*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 228241 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #140 στις: Ιούνιος 23, 2011, 09:40:26 μμ »
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Άρα δε συμφέρει  να δηλώσεις ¨καλύτερη¨ περιοχή με τη πιθανοτητα να μην ισχύει αφου δε διευκρινιζεται επισημα...

και βέβαια συμφέρει - γιατί στην καλύτερη περίπτωση θα πάρεις τα παραπάνω μόρια, στη χειροτερη τα ιδια....αλλά αν είναι να πάρεις τελικά τα περισσοτερα, αν δεν την έχεις δηλώσει την περιοχή θα το μετανοιώνεις για έναν ολόκληρο χρόνο.
Εγώ πιστεύω ότι απο τη στιγμή που οι νεοδιόριστοι μια τριετία θα την "φάτε" μακριά απο οικογένεια και φίλους, τουλάχιστον εκμεταλλευτείτε αυτό το διάστημα για να μαζέψετε μόρια γιατί οι μεταθέσεις θα γινονται ολο και σπανιοτερες απο δω και πέρα οπότε, αν δεν έχεις και μόρια.....κλαύτα Χαράλαμπε!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:14:41 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #141 στις: Ιούνιος 23, 2011, 09:41:45 μμ »
Στο υπουργείο είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα. Δεν το συζητάω, εκεί και αν δε σου απαντάνε. Λες και παίρνεις σε άλλο υπουργείο! ???

στο ιδιο παίρνω αλλά ίσως είναι διαφορετικά τα πράγματα όταν παίρνεις απο διεύθυνση και άρα υπηρεσιακά  και διαφορετικά ως ιδιώτης.  ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος maria79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #142 στις: Ιούνιος 23, 2011, 09:47:11 μμ »
Συμφωνω, οσο περισσοτερα μορια τοσο θα φαινεται στο βαθος του τουνελ το σπιτι μας, που μια τριετια θα ειναι η πολυ ευτυχισμενη περιπτωση, για 5ετια κ βαλε το βλεπω!, λέγοντας καλυτερη περιοχή εννοω πιο κοντα στη πρωτευουσα του νομου που βεβαια τα μορια ειναι λιγοτερα, γι αυτο δε συμφερει το ρίσκο.

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #143 στις: Ιούνιος 23, 2011, 09:58:51 μμ »
Στο υπουργείο είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα. Δεν το συζητάω, εκεί και αν δε σου απαντάνε. Λες και παίρνεις σε άλλο υπουργείο! ???

στο ιδιο παίρνω αλλά ίσως είναι διαφορετικά τα πράγματα όταν παίρνεις απο διεύθυνση και άρα υπηρεσιακά  και διαφορετικά ως ιδιώτης.  ;) ;)

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!
Το έχω βιώσει και το γνωρίζω από πρώτο χέρι :-\
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:14:41 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #144 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:00:50 μμ »
ε μά τότε δεν έχεις παρά να πάρεις το ανάλογο υπηρεσιακό ύφος και να πεις " καλημέρα σας!! απο τη διεύθυνση δευτεροβάθμιας Πέλλας τηλεφωνώ...μια ερώτηση σχετικά με τις τοποθετήσεις....μπλα μπλα μπλα...." ::) ::) ::)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #145 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:03:36 μμ »
ε μά τότε δεν έχεις παρά να πάρεις το ανάλογο υπηρεσιακό ύφος και να πεις " καλημέρα σας!! απο τη διεύθυνση δευτεροβάθμιας Πέλλας τηλεφωνώ...μια ερώτηση σχετικά με τις τοποθετήσεις....μπλα μπλα μπλα...." ::) ::) ::)

Έτσι-έτσι ;D ;D ;D
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος panmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #146 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:36:35 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα. Επειδή  έχω  μπερδευτεί   με  όλα   τα  γραφειοκρατικά   και  κανείς  δεν μας  ενημέρωσε  ουσιαστικά  απο  το ΠΥΣΔΕ,  τους  Διευθυντές  και  όλους  αυτούς  που  έχουν  τις  καρέκλες   τι πρέπει  να  κάνουμε  όσοι  έχουμε  διοριστεί  το σχολικό  έτος   2010-2011; Πρέπει να  υποβάλλουμε  αίτηση  υπεραριθμίας; πρέπει να  κάνουμε  αίτηση  για  βελτίωση; που  θα  παρουσιαστούμε  στις  30/6;  στο  σχολείο  που  υποτίθεται  θα  είναι  η  οργανική  μας;  στη  διεύθυνση;  και το  καλοκαίρι  που  θα  κάνουμε  υπηρεσίες  στο  σχολείο  ή  θα  παρουσιαζόμαστε  κάθε  Πέμπτη  στη  διεύθυνση; Συγνώμη  για  τις  ερωτήσεις,  αλλά  τα  έχω  χάσει  με  όλη  αυτή  τη  γραφειοκρατία  και τη  φαγωμάρα.Ευχαριστώ  για  τις  όποιες  αππαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #147 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:47:05 μμ »
να τα πάρουμε απο την αρχη:
οι νεοδιόριστοι δεν ειναι δυνατόν να υποβάλετε αίτηση υπεραριθμίας γιατί δεν έχετε οργανική. Οπότε, πάει αυτό....
το ίδιο ισχύει και για βελτιωση.
θα παρουσιαστειτε στο σχολείο που ήδη υπηρετείτε ( και που κανονικά πρέπει να υπηρετήσετε και του χρόνου).
αν -ΑΝ ΛΕΜΕ - στο μεταξύ και ως 29/6 σας ανακοινώσουν ότι το επομενο σχολικό έτος θα υπηρετήσετε σε σχολείο άλλο απο αυτό που είστε φέτος, τότε και μόνο τότε, θα κάνετε ανάληψη υπηρεσίας σε εκείνο το σχολείο στις 30/6.

οι νεοδιόριστοι οργανική δεν μπορειτε να πάρετε ακόμα. άρα θα τοποθετηθείτε πάλι προσωρινά ( και όπως έγραψα και πιο πάνω το πιο πιθανό στο ίδιο σχολείο που είστε φέτος.).

το καλοκαίρι δεν κάνετε υπηρεσία γιατί δεν έχετε οργανική. Θερινή υπηρεσία προσφέρουν μόνο οι έχοντες οργανική θέση. (εκτός και αν λάβετε γραπτή εντολή για κάτι τέτοιο απο τον διευθυντή δευτεροβάθμιας εκπ/σης).

όπως λέει και η διαφήμιση.......κάτι άλλο;  ::) ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #148 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:50:44 μμ »
το καλοκαίρι δεν κάνετε υπηρεσία γιατί δεν έχετε οργανική. Θερινή υπηρεσία προσφέρουν μόνο οι έχοντες οργανική θέση. (εκτός και αν λάβετε γραπτή εντολή για κάτι τέτοιο απο τον διευθυντή δευτεροβάθμιας εκπ/σης).
χμμμ θα διαφωνίσω. Καλοκαιρινή υπηρεσία απ όσο γνωρίζω κάνουν και οι έχοντες προσωρινή τοποθέτηση. Μόνο όσοι αναλάβουν σε γραφεία για το καλοκαιρι την "σκαπουλάρουν". Γενικά, εάν αναλάβεις υπηρεσία σε σχολείο για τους καλοκαιρινούς μήνες, τότε το "υπηρετείς" (άρα κάνεις καλοκαιρινή υπηρεσία).

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #149 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:54:17 μμ »
από πότε βρε; σε μας εδώ αυτο δεν ισχύει πάντως. Θερινή υπηρεσία κάνουν μόνο οι έχοντες οργανική....νέο φρούτο είναι αυτο με την προσωρινή τοποθέτηση; το χεις δει κάπου αυτό;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #150 στις: Ιούνιος 23, 2011, 11:02:35 μμ »
από πότε βρε; σε μας εδώ αυτο δεν ισχύει πάντως. Θερινή υπηρεσία κάνουν μόνο οι έχοντες οργανική....νέο φρούτο είναι αυτο με την προσωρινή τοποθέτηση; το χεις δει κάπου αυτό;
Δεν θυμάμαι συγκεκριμένα. Ο νόμος δεν λέει ότι κ.υ. κάνει "ο σύλλογος του σχολείου"; Άμα έχεις αναλάβει στο σχολείο 30/6, τότε είσαι μέλος του συλλόγου, άρα κάνεις. Από εμπειρία το λέω περισσότερο γιατί εγώ κάνω όντας με π.τ. όχι με οργανική. ΑΛΛΑ το πρώτο καλοκαίρι δεν είχα κάνει, ΟΜΩΣ 30/6 τότε είχα αναλάβει στο γραφείο (όπως μας είχαν δώσει οδηγία), όχι στο σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #151 στις: Ιούνιος 23, 2011, 11:08:41 μμ »
εγώ πάλι θυμάμαι ότι όσο ήμουν στο σχολείο είχαμε έναν γυμναστή που τοποθετούσαν κάθε χρόνο σε μας ( ων στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ αυτός), μετά αυτός έπαιρνε αποσπαση για τρίκαλα ( από κει ειναι) και τον βλέπαμε μόνο κάθε 30/6 και 1/9 που έκανε τις αναλήψεις αλλά θερινή υπηρεσία δεν έκανε ποτέ - και δεν του το ζητήσαμε κιόλας - γιατί η οδηγία που είχαμε ήταν ακριβώς αυτή...ότι αφού δεν έχει οργανική, δεν έκανε θ.υ. Για το λογο αυτό μάλιστα, κάποιοι απο εμάς, κάναμε δύο φορές θ.υ. ( και βεβαίως μετά εισπράξαμε το γνωστό βραβείο της ανοιχτής παλάμης...)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dimitris9

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #152 στις: Ιούνιος 23, 2011, 11:41:46 μμ »
Πάντως και εγώ, ενώ ήμουν στη διάθεση έκανα κανονικά υπηρεσία το καλοκαίρι όπως βέβαια και όλοι οι άλλοι συνάδελφοι που ήταν επίσης στη διάθεση. Δεν έχω ψάξει βέβαια για νομοθεσίες κ.λπ αλλά εικάζω ότι αν ίσχυε κάτι άλλο θα γινόταν θέμα και δεν θα κάναμε την υπηρεσία

Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #153 στις: Ιούνιος 23, 2011, 11:46:38 μμ »
εγώ αν και έμενα 400χλμ μακριά και δεν είχα οργανική θέση έκανα 3 καλοκαίρια θυ...
επίσης, άλλη συνάδελφος, ενώ ήταν αποσπασμένη εντός πυσδε τοποθετήθηκε εκεί για το καλοκαίρι, έκανε θυ και δεν πήρε τα μόρια του σχολείου που ήταν περισσότερα, αλλά της οργανικής της που ήταν λιγότερα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161204
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 593
Σύνολο: 602

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.