*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 227855 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #308 στις: Αύγουστος 16, 2011, 10:37:18 πμ »
πέρσι κάλυπτα λειτουργικό κενό,η συνάδελφος είχε πάρει απόσπαση, το Μάιο πήρε και μετάθεση, δεν τοποθετήθηκε κάποιος άλλος από μετάθεση στο σχολείο μου.
λογικά παραμένω εγώ,αν όμως ζητήσει το σχολείο κάποιος με απόσπαση;
Λογικά, ναι, παραμένεις εσύ, εκτός αν ζητήσει την ίδια θέση κάποια άλλη με περισσότερα μόρια (π.χ. κοινωνικά κριτήρια). Με βάση τα παραπάνω, οι εσωτερικές αποσπάσεις θα γίνουν μετά. Άρα δεν έχεις πρόβλημα. Λογικά πάντα!!!!

καλημερα ! αν το ζητησει καποιος υπεραριθμος ?
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:54:23 »

Αποσυνδεδεμένος PERISTER

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #309 στις: Αύγουστος 16, 2011, 01:13:12 μμ »
Καλημερα! Errieta οταν λες να ζητησει την θεση κάποια άλλη με περισσοτερα μορια (π.χ κοινωνικα) τι εννοεις? εννοεις καποια νεοδιοριστη του 2010? βρισκομαι κι εγω στην ιδια ακριβως θεση με την nhpiagwgos. Το σχολειο μου περυσι ειχε λειτουργικο κενο από απόσπαση τον Μαιο η κοπελα που ειχε την οργανικη πηρε μεταθεση αρα το σχολειο μου ειναι κενο. απο απόσπαση εκτος πυσπε δεν νομιζω να πιαστει, οι νεοδιοριστες του πυσπε μου οπως εγω εχουν δικαιωμα να μου παρουν τη θεση? (δεδομενου οτι κάποιες με περναε στα μορια της προυπηρεσιασ). επίσης ειναι ευχαριστο για μας αν μας τοποθετησουν πριν απο τις αποσπασεις εντοσ πυσπε! Ειδομεν!

Αποσυνδεδεμένος nipiagwgos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #310 στις: Αύγουστος 16, 2011, 02:48:32 μμ »
λογικά αφού δεν τοποθετήθηκε κανείς με μετάθεση στα σχολεία μας δεν θα το δώσουν σαν κενό στις τοποθετήσεις νεοδιόριστων!

Αποσυνδεδεμένος PERISTER

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #311 στις: Αύγουστος 16, 2011, 05:28:23 μμ »
Αυτο που θα ηθελα να ξερω ειναι αν τις θεσεις μας (σδλαδη τις θεσεις που ειχαν περυσι οι νεοδιοριστοι) δοθηκαν σαν επιλογες στις αποσπάσεις εντος πυσπε ΠΕ60. Απο μια γνωστη μου δασκαλα ΠΕ 70 η οποια αιτηθηκε αποσπαση εντος πυσπε δεν δοθηκε το δημοτικο σχολειο της περιοχης μου σαν επιλογη (στο δημοτικο σχολειο ειναι τοποθετημενοι νεοδιοριστοι οπως εγω).
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2011, 02:30:20 μμ από PERISTER »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:54:23 »

Αποσυνδεδεμένος iroz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #312 στις: Αύγουστος 16, 2011, 07:43:26 μμ »
Αυτο που θα ηθελα να ξερω ειναι αν τις θεσεις μας (σδλαδη τις θεσεις που ειχαν περυσι οι νεοδιοριστοι) δοθηκαν σαν επιλογες στις μεταθεσεις εντος πυσπε ΠΕ60. Απο μια γνωστη μου δασκαλα ΠΕ 70 η οποια αιτηθηκε αποσπαση εντος πυσπε δεν δοθηκε το δημοτικο σχολειο της περιοχης μου σαν επιλογη (στο δημοτικο σχολειο ειναι τοποθετημενοι νεοδιοριστοι οπως εγω).
Στα Δωδεκάνησα που  είμαι εγώ οι θέσεις αυτές ΠΕ60 δεν δόθηκαν σαν κενά, οι περισσότερες τουλάχιστον.Αλλά μπορείς να το ψάξεις αυτό στα κενά που είχαν βγει  και στην περιοχή σου

Αποσυνδεδεμένος PERISTER

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #313 στις: Αύγουστος 17, 2011, 04:54:54 μμ »
σ ευχαριστω πολυ iroz κι εγω στα δωδεκανησα ειμαι, που μπορω να δω αυτες τις θεσεις? στο site της πρωτοβαθμιας μας δεν ανακοινωσαν τιποτα απο θεσεις.

Αποσυνδεδεμένος paidagwgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #314 στις: Αύγουστος 17, 2011, 07:11:50 μμ »
Συνάδελφοι, γειά σας!
Εν αναμονή των τοποθετήσεων μας (δεύτερη χρονιά διορισμένη), ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: σε περίπτωση που δεν έχουμε ώρες-οπότε θεωρούμαστε υπεράριθμοι-υπάρχει περίπτωση να μας μετακινήσουν σε άλλο νομό;υπάρχει κάποιο σημείο στην ισχύουσα νομοθεσία που να αναφέρεται κάτι τέτοιο;το ρωτάω γιατι ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας μας το είχε επισημάνει από πέρυσι....και αν είναι να φύγω και να πάω πιο κοντά στο σπίτι μου καλώς,  αλλιώς....
μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος που θα το βρώ;ή τέλος πάντων τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #315 στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:56:22 μμ »
Οι τοποθετήσεις τη νέα σχολική χρονιά θα γίνουν μετά τις αποσπάσεις σωστα??Εχει κανείς ενημέρωση για το πότε θα βγουν οι αποσπάσεις???
Και κάτι άλλο...  (αφορά τους νεοδιόριστους του 2010)φέτος θα τοποθετηθούμε βάσει μορίων??

Αποσυνδεδεμένος zeroout

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
  • it's all about the journey, not the destination...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #316 στις: Αύγουστος 18, 2011, 02:28:32 μμ »
Συνάδελφοι, γειά σας!
Εν αναμονή των τοποθετήσεων μας (δεύτερη χρονιά διορισμένη), ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: σε περίπτωση που δεν έχουμε ώρες-οπότε θεωρούμαστε υπεράριθμοι-υπάρχει περίπτωση να μας μετακινήσουν σε άλλο νομό;υπάρχει κάποιο σημείο στην ισχύουσα νομοθεσία που να αναφέρεται κάτι τέτοιο;το ρωτάω γιατι ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας μας το είχε επισημάνει από πέρυσι....και αν είναι να φύγω και να πάω πιο κοντά στο σπίτι μου καλώς,  αλλιώς....
μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος που θα το βρώ;ή τέλος πάντων τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Φυσικά και γίνεται και φέτος θα γίνει σχεδόν σίγουρα. Ο νέος νόμος της Αννούλας προβλέπει μετακίνηση προσωπικού όπου υπάρχει ανάγκη. Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Εγώ είμαι τώρα στα Δωδεκάνησα. Ανήκω γενικά όμως στην περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Που σημαίνει ότι για τις ανάγκες αυτής της ρημάδας της υπηρεσίας μπορεί το ΠΥΣΔΕ να με τοποθετήσει όπου αυτό κρίνει σκόπιμο, αν δεν υπάρχει κενό στην περιοχή που είμαι. Μετάφραση, μπορεί να με στείλει σε όποιο νησί των Δωδεκανήσων και των Κυκλάδων επίσης, γιατί είναι και αυτές στην περιφέρειά μας... Δηλαδή Χ...ε μέσα..... Αν διαβάσεις το νόμο της Αννούλας θα το δεις μέσα.

Αποσυνδεδεμένος paidagwgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #317 στις: Αύγουστος 18, 2011, 07:05:45 μμ »
Αγαπητέ συνάδελφε zeroout,
σ' ευχαριστώ για την ενημέρωση..Τι να πω...έχουμε αγώνα μπροστά μας...καλή υπομονή και πάνω απ'όλα θετική σκέψη!!!!

Αποσυνδεδεμένος drakoulina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #318 στις: Αύγουστος 19, 2011, 01:36:59 μμ »
Συνάδελφοι, γειά σας!
Εν αναμονή των τοποθετήσεων μας (δεύτερη χρονιά διορισμένη), ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: σε περίπτωση που δεν έχουμε ώρες-οπότε θεωρούμαστε υπεράριθμοι-υπάρχει περίπτωση να μας μετακινήσουν σε άλλο νομό;υπάρχει κάποιο σημείο στην ισχύουσα νομοθεσία που να αναφέρεται κάτι τέτοιο;το ρωτάω γιατι ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας μας το είχε επισημάνει από πέρυσι....και αν είναι να φύγω και να πάω πιο κοντά στο σπίτι μου καλώς,  αλλιώς....
μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος που θα το βρώ;ή τέλος πάντων τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Φυσικά και γίνεται και φέτος θα γίνει σχεδόν σίγουρα. Ο νέος νόμος της Αννούλας προβλέπει μετακίνηση προσωπικού όπου υπάρχει ανάγκη. Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Εγώ είμαι τώρα στα Δωδεκάνησα. Ανήκω γενικά όμως στην περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Που σημαίνει ότι για τις ανάγκες αυτής της ρημάδας της υπηρεσίας μπορεί το ΠΥΣΔΕ να με τοποθετήσει όπου αυτό κρίνει σκόπιμο, αν δεν υπάρχει κενό στην περιοχή που είμαι. Μετάφραση, μπορεί να με στείλει σε όποιο νησί των Δωδεκανήσων και των Κυκλάδων επίσης, γιατί είναι και αυτές στην περιφέρειά μας... Δηλαδή Χ...ε μέσα..... Αν διαβάσεις το νόμο της Αννούλας θα το δεις μέσα.

Πότε έγινε αυτό; Δεν το πήρα πρέφα! Εγώ είμαι νεοδιόριστη του 2010 στην πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου! Υπάρχει περίπτωση αν με βγάλουν υπεράριθμη να με τοποθετήσουν σε άλλη πρωτοβάθμια; Και αν ναι πού; Μόνο Κυκλάδες ή και προς τα πάνω σε άλλο γραφείο των Δωδεκανήσων; Ποιός νόμος το επιτρέπει αυτό;

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #319 στις: Αύγουστος 19, 2011, 01:42:33 μμ »
Συνάδελφοι, γειά σας!
Εν αναμονή των τοποθετήσεων μας (δεύτερη χρονιά διορισμένη), ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: σε περίπτωση που δεν έχουμε ώρες-οπότε θεωρούμαστε υπεράριθμοι-υπάρχει περίπτωση να μας μετακινήσουν σε άλλο νομό;υπάρχει κάποιο σημείο στην ισχύουσα νομοθεσία που να αναφέρεται κάτι τέτοιο;το ρωτάω γιατι ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας μας το είχε επισημάνει από πέρυσι....και αν είναι να φύγω και να πάω πιο κοντά στο σπίτι μου καλώς,  αλλιώς....
μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος που θα το βρώ;ή τέλος πάντων τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Φυσικά και γίνεται και φέτος θα γίνει σχεδόν σίγουρα. Ο νέος νόμος της Αννούλας προβλέπει μετακίνηση προσωπικού όπου υπάρχει ανάγκη. Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Εγώ είμαι τώρα στα Δωδεκάνησα. Ανήκω γενικά όμως στην περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Που σημαίνει ότι για τις ανάγκες αυτής της ρημάδας της υπηρεσίας μπορεί το ΠΥΣΔΕ να με τοποθετήσει όπου αυτό κρίνει σκόπιμο, αν δεν υπάρχει κενό στην περιοχή που είμαι. Μετάφραση, μπορεί να με στείλει σε όποιο νησί των Δωδεκανήσων και των Κυκλάδων επίσης, γιατί είναι και αυτές στην περιφέρειά μας... Δηλαδή Χ...ε μέσα..... Αν διαβάσεις το νόμο της Αννούλας θα το δεις μέσα.

Πότε έγινε αυτό; Δεν το πήρα πρέφα! Εγώ είμαι νεοδιόριστη του 2010 στην πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου! Υπάρχει περίπτωση αν με βγάλουν υπεράριθμη να με τοποθετήσουν σε άλλη πρωτοβάθμια; Και αν ναι πού; Μόνο Κυκλάδες ή και προς τα πάνω σε άλλο γραφείο των Δωδεκανήσων; Ποιός νόμος το επιτρέπει αυτό;

Mπορει να αποσπαστεις σε αλλο ΠΥΣΠΕ της ιδιας περιφερειακης δ/νσης με αποφαση του περιφερειακου διευθυντη ή σε ΠΥΣΠΕ αλλης περιφερειακης δ/νσης με αποφαση του υπουργου Παιδειας (Ν. 3848/2010).
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος Physicalit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση...οδηγώντας στην εθνική
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #320 στις: Αύγουστος 19, 2011, 01:48:24 μμ »
Συνάδελφοι, γειά σας!
Εν αναμονή των τοποθετήσεων μας (δεύτερη χρονιά διορισμένη), ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: σε περίπτωση που δεν έχουμε ώρες-οπότε θεωρούμαστε υπεράριθμοι-υπάρχει περίπτωση να μας μετακινήσουν σε άλλο νομό;υπάρχει κάποιο σημείο στην ισχύουσα νομοθεσία που να αναφέρεται κάτι τέτοιο;το ρωτάω γιατι ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας μας το είχε επισημάνει από πέρυσι....και αν είναι να φύγω και να πάω πιο κοντά στο σπίτι μου καλώς,  αλλιώς....
μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος που θα το βρώ;ή τέλος πάντων τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Φυσικά και γίνεται και φέτος θα γίνει σχεδόν σίγουρα. Ο νέος νόμος της Αννούλας προβλέπει μετακίνηση προσωπικού όπου υπάρχει ανάγκη. Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Εγώ είμαι τώρα στα Δωδεκάνησα. Ανήκω γενικά όμως στην περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Που σημαίνει ότι για τις ανάγκες αυτής της ρημάδας της υπηρεσίας μπορεί το ΠΥΣΔΕ να με τοποθετήσει όπου αυτό κρίνει σκόπιμο, αν δεν υπάρχει κενό στην περιοχή που είμαι. Μετάφραση, μπορεί να με στείλει σε όποιο νησί των Δωδεκανήσων και των Κυκλάδων επίσης, γιατί είναι και αυτές στην περιφέρειά μας... Δηλαδή Χ...ε μέσα..... Αν διαβάσεις το νόμο της Αννούλας θα το δεις μέσα.

Πότε έγινε αυτό; Δεν το πήρα πρέφα! Εγώ είμαι νεοδιόριστη του 2010 στην πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου! Υπάρχει περίπτωση αν με βγάλουν υπεράριθμη να με τοποθετήσουν σε άλλη πρωτοβάθμια; Και αν ναι πού; Μόνο Κυκλάδες ή και προς τα πάνω σε άλλο γραφείο των Δωδεκανήσων; Ποιός νόμος το επιτρέπει αυτό;
Οπως μου είπαν σε Διεύθυνση Β/βάθμιας, οι υπεράριθμοι νεοδιόριστοι μπορεί να τοποθετηθούν σε νομό της ίδιας περιφέρειας...Αλλο δηλώνεις και αλλού μπορεί τελικά να βρεθείς!

Αποσυνδεδεμένος Physicalit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση...οδηγώντας στην εθνική
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #321 στις: Αύγουστος 19, 2011, 01:53:29 μμ »
Πάρα πολλές περιοχές ήταν ίδιες με τις περσινές. Καλά στην Ευρυτανία τόσους φυσικούς τι θα τους κάνει? Πηρε πέρσι, παίρνει και φέτος!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160913
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 743
Σύνολο: 755

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.