*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 228205 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #714 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 08:11:48 πμ »
efkola,μακάρι να μπορούσα να σε διαφωτίσω...απλώς έχω δουλέψει σε αρκετές περιοχές κ γνωρίζω κόσμο.δεν έχω καν διοριστεί(ακόμα), αν κ μεσήλιξ πια ;D ;D ;Dτο σίγουρο είναι ότι προηγούνται οι της διάθεσης,έπεστε εσείς, μετά αναπληρωτές..νομίζω πρέπει να πηγαίνετε κάθε μέρα στη Θηβών, κ να πιέζετε τους αιρετούς,να κάνετε φασαρία κλπ..αυτός παρανομεί, όμως δε θα πρεπε κ τα εκλεγμένα όργανα να τοποθετηθούν?μήπως να ρωτήσεις εργατολόγο?μήπως να κάνεις ανάκληση?αν η ΔΙΔΕ προέλευσής σου έχει κενά?ήρθες από περιφέρεια?σκέψου ότι οι άλλες ΔΙΔΕ της Αθήνας έστειλαν ήδη ονόματα πλεοναζόντων στην περιφέρεια...πρωτάκουστο κ εγκληματικό!!!!
η ανακοίνωση της Φατούρου είναι στο αλφαβίτα.
σου εύχομαι καλή επιτυχία, κ όταν έχεις νεότερα, πες μας να ξέρουμε... :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:39:58 »

Αποσυνδεδεμένος vilma2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #715 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 08:20:59 πμ »
9:00 διαμαρτυρία της Ελμέ στη Γ'Αθήνας,Θηβών 401 για το θέμα των τοποθετήσεων

Αποσυνδεδεμένος menelaos3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φωτογραφία για τις πιο υπέροχες αναμνήσεις.
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #716 στις: Οκτώβριος 02, 2011, 07:11:29 μμ »
Σε ποιό νόμο στηρίζετε το γεγονός ότι οι αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ προηγούνται από αυτους που έρχονται με απόσπαση εκτός ΠΥΣΔΕ;

Αποσυνδεδεμένος efkola

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #717 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 09:08:02 μμ »
Με τις υγείες μας...

http://www.pde.gr/index.php?page=3228

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:39:58 »

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #718 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 09:49:02 μμ »
ξεκινησαμε!!!!!!
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #719 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 09:54:01 μμ »
καλά, μην τρελλαίνεστε κιόλας.....μερικές απο αυτές μπορεί και να  είναι ένας έμμεσος τρόπος απόσπασης απο πυσδε σε πυσδε για κάποιους που δεν τα κατάφεραν με τον επίσημο τρόπο.... υπάρχει πολλή "ίντριγκα" απο πίσω λέμεεεεε....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #720 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:27:37 μμ »
Ε άμα έχει συμβεί και αυτό... :o

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #721 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:41:28 μμ »
αθώα μου πλάσματα.... 8) 8) 8)   
εντάξει, δεν ξέρω συγκεκριμένα ονόματα αλλά το θεωρώ πολύ πιθανό γιατί δεν ακούστηκε και καμιά διαμαρτυρία της προκοπής. Και τεχνικώς, είναι εφικτό!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #722 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:48:07 μμ »
Να σου πω τώρα μια και σε βρήκα. Γίνεται στους αναπληρωτές να υπάρξει μετακίνηση εντός του νομού με απόφαση ΠΥΣΔΕ; Είναι νόμιμο; Γιατί, έτυχε σε συνάδελφο πριν από μερικά χρόνια. Έναν αιρετό που είχα ρωτήσει μου είπε ότι είναι και δεν είναι νόμιμο.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #723 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:59:25 μμ »
μπορεί να γινει! και είναι και νόμιμο. Ο αναπληρωτής καλύπτει συγκεκριμένο κενό. Ωστόσο το κενό αυτό μπορεί να πάψει να υφίσταται για πολλούς και διάφορους λόγους (πχ να της καπνίσει της άλλης να διακόψει την άδεια ανατροφής -έχει συμβεί και το γράφω !! , ή να αναρρώσει πολύ γρηγορότερα κάποιος που ήταν με το ένα πόδι στον τάφο, ή ακόμα να ανακληθεί η απόσπαση αυτου το κενό του οποίου ο αναπληρωτής καλύπτει. Επειδή η σύμβασή του λήγει υποχρεωτικά 30/6 ( ή 21/6 για την α/θμια) ο Δ/ντής Δ.Ε. υποχρεούται να τοποθετήσει τον αναπληρωτή σε άλλο κενό της ίδιας ή άλλης περιοχής μετάθεσης του ίδιου ΠΥΣΔΕ ή ακόμα και να τον διαθέσει ολικά για διοικητική εργασία στη Δ/νση.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #724 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 12:07:24 πμ »
μπορεί να γινει! και είναι και νόμιμο. Ο αναπληρωτής καλύπτει συγκεκριμένο κενό. Ωστόσο το κενό αυτό μπορεί να πάψει να υφίσταται για πολλούς και διάφορους λόγους (πχ να της καπνίσει της άλλης να διακόψει την άδεια ανατροφής -έχει συμβεί και το γράφω !! , ή να αναρρώσει πολύ γρηγορότερα κάποιος που ήταν με το ένα πόδι στον τάφο, ή ακόμα να ανακληθεί η απόσπαση αυτου το κενό του οποίου ο αναπληρωτής καλύπτει. Επειδή η σύμβασή του λήγει υποχρεωτικά 30/6 ( ή 21/6 για την α/θμια) ο Δ/ντής Δ.Ε. υποχρεούται να τοποθετήσει τον αναπληρωτή σε άλλο κενό της ίδιας ή άλλης περιοχής μετάθεσης του ίδιου ΠΥΣΔΕ ή ακόμα και να τον διαθέσει ολικά για διοικητική εργασία στη Δ/νση.

Α, μάλιστα. Όμως, στην περίπτωση που γνωρίζω εγώ, έγινε κάτι σαν "αμοιβαία" μεταξύ αναπληρωτών. Δηλαδή, ζήτησαν από τη φίλη μου που ήταν σε Α περιοχή να μετακινηθεί στη Γ, για να έρθει 1 ... με γερό δόντι από την Γ στην Α. Βέβαια, αυτή αρνήθηκε, αλλά το αποτέλεσμα είναι ότι γίνονται όλα τελικά. ;)

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2007
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #725 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 12:09:17 πμ »
μπορεί να γινει! και είναι και νόμιμο. Ο αναπληρωτής καλύπτει συγκεκριμένο κενό. Ωστόσο το κενό αυτό μπορεί να πάψει να υφίσταται για πολλούς και διάφορους λόγους (πχ να της καπνίσει της άλλης να διακόψει την άδεια ανατροφής -έχει συμβεί και το γράφω !! , ή να αναρρώσει πολύ γρηγορότερα κάποιος που ήταν με το ένα πόδι στον τάφο, ή ακόμα να ανακληθεί η απόσπαση αυτου το κενό του οποίου ο αναπληρωτής καλύπτει. Επειδή η σύμβασή του λήγει υποχρεωτικά 30/6 ( ή 21/6 για την α/θμια) ο Δ/ντής Δ.Ε. υποχρεούται να τοποθετήσει τον αναπληρωτή σε άλλο κενό της ίδιας ή άλλης περιοχής μετάθεσης του ίδιου ΠΥΣΔΕ ή ακόμα και να τον διαθέσει ολικά για διοικητική εργασία στη Δ/νση.

Το τελευταίο γίνεται με απόφαση του Διευθυντή Δ.Ε. ή του Περιφερειακού Διευθυντή;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #726 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 12:16:58 πμ »


Α, μάλιστα. Όμως, στην περίπτωση που γνωρίζω εγώ, έγινε κάτι σαν "αμοιβαία" μεταξύ αναπληρωτών. Δηλαδή, ζήτησαν από τη φίλη μου που ήταν σε Α περιοχή να μετακινηθεί στη Γ, για να έρθει 1 ... με γερό δόντι από την Γ στην Α. Βέβαια, αυτή αρνήθηκε, αλλά το αποτέλεσμα είναι ότι γίνονται όλα τελικά. ;)

και τότε καλό μου γιατί δεν έστειλε μια αναφορά με συνημμένη την απόφαση τροποποίησης τοποθέτησης στο υπουργείο η φίλη σου λέγοντας πως ενώ προσελήφθη για την περιοχή τάδε μετακινήθηκε στην περιοχή τάδε σε θεση ΑΛΛΗΣ αναπληρώτριας;  Απλά είναι τα πράγματα - γιατί πελαγώνετε; Στην άγνοια ποντάρουν όλοι...

μπορεί να γινει! και είναι και νόμιμο. Ο αναπληρωτής καλύπτει συγκεκριμένο κενό. Ωστόσο το κενό αυτό μπορεί να πάψει να υφίσταται για πολλούς και διάφορους λόγους (πχ να της καπνίσει της άλλης να διακόψει την άδεια ανατροφής -έχει συμβεί και το γράφω !! , ή να αναρρώσει πολύ γρηγορότερα κάποιος που ήταν με το ένα πόδι στον τάφο, ή ακόμα να ανακληθεί η απόσπαση αυτου το κενό του οποίου ο αναπληρωτής καλύπτει. Επειδή η σύμβασή του λήγει υποχρεωτικά 30/6 ( ή 21/6 για την α/θμια) ο Δ/ντής Δ.Ε. υποχρεούται να τοποθετήσει τον αναπληρωτή σε άλλο κενό της ίδιας ή άλλης περιοχής μετάθεσης του ίδιου ΠΥΣΔΕ ή ακόμα και να τον διαθέσει ολικά για διοικητική εργασία στη Δ/νση.

Το τελευταίο γίνεται με απόφαση του Διευθυντή Δ.Ε. ή του Περιφερειακού Διευθυντή;

έχω την αίσθηση Patreas πως γίνεται απο τον Δ/ντή Δ.Ε. με το σκεπτικό ότι αυτος τοποθετει τους αναπληρωτές - και ως προς τούτο διαφέρει απο τις ολικές διαθέσεις των μονίμων σε αντίστοιχες θέσεις... Ωστόσο διατηρώ μια επιφύλαξη...θα ρωτήσω και θα σου πω.  ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #727 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 12:20:36 πμ »
Γιατί, πολύ απλά, έγινε στο νομό της, στον οποίο υπολόγιζε ότι θα είναι και την επόμενη χρονιά. ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 564

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.