*

Αποστολέας Θέμα: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!  (Αναγνώστηκε 3475 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xrysaki_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« στις: Ιούλιος 09, 2007, 05:29:23 μμ »
Ξέρεται τι φταίει ? Εμείς!!! Δεν διεκδικούμε τα δικαιώματα μας!!! Ένταξη δε μπορούμε να μπούμε όλοι στο δημόσιο τομέα (δύστυχος) ,έτσι αναγκαζόμαστε να δουλεύουμε σε παιδικούς σταθμούς!!!
Πήγα σήμερα λοιπόν σε 4!!! Οι 3 μου είπαν για 6ωρη και ένας για 8ωρη,αλλα με 700Ε!!! ενώ τώρα μας έχουν ανάγκη ,γιατί είναι υποχρεωμένοι πλέον να έχουν τουλάχιστον μια νηπιαγωγό ,συνεχίζουν και μας δίνουν τα ιδία λεφτά και μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
Ποιος φταίει ??? Εμείς!!! Θα πω εγώ όχι, αλλά η επόμενη θα δεχτεί!!! Να μη δεχτούμε!!! Να διεκδικήσουμε τα ίδια δικαιώματα με αυτά που προσφέρουν στα νηπιαγωγεία !!! Τι θα κάνουν στο τέλος?? Θα αναγκαστούν να μας τα δώσουν!!!
Είναι τροπή!!! Σπουδάσαμε αυτό που κάνουμε και το κάνουμε επειδή το αγαπάμε!!! Πρέπει να διεκδικήσουμε ότι δικαιούμαστε!!! Μόνο εμείς μπορούμε να το αλλάξουμε αυτό!!!
Δυστυχώς δε θα μπούμε φέτος όλες μας στο δημόσιο και θα το βρούμε μπροστά μας!!! Ας κάνουμε κάτι λοιπόν!!!Και μπορεί να μη μείνουμε για πάντα στους σταθμούς ,αλλά κάποιες άλλες θα αναγκαστούν να περάσουν από εκεί!!
Εμείς που θέλουμε να φτιάξουμε ένα καλύτερο κόσμο μέσα από τα παιδιά, γιατί καταστρέφουμε το δικό μας???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2007, 12:08:47 πμ από xrysaki_k »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:23:25 »

Αποσυνδεδεμένος leta

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα έρθουν καλύτερες μέρες πε 60
    • Προφίλ
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 10, 2007, 10:50:53 πμ »
Δυστυχώς έχεις δίκιο,αντί να μας έχουν ανάγκη,τους έχουμε.πολλοί από έμας θα στραφούμε στον ιδιωτικό τομέα κ εκεί τα πραγματα θα είναι μισθολογικά τουλαχιστον για εμας, όχι καλά.αντι να μας δίνουν το μισθό που δικαιούμαστε νόμιμα, μας δίνουν ότι τους συμφέρει.γι αυτό κάτι πρέπει να κάνουμε εμείς, να διεκδικήσουμε τα δικαιώματα μας!τώρα που ο κάθε παιδικός σταθμός- νηπιαγωγείο υποχρεούται να έχει τουλάχιστον μια νηπιαγωγό πρέπει ν α μας  αντιμετωπίζουν διαφορετικά,να έχει αξία το πτυχίο μας.πρέπει να απαιτούμε κ εμείς κάποια πραγματα!λοιπόν πρέπει να αρχίσουμε να δραστηριοποιουμαστε, να κανουμε κάτι όλοι εμείς, να προστατευούμε!!!

Αποσυνδεδεμένος tinky

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 10, 2007, 07:03:58 μμ »
Καλά έκανες και δε δέχτηκες. Κι εγώ το ίδιο έκανα πέρσι σε δύο παιδικούς σταθμούς και συνεχίζω να το κάνω. Καλύτερα πωλήτρια, παρά "υπάλληλος" σε παιδικό σταθμό. Έλεος.

Αποσυνδεδεμένος doll

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • αγαπώ τα παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 10, 2007, 10:02:33 μμ »
 :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:23:25 »

Αποσυνδεδεμένος angelika

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 340
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πρόσεχε τι εύχεσαι... ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 10, 2007, 11:11:00 μμ »
Δεν ξέρω κατω απο ποιους όρους και συνθήκες θα έπρεπε να εργαστεις, αλλά έχω προσφατο παράδειγμα φίλης η οποια προσλήφθηκε σε γνωστό εκπαιδευτηριο της Θεσσαλονίκης.
Με αμοιβή 600 ευρώ, εκτός απο την τάξη είχε επιφορτιστει και με την ευθυνη του να συνοδευει τα παιδια, με αποτέλεσμα η κοπέλα να ξυπνάει απο τις 5 το πρωι και να επιστρέφει σπιτι της στις 5 το απόγευμα. Πολύ χαμαλίκι ρε παιδια...
Και άντε τώρα με τόση κουραση, να προγραμματισεις εσύ δραστηριότητες, να σχεδιάσεις ειδικές διδασκαλιες για προβληματικές καταστάσεις μέσα στην ταξη και τα συναφή.... Αλλά εδώ που τα λέμε δε χρειαζότανε, γιατί κάθε άλλο παρά ενθαρρύνονται τέτοιες κινήσεις στα συγκεκριμένα μερη. Για να μην προσθέσω την πολιτική του επιχειρηματια που ακολουθει τη λογική "με κανένα τροπο δε λεμε αληθειες που θα δυσαρεστήσουν τον πελάτη"...
...Έτσι, στο 12ωρο της ντροπής, προστίθεται και η εργασία στο σπίτι, οι χειροτεχνίες δηλαδη που φτιαχνεις για να τις παρουσιάσουν τα παιδια στους γονεις σαν προσωπικές τους εργασίες....
Δε λέω άλλα για το καθεστώς των ιδιωτικών, όσοι και όσες περάσατε έστω και για λίγο απο κει, όλο και κάτι θα έχετε καταλαβει...
Κοιτα εκεί που θέλεις να πας,
γιατι αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς...

Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 11, 2007, 11:09:19 πμ »
τα 700 ευρώ είναι πολύ καλά σε σχέση με κάτι άλλα εξωφρενικά που έχω ακούσει. Σε τιμά το όχι που είπες, αλλά δυστυχώς οι ιδιοκτήτες των παιδικών σταθμών ποντάρουν στην ανάγκη των εργαζομένων. Και έχουν και ένα σύν από φέτος: Το ότι άν εργαστείς σε νηπιακό τμήμα που έχει πάρει την έγκριση του Υπουργείου σύμφωνα με τη νέα νομοθεσία περι υποχρεωτικής φοίτησης στο νηπιαγωγείο, αναγνωρίζεται και η προϋπηρεσία σου στο Δημόσιο... Πολλοί θα σκύψουν το κεφάλι και θα πάνε σκεπτόμενοι το (αβέβαιο παρόλα αυτά) μέλλον...
Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος leta

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα έρθουν καλύτερες μέρες πε 60
    • Προφίλ
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 11, 2007, 11:21:28 πμ »
δυστυχώς θα υποκύψουμε κ στα 700Ε,γιατί θα θέλουμε τα δουλέψουμε,αφου δεν μας χωράει όλους το δημόσιο!!!πως θα μπορούμε όμως να γνωρίζουμε, ότι ο παιδικός σταθμός θα ανήκει στο υποργείο παιδειας και θρησκευματων;κ  ότι θα τηρεί το την υπουργική απόφαση ??? ???

Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 11, 2007, 11:37:30 πμ »
Υποθέτω ότι από τη στιγμή που το μαγαζί δουλεύει με άδεια και λειτουργεί με παιδιά σε νηπιακή ηλικία (προσοχή - πρέπει να λειτουργούσε πέρισυ τμήμα με παιδιά που φέτος θα πάνε προνήπια,  καινούριοι παιδικοί σταθμοί ΔΕΝ εχουν το δικαίωμα να λειτουργήσουν τέτοια τμήματα εφόσον δεν είχαν πέρισυ "πελατεία" που φέτος θα πάει στα νήπια) τότε εντάσσεται αυτόματα στο υπουργείο. Άλλωστε αυτο φαίνεται πρακτικά από τις αργίες γιατί το υπουργείο είναι σαφες: τμήματα που λειτουργούν ώς νηπιακά υπό την εποπτεία του και για να δίνουν στα παιδια το οκ της φοίτησης πρέπει να ακολουθούν το πρόγραμμα του υπουργείου. Αυτό θα πει κλειστά 15 μέρες πάσχα και χριστούγεννα, και δουλειά μέχρι τις 21 Ιουνίου. ΠΡΟΣΟΧΗ στισ οικείες συμβάσεις των παιδικών σταθμών που δουλεύετε!!! Οι νηπιαγωγοί που δουλεύουν στα νηπιακά τμήματα από εδώ και πέρα ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥς ΟΡΟΥΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ. Μη σας πιάσουν απροετοίμαστες τουλάχιστον όσον αφορά τις διακοπές που τόσο είναι αναγκαίες για τους εργαζόμενους στον ιδιωτικό ειδικά τομέα. Λογικά μπορείτε να ενημερωθείτε και από την Επιθεώρηση εργασίας από εδώ και πέρα (αν έχουν προλάβει να μάθουν και αυτοί πώς ακριβώς θα δουλεύει το σύστημα από εδώ και πέρα). Εν πάσει περιπτώσει, διαβάστε την τροπολογία και προχωρήστε κατά συνείδηση και ένστικτο!!!
Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος xrysaki_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 11, 2007, 02:07:48 μμ »
Νομίζω οτι αυτό που λες αναφέρεται μόνο στα νηπιαγωγεία που ανοίκουν στο υπουργίο παιδείας!! Οι παιδικοί σταθμοί ανοίκουν στο υπουργίο υγείας και δεν αναγνωρίζεται τίποτα. Νομίζω μην σας παρω και στο λαιμό μου!!!

Αποσυνδεδεμένος doll

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • αγαπώ τα παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 13, 2007, 12:55:43 πμ »
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΓΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔ.ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΑΓΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ.ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΙΔ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΘΜΟ- ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΑΟ ΠΑΙΡΝΩ 550ΕΥΡΩ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΤΑΞΗ ΜΟΥ ΜΕ 26ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΘ'ΟΤΙ ΕΧΩ ΗΛΙΚΙΕΣ 2.....3.ΕΙΝΑΙ ΔΗΛ.ΜΩΡΑ ΜΕ ΠΙΠΙΛΕΣ,ΑΛΛΑΖΩ ΠΑΜΠΕΡΣ,ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΙΔΙΟΤΡΟΠΗ ΜΑΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ.ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ 2 ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ..ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟ ΙΕΚ.ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΝΑ ΑΛΑΛΟΥΜ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΟΛΕΣ ΠΡΟΕΙΠΑΤΕ..ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΩΝΩ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΓΙΑΤΙ

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 14, 2007, 05:39:35 μμ »
Γεια σας!
Συμφωνώ doll, μόνο που σε παρακαλώ γράφε με μικρά. Τα κεφαλαία παραπέμπουν σε φωνή και δεν είναι ωραίο.
 ;)

xrysaki_k, λογικό αυτό που λες, μόνο που τώρα με την τροπολογία που έγινε, άλλαξαν τα πράγματα.
Δεν είμαι κι εγώ σίγουρη. Θέλω να δω πρώτα την τροπολογία για να σιγουρευτώ.
Και αν είναι έτσι,  >:(!
Εμένα με φώναξαν από κάτι εκπαιδευτήρια και μου έλεγε ότι ήθελε νηπιαγωγό για τμήμα νηπίων παιδικού σταθμού, 8! ώρες 700 ευρώ.
Εκείνη τη στιγμή δε σκέφτηκα την τροπολογία και το θεώρησα καλό.
Αν όμως μέσα αναφέρει ότι και τα νηπιαγωγεία παιδικών σταθμών είναι με τις συνθήκες του Υπουργείου Παιδείας, τότε θα πρέπει να αντιδράσουμε πραγματικά!
Γιατί αν δεν αντιδράσουμε τώρα, δε πρόκειται να γίνει τίποτα ποτέ!Πάντα θα βρίσκουν τρόπους να μας καπελώνουν!
Το πρόβλημα είναι ότι αυτή η αντίδραση θα πρέπει να είναι μαζική.
Γιατί αν αντιδράσω εγώ και μετά βρει την άλλη που θα το δεχτεί, τότε δεν έχει νόημα.

Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος doll

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • αγαπώ τα παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 14, 2007, 11:44:55 μμ »
Ναι εχεις δίκιο!Πάντα είμαστε ο πιο "ζημιωμένος" κλάδος των εκπαιδευτικών.Πρέπει να καταλάβουν όλοι οτι αυτο που προσφέρουμε είναι πολυ μεγάλο και πολύ σοβαρό.Είμαστε το πρώτο σκαλοπάτι της εκπαιδευτικής και οχι μόνο, ζωης του παιδιού.Και το κυριότερο δεν κάνουμε 'χαβαλε'".,όπως πολύ πιστεύουν,οτι παίζουμε και ζωγραφίζουμε με τα παιδάκια!αχ...................συγχύστηκα τώρα.........

Αποσυνδεδεμένος Gemini81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60*Ένα 5χρονο είναι πολύ ανώτερό μας στην ψυχή
    • Προφίλ
    • Μουσικοκινητική Page
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 20, 2007, 05:03:08 μμ »
Μας εχουν αναγκη, δεν τους εχουμε. Και αν ειναι να παιρνω 600 ευρω (αχρηστο το παεπιστημιακο πτυχιο) δε θα πω μεν 'απαξιω εγω με τη μορφωση' κλπ και θα προτιμησω την ανεργια, αλλα θα παω πωλητρια, τηλεφωνητρια και πλυστρα, θα κρυψω οτι πηγα πανεπιστημιο (γιατι αλλιως δε με παιρνουν στη δουλεια). Γι αυτο μας παιρνουν οι αλλοδαποι τις δουλειες, γιατι απαξιουμε, τωρα ολοι εχουμε πανεπιστημιακο πτυχιο οποτε δουλευουν κι ειναι ευνοϊμενοι οσοι βγαλαν ενα λυκειο κι αρα δεν εχουν μισθολογικες αξιωσεις.
Λοιπον δεν πεταω στα συννεφα, δεν εχω αξιωση να παρω αυτα που δικαιουμαι, ξερω οτι στην Ελλαδα ζω (μαλλον 'ελλαδα' με μικρο Ε. Δεν ειναι χωρα οποτε δε γραφεται με κεφαλαιο...).
Θελω τα 600 ευρω το μηνα συν ασφαλεια, για οποιαδηποτε δουλεια κι ας ειναι να πλενω πιατα.
Οποτε μην το παρετε στραβα, κι εγω αγαπαω τα παιδια, γι αυτο εγινα νηπιαγωγος, γι αυτο δεν θα ανεχτω να τα κακομεταχειριζομαι συμφωνα με τις διαταγες καθε ασχετου ιδιοκτητη για ψιχουλα.
Ναι στο υπαλληλικι και στα ψιχουλα οκ, δε με παιρνει να 'απαξιω'. Αλλα οχι υπαλληλος σε ιδιωτικο παιδικο σταθμο. Αυτο ειναι λειτουργημα, δε χωραει υπαλληλικι με αντικειμενο τις ψυχες των παιδιων.
And they say that a hero can save us.
Im not gonna stand here and wait.
I'll hold onto the wings of the eagles.
Watch as we all fly away.

Now that the world isn't ending, its love that I'm sending to you.
It isn't the love of a hero, and that's why I fear it won't do.

Αποσυνδεδεμένος pasteli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μας αντιμετωπίζουν λες και μας κάνουν χάρη!!!!
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 20, 2007, 05:44:51 μμ »
nina a αποτελείς έμπνευση και μπράβο για τον τρόπο που σκέφτεσαι. Κι εγώ αφού μετά από λίγους μήνες
υπηρεσίας σε απαράδεκτους παιδικούς σταθμούς-ιδιωτικά κολλαστήρια είχα αποφασίσει να μην πουλάω
το πτυχίο και τις γνώσεις μου στον κάθε άσχετο για πενταροδεκάρες. Προτίμησα να απορρίψω το χώρο
και ως σερβιτόρα που έγινα μετά  8) περνούσα καλύτερα, δούλευα σαφώς λιγότερες ώρες και έπαιρνα τα διπλά λεφτά.
Φέτος είμαι διοριστέα και έυχομαι σύντομα το ίδιο για όλες. Ακούγεται πολύ ότι οι θέσεις που ανοίγουν
για τις νηπιαγωγούς στο δημόσιο θα είναι όλο και περισσότερες. Γι αυτό να ελπίζετε κορίτσια. Θα αποκτήσει
σύντομα η καθεμιά τη δική της τάξη, θα αμοίβεται αξιοπρεπώς και θα έχει το χρόνο να οργανώσει σωστά το
λειτούργημα της εκπαίδευσης. Πείτε όχι στους αξιοθρήνητους σχολάρχες. Δεν τους έχουμε ανάγκη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2007, 05:47:13 μμ από pasteli »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32325
  • Τελευταία: MariaK.
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161617
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 479
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 398
Σύνολο: 420

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.