*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;  (Αναγνώστηκε 116406 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 20, 2011, 07:54:53 μμ »
με τα λιγοστα μορια που παιρνεις απο την προυπηρεσια κ την καταργηση του 40%...αξιζει να πας αναπληρωτης αν εχεις μια ικανοποιητικη δουλεια;;; εχω σειρα στον ενιαιο 1900 περιπου κ εστω οτι με καλουν π.χ το Νοεμβρη κ δεδεμενου οτι εχω μια δουλεια απο την οποια ειμαι σχετικα ικανοποιημενη...αξιζει να την αφησω;  μου εξασφαλιζει κανεις οτι το 2012-2013 θα εργαστω ως αναπλ.;;; ουφ ας μου δωσει καποιος μια συμβουλη!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:25:05 »

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 20, 2011, 09:02:43 μμ »
με τα λιγοστα μορια που παιρνεις απο την προυπηρεσια κ την καταργηση του 40%...αξιζει να πας αναπληρωτης αν εχεις μια ικανοποιητικη δουλεια;;; εχω σειρα στον ενιαιο 1900 περιπου κ εστω οτι με καλουν π.χ το Νοεμβρη κ δεδεμενου οτι εχω μια δουλεια απο την οποια ειμαι σχετικα ικανοποιημενη...αξιζει να την αφησω;  μου εξασφαλιζει κανεις οτι το 2012-2013 θα εργαστω ως αναπλ.;;; ουφ ας μου δωσει καποιος μια συμβουλη!!!!!!!!!!!!!
Eίναι πολύ εύστοχη η απορία σου και δικαίως προβληματίζεσαι.Αν μιλούσαμε για πριν 4-5 χρόνια,θα σου έλεγα ναι να παρατήσεις την άλλη δουλειά γιατί θα πας αναπληρώτρια και θα διοριστείς με το 40%.Τώρα πια δεν υπάρχει αυτό,οπότε και δεν έχει και μεγάλη σημασία να ξενιτεύεται κανείς για μηδαμινή μοριοδότηση και κυρίως χωρίς προοπτική διορισμού.Επίσης δεν έχει κανείς την παραμικρή ιδέα πότε θα γίνει ασεπ.Γιατί αν φύγεις τη χρονιά 11-12 αναπληρώτρια,δεν ξέρεις αν θα δουλεύεις την επόμενη χρονιά.
Πάμε τώρα στην περίπτωση που η δουλειά σου δεν είναι τόσο καλή-η τωρινή-,δεν είσαι ευχαριστημένη,δεν σε έχει μόνιμη ή στη χειρότερη μένεις άνεργη.Τότε εννοείται πως πρέπει να πας...Εγώ στη θέση σου θα δήλωνα περιοχές αναπλήρωσης κοντά στην πόλη μου και τριγύρω-αφού έχεις δουλειά-και θα έβλεπα τι θα έκανα όταν με το καλό με καλούσαν.Σε κάθε περίπτωση,θα ζυγίσεις τα πράγματα και θα δεις τι σε συμφέρει.Καλή τύχη σε όλα!
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 20, 2011, 11:38:41 μμ »

[/quote]
Eίναι πολύ εύστοχη η απορία σου και δικαίως προβληματίζεσαι.Αν μιλούσαμε για πριν 4-5 χρόνια,θα σου έλεγα ναι να παρατήσεις την άλλη δουλειά γιατί θα πας αναπληρώτρια και θα διοριστείς με το 40%.Τώρα πια δεν υπάρχει αυτό,οπότε και δεν έχει και μεγάλη σημασία να ξενιτεύεται κανείς για μηδαμινή μοριοδότηση και κυρίως χωρίς προοπτική διορισμού.Επίσης δεν έχει κανείς την παραμικρή ιδέα πότε θα γίνει ασεπ.Γιατί αν φύγεις τη χρονιά 11-12 αναπληρώτρια,δεν ξέρεις αν θα δουλεύεις την επόμενη χρονιά.
Πάμε τώρα στην περίπτωση που η δουλειά σου δεν είναι τόσο καλή-η τωρινή-,δεν είσαι ευχαριστημένη,δεν σε έχει μόνιμη ή στη χειρότερη μένεις άνεργη.Τότε εννοείται πως πρέπει να πας...Εγώ στη θέση σου θα δήλωνα περιοχές αναπλήρωσης κοντά στην πόλη μου και τριγύρω-αφού έχεις δουλειά-και θα έβλεπα τι θα έκανα όταν με το καλό με καλούσαν.Σε κάθε περίπτωση,θα ζυγίσεις τα πράγματα και θα δεις τι σε συμφέρει.Καλή τύχη σε όλα!
[/quote]

ειμαι αρκετα ευχαριστημενη απο τη δουλεια μου, οποτε σκεφτομαι αυτο που προτεινες κι εσυ, θα δηλωσω τριγυρω περιοχες κ ο Θεος Βοηθος!!!!ευχαριστω για την απαντηση σου!!!

Αποσυνδεδεμένος protovathmites

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 24, 2011, 10:14:52 πμ »
καλημερα χριστος ανεστη
Δυστυχως για μας δεν προβλεπεται για φετος παραπανω απο 230 μονιμους (130 ασεπ 50 απο πινακα και καμια πενηνταρια απο τους ειδικους) οσο για αναπληρωτες οχι πανω απο 1500

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:25:05 »

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 24, 2011, 08:59:50 μμ »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Εσύ η Διαμαντοπούλου είσαι και μας λες πως δεν προβλέπεται?
άντε με τον καθε άσχετο εδώ μέσα, μέρα που είναι σήμερα

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 24, 2011, 09:14:02 μμ »
Χρόνια πολλά σε όλους.
Δεν με αφορά άμεσα το θέμα, αλλά επειδή τράβηξα 3 χρόνια αυτό το "μανίκι", δεν θα ήθελα να κάνω όνειρα και να μου δίνουν ψεύτικες ελπίδες. Αν δηλ. κάποιος είναι ρεαλιστής και προσγειωμένος πρέπει να τον σποπαίρνεις και να τον αποκαλείς Διαμα...λου; Τον λες και άσχετο; Ίσα-ίσα, εγώ βλέπω πως μόνο άσχετος δεν είναι.; Προσγειώσου για να γίνεις κι εσύ σχετική. Το σενάριο που έδωσε η eyi είναι και το πιο πιθανό.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 24, 2011, 10:03:23 μμ »
Αγαπητέ paschalist
'Αλλο κάνω προσωπική εκτίμηση και μοιράζομαι τα νούμερα με τους συναδέλφους στο pde και άλλο  προβλέπεται.
το προβλέπεται σε παραπέμπει σε είδηση εκ των εσω, εδώ μέσα έχουμε πάρα πολλούς με (ακριες) στην εξουσία και γνωστούς των γνωστών που δήθεν άκουσαν και δήθεν έμαθαν.



 

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #49 στις: Απρίλιος 24, 2011, 10:15:55 μμ »
Εγώ πάλι δεν πιστεύω κάποιος που έχει πραγματικά "άκρη", να προσπαθεί να ενημερωθεί ή να ενημερώνει μέσα σ'αυτό το forum. Αλλά οι εκτιμήσεις του καθενός μπορούν να δώσουν μια γενική εικόνα. Από εκεί και πέρα το τι θα γίνει η εμπειρία μας μας δείνει πως τίποτα δεν προβλεπεται και δεν είναι σίγουρο, ακόμη κι αν το ακούσεις από τα χείλη της ίδιας της υπουργού.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #50 στις: Απρίλιος 24, 2011, 10:32:21 μμ »
Εγώ πάλι δεν πιστεύω κάποιος που έχει πραγματικά "άκρη", να προσπαθεί να ενημερωθεί ή να ενημερώνει μέσα σ'αυτό το forum. Αλλά οι εκτιμήσεις του καθενός μπορούν να δώσουν μια γενική εικόνα. Από εκεί και πέρα το τι θα γίνει η εμπειρία μας μας δείνει πως τίποτα δεν προβλεπεται και δεν είναι σίγουρο, ακόμη κι αν το ακούσεις από τα χείλη της ίδιας της υπουργού.
Είναι σαν να μου λες ,εγώ που πριν τρία χρόνια είχα (άκρες) κακώς ενημέρωνα και δημόσια και με πμ.
τεσπα ,όπως το αντιλαμβάνεται ο καθενας μας. 
 

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #51 στις: Απρίλιος 24, 2011, 10:38:55 μμ »
Εγώ πάλι δεν πιστεύω κάποιος που έχει πραγματικά "άκρη", να προσπαθεί να ενημερωθεί ή να ενημερώνει μέσα σ'αυτό το forum. Αλλά οι εκτιμήσεις του καθενός μπορούν να δώσουν μια γενική εικόνα. Από εκεί και πέρα το τι θα γίνει η εμπειρία μας μας δείνει πως τίποτα δεν προβλεπεται και δεν είναι σίγουρο, ακόμη κι αν το ακούσεις από τα χείλη της ίδιας της υπουργού.
Είναι σαν να μου λες ,εγώ που πριν τρία χρόνια είχα (άκρες) κακώς ενημέρωνα και δημόσια και με πμ.
τεσπα ,όπως το αντιλαμβάνεται ο καθενας μας.
Οι άκρες που είχα ή έχω ή έχει ο κάποιος εδώ μέσα, πλέον δεν μπορούν, να πουν τίποτα με σιγουριά.  Δεν ξέρουν οι ίδιοι οι υπουργοί τι θα τους επιβάλουν αύριο.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #52 στις: Απρίλιος 25, 2011, 04:06:20 μμ »
γιατί βρε κορίτσια τόσες κακιούλες μέρες που είναι, βγάλτε την αγάπη που έχετε μέσα σας επίσης θα ήθελα να πω πως ο καθένας εδώ λέει την άποψή του δεν σημαίνει πως θα ισχύσει κι όλας!!!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #53 στις: Απρίλιος 25, 2011, 07:15:09 μμ »
δεν χρειαζονται κακιουλες και δεν νομιζω κανεις να έχει διάθεση γι αυτο αλλα καλό ειναι να κραταμε μικρο καλάθι,αυτη η σιγή δεν ειναι τυχαια απλα δεν ακουγεται κατι γιατι ο αυγουστος ειναι πολύ μακριά και οι πολιτικές εξελίξεις τρεχουν με μεγάλη ταχύτητα.χωρίς να εχω πληροφόρηση και χωρίς να είμαι μαγος πιστεύω σιγουρα οτι πρεπει να περιμένουμε πολύ λιγοτερους διορισμούς από περυσι,τα νουμερα θα παρουν κατα πολυ την κατηφόρα.
αλλωστε οτι ποσοστό αναλογέι στην πρωτοβαθμια η καλη μας δοε θα το το διεκδικησει για τους δασκάλους εις βαρος των νηπιαγωγών οπως εγινε και φέτος.
ας ελπιζουμε μέρες που ειναι εις ανασταση των προσδοκιών και των ελπίδων μας :) :)
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος olgaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #54 στις: Απρίλιος 28, 2011, 12:29:57 πμ »
Μιας και αυτο το ερωτημα θα αργησει να απαντηθει, θελω να ρωτησω κατι παρεμφερες. Η σειρα στον πινακα αναπληρωτων θα μεινει η ιδια? ασεπ δε δωσαμε , προυπηρεσια δε πηραμε, αρα φανταζομαι θα ειναι η ιδια ετσι δεν ειναι?  Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #55 στις: Απρίλιος 28, 2011, 01:09:17 πμ »
Μιας και αυτο το ερωτημα θα αργησει να απαντηθει, θελω να ρωτησω κατι παρεμφερες. Η σειρα στον πινακα αναπληρωτων θα μεινει η ιδια? ασεπ δε δωσαμε , προυπηρεσια δε πηραμε, αρα φανταζομαι θα ειναι η ιδια ετσι δεν ειναι?  Ευχαριστω.
Πάνω κάτω η σειρά θα μείνει η ίδια. Ο πίνακας αναπληρωτών έχει κλειθωθεί όσον αφορά στην προϋπηρεσία,
αλλά π.χ. αν κάποιος ασθενήσει αυτό δε σημαίνει ότι δε θα πάει στην κορυφή του πίνακα.
Επίσης όσοι διοριστούν το καλοκαίρι μόνιμοι εννοείται ότι θα αφαιρεθεί το όνομά τους από τον πίνακα αναπληρωτών.
Καταλαβαίνεις, λοιπόν, ότι οι αλλαγές στη σειρά θα είναι πολύ μικρές...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 825
Σύνολο: 839

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.