*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 433779 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1022 στις: Ιούλιος 08, 2011, 06:01:23 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα....εδώ και καιρό αμφιταλαντεύομαι για το αν πρέπει να βάλω χ σε αυτο το καταραμένο κουτάκι ή όχι....εχει κανείς καμια ιδέα.....ειμαι ψηλά στον πίνακα γυρω στο  250. Είναι πολύ ρίσκο;ΠE20 είμαι...



ολοι ασχολουνται με τα ευκολα και δεν βλεπουν οτι φετος η παγιδα στην αιτηση ειναι αυτο το κουτακι.καποιος απο β/θμια μου ειπε ή το τσεκαρεις και μπαινεις στον πινακα διορισμων και δεν δουλευεις σαν αναπληρωτης ή δεν το τσεκαρεις και δουλευεις μονο σαν αναπληρωτης και δεν υπαρχεις στον διορισμων..........................τελειος κουλο....................τι κανουμε τωρα....??????????????????εδω σε θελω.και εγω ειμαι ψηλα στον πινακα μου.....επρεπε να διοριστω απο περσι.και που να ξερουμε αν θα μας διορισει και φετος.οποτε τι κανουμε????????????????βοηθεια
Τίνα, ο Αντρέας ρωτά για το κουτάκι "αποδέχομαι παντού". Εσύ αναφέρεσαι στο κουτάκι "Κάνω αίτηση για να μπω στον ενιαίο πίνακα διορισμών κι όχι για να δουλέψω". Λοιπόν, καταρχάς χαλάρωσε. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΓΙΔΑ. ΠΑΝΤΟΤΕ όσοι ήθελαν να διοριστούν από την προϋπηρεσία έπρεπε να υποβάλλουν αίτηση για αναπληρωτές. Κάθε μα κάθε χρονιά γινόταν αυτό. Και ξαναεξηγώ: Σου ζητάνε να υποβάλλεις αίτηση για να "ενεργοποιηθεί" η προϋπηρεσία σου και να ενταχθείς στον ενιαίο που καταρτίζεται ξανά κάθε χρόνο. Αν δεν μπεις στον ενιαίο πώς θα διοριστείς; Φέτος ενεργοποίησαν την επιλογή να κάνεις αίτηση χωρίς να τσεκάρεις καμία περιοχή για αναπληρωτής απλά να μπεις στον ενιαίο (κυρίως για δική τους ευκολία). Αν εσύ θες και να δηλώσεις περιοχές για αναπληρώτρια μπορείς να το κάνεις και δε θα χάσεις τίποτα, ταυτόχρονα θα έχεις και δικαίωμα διορισμού. . ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Αν κάνετε κανονική αίτηση αναπληρωτών μπορείτε να δουλέψετε και σαν αναπληρωτές και να κάνετε χαρτιά για μόνιμο διορισμό. Αν κάνετε αίτηση τσεκάροντας μόνο το κουτάκι που λέει "κάνω αίτηση για να μπω στον ενιαίο διορισμών κι όχι για να δουλέψω σαν αναπληρωτής" προφανώς δε θα δουλέψετε σαν αναπληρωτές αλλά θα έχετε δικαίωμα αίτησης διορισμού.




Σε ευχαριστω LEONTITO για την κατατοπιστηκοτατη απαντηση σου.Να σε καλα ....με ηρεμησες.Μακαρι να διοριστουμε ολοι μας.και σε σενα οτι καλυτερο.
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:43:28 »

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1023 στις: Ιούλιος 08, 2011, 06:01:50 μμ »
Έχω προβληματιστεί με το αν θα ήταν καλό να δηλώσω & το κουτάκι

"Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε ΣΜΕΑ Α/βαθμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων ΣΜΕΑΕ".

Έχει κάποιος ΠΕ70 πάει σε ΣΜΕΑΕ;
Τι υποχρεώσεις έχει;
Τι συνθήκες επικρατούν;
Υπάρχει περίπτωση να εξαντληθούν οι πίνακες ΣΜΕΑΕ & να με πάρουν;
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1024 στις: Ιούλιος 08, 2011, 06:20:17 μμ »
Τελικά έμαθα τί ήταν η διαφορά στα μόριά μου. 'Οχι λεπτομέρειες βέβαια! :-\ Συναδελφική αλληλεγγύη στη μέση. Η Αβάθμια που ήμουν ωρομίσθια πρόπερσι έκανε διόρθωση για κατι μέρες. Μου είπαν ότι το μπερδεμα ήταν επειδή είχα παραιτηθεί και δεν είχαν περάσει σωστά την ημερομηνία επειδή ήμουν ήδη σε άδεια. Φάνηκε φέτος ενώ το είχαν κάνει από πέρισι! Και φυσικά ούτε κατά διάνοια δεν ήταν φετινά. Απλώς από σύμπτωση ήταν ίδιος ο αριθμός.  ::) Το συμπέρασμά μου: ωρομίσθια για 2 μήνες πρόπερσι είχα περισσότερα μόρια από αναπληρώτρια 8 μήνες φέτος :'( ΄Πώς μας κατάντησαν έτσι?
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1025 στις: Ιούλιος 08, 2011, 06:27:04 μμ »
Το συμπέρασμά μου: ωρομίσθια για 2 μήνες πρόπερσι είχα περισσότερα μόρια από αναπληρώτρια 8 μήνες φέτος :'(

Αφού πρόκειται για διαφορετικά συστήματα μοριοδότησης της προϋπηρεσίας, πώς καταλήγεις σ' αυτό το συμπέρασμα; Ούτως ή άλλως η φετινή προϋπηρεσία δεν καταγράφηκε και το μόνο σύστημα στο οποίο θα ισχύει η συνολική μας προϋπηρεσία από του χρόνου (υποτίθεται) είναι το νέο σύστημα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:43:28 »

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1026 στις: Ιούλιος 08, 2011, 06:39:57 μμ »
Το συμπέρασμά μου: ωρομίσθια για 2 μήνες πρόπερσι είχα περισσότερα μόρια από αναπληρώτρια 8 μήνες φέτος :'(

Αφού πρόκειται για διαφορετικά συστήματα μοριοδότησης της προϋπηρεσίας, πώς καταλήγεις σ' αυτό το συμπέρασμα; Ούτως ή άλλως η φετινή προϋπηρεσία δεν καταγράφηκε και το μόνο σύστημα στο οποίο θα ισχύει η συνολική μας προϋπηρεσία από του χρόνου (υποτίθεται) είναι το νέο σύστημα!
Μα ακριβώς αυτό εννοώ. Συγκρίνω τα φετινά μόρια που δεν καταγράφηκαν με τα προπέρσινα. Απλό σχόλιο είναι για τις αλλαγές. Επίσης το ήξερα ότι η φετινή δεν καταγράφεται και γι'αυτό έφαγα τέτοιο τρελό κόλλημα. 'Ελα όμως που άλλα έπρεπε να λέει η αίτησή μου και άλλα έλεγε. Τέλος πάντων. Λύθηκε το θέμα.  :-[
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1027 στις: Ιούλιος 08, 2011, 06:42:34 μμ »
Όταν γίνει ο ΑΣΕΠ όλων η προϋπηρεσία θα υπολογίζεται με το νέο σύστημα. Μα όλων.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1028 στις: Ιούλιος 08, 2011, 06:43:07 μμ »

Μα ακριβώς αυτό εννοώ. Συγκρίνω τα φετινά μόρια που δεν καταγράφηκαν με τα προπέρσινα. Απλό σχόλιο είναι για τις αλλαγές. Επίσης το ήξερα ότι η φετινή δεν καταγράφεται και γι'αυτό έφαγα τέτοιο τρελό κόλλημα. 'Ελα όμως που άλλα έπρεπε να λέει η αίτησή μου και άλλα έλεγε. Τέλος πάντων. Λύθηκε το θέμα.  :-[

Για τα μόρια δεν υπάρχει λόγος να στεναχωριέσαι, το ίδιο ισχύει για όλους μας. Όσο για τα επιπλέον μόρια, τελικά κερδισμένη βγήκες! Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος runner

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1029 στις: Ιούλιος 08, 2011, 07:22:13 μμ »
Στο  πρωτο  φυλλο της  αιτησης  υπαρχει  κουτακι  με  επικεφαλίδα " Πρόσληψη  ως  αναπληρωτή  και  παραμονή  σε  ιδιωτικό  σχολείο  κατά  το  σχολ. ετος.....". αυτο αναφερεται   στους απολυμένους  απο  ιδιωτικά  σχολεία  ή  και  σε  κάτι  άλλο; αν  γνωρίζει  καποιος  παρακαλω  ας  απαντησει

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1030 στις: Ιούλιος 08, 2011, 08:06:50 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα....εδώ και καιρό αμφιταλαντεύομαι για το αν πρέπει να βάλω χ σε αυτο το καταραμένο κουτάκι ή όχι....εχει κανείς καμια ιδέα.....ειμαι ψηλά στον πίνακα γυρω στο  250. Είναι πολύ ρίσκο;ΠE20 είμαι...



ολοι ασχολουνται με τα ευκολα και δεν βλεπουν οτι φετος η παγιδα στην αιτηση ειναι αυτο το κουτακι.καποιος απο β/θμια μου ειπε ή το τσεκαρεις και μπαινεις στον πινακα διορισμων και δεν δουλευεις σαν αναπληρωτης ή δεν το τσεκαρεις και δουλευεις μονο σαν αναπληρωτης και δεν υπαρχεις στον διορισμων..........................τελειος κουλο....................τι κανουμε τωρα....??????????????????εδω σε θελω.και εγω ειμαι ψηλα στον πινακα μου.....επρεπε να διοριστω απο περσι.και που να ξερουμε αν θα μας διορισει και φετος.οποτε τι κανουμε????????????????βοηθεια
Τίνα, ο Αντρέας ρωτά για το κουτάκι "αποδέχομαι παντού". Εσύ αναφέρεσαι στο κουτάκι "Κάνω αίτηση για να μπω στον ενιαίο πίνακα διορισμών κι όχι για να δουλέψω". Λοιπόν, καταρχάς χαλάρωσε. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΓΙΔΑ. ΠΑΝΤΟΤΕ όσοι ήθελαν να διοριστούν από την προϋπηρεσία έπρεπε να υποβάλλουν αίτηση για αναπληρωτές. Κάθε μα κάθε χρονιά γινόταν αυτό. Και ξαναεξηγώ: Σου ζητάνε να υποβάλλεις αίτηση για να "ενεργοποιηθεί" η προϋπηρεσία σου και να ενταχθείς στον ενιαίο που καταρτίζεται ξανά κάθε χρόνο. Αν δεν μπεις στον ενιαίο πώς θα διοριστείς; Φέτος ενεργοποίησαν την επιλογή να κάνεις αίτηση χωρίς να τσεκάρεις καμία περιοχή για αναπληρωτής απλά να μπεις στον ενιαίο (κυρίως για δική τους ευκολία). Αν εσύ θες και να δηλώσεις περιοχές για αναπληρώτρια μπορείς να το κάνεις και δε θα χάσεις τίποτα, ταυτόχρονα θα έχεις και δικαίωμα διορισμού. . ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Αν κάνετε κανονική αίτηση αναπληρωτών μπορείτε να δουλέψετε και σαν αναπληρωτές και να κάνετε χαρτιά για μόνιμο διορισμό. Αν κάνετε αίτηση τσεκάροντας μόνο το κουτάκι που λέει "κάνω αίτηση για να μπω στον ενιαίο διορισμών κι όχι για να δουλέψω σαν αναπληρωτής" προφανώς δε θα δουλέψετε σαν αναπληρωτές αλλά θα έχετε δικαίωμα αίτησης διορισμού.

Κάποιος ο οποίος είναι διοριστέος του ΑΣΕΠ 60%, χωρίς καθόλου προυπηρεσία υποχρεούται όπως οι παραπάνω 3 κατηγορίες (40% 24μηνο 30μηνο) να κάνει αίτηση για αναπληρωτής ??
Θελω να πω για να διοριστεί μόνιμος αφού κάνει την αίτηση διορισμού τον Αύγουστο, θα πρέπει πρώτα να έχει κάνει και την παρούσα αίτηση αναπλήρωσης??
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2011, 08:12:46 μμ από debed »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1031 στις: Ιούλιος 08, 2011, 08:37:51 μμ »
Ναι, οπωσδήποτε και υποχρεωτικά κάνεις και αυτή την αίτηση των αναπληρωτών

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1032 στις: Ιούλιος 08, 2011, 08:54:23 μμ »
Συνάδελφοι,σας ευχαριστω πολυ για  τις απαντησεις σας στη προηγουμενη μου ερωτηση αλλα εχω και άλλη  SOS

Επειδη συνηθίζω την ημερομηνια να τη γραφω στα Λατινικα [τελειωσα περσι το μεταπτυχιακο μου στη Λατινική Φιλολογια στο Καποδιστριακό Πανεπιστημιο και μου εχει μείνει η συνήθεια]Αν λοιπόν αντι να γραψω  11/7/2011 γραψω XI / VII / ΜΜXI   θα μου την δεχτουν?

και μία ακομα, μηπως γνωρίζετε με πόσα μόρια διοριστηκε ο τελευταιος στη σειρα ωρομισθιος Φιλολογος στις Κυκλάδες ? [ με ενδιαφερει η Δ'Κυκλάδων]

Ευχαριστω για το χρόνο σας!
Καλη τύχη  σε ολους!


υ.γ. επισης θα σας πειραζε αν αυριο στη συνατηση που εχουμε στις 9.30 στο Μοναστηρακι έφερνα μαζι μου την αιτηση να με βοηθήσετε να τη συμπληρωσω?  Θα σας ημουν ευγνώμων!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2011, 08:56:48 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1033 στις: Ιούλιος 08, 2011, 08:56:14 μμ »
Συνάδελφοι,σας ευχαριστω πολυ για  τις απαντησεις σας στη προηγουμενη μου ερωτηση αλλα εχω και άλλη  SOS

Επειδη συνηθίζω την ημερομηνια να τη γραφω στα Λατινικα [τελειωσα περσι το μεταπτυχιακο μου στη Λατινική Φιλολογια στο Καποδιστριακό Πανεπιστημιο και μου εχει μείνει η συνήθεια]Αν λοιπόν αντι να γραψω  11/7/2011 γραψω XI / VII / ΜΜXI   θα μου την δεχτουν?

και μία ακομα, μηπως γνωρίζετε με πόσα μόρια διοριστηκε ο τελευταιος στη σειρα ωρομισθιος Φιλολογος στις Κυκλάδες ? [ με ενδιαφερει η Δ'Κυκλάδων]

Ευχαριστω για το χρόνο σας!
Καλη τύχη  σε ολους!
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1034 στις: Ιούλιος 08, 2011, 08:59:20 μμ »
Συνάδελφοι,σας ευχαριστω πολυ για  τις απαντησεις σας στη προηγουμενη μου ερωτηση αλλα εχω και άλλη  SOS

Επειδη συνηθίζω την ημερομηνια να τη γραφω στα Λατινικα [τελειωσα περσι το μεταπτυχιακο μου στη Λατινική Φιλολογια στο Καποδιστριακό Πανεπιστημιο και μου εχει μείνει η συνήθεια]Αν λοιπόν αντι να γραψω  11/7/2011 γραψω XI / VII / ΜΜXI   θα μου την δεχτουν?

και μία ακομα, μηπως γνωρίζετε με πόσα μόρια διοριστηκε ο τελευταιος στη σειρα ωρομισθιος Φιλολογος στις Κυκλάδες ? [ με ενδιαφερει η Δ'Κυκλάδων]

Ευχαριστω για το χρόνο σας!
Καλη τύχη  σε ολους!


υ.γ. επισης θα σας πειραζε αν αυριο στη συνατηση που εχουμε στις 9.30 στο Μοναστηρακι έφερνα μαζι μου την αιτηση να με βοηθήσετε να τη συμπληρωσω?  Θα σας ημουν ευγνώμων!

εχω την εντυπωση οτι και σε σφηνοειδη τη δεχονται.
τωρα για τα μορια στη Δ' Κυκλαδων δεν εχω ιδεα...μαλλον θα σε διαφωτισει καποιος αλλος απο τους συναδελφους.
ετσι κι αλλιως ενδιαφερομαι αποκλειστικα για τη Γαυδο!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1035 στις: Ιούλιος 08, 2011, 09:00:28 μμ »
Συνάδελφοι,σας ευχαριστω πολυ για  τις απαντησεις σας στη προηγουμενη μου ερωτηση αλλα εχω και άλλη  SOS

Επειδη συνηθίζω την ημερομηνια να τη γραφω στα Λατινικα [τελειωσα περσι το μεταπτυχιακο μου στη Λατινική Φιλολογια στο Καποδιστριακό Πανεπιστημιο και μου εχει μείνει η συνήθεια]Αν λοιπόν αντι να γραψω  11/7/2011 γραψω XI / VII / ΜΜXI   θα μου την δεχτουν?

και μία ακομα, μηπως γνωρίζετε με πόσα μόρια διοριστηκε ο τελευταιος στη σειρα ωρομισθιος Φιλολογος στις Κυκλάδες ? [ με ενδιαφερει η Δ'Κυκλάδων]

Ευχαριστω για το χρόνο σας!
Καλη τύχη  σε ολους!


υ.γ. επισης θα σας πειραζε αν αυριο στη συνατηση που εχουμε στις 9.30 στο Μοναστηρακι έφερνα μαζι μου την αιτηση να με βοηθήσετε να τη συμπληρωσω?  Θα σας ημουν ευγνώμων!

Να προτιμήσεις τους αραβικούς αριθμούς διότι δεν ξέρουν όλοι λατινικά στη Δευτεροβάθμια.

Τα μόρια των ωρομισθίων στους Φιλολόγους κυμαίνονται από 5 εώς 105!

Οσον αφορά το τελευταίο, τη συμπλήρωση δηλ. της αίτησης, μπορώ να σε βοηθήσω επί πληρωμή. Η γνώση πληρώνεται!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2011, 09:05:29 μμ από dessi »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 631
Σύνολο: 642

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.