*

Αποστολέας Θέμα: ποσα μορια θα έχω φέτος  (Αναγνώστηκε 2347 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος euginia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
ποσα μορια θα έχω φέτος
« στις: Μάιος 08, 2011, 10:20:46 μμ »
Γεια σας .Είμαι ΠΕ70 και είμαι στον εννιαίο των διορισμών με 2 χρόνια αναπληρώτρια.Φέτος με κάλεσαν αναπληρώτρια ενώ δούλευα στον ιδιωτικό τομέα αλλά εκανα χρήση ενός νόμου που κανονικά παίρνω τα μόρια αναπληρώτριας γιατί δεν αρνήθηκα τη θέση ,αφου με κάλεσαν αφου είχα πιασει δουλειά στο ιδιωτικό.Τα μόρια αυτά της φετινης χρονιάς θα προστεθούν στον ενιαίο αναπληρηρωτών και διορισμού ¨?Και αν γινει αυτό θα μπωστον πίνακα του 24 μηνου αφού θα έχω πάνω από 25 μόρια?Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ποσα μορια θα έχω φέτος
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:43:18 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ποσα μορια θα έχω φέτος
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 08, 2011, 10:38:32 μμ »
Γεια σας .Είμαι ΠΕ70 και είμαι στον εννιαίο των διορισμών με 2 χρόνια αναπληρώτρια.Φέτος με κάλεσαν αναπληρώτρια ενώ δούλευα στον ιδιωτικό τομέα αλλά εκανα χρήση ενός νόμου που κανονικά παίρνω τα μόρια αναπληρώτριας γιατί δεν αρνήθηκα τη θέση ,αφου με κάλεσαν αφου είχα πιασει δουλειά στο ιδιωτικό.Τα μόρια αυτά της φετινης χρονιάς θα προστεθούν στον ενιαίο αναπληρηρωτών και διορισμού ¨?Και αν γινει αυτό θα μπωστον πίνακα του 24 μηνου αφού θα έχω πάνω από 25 μόρια?Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Για το κατά πόσο μπορείς να παίρνεις τα μόρια της αναπληρώτριας, ενώ συνεχίζεις να εργάζεσαι στον ιδιωτικό τομέα δεν είμαι σίγουρος. Ακόμα κι είναι έτσι, όμως, δεν θα μπεις στον πίνακα του 24μήνου επειδή η προϋπηρεσία έπαψε να προστίθεται στους παλιούς πίνακες μετά την 1η Ιουλίου 2010. Όποια προϋπηρεσία αποκτά κάποιος από φέτος θα συνυπολογιστεί ως προσαύξηση στο βαθμό του ΑΣΕΠ εφόσον πιάσει τη βάση του νέου διαγωνισμού ή έχει ήδη πιάσει βάση σε έναν από τους δυο προηγούμενους ΑΣΕΠ. Μ'αυτόν τον τρόπο θα δημιουργηθούν οι νέοι πίνακες του ΑΣΕΠ, οι οποίοι θα περιέχουν μόνο επιτυχόντες ΑΣΕΠ με όποιες προσαυξήσεις έχουν εξασφαλίσει από προσόντα και ενδεχόμενη προϋπηρεσία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159543
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 310
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 302
Σύνολο: 313

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.