου συστηματος ωστε να αντιληφθουν ολοι οτι τα παραθυρα κλεισανε παρα οι οποιες προσληψεις . Η αξιοκρατια δυσκολα εμπεδωνεται.

δεν μπορούν να μας κοροϊδευουν να γίνει Διαγωνισμός αλλά να έχει θέσεις όχι 40-50 φιλολόγους.....διαγωνισμός είναι αυτός ή Τζόκερ???????????????????


το θέμα είναι ότι δεν θα γίνει εγώ επιμένω.....ή μάλλον δε θα γίνει το 2011-2012......ίσως το 2012-2013......και η Διαμαντοπούλου μάλλον πάει για άλλο Υπουργείο........το κακό είναι ότι μας δουλεύουν οι εφημερίδες...επειδή έχω εργαστεί σε εφημερίδα και άρθρα μου έχουν δημοσιευτεί κατα καιρούς ξέρω πως λειτουργούν....κράχτες είναι.......

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 09, 2011, 12:03:47 πμ »
Διαβάστε τι είπε υπάλληλςο του ΑΣΕΠ για όσους αναμένουν διαγωνισμό ειδικής αγωγής είναι απο το blog
"paidia kalispera!thlephwnhsa to prwi ston asep kai mou eipan pws ta panta exoun pagwsei!me thn kyria pou milhsa oso n afora ton diko mas diagwnismo ΠΕ 71-61...mou eipe to ekshs.."exei erthei to aithma gia ton diagwnismo alla an theloun na sas proslavoun apo ton septembrh tou '11 den yparxoun arketa xronika perithwria mexri na epeksergastoun to aithma, na vgei i prokyriksi kai en telei na dothoun oi prothesmies gia tis aitiseis!" apla egw sas metaferw akrivws oti mou eipe. "

ο διαγωνισμός αυτός αποφασίστηκε τον Ιούνιο του 2010 ότι θα γίνει...9 μήνες μετά και τίποτα....

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 09, 2011, 12:05:30 πμ »
Συμφωνώ στο ότι ο καθένας  κάνει τις επιλογές του. Αλλά το όνειρο δυστυχώς τελείωσε.
Eαν πιστευεις οτι το ονειρο τελειωσε γιατι γραφεις εδω μεσα; Για ορισμενους εδω μεσα θα ηταν πιο ηθικο και τιμιο να μας πειτε γιατι δεν θελετε να γινει ο διαγωνισμος οχι βεβαια οτι δεν αντιλαμβανομαστε.Για μενα το πιο σημαντικο ειναι η καθιερωση του νεου συστηματος ωστε να αντιληφθουν ολοι οτι τα παραθυρα κλεισανε παρα οι οποιες προσληψεις . Η αξιοκρατια δυσκολα εμπεδωνεται.
Ποιά είναι η αξιοκρατία ακριβώς;;;;Αν τη βλέπεις εσύ,διαφώτισε κι εμάς τους υπόλοιπους........Αν ονομάζεται αξιοκρατία το να πεταχτούν στα σκουπίδια τόσοι άνθρωποι που θεμελίωσαν διορισμό με το 40% ή το 24μηνο+ασεπ,τότε τι να πω......μάλλον κάτι δεν έχω καταλάβει καλά...Και ναι δεν θέλουμε να γίνει ο διαγωνισμός ,για να μαζέψουμε προυπηρεσία εδώ που φτάσαμε......Λογικό είναι.....Όπως άλλοι θέλουν.....τι να κάνουμε τώρα....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:59:59 »

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 09, 2011, 12:10:31 πμ »
το νόμισμα έχει δυο πλευρές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σωστή η lila76


το θέμα είναι να δουμε τι θα γίνει.....οι αριθμοί δε δείχουν ότι θα γίνουν φέτος 3000 προσλήψεις....το τονίζω τόσους ήθελαν..........πόσους θα πάρουν είναι άλλο θέμα.....εγώ είπα για φιλολόγους


250 ρεαλιστικό σενάριο και το χειρότερο 100.....κάπου εκεί το κόβω....με βάση αριθμούς και εκτιμήσεις θα δείξει....μακάρι να κάνω λάθος....

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 09, 2011, 12:16:46 πμ »
sosssssss.............ο οικος Moody's υστερα απο ενα 24ωρο υποβαθμισε τον Δημο Αθηνων και τη πρωτευουσα!!!!!
 ανατριχιασα...............λες και δεν το ξερουμε  ::)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 09, 2011, 08:52:19 πμ »
Βρε παιδια δεν καταλαβαινω γιατι τοσο μενος και αντιπαραθεση για το αν πρεπει να λεμε τις αποψεις μας;Φυσικα και ο καθενας θα τις εκφραζει οσο διαφορετικες και αν ειναι, αλλωστε εγω πιστευω ολο αυτο πηγαζει οχι για τον ασεπ τον ιδιο ΑΛΛΑ γιατι πισω απο την ερωτηση του ποτε θα γινει κρυβονται κοινωνικοπολιτικες,οικονομικες αληθειες που δεν εχουν τα κοτσια οι πολιτικοι να μας τις παραθεσουν αν παλι ουτε οι ιδιοι δεν γνωριζουν που παμε ειναι ακομα χειροτερα.Αρα ολοι εχουμε σοβαρες αγωνιες με κοινο παρανομαστη το ''αραγε η εκπαιδευση ως χωρος εργασιας-μονιμοτητας συρρικνωνεται;''.Εδω εχει δικιο ο Μαρκος οτι πλεον τα ασχημα που ερχονται στη χωρα μας δεν ειναι μονο για τους εκπαιδευτικους τι να πει ο πιο δυνατος κλαδος της χωρας της οικοδομης που ''σταματησε''εδω και 2 χρονια;.Να λοιπον ισως γιατι λεμε τις αποψεις μας για να συνειδητοποιησουμε ολοι μαζι τα δυσκολα που ηρθαν.Το θεμα μας πιστευω δεν ειναι μονο η αξιοκρατια που οι πολιτικοι κατασπαραξαν δεκαετιες τωρα με την ανεχεια μας και ενα μερος ''εκλεκτων'' που επωφεληθηκαν αλλα το τελμα που ηρθε στη χωρα μας και οι αγωνιες στο τι πρεπει να κανουμε γιατι δεν ειναι ο Ασεπ σαν εξεταση που μας φοβιζει αλλωστε οι πιο πολλοι τον δοκιμασαμε αλλα οι θεσεις εργασιας (μονιμες)που βλεπουμε οτι μας ''τελειωσαν''.

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 09, 2011, 08:55:20 πμ »
mk75, μάλλον παραλογίζεσαι! Κατ΄αρχήν δεν ξέρεις σε ποιούς μιλάς και τί είναι ο καθένας για να βγάζεις τέτοια συμπεράσματα. Εν συνεχεία σε συμβουλεύω να ξαναδιαβάσεις τί ακριβώς έγραψα στα προηγούμενα post μου μπας και πάρεις είδηση τί γίνεται. Κανείς δεν είναι κατά της αξιοκρατίας απλά οι διορισμοί ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ! Χωνέψτε το!
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 09, 2011, 09:02:30 πμ »
Αυτο ακριβως συνοπτικα ειναι το ''προβλημα'' μας που λεει η marvac γιατι αν ηταν ολα καλα θα ειχε ελπιδες για δουλεια και το 70 ' το 72 και ισως το67 κτλ σ'εναν ασεπ τωρα να'σαι ατη κορυφη του παγοβουνου και βλεπουμε...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 09, 2011, 09:21:25 πμ »
Θα παρακαλεσω η συζητηση να διεξαχθει με τις προυποθεσεις και τις αρχες που διέπουν ενα  γόνιμο διαλογο, χωρις προσωπικους χαρακτηρισμους.

Οι προσωπικές διαφορές να λύνονται μεσω π.μ.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία και κατανόηση σας.

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 09, 2011, 09:24:52 πμ »
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

Ειδικευμένοι Ιατροί (κλάδου Ε.Σ.Υ.)

Εξακόσιες ογδόντα μία (681) θέσεις όλων των βαθμών και ειδικοτήτων.

ΤΟΜΕΑΣ ΥΓΕΙΑΣ

Πληρώματα Ασθενοφόρων (66 θέσεις)

Νοσηλευτικό, Παραϊατρικό Προσωπικό (70 θέσεις)

Τεχνικό Προσωπικό (12 θέσεις)

Διάφορες Ειδικότητες (22 θέσεις)

Βοηθητικό προσωπικό (10 θέσεις)

ΤΟΜΕΑΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Νοσηλευτικό προσωπικό (63 θέσεις)

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ, ΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ

Απόφοιτοι Εθνικής Σχολής Δικαστικών Λειτουργών (16η Εκαιδευτική Σειρά)

α. Τριάντα οκτώ (38) άτομα Πολιτικής - Ποινικής Κατεύθυνσης και

β. Είκοσι τέσσερα (24) άτομα Διοικητικής Κατεύθυνσης

 ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΟΥ

Υπάλληλοι του Υπουργείου Δικαιοσύνης, Διαφάνειας & Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

α. Ογδόντα (80) άτομα Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης

β. Εξήντα οκτώ (68) άτομα Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

γ. Ένδεκα (11) άτομα Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Tριάντα οκτώ (38) θέσεις Ειδικών Επιστημόνων


ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΟΥΜΕ 1183

μας μένουν λοιπόν 5400 ακόμα.....για να δούμε θα είναι 3000 οι εκπαιδευτικοί που λέει ο κ. Κάτσικας...

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 09, 2011, 09:43:52 πμ »
Προσωπικα οπως εχω πει και σε προηγουμενο μυνημα δεν ειμαι σιγουρος για τιποτα.Εδω δεν ξερουμε αν θα υπαρχει Ελλαδα σε λιγους μηνες . Επισης ουτε καταλαβαινω το νοημα του τοπικ αυτου και πως βοηθαει οσους σκεφτονται να συμμετασχουν.Φυσικα ο καθενας ειναι ελευθερος να επιλεξει τις επιλογες του για το μελλον και ο ΑΣΕΠ ειναι μια απο αυτες.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 09, 2011, 09:44:50 πμ »
Για να δειτε τι εννοω ποσο επηρεαζουν οι λιγες θεσεις.Πριν το 09 δεν μπορουσα να δωσω ασεπ μεγαλωνα μωρα και δουλευα πηγαινα ''ετσι'' και ημουν παντα στη βαση ,φιλοι διοριστηκαν με 65 ,66,68,69μερικοι αμεσα μερικοι με 24μηνο.Ξεκινησα διαβασμα οσο μπορουσε να'ναι το τελειο διαβασμα μ'ολες τις υποχρεωσεις μου τη πρωτη σφαλιαρα την ''τρωω'' οταν ανακονωνεται περι τα τελη Ιουνη οτι οι θεσεις των χημικων θα'ναι οι μισες 78,σκεφτομαι δεν πειραζει το ονειρο μου θα κυνηγησω και φορτσαρα στο διαβασμα.Ελα μου ντε που διαβασαν αρκετοι γι'αυτες τις 78 θεσεις ,η βαση απ'οτι θυμαμαι ηταν 79 plus τελικα διοριστικαν (και αξια φυσικα) αυτοι που ειχαν και καλο βαθμο ασεπ και προυπηρεσια και βαθμο πτυχιου και,και..Αντε εγω μονο με το 72 χωρις προυπηρεσια ,μεταπτυχιακα,διδακτορικα αλλα ξερω ατομα με 75 που δυστυχως δεν ειχαν ειτε το ενα ειτε το αλλο δεν πηγαν ουτε αναπληρωτες  ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΘΕΣΕΙΣ λοιπον αν δεν εισαι φαινομενο προσοντολογιου δυσκολα τα πραματα,ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΜΟΥ ολα αυτα περα απο τη μεταβλητη ΚΡΙΣΗ που στις τοτε θεσεις ακομα δεν ειχαμε.

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 09, 2011, 03:17:37 μμ »
http://www.alfavita.gr/artro.php?id=25653

Όσο για τον μεγάλο διαγωνισμό των εκπαιδευτικών, σύμφωνα με πληροφορίες, θα προκηρυχθεί τον Δεκέμβριο και ο γραπτός διαγωνισμός θα γίνει το πρώτο τρίμηνο του 2012.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162244
  • Σύνολο θεμάτων: 19245
  • Σε σύνδεση σήμερα: 584
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 536
Σύνολο: 555

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.