*

Αποστολέας Θέμα: Διευθυντες σχολειων  (Αναγνώστηκε 11669 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:05:14 μμ »
γιαυτό ακριβώς τον λόγο μου κάνει και εμενα εντύπωση..αφού έχει η ρόδος και ο βόλος το αντίστοιχο πρόγραμμα και το αναγνώρισες πρόσφατα γιατί στο πήγαν στα παιδαγωγικά; μήπως να το ψάξεις κι άλλο; κάτι μου βρωμαει εδώ...

Γιατί;
Μεταπτυχιακό διοίκησης της εκπαίδευσης έίναι.
Τι σου βρωμάει;
Απλά, αν έδινα τώρα ΑΣΕΠ (και δεν έιχα άλλο μεταπτυχιακό) θα έπιαρνα τις μονάδες που δίνει το μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:18:31 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:07:49 μμ »
γιαυτό ακριβώς τον λόγο μου κάνει και εμενα εντύπωση..αφού έχει η ρόδος και ο βόλος το αντίστοιχο πρόγραμμα και το αναγνώρισες πρόσφατα γιατί στο πήγαν στα παιδαγωγικά; μήπως να το ψάξεις κι άλλο; κάτι μου βρωμαει εδώ...
εμ χαθηκα εγω..μηπως να μου εξηγησετε και μενα? ::) εγω στη ροδο το μονο που βρηκα ενδιαφερον ειναι "εκπαιδευση με χρηση νεων τεχνολογιων"-επιστημες της αγωγης,το οποιο δινει την παιδαγωγικη επαρκεια.τωρα η διοικηση που ειναι??

χμμμμ
από ότι βλέπω του έχουν αλλάξει όνομα. Είναι το μοντέλα σχεδιασμού και ανάπτυξης εκπαιδευτικών μονάδων.
Φίλος μου τελέιωσε πρόσφατα και είχε στον τίτλο και το "διοίκηση" (ακριβώς δεν θυμάμαι πώς)
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:13:03 μμ »
γιαυτό ακριβώς τον λόγο μου κάνει και εμενα εντύπωση..αφού έχει η ρόδος και ο βόλος το αντίστοιχο πρόγραμμα και το αναγνώρισες πρόσφατα γιατί στο πήγαν στα παιδαγωγικά; μήπως να το ψάξεις κι άλλο; κάτι μου βρωμαει εδώ...
εμ χαθηκα εγω..μηπως να μου εξηγησετε και μενα? ::) εγω στη ροδο το μονο που βρηκα ενδιαφερον ειναι "εκπαιδευση με χρηση νεων τεχνολογιων"-επιστημες της αγωγης,το οποιο δινει την παιδαγωγικη επαρκεια.τωρα η διοικηση που ειναι??

χμμμμ
από ότι βλέπω του έχουν αλλάξει όνομα. Είναι το μοντέλα σχεδιασμού και ανάπτυξης εκπαιδευτικών μονάδων.
Φίλος μου τελέιωσε πρόσφατα και είχε στον τίτλο και το "διοίκηση" (ακριβώς δεν θυμάμαι πώς)
δεν το πιστευω,εληξε η προθεσμια πριν 5 ημερες για αυτο το μεταπτυχιακο!! :(

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:21:33 μμ »
γιαυτό ακριβώς τον λόγο μου κάνει και εμενα εντύπωση..αφού έχει η ρόδος και ο βόλος το αντίστοιχο πρόγραμμα και το αναγνώρισες πρόσφατα γιατί στο πήγαν στα παιδαγωγικά; μήπως να το ψάξεις κι άλλο; κάτι μου βρωμαει εδώ...

Γιατί;
Μεταπτυχιακό διοίκησης της εκπαίδευσης έίναι.
Τι σου βρωμάει;
Απλά, αν έδινα τώρα ΑΣΕΠ (και δεν έιχα άλλο μεταπτυχιακό) θα έπιαρνα τις μονάδες που δίνει το μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά

να σου πω: αφού είναι διοίκηση της εκπ/σης γιατί δε σου το αναγνωρίσανε ως τέτοιο - δηλ. διοίκηση της εκπ΄/σης εφόσον μάλιστα υπάρχει το αντίστοιχο στη ρόδο και τον βόλο -  και σε πήγαν στα παιδαγωγικά; άλλο διοίκηση και άλλο παιδαγωγικά.
Δεδομένου δε, οτι με τις επόμενες κρίσεις θα μοριοδοτείται γενναιότατα η επιμορφωση / εξειδίκευση στη διοίκηση της εκπ΄/σης και όχι στα παιδαγωγικά μήπως τεχνηέντως σε άφησαν πίσω;
εξάλλου, κι εγώ έχω  PhD στα παιδαγωγικά απο το Λάνκαστερ αλλά μου το αναγνώρισαν ως τέτοιο- παιδαγωγικά ....οχι κάτι άλλο... Ξερω γω....εμένα ήταν ακομα ΔΙΚΑΤΣΑ όταν το αναγνώρισαν. τώρα με τον ΔΟΑΤΑΠ δεν ξερω τι παίζει...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:18:31 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:27:33 μμ »
γιαυτό ακριβώς τον λόγο μου κάνει και εμενα εντύπωση..αφού έχει η ρόδος και ο βόλος το αντίστοιχο πρόγραμμα και το αναγνώρισες πρόσφατα γιατί στο πήγαν στα παιδαγωγικά; μήπως να το ψάξεις κι άλλο; κάτι μου βρωμαει εδώ...

Γιατί;
Μεταπτυχιακό διοίκησης της εκπαίδευσης έίναι.
Τι σου βρωμάει;
Απλά, αν έδινα τώρα ΑΣΕΠ (και δεν έιχα άλλο μεταπτυχιακό) θα έπιαρνα τις μονάδες που δίνει το μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά

να σου πω: αφού είναι διοίκηση της εκπ/σης γιατί δε σου το αναγνωρίσανε ως τέτοιο - δηλ. διοίκηση της εκπ΄/σης εφόσον μάλιστα υπάρχει το αντίστοιχο στη ρόδο και τον βόλο -  και σε πήγαν στα παιδαγωγικά; άλλο διοίκηση και άλλο παιδαγωγικά.
Δεδομένου δε, οτι με τις επόμενες κρίσεις θα μοριοδοτείται γενναιότατα η επιμορφωση / εξειδίκευση στη διοίκηση της εκπ΄/σης και όχι στα παιδαγωγικά μήπως τεχνηέντως σε άφησαν πίσω;
εξάλλου, κι εγώ έχω  PhD στα παιδαγωγικά απο το Λάνκαστερ αλλά μου το αναγνώρισαν ως τέτοιο- παιδαγωγικά ....οχι κάτι άλλο... Ξερω γω....εμένα ήταν ακομα ΔΙΚΑΤΣΑ όταν το αναγνώρισαν. τώρα με τον ΔΟΑΤΑΠ δεν ξερω τι παίζει...

Δεν μπορώ να σου πω ακριβώς τι γράφει επάνω το "χαρτί" του ΔΟΑΤΑΠ, γιατί για να σου πω τη μαύρη αλήθεια, από τη στιγμή που το πήρα δεν το κοίταξα. Το έβαλα στο φάκελο μου και το άφησα Ελλάδα (είμαι έξω τώρα).
Απλά όταν τους το πήγα, κατευθείαν μίλησαν για παιδαγωγικά/ Επίσης, κάθε φορά που έπαιρνα τηλέφωνο για να δω τι γίνεται (έκανε και 6 μήνες να αναγνωριστεί γιατί κόλλησε στο γραφείο του προέδρου για υπογραφή!!!!) μόλις τους έλεγα MBA διοίκηση εκπαίδευσης με παρέπεμπαν στο τμήμα των παιδαγωγικών....
Το πρώτο μου μεταπτυχιακό, που είναι στην ειδική αγωγή, μου το αναγνώρισαν ως MA Special Needs. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο δεν γράγφει επάνω το χαρτί, αλλά το χρησιμοποιώ ως μεταπτυχιακό παιδαγωγικών (αν και δεν το γράφει πουθενά) και στον ΑΣΕΠ μου έδωσε τα μόρια κανονικά
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:40:53 μμ »
Τι να πω...άγνωσται αι βουλαί του ΔΟΑΤΑΠ.... Μπορεί πριν από την ύπαρξη των αντίστοιχων τμημάτων να είχαν εντάξει τις σπουδές αυτές στα παιδαγωγικά. Αλλά από τη στιγμή που υπάρχει αντιστοιχία - και άρα ισοτιμία - των σχολών τώρα , με το νέο πρόγραμμα σπουδών , μήπως θα έπρεπε να αλλάξουν κι αυτοί τις αποφάσεις τους.

α καλά,όσο για το ποσο καθυστερούν οι αναγνωρίσεις γνωστό ειναι!! κι εμένα γύρω στο εξάμηνο έκανε -και ευχαριστημένη ήμουν τελικά!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος vickyN

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:42:10 μμ »
γιαυτό ακριβώς τον λόγο μου κάνει και εμενα εντύπωση..αφού έχει η ρόδος και ο βόλος το αντίστοιχο πρόγραμμα και το αναγνώρισες πρόσφατα γιατί στο πήγαν στα παιδαγωγικά; μήπως να το ψάξεις κι άλλο; κάτι μου βρωμαει εδώ...

Γιατί;
Μεταπτυχιακό διοίκησης της εκπαίδευσης έίναι.
Τι σου βρωμάει;
Απλά, αν έδινα τώρα ΑΣΕΠ (και δεν έιχα άλλο μεταπτυχιακό) θα έπιαρνα τις μονάδες που δίνει το μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά

να σου πω: αφού είναι διοίκηση της εκπ/σης γιατί δε σου το αναγνωρίσανε ως τέτοιο - δηλ. διοίκηση της εκπ΄/σης εφόσον μάλιστα υπάρχει το αντίστοιχο στη ρόδο και τον βόλο -  και σε πήγαν στα παιδαγωγικά; άλλο διοίκηση και άλλο παιδαγωγικά.
Δεδομένου δε, οτι με τις επόμενες κρίσεις θα μοριοδοτείται γενναιότατα η επιμορφωση / εξειδίκευση στη διοίκηση της εκπ΄/σης και όχι στα παιδαγωγικά μήπως τεχνηέντως σε άφησαν πίσω;
εξάλλου, κι εγώ έχω  PhD στα παιδαγωγικά απο το Λάνκαστερ αλλά μου το αναγνώρισαν ως τέτοιο- παιδαγωγικά ....οχι κάτι άλλο... Ξερω γω....εμένα ήταν ακομα ΔΙΚΑΤΣΑ όταν το αναγνώρισαν. τώρα με τον ΔΟΑΤΑΠ δεν ξερω τι παίζει...


Χωρίς να είμαι ειδική, πιστεύω ότι το μάστερ αναγνωρίστηκε ως παιδαγωγικό, επειδή όταν το έκανε το emmaki (προ δεκαετίας όπως αναφέρει) δεν νομίζω να υπήρχαν στην Ελλάδα ανάλογα μάστερ διοίκησης στην εκπαίδευση.
Έτσι, αναγνωρίστηκε ως παιδαγωγικό.
Όπως και να χει και χωρίς μάστερ, κάνεις μία εξειδίκευση-επιμόρφωση στη διοίκηση της εκπαίδευσης και καθαρίζεις.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:50:33 μμ »
@Vicky N.
ναι, αυτό ειναι ένα ζήτημα. Το έκανε προ μιας δεκαετιας που δεν υπήρχαν εδώ αντίστοιχα τμήματα αλλά το αναγνώρισε πολύ πρόσφατα οπότε και υπήρχαν πλέον τα αντίστοιχα τμήματα εδώ....
Πάντως, εγώ για την επιμόρφωση που έκανα έδωσα 41 μαθήματα παρακαλώ, έγραφα ακόμα και τον Ιούλιιο, κάθε βδομάδα δίναμε ένα με δύο μαθήματα...είχε αρκετό τρέξιμο και δεν ήταν όσο εύκολο νόμιζα. Πάντως το πέρασα με μέσο όρο 97,7% αλλά μου βγήκε η πιστη....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 13, 2011, 10:58:34 μμ »
@Vicky N.
ναι, αυτό ειναι ένα ζήτημα. Το έκανε προ μιας δεκαετιας που δεν υπήρχαν εδώ αντίστοιχα τμήματα αλλά το αναγνώρισε πολύ πρόσφατα οπότε και υπήρχαν πλέον τα αντίστοιχα τμήματα εδώ....
Πάντως, εγώ για την επιμόρφωση που έκανα έδωσα 41 μαθήματα παρακαλώ, έγραφα ακόμα και τον Ιούλιιο, κάθε βδομάδα δίναμε ένα με δύο μαθήματα...είχε αρκετό τρέξιμο και δεν ήταν όσο εύκολο νόμιζα. Πάντως το πέρασα με μέσο όρο 97,7% αλλά μου βγήκε η πιστη....

Είχε χώμα στην επιμόρφωση ή έπαιρνες και την γλάστρα μαζί σου;;
Καντεμιά ε; Για 2,3% μόνο έχασες το 100%  !! Εγώ θα είχα τρελαθεί!   ::)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 13, 2011, 11:00:47 μμ »
χαχαχαχαχαχαχαχαααααααααααα δε βαριέσαι...είμαι και μεγαλόψυχη τι να κάνω... η μλκ ειναι ότι σε κάθε εξέταση είχαμε πέντε ερωτήματα. Τα τέσσερα ήταν πολλαπλής επιλογής και το ένα ανάπτυξης ( αλλά βέβαια μέτραγε πολύ παραπάνω). Ωστόσο στα ερωτήματα ανάπτυξης πάντα έπαιρνα άριστα. το 97.7 προέκυψε γιατί έχασα κάποιες ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής...γκαντεμόσαυρα έτσι;

πάντως, το χώμα μας το προσέφεραν δωρεάν!! :P :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 01, 2011, 03:04:16 μμ »
Τι να πω...άγνωσται αι βουλαί του ΔΟΑΤΑΠ.... Μπορεί πριν από την ύπαρξη των αντίστοιχων τμημάτων να είχαν εντάξει τις σπουδές αυτές στα παιδαγωγικά. Αλλά από τη στιγμή που υπάρχει αντιστοιχία - και άρα ισοτιμία - των σχολών τώρα , με το νέο πρόγραμμα σπουδών , μήπως θα έπρεπε να αλλάξουν κι αυτοί τις αποφάσεις τους.

α καλά,όσο για το ποσο καθυστερούν οι αναγνωρίσεις γνωστό ειναι!! κι εμένα γύρω στο εξάμηνο έκανε -και ευχαριστημένη ήμουν τελικά!!!

Λοιπόν, μου έβαλα τη μητέρα μου και μου έτσειλε με φαξ την αναγνώριση.... Δεν λέει πουθενά παιδαγωγικά, αλλά στην αναγνώριση το έιχαν μαζί με τα μεταπτυχιακά των παιδαγωγικών (ο υπάλληλος δηλαδή που είχε αναλάβει τις διαδικασίες ήταν αυτός που αναλαμβάνει όλα τα παιδαγωγικά).
Επάνω γράφει MBA in EDUCATIONAL MANAGEMENT αντίστοιχο προς τα μεταπτυχιακά που δίνουν τα ελληνικά πανεπιστήμια.
Βέβαια, καλά που έγινε αυτή η αναζήτηση, γιατί ανακάλυψα λάθος και παιδεύομαι για τη διόρθωση του....
Είναι να σκας. Έγραψαν ότι είμαι απόφοιτη του τμήματος νηπιαγωγών της σχολής επιτημών της ΥΓΕΙΑΣ. Και ωράια, το έγραψαν. Για να το διορθώσουν, όμως, έπρεπε να καταλάβουν τι θα πει επιστήμες της ΥΓΕΙΑΣ και τι επιστήμες της ΑΓΩΓΗΣ (που είναι το δικό μου πτυχίο)! Έφαγα 30 λεπτά με το ρολόι για να εξηγώ τη διαφορά! Και στο τέλος η ερώτηση που μου έκαναν ήταν "Δηλα΄δη εσείς θέλετα να γράψουμε Σχολή επιστημών της ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ για να τα περιλαμβάνει καιτσ δύο;"..... Άντε πάλι από την αρχή!
Άμα πάρω ένα παλούκι και πάω να σπάσω μερικά κεφάλια θα έχω άδικο;
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 04:59:01 μμ »
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! Με απασχολεί το συγκεκριμένο θέμα εδώ κι ένα μήνα.Αναμφισβήτητα ένα "καλό" σχολείο σημαίνει ότι έχει κι ένα άτομο "ικανό" στη διοίκησή του.Σημαίνει να αναλαμβάνει ευθύνες και χειρίζεται με σωστό τρόπο τα σοβαρά θέματα που προκύπτουν αναφορικά με τη ζωή των μαθητών εντός σχολείου, θέματα που άπτονται της σωματικής τους ακεραιότητας και θέματα που σχετίζονται με τη σωστή λειτουργία του συλλόγου καθηγητών.Μέχρι τώρα δεν αντιμετώπισα τέτοιες καταστάσεις.Τώρα πλέον προβληματίζομαι πολύ.....Έτσι λοιπόν έχω ένα δίλημμα:δεν κάνω σωστά τη δουλειά μου ως καθηγήτρια και ως παιδαγωγός στο σχολείο και είμαι "ασφαλής" ή κάνω σωστά τη δουλειά μου αλλά έρχομαι σε σύγκρουση με τη διεύθυνση του σχολείου... :-\

Αποσυνδεδεμένος kyra_daskala

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 08:57:21 μμ »
Είσαι πολύ γενικόλογη και θα είναι δύσκολο να σε βοηθήσει κάποιος.
Κάνε πιο συγκεκριμένο το ερώτημά σου.

Πάντως το ποιο είναι "καλό" ή "κακό" σχολείο επιδέχεται πολλαπλών ερμηνειών.
Έχω περάσει από "καλά" και "κακά" σχολεία και έχω πετύχει μέτριους, καλούς και άριστους στη διοίκηση ( κακό διευθυντή πέτυχα μόνο στο ιδιωτικό σχολείο αλλά τον κατανοώ λόγω της πίεσης που δεχόταν από την ιδιοκτησία).
Έχω καταλήξει ότι όλα είναι θέμα συλλόγου διδασκόντων.

Επίσης και η διεύθυνση του σχολείου ένα άτομο είναι. Ένας συνάδελφος, που σίγουρα θα έχει τα κουμπιά του ή τις παραξενιές του. Το βρίσκω λίγο δύσκολο το να κάνεις σωστά τη δουλειά σου, να έρχεται σε σύγκρουση με τις οδηγίες του. Κάπου θα υπάρχει κάποια παρανόηση, είτε από μέρους σου είτε από της διεύθυνσης.
https://www.youtube.com/watch?v=MwRNvpGydzw
Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι
να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

Αποσυνδεδεμένος werm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Οχι στην αιχμαλωσια των δελφινιων
    • Προφίλ
Απ: Διευθυντες σχολειων
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 16, 2019, 11:09:02 πμ »
Καλημερα,
Γνωριζετε ποτε ληγει η θητεια των τωρινων διευθυντων;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 549
Σύνολο: 552

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.