*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012;  (Αναγνώστηκε 794485 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #770 στις: Μάιος 24, 2011, 08:54:19 μμ »
Να πούμε κάτι για να γελάσουμε :

Μέτα από τις αποκρατικοποιήσεις το Μονo κρατικό θα είναι το MEGA Channel.  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:14:38 »

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #771 στις: Μάιος 24, 2011, 11:24:36 μμ »
Η αναμενόμενη ανακοίνωση της Διαμαντοπούλου για τις προσλήψεις...Παρόλο που θα συνταξιοδοτηθούν περίπου 8000 εκπαιδευτικοί, οι προσλήψεις θα είναι ακόμη ελάχιστες σε σχέση με περσυ... http://esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=12881:ipourgos-paideias8000-oi-sintaksiodotiseis-ekpaideitikon-ligoteres-oi-proslipseis&Itemid=1796
Επίσης η Alfavita γράφει περι 1600 διορισμους α'θμιας και β'θμιας...http://www.alfavita.gr/artro.php?id=33577
Μ'αυτά και μ'αυτά πως θα κάνει ΑΣΕΠ το 2012??
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2011, 12:44:11 πμ από manosmc »

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #772 στις: Μάιος 25, 2011, 03:46:44 μμ »

Να πω κάτι που το έχω αναφέρει πιο παλιά. Έστω ότι εγώ ισχυριστώ  ότι έχει γίνει  αλλοίωση αποτελεσμάτων των διαγωνισμών της ανεξάρτητης αρχής επιλογής προσωπικού σε ευρεία κλίμακα τότε τι θα συμβεί;
Μάλλον θα μου τραβήξουν καμιά μήνυση και θα τρέχω, απένταρος καθώς είμαι, στα δικαστήρια και τους άπληστους δικηγόρους…
Το πιο πιθανό είναι αυτό. Άσε που αν επικαλεστώ μάρτυρες  θα γίνουν άξαφνα μουγκοί, κουφοί και τυφλοί…
Ενώ απ’ την άλλη αν βγω στο φόρουμ και διατυμπανίζω(όπως έχω κάνει κατ’ επανάληψη) τα περί διαφθοράς και παράνομης αποκτηθείσας προϋπηρεσίας δεν τρέχει μία…
Κανείς δεν θα ενδιαφερθεί.
Μα γιατί; δεν είναι ποιοτικά το ίδιο πράγμα να κλέβεις την θέση κάποιου άλλου;
Αυτό δεν ισχυρίζονται σήμερα στο ΠΑΣΟΚ σε όλους τους τόνους;
Κονέ, βύσματα, ρουσφέτια  διαφθορά βαρβάτη αλλά στο τέλος κρύα βρύση… κανείς δεν θα απολογηθεί για τίποτα…
Ενώ για το ΑΣΕΠ καμιά αναφορά, καμιά υποψία , στην χώρα που ολόκληρη κυβέρνηση έδινε ψεύτικα στοιχεία για την οικονομία , κουκουλώνοντας την πραγματικότητα, στην χώρα που και ράμπο του ΣΔΟΕ τα παίρνουν…
Τι μας κάνει να θεωρούμε ότι μερικοί που διορίστηκαν μέσω ασεπ δεν είχαν κάποιο βύσμα στην κατάλληλη θέση ώστε να …κάνουν το ίδιο που έκαναν κάποιοι για να αποκτήσει μόρια και να διοριστούν;  Ή δεν θα επαναληφθούν παρόμοια φαινόμενα, αν είναι αληθής η αρχική υπόθεση βεβαίως βεβαίως…;


http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/05/blog-post_4535.html#more
Δεκάδες γιοί και κόρες βουλευτών
(ΠΑΣΟΚ-ΝΔ), τραπεζιτών κλπ, διορίστηκαν στο ΙΚΑ, μέσω Αγροτικής Τράπεζας !
Να τα πάρουμε από την αρχή:
Με την προκήρυξη 9Κ/2008, ζητήθηκε να υποβληθούν αιτήσεις για διορισμό στην ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ. Τα αποτελέσματα βγήκαν στις 16-12-2009 και δημοσιεύθηκαν..
στο ΦΕΚ Γ-102.
Ανάμεσα στους επιτυχόντες της ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ, υπάρχουν πολλά "διάσημα" ονόματα.





ENTΩΜΕΤΑΞΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΙ ΑΣΕΠΙΤΕΣ  ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ 7Κ/2007 14/12/2007 ΗΤΑΝ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΟΠΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ "ΣΚΟΡΠΙΣΑΝ" ΠΡΟΣ ΑΛΛΕΣ ΘΕΣΕΙς ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ

Αποσυνδεδεμένος neoskathigitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #773 στις: Μάιος 25, 2011, 07:31:20 μμ »
Και μάλιστα αυτοί διορίστηκαν ναι μεν μέσω  ΑΣΕΠ αλλά χωρίς γραπτό διαγωνισμό !!!


Να πω κάτι που το έχω αναφέρει πιο παλιά. Έστω ότι εγώ ισχυριστώ  ότι έχει γίνει  αλλοίωση αποτελεσμάτων των διαγωνισμών της ανεξάρτητης αρχής επιλογής προσωπικού σε ευρεία κλίμακα τότε τι θα συμβεί;
Μάλλον θα μου τραβήξουν καμιά μήνυση και θα τρέχω, απένταρος καθώς είμαι, στα δικαστήρια και τους άπληστους δικηγόρους…
Το πιο πιθανό είναι αυτό. Άσε που αν επικαλεστώ μάρτυρες  θα γίνουν άξαφνα μουγκοί, κουφοί και τυφλοί…
Ενώ απ’ την άλλη αν βγω στο φόρουμ και διατυμπανίζω(όπως έχω κάνει κατ’ επανάληψη) τα περί διαφθοράς και παράνομης αποκτηθείσας προϋπηρεσίας δεν τρέχει μία…
Κανείς δεν θα ενδιαφερθεί.
Μα γιατί; δεν είναι ποιοτικά το ίδιο πράγμα να κλέβεις την θέση κάποιου άλλου;
Αυτό δεν ισχυρίζονται σήμερα στο ΠΑΣΟΚ σε όλους τους τόνους;
Κονέ, βύσματα, ρουσφέτια  διαφθορά βαρβάτη αλλά στο τέλος κρύα βρύση… κανείς δεν θα απολογηθεί για τίποτα…
Ενώ για το ΑΣΕΠ καμιά αναφορά, καμιά υποψία , στην χώρα που ολόκληρη κυβέρνηση έδινε ψεύτικα στοιχεία για την οικονομία , κουκουλώνοντας την πραγματικότητα, στην χώρα που και ράμπο του ΣΔΟΕ τα παίρνουν…
Τι μας κάνει να θεωρούμε ότι μερικοί που διορίστηκαν μέσω ασεπ δεν είχαν κάποιο βύσμα στην κατάλληλη θέση ώστε να …κάνουν το ίδιο που έκαναν κάποιοι για να αποκτήσει μόρια και να διοριστούν;  Ή δεν θα επαναληφθούν παρόμοια φαινόμενα, αν είναι αληθής η αρχική υπόθεση βεβαίως βεβαίως…;


http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/05/blog-post_4535.html#more
Δεκάδες γιοί και κόρες βουλευτών
(ΠΑΣΟΚ-ΝΔ), τραπεζιτών κλπ, διορίστηκαν στο ΙΚΑ, μέσω Αγροτικής Τράπεζας !
Να τα πάρουμε από την αρχή:
Με την προκήρυξη 9Κ/2008, ζητήθηκε να υποβληθούν αιτήσεις για διορισμό στην ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ. Τα αποτελέσματα βγήκαν στις 16-12-2009 και δημοσιεύθηκαν..
στο ΦΕΚ Γ-102.
Ανάμεσα στους επιτυχόντες της ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ, υπάρχουν πολλά "διάσημα" ονόματα.





ENTΩΜΕΤΑΞΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΙ ΑΣΕΠΙΤΕΣ  ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ 7Κ/2007 14/12/2007 ΗΤΑΝ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΟΠΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ "ΣΚΟΡΠΙΣΑΝ" ΠΡΟΣ ΑΛΛΕΣ ΘΕΣΕΙς ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:14:38 »

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #774 στις: Μάιος 26, 2011, 09:39:22 μμ »
Μ'αυτά και μ'αυτά πως θα κάνει ΑΣΕΠ το 2012??[/color][/b]

Πάντος σε φροντιστήριο για ΑΣΕΠ τους είπανε ότι ΑΣΕΠ θα γίνει το 2012 και πέρα των επιτιχοντων του διαγωνισμού δεν πρόκειται να γίνει καμία άλλη πρόσληψή μέχρι τότε. Eίπανε μέχρι τέλη Ιουνίου θα έχει σχετική απόφασή. Και αυτοί ''επικοινωνισανε'' με το Υπουργείο όπως και ''κάποιοι άλλοι'' 8).

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #775 στις: Μάιος 26, 2011, 10:08:04 μμ »
Mε γραπτό διαγωνισμό του ασεπ διορίστηκαν.

Και μάλιστα αυτοί διορίστηκαν ναι μεν μέσω  ΑΣΕΠ αλλά χωρίς γραπτό διαγωνισμό !!!


Να πω κάτι που το έχω αναφέρει πιο παλιά. Έστω ότι εγώ ισχυριστώ  ότι έχει γίνει  αλλοίωση αποτελεσμάτων των διαγωνισμών της ανεξάρτητης αρχής επιλογής προσωπικού σε ευρεία κλίμακα τότε τι θα συμβεί;
Μάλλον θα μου τραβήξουν καμιά μήνυση και θα τρέχω, απένταρος καθώς είμαι, στα δικαστήρια και τους άπληστους δικηγόρους…
Το πιο πιθανό είναι αυτό. Άσε που αν επικαλεστώ μάρτυρες  θα γίνουν άξαφνα μουγκοί, κουφοί και τυφλοί…
Ενώ απ’ την άλλη αν βγω στο φόρουμ και διατυμπανίζω(όπως έχω κάνει κατ’ επανάληψη) τα περί διαφθοράς και παράνομης αποκτηθείσας προϋπηρεσίας δεν τρέχει μία…
Κανείς δεν θα ενδιαφερθεί.
Μα γιατί; δεν είναι ποιοτικά το ίδιο πράγμα να κλέβεις την θέση κάποιου άλλου;
Αυτό δεν ισχυρίζονται σήμερα στο ΠΑΣΟΚ σε όλους τους τόνους;
Κονέ, βύσματα, ρουσφέτια  διαφθορά βαρβάτη αλλά στο τέλος κρύα βρύση… κανείς δεν θα απολογηθεί για τίποτα…
Ενώ για το ΑΣΕΠ καμιά αναφορά, καμιά υποψία , στην χώρα που ολόκληρη κυβέρνηση έδινε ψεύτικα στοιχεία για την οικονομία , κουκουλώνοντας την πραγματικότητα, στην χώρα που και ράμπο του ΣΔΟΕ τα παίρνουν…
Τι μας κάνει να θεωρούμε ότι μερικοί που διορίστηκαν μέσω ασεπ δεν είχαν κάποιο βύσμα στην κατάλληλη θέση ώστε να …κάνουν το ίδιο που έκαναν κάποιοι για να αποκτήσει μόρια και να διοριστούν;  Ή δεν θα επαναληφθούν παρόμοια φαινόμενα, αν είναι αληθής η αρχική υπόθεση βεβαίως βεβαίως…;


http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/05/blog-post_4535.html#more
Δεκάδες γιοί και κόρες βουλευτών
(ΠΑΣΟΚ-ΝΔ), τραπεζιτών κλπ, διορίστηκαν στο ΙΚΑ, μέσω Αγροτικής Τράπεζας !
Να τα πάρουμε από την αρχή:
Με την προκήρυξη 9Κ/2008, ζητήθηκε να υποβληθούν αιτήσεις για διορισμό στην ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ. Τα αποτελέσματα βγήκαν στις 16-12-2009 και δημοσιεύθηκαν..
στο ΦΕΚ Γ-102.
Ανάμεσα στους επιτυχόντες της ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ, υπάρχουν πολλά "διάσημα" ονόματα.





ENTΩΜΕΤΑΞΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΙ ΑΣΕΠΙΤΕΣ  ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ 7Κ/2007 14/12/2007 ΗΤΑΝ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΟΠΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ "ΣΚΟΡΠΙΣΑΝ" ΠΡΟΣ ΑΛΛΕΣ ΘΕΣΕΙς ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ


Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #776 στις: Μάιος 27, 2011, 12:32:47 πμ »
Μ'αυτά και μ'αυτά πως θα κάνει ΑΣΕΠ το 2012??[/color][/b]

Πάντος σε φροντιστήριο για ΑΣΕΠ τους είπανε ότι ΑΣΕΠ θα γίνει το 2012 και πέρα των επιτιχοντων του διαγωνισμού δεν πρόκειται να γίνει καμία άλλη πρόσληψή μέχρι τότε. Eίπανε μέχρι τέλη Ιουνίου θα έχει σχετική απόφασή. Και αυτοί ''επικοινωνισανε'' με το Υπουργείο όπως και ''κάποιοι άλλοι'' 8).

τα φροντιστήρια του ΑΣΕΠ την έχουν πατήσει άσχημα..τι να πουν στους δυσμοιρους που τρεχουν....ότι δεν θα γίνει....σου λεει

θα τους πούμε ότι εμείς ξέρουμε ότι θα γίνει και αν οχι θα πούμε

λόγω έκτακτης κατάστασης δεν το αποφασισε το ΥΠΕΠΘ...

τι να πειτε παιδιά......??

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #777 στις: Μάιος 27, 2011, 07:45:26 πμ »
Συνάδελφοι,καλημέρα.Αυτό το σκηνικό με το 24μηνο μου κάνει το θέατρο του παραλόγου.Οι συνάδελφοι ήρθαν στον ασεπ διεκδίκησαν τον διορισμό τους και δεν τα κατάφεραν.Άρα,γιατί φωνάζουν για διορισμό,αφου δεν τα κατάφεραν;Αν κάποιοι δικαιολογούνται να φωνάζουν,είναι αυτοί που για ελάχιστο δεν ήταν διοριστέοι:να πουν οι συνάδελφοι πως αξιολογήθηκαν επαρκώς και δεν χρείαζεται να ξαναταλαιπωρηθούν,έχει κάποια λογική.Αλλά να μιλάνε οι 24μηνίτες που έγραψαν κανα 60ρακι για διορισμό,είναι ιεροσυλία,όχι 24 αλλά 124 μήνες προυπηρεσία να έχουν.Για αυτό όταν λέμε 24μηνίτης,να λέμε και τι γράψαμε στον ασεπ,γιατί δεν είναι όλοι ίδιοι!!!!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #778 στις: Μάιος 27, 2011, 08:43:23 πμ »
Η Αγωνια για το μελλον ολων των ομαδων της κοινωνιας μας εχει παρει τεραστιες διαστασεις και οχι μονο για τους εκπαιδευτικους.Οσο για τα φροντιστηρια ασεπ που πολλες φορες διδασκουν ατομα που δεν καταφεραν να περασουν στον ασεπ.....Μια παλια μου μαθητρια ειχε παει για τον ασεπ του 10 σε ολα τα μαθηματα, τους ελεγαν ασεπ θα γινει κανονικα....Οσο για το 24μηνο(δεν ανηκω) ειχα φιλους που με 68 ,69, 67και αλλες αποδοσεις(καλες αποδοσεις για το πεο4 τοτε) εφυγαν ωρομισθιοι και μετα 2 χρονια αναπληρωτες(πολλοι χρειαστηκαν και 2 επιτυχιες).Ουτε βυσματα ουτε παρανομιες,που ειναι το αδικο λοιπον;Ας ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ λοιπον καταματα την αληθεια οτι το προβλημα ειναι τα ασχημα δεδομενα για διορισμους και οχι μονο για τους εκπαιδευτικους .
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 27, 2011, 08:47:04 πμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #779 στις: Μάιος 27, 2011, 09:00:32 πμ »
Συνάδελφοι,καλημέρα.Αυτό το σκηνικό με το 24μηνο μου κάνει το θέατρο του παραλόγου.Οι συνάδελφοι ήρθαν στον ασεπ διεκδίκησαν τον διορισμό τους και δεν τα κατάφεραν.Άρα,γιατί φωνάζουν για διορισμό,αφου δεν τα κατάφεραν;Αν κάποιοι δικαιολογούνται να φωνάζουν,είναι αυτοί που για ελάχιστο δεν ήταν διοριστέοι:να πουν οι συνάδελφοι πως αξιολογήθηκαν επαρκώς και δεν χρείαζεται να ξαναταλαιπωρηθούν,έχει κάποια λογική.Αλλά να μιλάνε οι 24μηνίτες που έγραψαν κανα 60ρακι για διορισμό,είναι ιεροσυλία,όχι 24 αλλά 124 μήνες προυπηρεσία να έχουν.Για αυτό όταν λέμε 24μηνίτης,να λέμε και τι γράψαμε στον ασεπ,γιατί δεν είναι όλοι ίδιοι!!!!
δε

Ωραίος ο φίλος!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 27, 2011, 09:04:05 πμ από arist2 »

Αποσυνδεδεμένος MPORELI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #780 στις: Μάιος 27, 2011, 09:14:03 πμ »
Αυτη η ελληνικη μικροψυχια θα μας φαει...Νομιζα οτι με την ωριμοτητα  θα φυγουν τα κομπλεξ αλλα αν υπαρχει υποεπιπεδο χ... μεσα :o

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #781 στις: Μάιος 27, 2011, 10:19:25 πμ »
Αυτη η ελληνικη μικροψυχια θα μας φαει...Νομιζα οτι με την ωριμοτητα  θα φυγουν τα κομπλεξ αλλα αν υπαρχει υποεπιπεδο χ... μεσα :o
Mporeli, ασκείς κριτική πολύ εύκολα. Αλλά πλέον αποκαλύφθηκε ότι οι 24μηνίτες απλά θέλουν να βολευτούν οι ίδιοι.
Σου παραθέτω απόσπασμα από το τόπικ Διορισμοί 24μήνου, 60%-40% από physikos 13
οπως με ενημερωσε ενας φιλος καλο θα ηταν να μην εξαντλησει φετος το 60-40, γιατι τοτε δε θα μπορει να παρει σκετο 24μηνο του χρονου, απο νομικα δεν ξερω, θα το ψαξω, ισως πρεπει να αφησει λιγο απο ολες τις κατηγοριες
εδώ φανερώνεται περίτρανα η συναδελφική αλληλεγγύη που δείχνετε. Σκοπεύετε (σαν να είστε οι του υπουργείου και να κανονίζετε τους διορισμούς) να αφήσετε κόσμο αδιόριστο για να διοριστείτε εσείς. Κι αυτό πέρασε ασχολίαστο από όλους!  Οπότε ας μη μιλάμε για μικροψυχία. Εξάλλου, αν έχετε κατοχυρωμένο δικαίωμα διορισμού, τι φοβάστε; Κι ο ΑΣΕΠ να γίνει δεν κινδυνεύετε. Όσοι έχουν κατοχυρωμένο δικαίωμα διορισμού διορίζονται κάποια στιγμή...σε βάθος χρόνου. Οι ασεπίτες περίμεναν αδίκως ένα χρόνο (το αδίκως το λέει ο συνήγορος του πολίτη και ο Γενικός επιθεωρητής δημόσιας διοίκησης-όχι εγώ).

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #782 στις: Μάιος 27, 2011, 10:54:40 πμ »
Επειδή πολύς ο λόγως περί φροντιστηρίων ΑΣΕΠ (sic) σας παραθέτω τι ισχύει (νομικά)

παράγραφος 8, άρθρο 15 «Πλήρωση θέσεων με διαγωνισμό-είδη διαγωνισμών-προετοιμασία υποψηφίων» του νόμου 2190/1994
«Απαγορεύεται λειτουργία ιδιωτικών φροντιστηρίων ή η οργάνωση προγραμμάτων ή μαθημάτων από ιδιωτικά φροντιστήρια ή «ινστιτούτα» ή σχολές, περιλαμβανομένων και εκείνων που λειτουργούν ως παραρτήματα ή κατ΄ εξουσιοδότηση σχολών της αλλοδαπής, κάθε βαθμίδας και μορφής, για προετοιμασία συμμετοχής σε διαγωνισμούς καθιερούμενους ή προβλεπόμενους με τον παρόντα νόμο.
Παράβαση της παρούσας διάταξης από σχολές, φροντιστήρια […] που λειτουργούν για υποψηφίους άλλων κατηγοριών, συνεπάγεται την αφαίρεση της αδείας λειτουργίας…».


Απ' όσο μπορώ να ξέρω (ας με διορθώσετε αν κάτι μου διαφεύγει) δεν έχει καταργηθεί η παραπάνω διάταξη.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #783 στις: Μάιος 27, 2011, 10:59:11 πμ »
Ο καθένας μπορεί να αξιολογήσει κατά πόσο η παρεχόμενη εκπαίδευση ανταποκρίνεται ή όχι στην κάθε εξέταση και αν τα δίδακτρα είναι λίγα ή πολλά.
Το θέμα της λειτουργίας υπό παράνομο καθεστώς είναι ξεκάθαρο.
Και υπάρχει και άλλο ζητούμενο. Σε πολλά από αυτά το προπαρασκευαστικά μαθήματα-σεμινάρια εργάζονται ΚΑΙ πανεπιστημιακοί. Προφανώς παράνομα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161426
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 430
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 334
Σύνολο: 345

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.