*

Αποστολέας Θέμα: Πού είστε βρε Κοινωνιολόγοι;  (Αναγνώστηκε 2446 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πού είστε βρε Κοινωνιολόγοι;
« στις: Ιούλιος 12, 2007, 06:47:02 μμ »
Τι έγινε συνάδελφοι; Τι άκρα του τάφου σιωπή είναι αυτή; Δε θα συζητήσουμε για τις περιοχές και τα δυσπρόσιτα εμείς; Άντε ξυπνήστε!! ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πού είστε βρε Κοινωνιολόγοι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:27 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πού είστε βρε Κοινωνιολόγοι;
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 12, 2007, 08:05:50 μμ »
Leniao, μάλλον διορίζεσαι απο την πρώτη "φουρνιά" γι αυτό και βιάζεσε ;)
Αλλά άμα διορίζεται κανείς με τη δεύτερη τι νόημα έχει να συζητά από τώρα?
Ας οριστικοποιηθούν τ' αποτελέσματα και βλέπουμε κατά που θα τραβήξει ο καθένας.
Πάντως προς το παρόν βιώνω ή κάνω προπόνηση για το πως είναι να είσαι σε νησί χωρίς τις ευκολίες της Αθήνας. Δεν έχω σύνδεση adsl κτλ, και κάθε φορά που πιάνει αέρας, καλή ώρα όπως απόψε, το τηλέφωνο είναι μαρτύριο πόσο μάλλον η σύνδεση στο Internet :-\.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πού είστε βρε Κοινωνιολόγοι;
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 13, 2007, 09:52:11 πμ »
Γεια σου Mat. Διορίζομαι με τη δεύτερη φουρνιά κατά τα φαινόμενα, αλλά ποτέ κανείς δε ξέρει........ Μπορούμε όμως να συζητήσουμε για αναπληρώσεις και ωρομισθίες, για περιοχές προτίμησης και να μοιραστούμε το άγχος μας για την αναμονή της ανακοίνωσης του ενιαίου πίνακα αναπληρωτών.
Έχω προσπαθήσει να καθαρίσω τον πίνακα από μόνη μου μήπως και βγάλω καμιά άκρη καθώς ξέρω ότι φέτος θα διοριστούν 8 από τον ενιαίο + 7 από το τριαντάμηνο = 15 και πρόσθεσα και όλους τους συναδέλφους από ΑΣΠΑΙΤΕ της δεύτερης φουρνιάς υπολογίζοντας τα μόρια τους χωρίς τις προσαυσξήσεις καθώς και κατά προσέγγιση τα μόρια των 3 συναδέλφων που δούλεψαν φέτος σαν αναπληρωτές. Η αλλαγή στον πίνακα είναι εντυπωσιακή. Έτσι η αγωνία μου κορυφώνεται για να δω αν έπεσα μέσα. Εσύ έκανες τίποτα ή απλά απολαμβάνεις τις διακοπές σου στο νησί περιμένοντας την προκήρυξη; ;D

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πού είστε βρε Κοινωνιολόγοι;
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 13, 2007, 04:19:15 μμ »
Γεια σου Mat. Διορίζομαι με τη δεύτερη φουρνιά κατά τα φαινόμενα, αλλά ποτέ κανείς δε ξέρει........ Μπορούμε όμως να συζητήσουμε για αναπληρώσεις και ωρομισθίες, για περιοχές προτίμησης και να μοιραστούμε το άγχος μας για την αναμονή της ανακοίνωσης του ενιαίου πίνακα αναπληρωτών.
Έχω προσπαθήσει να καθαρίσω τον πίνακα από μόνη μου μήπως και βγάλω καμιά άκρη καθώς ξέρω ότι φέτος θα διοριστούν 8 από τον ενιαίο + 7 από το τριαντάμηνο = 15 και πρόσθεσα και όλους τους συναδέλφους από ΑΣΠΑΙΤΕ της δεύτερης φουρνιάς υπολογίζοντας τα μόρια τους χωρίς τις προσαυσξήσεις καθώς και κατά προσέγγιση τα μόρια των 3 συναδέλφων που δούλεψαν φέτος σαν αναπληρωτές. Η αλλαγή στον πίνακα είναι εντυπωσιακή. Έτσι η αγωνία μου κορυφώνεται για να δω αν έπεσα μέσα. Εσύ έκανες τίποτα ή απλά απολαμβάνεις τις διακοπές σου στο νησί περιμένοντας την προκήρυξη; ;D

Ααα βλέπω εργάστηκες με ζέση :)
Όχι δεν έκανα τέτοιους υπολογισμούς κτλ. Δεν ξέρω καν ποιοι είναι αυτοί που πήγαν αναπληρωτές φέτος. Εσύ έχεις ξαναδουλέψει ως αναπληρώτρια? Εγώ δεν είμαι στον πίνακα γιατι τελευταία φορά που είχα κάνει αίτηση για αναπληρώτρια ήταν το 1999!!! Πάντως δεν νομίζω ότι οι αλλαγές στον πίνακα θα είναι και τόσο δραματικές. Μερικοί απο του επιτυχόντες είναι ήδη στον Ενιαίο Πίνακα και μάλλον θα "φύγουν" με το 40% ή το υποτιθέμενο 30μηνο.
Το κακό με μας είναι ότι δεν υπάρχουν πολλές ώρες και κενά για να πάρουν αναπληρωτές. Σήμερα κοιτούσα στη Δ/μια του νησιού εδώ και διαπίστωσα ότι παρόλο που είναι μικρό νησί υπάρχουν αρκετοί δικοί μας εδώ. Μια εργάζεται στο γραφείο και 2 είναι προσωρινά τοποθετημένοι στα σχολεία εδώ. Δηλαδή είμαστε ήδη υπεράριθμοι εδώ!! Ακόμα και οι ΠΕ09 νομίζω είναι υπεράριθμοι!!!
Θα δούμε όμως. Ποτέ κανείς δεν ξέρει...
Σημ. Στο νησί μου δεν είμαι για διακοπές αλλά γιατί έπιασα μια προσωρινή δουλειά, μέχρι να έρθει η ώρα του διορισμού ή της αναπλήρωσης έχουμε καιρό. Αλήθεια πιστεύεις ότι θα υπάρξουν αλλαγές στον οριστικό πίνακα του ΑΣΕΠ?
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πού είστε βρε Κοινωνιολόγοι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:27 »

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Πού είστε βρε Κοινωνιολόγοι;
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 13, 2007, 04:55:45 μμ »
************************
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 15, 2016, 12:29:50 μμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πού είστε βρε Κοινωνιολόγοι;
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 14, 2007, 05:41:34 μμ »
marias, σου έστειλα κάτι σχετικό. ελπίζω να το πήρες.
mat, η δουλειά είναι οφέλιμη ιδιαίτερα όταν περιμένεις κάτι γιατί γεμίζει τις ώρες σου και το μυαλό σου δεν είναι συνέχεια κολλημένο σε αυτό που σε απασχολεί. Καλή δουλειά λοιπόν και στον ελεύθερο σου χρόνο κάνε και κανένα σέρφινγκ στην ιστοσελίδα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πού είστε βρε Κοινωνιολόγοι;
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 15, 2007, 03:33:41 μμ »
Αμ κορίτσια δεν δουλεύω για να μην είναι κολλημένο το μυαλό μου συνέχεια σε αυτό που περιμένουμε αλλά γιατί αν δεν δουλέψω θα κολλήσει η τσέπη ;D και στην συνέχεια κι άλλα....
Πάντως χαράς στο κουράγιο σας που κάθεστε και επεξεργάζεστε τους πίνακες. Όταν λες ότι θα υπάρχει εντυπωσιακή αλλαγή leniao τι εννοείς?
Βρε marias δεν κοιτάς να γίνεις καλά πρώτα? Ξέρεις ότι αυτές οι ιστορίες δεν θέλουν κανενός είδους πίεση....αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα :)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πού είστε βρε Κοινωνιολόγοι;
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 15, 2007, 04:56:10 μμ »
Εννοώ ότι στον Ενιαίο Πίνακα Αναπληρωτών ονόματα που τα βλέπω εδώ και δύο χρόνια τα ίδια και τα ίδια αντικαθίστανται και πηγαίνουν προς τα κάτω και άλλοι μπαίνουν μπροστά λόγω ΑΣΕΠ 2007 ή νέων συναδέλφων που τελείωσαν φέτος την ΑΣΠΑΙΤΕ και πέρασαν στον ΑΣΕΠ 2007 πριν προλάβουν να καταθέοσυν το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ. Βέβαια στον Πίνακα Διορισμών δεν αλλάζουν πολύ αφού εκεί μετράει μόνον η καθαρή προϋπηρεσία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159800
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 416

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.