*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2011-2012  (Αναγνώστηκε 184603 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Βγήκαν οι οριστικοί πίνακες αξιολόγησης ωρομισθίων εκπαιδευτικών για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ του σχολικού έτους 2011-2012. Μπορείτε να τους δείτε εδώ:

http://www.oaed.gr/Pages/SN_1451.pg

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Βγήκαν οι οριστικοί πίνακες αξιολόγησης ωρομισθίων εκπαιδευτικών για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ του σχολικού έτους 2011-2012. Μπορείτε να τους δείτε εδώ:

http://www.oaed.gr/Pages/SN_1451.pg

Τους ειδαμε αλλα και παλι.....το επαθα το εγκεφαλικο, δεν το γλιτωσα....

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Βγήκαν οι οριστικοί πίνακες αξιολόγησης ωρομισθίων εκπαιδευτικών για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ του σχολικού έτους 2011-2012. Μπορείτε να τους δείτε εδώ: http://www.oaed.gr/Pages/SN_1451.pg
Τους ειδαμε αλλα και παλι.....το επαθα το εγκεφαλικο, δεν το γλιτωσα....
Γιατί τι έγινε;

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
εχει γινει ........καποιος ειναι στην ιδια περιφερεια σε δυο διαφορετικους νομους αρκαδιας μεσσηνιας.και καποιος που εχει βυσμα μετα τους νεους πινακες ανεβηκε 600 μορια.ωραια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
εχει γινει ........καποιος ειναι στην ιδια περιφερεια σε δυο διαφορετικους νομους αρκαδιας μεσσηνιας.και καποιος που εχει βυσμα μετα τους νεους πινακες ανεβηκε 600 μορια.ωραια
Μόλις πριν από 4 ώρες μίλησα τηλεφωνικά με τη διοίκηση του ΟΑΕΔ στον Άλιμο και μου είπαν ότι αν κάποιος είναι σε δυο νομούς να κάνουμε αμέσως αναφορά, γιατί κάτι μπορεί να τους έχει ξεφύγει. Άρα πέρα από την ένσταση υπάρχει ακόμα περιθώριο για διόρθωση των πινάκων προφανώς. Εγώ πήρα στο 2109989704 που είναι η υπεύθυνη γραμματέας για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ και στο 2109989707 είναι ο κύριος Πυργωλιός που είναι ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας του ΟΑΕΔ (άρα είναι ο διευθυντής για όλες τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ).

Μην το αφήσετε έτσι πάρτε τηλέφωνο και αν θέλετε πείτε και το όνομα του ατόμου με τα +600 μόρια μήπως και γίνει κάτι. Είναι πολύ εξυπηρετικοί όλοι τους...Δεν έχετε να χάσετε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
ευχαριστω πολυ,θα παρω.το βυσμα εχει πατερα διευθυντη οαεδ  στην αθηνα και ενω τον περνουσα 100 μορια με περασε 500 μορια

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
http://www.oaed.gr/Pages/SN_1451.pg

βγήκαν οι οριστικοί πίνακες στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Na rotiso kt opos vgikan ta apotelesmata sto internet gia ta epas tou oaed tha vgoun k gia ta iek tou oaed sto internet?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2011, 06:03:28 μμ από katia_ »

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
den φαίνεται καθαρά τι γράφεις

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Βγήκαν οι οριστικοί πίνακες αξιολόγησης ωρομισθίων εκπαιδευτικών για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ του σχολικού έτους 2011-2012. Μπορείτε να τους δείτε εδώ: http://www.oaed.gr/Pages/SN_1451.pg
Τους ειδαμε αλλα και παλι.....το επαθα το εγκεφαλικο, δεν το γλιτωσα....
Γιατί τι έγινε;

Τι εγινε...τζαμπα η ενσταση......δε μου μετρησαν την ασπαιτε....η προκυρηξη ρε παιδια δεν ελεγε "τουλαχιστον 1 διδακτικου εξαμηνου παιδαγωγικη επαρκεια"?
Εγω το καταλαβαινω λαθος???? Οταν βγηκε η προκυρηξη, εμεις ειχαμε τελειωσει μολις το 1 εξαμηνο και η γραμματεια μας εβγαλε ειδικη βεβαιωση για τις ΕΠΑΣ, με αναλυτικη κλπ κλπ.....ε, και παλι δεν την μετρησαν, με τη διακιολογια οτι δεν ειχαμε τελειωσει ακομα... Ηδη, ομως οταν ειχε βγει η προκυρηξη, καποια παραρτηματα της ΑΣΠΑΙΤΕ ειχαν στειλει στα κεντρικα διαμαρτυρια, γιατι μεχρι την προηγουμενη χρονια περιμεναν να τελειωσει το ακαδημαικο ετος για να μπορουν και οι τελειοφοιτοι της ΑΣΠΑΙΤΕ να στειλουν αιτησεις και εμας φετος μας εκαψαν...τι να πω?κριμα, αδικος κοπος να πω?κριμα...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Τι εγινε...τζαμπα η ενσταση......δε μου μετρησαν την ασπαιτε....η προκυρηξη ρε παιδια δεν ελεγε "τουλαχιστον 1 διδακτικου εξαμηνου παιδαγωγικη επαρκεια"?
Εγω το καταλαβαινω λαθος???? Οταν βγηκε η προκυρηξη, εμεις ειχαμε τελειωσει μολις το 1 εξαμηνο και η γραμματεια μας εβγαλε ειδικη βεβαιωση για τις ΕΠΑΣ, με αναλυτικη κλπ κλπ.....ε, και παλι δεν την μετρησαν, με τη δικαιολογια οτι δεν ειχαμε τελειωσει ακομα... Ηδη, ομως οταν ειχε βγει η προκυρηξη, καποια παραρτηματα της ΑΣΠΑΙΤΕ ειχαν στειλει στα κεντρικα διαμαρτυρια, γιατι μεχρι την προηγουμενη χρονια περιμεναν να τελειωσει το ακαδημαικο ετος για να μπορουν και οι τελειοφοιτοι της ΑΣΠΑΙΤΕ να στειλουν αιτησεις και εμας φετος μας εκαψαν...τι να πω?κριμα, αδικος κοπος να πω?κριμα...
Δεν ξέρω αν έλεγε η προκήρυξη τουλάχιστον ενός εξαμήνου διδακτική επάρκεια (δεν το πρόσεξα επειδή δεν έχω ούτε ενός μήνα παιδαγωγική επάρκεια...αλλά και ο ΑΣΕΠ που με έκρινε επαρκή στα παιδαγωγικά και στη διδακτική πάλι δεν έχει καμιά σημασία για το υπουργείο παιδείας). Πάντως ξέρω ότι χρειάζεται ένα εξάμηνο φοίτησης για την παιδαγωγική επάρκεια αποφοίτων ΑΕΙ και δυο εξάμηνα φοίτησης αποφοίτων ΤΕΙ...κάπου το είχα διαβάσει αυτό, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Μήπως, σύμφωνα με αυτό το σκεπτικό, χρειαζόσουν δυο εξάμηνα φοίτησης εσυ; Όπως και να έχει είναι πολύ κουφό από τη στιγμή που έχεις την παιδαγωγική επάρκεια να μη σου την προσμετρούν. Κουφά γινόταν κι άλλες χρονιές: Η προκήρυξη μοριοδοτούσε κάποτε τους επιδοτούμενους άνεργους, αλλά οι αιτήσεις έληγαν πριν το τέλος Ιουνίου, οπότε εκείνοι που δούλευαν αναπληρωτές δεν είχαν δυνατότητα να προηγούνται όλων ήταν ακόμα εργαζόμενοι, ενώ σε λίγες μέρες θα ήταν επιδοτούμενοι άνεργοι!
Ειρωνεία εεε;

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
1) Πώς ακριβως γινεται η επιλογη?
Π.χ. Ξεκινανε απο ΠΕ, μετα ΤΕ, ΠΕ, ΤΕ...? Με πληρες ωραριο - 21 ωρες για ΠΕ?

2) Δηλαδη εαν ισχυει το υποθετικο 21 ωρες το μεγιστο, τοτε θα κανω 5 μερες τη βδομαδα απο 4 ωρες τη μερα (+ 1 ωρα)? Μπορει να κανω και 4 μερες * 5 ωρες (+1)? Επισης, μπορω να πω οτι θελω 18 ωρες αντι για 21?

2) Lasid, καπου αναφερεις οτι αυτοι που εγαζονται παιρνουν μεχρι 7 ωρες. Υπογραφω καποια υπ. δηλωση γι'αυτο? Ρωταω γιατι μεχρι τελη Σεπτεμβριου εργαζομαι part-time. Δηλαδη, αν με καλεσουν πιο νωρις τι θα πρεπει να κανω?

3) Επισης, ειμαι πολυτεχνειου (5 ετη), με μεταπτυχιακο. Ποιο ειναι το καθαρο (ή εστω το μικτο) ωρομισθιο?

4) Τελος, επειδη εχω ΤΣΜΕΔΕ ξερει κανεις κανεις εαν θα μου το πληρωνουν σε περιπτωση που παρω πληρες ωραριο?

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Τι εγινε...τζαμπα η ενσταση......δε μου μετρησαν την ασπαιτε....η προκυρηξη ρε παιδια δεν ελεγε "τουλαχιστον 1 διδακτικου εξαμηνου παιδαγωγικη επαρκεια"?
Εγω το καταλαβαινω λαθος???? Οταν βγηκε η προκυρηξη, εμεις ειχαμε τελειωσει μολις το 1 εξαμηνο και η γραμματεια μας εβγαλε ειδικη βεβαιωση για τις ΕΠΑΣ, με αναλυτικη κλπ κλπ.....ε, και παλι δεν την μετρησαν, με τη δικαιολογια οτι δεν ειχαμε τελειωσει ακομα... Ηδη, ομως οταν ειχε βγει η προκυρηξη, καποια παραρτηματα της ΑΣΠΑΙΤΕ ειχαν στειλει στα κεντρικα διαμαρτυρια, γιατι μεχρι την προηγουμενη χρονια περιμεναν να τελειωσει το ακαδημαικο ετος για να μπορουν και οι τελειοφοιτοι της ΑΣΠΑΙΤΕ να στειλουν αιτησεις και εμας φετος μας εκαψαν...τι να πω?κριμα, αδικος κοπος να πω?κριμα...
Δεν ξέρω αν έλεγε η προκήρυξη τουλάχιστον ενός εξαμήνου διδακτική επάρκεια (δεν το πρόσεξα επειδή δεν έχω ούτε ενός μήνα παιδαγωγική επάρκεια...αλλά και ο ΑΣΕΠ που με έκρινε επαρκή στα παιδαγωγικά και στη διδακτική πάλι δεν έχει καμιά σημασία για το υπουργείο παιδείας). Πάντως ξέρω ότι χρειάζεται ένα εξάμηνο φοίτησης για την παιδαγωγική επάρκεια αποφοίτων ΑΕΙ και δυο εξάμηνα φοίτησης αποφοίτων ΤΕΙ...κάπου το είχα διαβάσει αυτό, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Μήπως, σύμφωνα με αυτό το σκεπτικό, χρειαζόσουν δυο εξάμηνα φοίτησης εσυ; Όπως και να έχει είναι πολύ κουφό από τη στιγμή που έχεις την παιδαγωγική επάρκεια να μη σου την προσμετρούν. Κουφά γινόταν κι άλλες χρονιές: Η προκήρυξη μοριοδοτούσε κάποτε τους επιδοτούμενους άνεργους, αλλά οι αιτήσεις έληγαν πριν το τέλος Ιουνίου, οπότε εκείνοι που δούλευαν αναπληρωτές δεν είχαν δυνατότητα να προηγούνται όλων ήταν ακόμα εργαζόμενοι, ενώ σε λίγες μέρες θα ήταν επιδοτούμενοι άνεργοι!
Ειρωνεία εεε;

Η προκυρηξη ελεγε κατα γραμμα :
Ως τιτλοι η βεβαιωσεις Παιδαγωγικων Σπουδων εννοουνται αναγνωρισμενοι τιτλοι η βεβαιωσεις Παιδαγωγικων Σπουδων, τουλαχιστον ενος διδακτικου εξαμηνου απο ΑΕΙ η ΑΣΠΑΙΤΕ."
Απο τη στιγμη που το ειχα αυτο ως προσον απαιτω να μου το αναγνωρισουν.....

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Η προκυρηξη ελεγε κατα γραμμα :
Ως τιτλοι η βεβαιωσεις Παιδαγωγικων Σπουδων εννοουνται αναγνωρισμενοι τιτλοι η βεβαιωσεις Παιδαγωγικων Σπουδων, τουλαχιστον ενος διδακτικου εξαμηνου απο ΑΕΙ η ΑΣΠΑΙΤΕ."
Απο τη στιγμη που το ειχα αυτο ως προσον απαιτω να μου το αναγνωρισουν.....
Τι να σου πω...αν νομίζεις ότι το δικαιούσαι πάρε τηλέφωνο κι εσύ στα τηλέφωνα που παρέθεσα παραπάνω και μίλησε μαζί τους στη διοίκηση. Καλοί άνθρωποι είναι...θα σε εξυπηρετήσουν όσο μπορούν. Μακάρι να δικαιωθείς.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 446
Σύνολο: 446

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.