*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 433753 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 19, 2011, 09:38:31 μμ »
Για να συνδέσω το θέμα ψυχολογίας του παιδιού με τις αιτήσεις αναπληρωτών:

Οσοι από εσάς έχετε παιδιά τι σκοπεύετε να κάνετε με τις αιτήσεις? Θα δηλώσετε απομακρυσμένες περιοχές παίρνοντας και τα παιδιά μαζί σας ή μόνο περιοχές κοντά στην περιοχή που μένετε ώστε τα παιδιά σας να παραμείνουν στο ίδιο περιβάλλον? (ίδια γειτονιά, σχολείο, φροντιστήριο, φίλους κτλ)

υπαρχει κι ο τριτος δρομος , ομως... να φυγει καποιος αλλα τα παιδια να μεινουν στο οικειο περιβαλλον τους!

Σίγουρα υπάρχει και επιλογή να αφήσεις τα παιδιά σου πίσω και την ακολουθούν πολλοί αλλά με προβλήματα: έξοδα μετακίνησης για να βλέπουν τα παιδιά, έξοδα διαμονής, διπλά έξοδα (δυο σπίτια να συντηρούν), στέρηση των γονιών (κλάματα αν τα παιδιά είναι μικρά) κ.α.
...αν καταλαβα καλα, δλδ, αν εχουν τα παιδια μαζι τους, δεν τους καιγεται καρφι για μετακινησεις για να δουν καποιους αλλους ε!!!   ;) ;)

...και τα διπλα εξοδα δεν ισχυουν ουτως η αλλως? εχασα κατι?

ποιους αλλους?
υπαρχουν κι αλλοι???
 ;D ;D ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:07:50 »

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 19, 2011, 09:39:52 μμ »
Για να συνδέσω το θέμα ψυχολογίας του παιδιού με τις αιτήσεις αναπληρωτών:

Οσοι από εσάς έχετε παιδιά τι σκοπεύετε να κάνετε με τις αιτήσεις? Θα δηλώσετε απομακρυσμένες περιοχές παίρνοντας και τα παιδιά μαζί σας ή μόνο περιοχές κοντά στην περιοχή που μένετε ώστε τα παιδιά σας να παραμείνουν στο ίδιο περιβάλλον? (ίδια γειτονιά, σχολείο, φροντιστήριο, φίλους κτλ)

υπαρχει κι ο τριτος δρομος , ομως... να φυγει καποιος αλλα τα παιδια να μεινουν στο οικειο περιβαλλον τους!

Σίγουρα υπάρχει και επιλογή να αφήσεις τα παιδιά σου πίσω και την ακολουθούν πολλοί αλλά με προβλήματα: έξοδα μετακίνησης για να βλέπουν τα παιδιά, έξοδα διαμονής, διπλά έξοδα (δυο σπίτια να συντηρούν), στέρηση των γονιών (κλάματα αν τα παιδιά είναι μικρά) κ.α.
...αν καταλαβα καλα, δλδ, αν εχουν τα παιδια μαζι τους, δεν τους καιγεται καρφι για μετακινησεις για να δουν καποιους αλλους ε!!!   ;) ;)

...και τα διπλα εξοδα δεν ισχυουν ουτως η αλλως? εχασα κατι?

ποιους αλλους?
υπαρχουν κι αλλοι???
 ;D ;D ;D

... ;) ;) ;)

ειπα κι εγω.......  να εχασα κατι ?? 

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 20, 2011, 02:36:34 μμ »
Τίποτα καινούργιο για το πότε θα ξεκινήσουν οι αιτήσεις?
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος marilou26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #73 στις: Ιούνιος 20, 2011, 03:02:53 μμ »
Τα περιθωρια στενευουν,αρα υποθετω απο μερα σε μερα....εκτος αν αποφασισουν να μας πανε μεχρι Ιουλιο και να μας δινουν για καθε δεκα δηλωθεντα ξερονησια δωρο ενα  αντιηλιακο κι ενα κουτακι λεξοτανιλ..... 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:07:50 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #74 στις: Ιούνιος 20, 2011, 03:13:37 μμ »
Τα περιθωρια στενευουν,αρα υποθετω απο μερα σε μερα....εκτος αν αποφασισουν να μας πανε μεχρι Ιουλιο και να μας δινουν για καθε δεκα δηλωθεντα ξερονησια δωρο ενα  αντιηλιακο κι ενα κουτακι λεξοτανιλ..... 8)

 :D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 20, 2011, 03:26:15 μμ »
Τα περιθωρια στενευουν,αρα υποθετω απο μερα σε μερα....εκτος αν αποφασισουν να μας πανε μεχρι Ιουλιο και να μας δινουν για καθε δεκα δηλωθεντα ξερονησια δωρο ενα  αντιηλιακο κι ενα κουτακι λεξοτανιλ..... 8)

 :D
Τα λεξοτανιλ είναι πολύ ελαφριά !!!!!! Και το ένα κουτάκι πολύ λίγο !!!!!!! :D  :P

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 20, 2011, 03:30:45 μμ »
Καλημέρα!!!Τηλεφώνησα επίμονα το πρωί, κι έπειτα από τρεις προσπάθειες, το τηλέφωνο σήκωσε η γνωστή σε όλους μας γλυκιά φωνή, του γνωστού-πλην ουσιαστικά ακόμα αγνώστου- κυριούλη.Μου είπε ότι δε συντάχθηκε ακόμα η εγκύκλιος και χρειάζεται και η υπογραφή από την πολιτική ηγεσία του Υπουργείου.Υποθέτω λοιπόν, μετά την Τετάρτη θα έχουμε νεότερα, λόγω της αυριανής επικείμενης ψηφοφορίας.

Μαζί θα το περάσουμε το καλοκαίρι, αλλά ας ελπίσουμε να φύγουμε και μαζί αναπληρωτές.....

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 20, 2011, 03:31:42 μμ »
Με το χαμό που γίνεται με τα μηχανογραφικά (τουλάχιστον) μάλλον θα αργήσουν φέτος οι αιτήσεις.
Υπάρχει μια παροιμία που λέει "τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κ.λους".  Για τα ηλεκτρονικά συστήματα του υπουργείου η παροιμία ;)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 20, 2011, 03:38:04 μμ »
Καλημέρα!!!Τηλεφώνησα επίμονα το πρωί, κι έπειτα από τρεις προσπάθειες, το τηλέφωνο σήκωσε η γνωστή σε όλους μας γλυκιά φωνή, του γνωστού-πλην ουσιαστικά ακόμα αγνώστου- κυριούλη.Μου είπε ότι δε συντάχθηκε ακόμα η εγκύκλιος και χρειάζεται και η υπογραφή από την πολιτική ηγεσία του Υπουργείου.Υποθέτω λοιπόν, μετά την Τετάρτη θα έχουμε νεότερα, λόγω της αυριανής επικείμενης ψηφοφορίας.

Μαζί θα το περάσουμε το καλοκαίρι, αλλά ας ελπίσουμε να φύγουμε και μαζί αναπληρωτές.....
Να υποθέσω ότι είναι ο γνωστός-αγνωστος κυριούλης που μας ενημέρωνε πέρσι για τις φάσεις αναπληρωτών ;;;;;;; ;D  ;D

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 20, 2011, 03:39:14 μμ »
Βεβαιότατα!!!! ;D ;D ;D ;D ;DΞεχνιέται τέτοια φωνή;;;; ;)

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 20, 2011, 03:40:11 μμ »
Τα περιθωρια στενευουν,αρα υποθετω απο μερα σε μερα....εκτος αν αποφασισουν να μας πανε μεχρι Ιουλιο και να μας δινουν για καθε δεκα δηλωθεντα ξερονησια δωρο ενα  αντιηλιακο κι ενα κουτακι λεξοτανιλ..... 8)

 :D
Τα λεξοτανιλ είναι πολύ ελαφριά !!!!!! Και το ένα κουτάκι πολύ λίγο !!!!!!! :D  :P

Και τα αντιηλιακά θα είναι το πολύ 4, αφού μόνο 40 επιλογές έχουμε... Α, ρε περικοπές... >:(
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 20, 2011, 03:44:20 μμ »
Τίποτα καινούργιο για το πότε θα ξεκινήσουν οι αιτήσεις?

τι βιαζεσαι καλο μου πτηνο? και να χασουμε ολο αυτο το σασπενς?
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος drum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 20, 2011, 03:51:05 μμ »
Πέρσι πήγα διακοπές καπάκι μετά τις 30 Ιουνίου και είχα και τα χαρτιά μου μαζι για να κάνω την αίτηση αν τύχει και γίνει κάτι όσο είμαι διακοπές!!!! Τον Αύγουστο και τον Σεπτέμβρη τον πέρασα μαζί σας (να στε καλά είσαστε πολύ καλή παρέα) περιμένοντας τις φάσεις αναπληρωτών!!!!! Νομίζω και φέτος ακριβώς το ίδιο θα γίνει...Εγώ , τα χαρτιά μου και το laptop μου  παντού μαζί  :-\

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 20, 2011, 03:58:11 μμ »
Παιδιά, δηλαδή την αίτηση την κάνουμε σε οποιοδήποτε μέρος  βρεθούμε μετά τις 30, ε? π.χ εγώ είμαι Ρόδο τώρα. αλλά μετά την απόλυση θα πάω σπίτι μου, Θεσ/νικη....φανταζομαι πως εκει θα μπορω να κανω αίτηση ε??? Επίσης, χρειάζεται φεύγοντας από δω να έχω πάρει κάποιο χαρτί που να το χρειαστώ του χρόνου?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161204
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 585
Σύνολο: 598

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.