*

Αποστολέας Θέμα: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!  (Αναγνώστηκε 14544 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 11, 2011, 11:55:40 μμ »
Αν σε προκαλέσει η ιδιοκτήτρια να παραιτηθείς σημαίνει ότι κάποια από τις δύο ή εσύ ή αυτή α) δεν κάνει καλά τη δουλειά της, β) δε χωνεύει ούτε τ' αντερά της, γ) έχει ψυχολογικά προβλήματα και πολλοί άλλοι λόγοι. Συνήθως από τα ιδιωτικά κάνουν αμάν για να κρατήσουν πολλά χρόνια έναν εκπαιδευτικό. Έχουν περισσότερο το φόβο να μην τους φύγουν... Το μόνο που θα έχεις να κάνεις είναι να δείξεις και να δώσεις έναν πολύ καλό εαυτό για να μην έχεις θέματα. Προσωπικότητα, υπευθυνότητα, επαγγελματισμός, διάθεση και ΧΑΜΟΓΕΛΟ!
Αυτό που λες πάντως για την -ούτως ή άλλως- λήξη της σύμβασης μετά από 2 χρόνια, είναι όντως λογικότατο! Ώστόσο, θέλει ψάξιμο εφόσον αναφέρεται έτσι στην εγκύκλιο...(είναι τα ψιλά γράμματα που φέρνουν πονοκέφαλο!).
Εδώ είναι που χρειάζεται να μιλήσει κάποιος που είχε προσωπική εμπειρία........ :-X :-X
οντως εχεις πολυ δικιο!!καμια που να γνωριζει κατι πανω στα ψιλα γραμματα?θα υπαρχουν πραγματα στα οποια θα πρεπει να ειμαι υποψιασμενη κ η αγνοια ειναι ενα μειον μου δυστυχως!  :-\
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:42:01 »

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 12, 2011, 11:31:07 πμ »
BLONDΙΕ μου, κανείς δε γνωρίζει με λεπτομέρειες μια κατάσταση αν δεν έρθει αντιμέτωπος με αυτήν. Μέχρι στιγμής δεν είχες δουλέψει ποτέ σε ιδιωτικό για να ξέρεις. "Κι επειδή ρωτώντας πας...στην πόλη" απλά να είσαι όσο πιο ενημερωμένη γίνεται, αλλά και υποψιασμένη όπως λες. Δεν είναι και λίγοι αυτοί που έχουν πάρει μόρια από ιδιωτικά, γι' αυτό όλα καλά να πάνε και σ' εσένα! Και φυσικά...να το απολαύσεις με τα παιδάκια σου! !

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 12, 2011, 03:03:54 μμ »
αντε να δουμε τι θα δουμε!! ;) ;)
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 16, 2011, 02:34:39 πμ »
τελικα μου ειπε να παω σημερα το πρωι να μιλησουμε.ειμαι φρικαρισμενη παιδια...η γυναικα θελει να προσλαβει ναι μεν νηπιαγωγο μεσω του υπουργειου αλλα με την εξης παραμετρο.θελει τη νηπιαγωγο που θα παρει να την κανει μετοχο στο σχολειο με ποσοστο τυπικο,της ταξεως του 1%(εντελως τυπικο ομως,δεν θα εχει συμμετοχη ουτε σε εξοδα,ουτε σε εσοδα) για να μπορεσει να αποφυγει την ασφαλιση στο ικα κ της βγει ο κουκος αηδονι.θα την ασφαλισει στο τεβε καθως θα φαινεται οτι ειναι κ αυτη επιχειρηματιας απλα με πολυ μικρο ποσοστο(θαναι ετερρορυθμη εταιρεια για οσους ισως ξερουν).καλα για το θεμα του μισθου να μην σας αναφερω,απλα ειναι κοινο μυστικο οτι κανεις του δεν δινει ποτε τα νομιμα.σου λεει σε προσλαμβανω που σε προσλαμβανω κ θα παρεις τα μορια σου,μη ζητας κ πιο πολλα!τελοσπαντως,ιιιιιισως ο μισθος να ηταν το τελευταιο που θα με ενοιαζε καθως μενω με τους δικους μου κ χαρτζηλικι θα ηταν ουσιαστικα.τωρα αυτο με το τεβε κλπ με προβληματισε.εχω την εξης απορια:απο τη στιγμη που παω "αναπληρωτρια" ουσιαστικα στον ιδιωτικο δεν πρεπει να εχω ικα?κ κατι ακομα που μου ερχεται τωρα:αν μου ερθει η αναπληρωση εγω θα ειμαι ενταξει η θα την πατησω τιποτα χωρις να το καταλαβω?θα μπορω κ παλι να καταθεσω τα χαρτια μου στην πρωτοβαθμια κ να συνεχισω την αναπληρωση στον ιδιωτικο?ε ρε μπερδεμα που μου εχει τυχει τωρα...αν ειναι δυνατον...να μην σας πω κ για την ψυχολογια μου πως ειμαι δηλαδη... :( :( αν γνωριζει καμια σας θα το εκτιμουσα πολυυ....καληνυχτα.... :(
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:42:01 »

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 16, 2011, 07:28:50 μμ »
Λοιπόν χωρίς να έχω ιδιαίτερες γνώσεις επι του θέματος θα σου πω το εξής: πιστευω πως δεν θα μπορέσεις να κάνεις χαρτιά για αναπληρώτρια απο τη στιγμή που θα είσαι μέτοχος, έστω και με 1%!!!! Το λέει ξεκάθαρα στην αίτηση, το θυμάμαι πολύ καλά...
Εδώ μπλοκάκι θέλω να βγάλω(παροχής υπηρεσιών άσχετων με την εκπαίδευση) και πάλι κάποιοι λογιστές μου έλεγαν οτι δεν θα μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου στην εκπαίδευση...Δεν ξέρω, αν το αποφασίσεις να το κάνεις (γιατί έχουμε και κρίση και ανεργεία) να ρωτήσεις εργατολόγο!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2011, 07:30:45 μμ από vasp »

Αποσυνδεδεμένος MAITS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 16, 2011, 10:14:16 μμ »
Το νου σου, γιατί πολλοί από αυτούς εκμεταλλεύονται τα πτυχία μας για να φαίνονται νόμιμοι, ενώ χωρίς αυτά δεν είναι! Το να σε βάλει συμμέτοχο, μυρίζει βρώμα.
 Κι εγώ συμφωνώ με την προλαλήσασα, ότι στις δηλώσεις για αναπληρώτρια σε υποχρεώνουν να δηλώσεις ότι δεν ασκείς άλλο ελεύθερο επάγγελμα.
Οι εκπαιδευτικοί τελείωσαν...τους πάτησαν τα τραίνα!

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 16, 2011, 10:20:15 μμ »
Τι κρίμα βρε Blondie,ξεκίνησες με άλλη διάθεση και άλλα σου προκύπτουν!Είμαι της γνώμης να το ψάξεις λίγο καλύτερα και να απευθυνθείς σε κάποιο γνώστη των πραγμάτων(εργατολόγο όπως αναφέρθηκε).Πάντως γίνεται το έλα να δεις,πολλοί όντως είναι παράνομοι....και ζητάνε να τους νοικιάσεις το πτυχίο!Μου έχει τύχει....Ελπίζω να πάνε όλα καλύτερα για σένα!
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 16, 2011, 10:39:58 μμ »
και ζητάνε να τους νοικιάσεις το πτυχίο!Μου έχει τύχει....Ελπίζω να πάνε όλα καλύτερα για σένα!
Kαλά κ εμένα μου έχει τύχει.  Για να πάρει ο ιδιοκτήτης του παιδικού σταθμού άδεια απο το ΥΠΕΠΘ να έχει και Νηπιαγωγείο! Και το καλύτερο είναι οτι ήθελε και να δουλεύω 6πμ-6μμ!
Εννοείτε οτι δεν παίζει να δώσει ο οποιοσδήποτε απο μας το πτυχίο του και να έχει την ευθύνη σε μια ξένη επιχείρηση για πενταροδεκάρες...

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 16, 2011, 11:09:15 μμ »
αφηστε τα....τη γκαντεμια μου δεν μπορω να την περιγραψω...δεν ξερω τι να κανω κ πως να το χειριστω.μια ερωτηση που εκανα στο υπουργειο μου ειπαν οτι οταν εισαι μετοχος εχεις δικαιωμα να κανεις τα χαρτια σου για αναπληρωτης(γιατι αυτο ειναι το αρχικο θεμα βασικα) κ μετα οτι κ καλα,οταν σε καλεσουν κ σου δωσουν τις 2-3 μερες για να παρουσιαστεις,εσυ πρεπει να ενημερωσεις οτι χρειαζεται να σου δοθει το περιθωριο να κανεις τη διακοπη στο ΤΕΒΕ (καθως δεν μπορεις να εισαι παραλληλα κ εκει..!) διοτι μεσα σε 2-3 μερες δεν προλαβαινεις,εχει διαδικασια...εσας πως σας ακουγεται αυτο ρε παιδια?να ισχυει κατι τετοιο?...η απορια η δικη μου ειναι πως πες ολα αυτα καλα κ αν σε καλεσουν κανεις τη διακοπη κ ολα μια χαρα.ενταξει?τι γινεται ομως οταν εισαι μετοχος κ ασφαλισμενος στο ΤΕΒΕ?τα μορια τα παιρνεις κανονικα?οχι δηλαδη οτι αυτο ειναι το μονο μου μελημα...να'χουμε να λεμε... :( :( :(
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 16, 2011, 11:40:56 μμ »
νομίζω ότι το μπλέξιμο σου θα είναι μεγάλο, εγώ πάντος θα σου έλεγα πριν από οποιαδήποτε κίνηση σου να συμβουλευτείς και ένα δικηγόρο και γνωρίζουν περισσότερα πράγματα και αν δεν ξέρουν αντιμετωπίζονται διαφορετίκα στην εύρεση τις πραγματικότητας και αλήθειας, εγώ σου εύχομαι καλό κουράγιο  και να πάρεις την πιο σωστή απόφαση.
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 16, 2011, 11:46:15 μμ »
εκει εχω καταληξει κ εγω,οτι σε δικηγορο μονο θα βρω την ακρη...ελπιζω δηλαδη..!! :-\
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 17, 2011, 12:00:22 πμ »
μόνο μην το καθηστερείς γιατί άν η άκρη που θα βρει είναι θετική για σένα μη χάσεις και την ευκαιρία, γιατί μία φορά μας δίνετε, σου μιλώ από πείρα !!!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 17, 2011, 12:14:05 πμ »
αχ το ξερω ELEN LIA μου!το ξερω..!κ αυτο ειναι που με στενοχωρει.δεν θελω να τη χασω αν τελικα ειναι να παρω τα μορια κ να μην εχω προβλημα...μακαρι να βγει μια ακρη....
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγος σε ιδιωτικο-Βοηθηστε αν ξερετε....!!
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 17, 2011, 02:10:25 μμ »
Εργατολόγος παιδιά! Είναι δικηγόρος με επιπλέον εξειδίκευση στο εργατικό δίκαιο ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 591
Σύνολο: 606

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.139 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.