*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2011-2012  (Αναγνώστηκε 184681 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10844
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, να ρωτήσω και εγώ κάτι;
Στην προηγούμενη προκήρυξη στην περιοχή μου ζητούσαν Περιβαλλοντολόγους.
Εμένα το βασικό μου πτυχίο είναι Φυσικής και έχω μεταπτυχιακό και διδακτορικό στο Περιβάλλον.
Δεν ήμουν σίγουρη αν με κάλυπτε το πτυχίο του Φυσικού, οπότε πήρα τηλ. να τους ρωτήσω. Βγήκε ένας αγενέστατος τύπος που μου μίλησε πολύ άσχημα. Νευρίασα και δεν ασχολήθηκα άλλο. Δεν έκανα καν αίτηση.
Έκανα λάθος πιστεύετε; Θα μπορούσα να πάρω τη θέση όντας Φυσικός με μεταπτυχιακό και διδακτορικό στο περιβάλλον ή θα με κόβαν λόγω μη συνάφειας βασικού τίτλου;
Θα σε έκοβε η πρωτοβάθμια επιτροπή λόγω μη συνάφειας πτυχίου. Το μεταπτυχιακό δε νομίζω να σου έδινε τη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος drgeo24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα.γνωρίζει κάποιος που παιρνουμε τηλ για να ρωτησουμε ποτε και αν θα πληρωθουμε οι ωρομισθιοι?

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10844
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
καλησπέρα.γνωρίζει κάποιος που παιρνουμε τηλ για να ρωτησουμε ποτε και αν θα πληρωθουμε οι ωρομισθιοι?
Ακόμα δεν πληρωθήκατε; Έχει μια εβδομάδα που πληρωθήκαμε εμείς. Σε ποια ΕΠΑΣ είσαι; Δεν έχετε σύλλογο ωρομισθίων εκπαιδευτικών για να πιέσει λίγο την κατάσταση;

Αποσυνδεδεμένος drgeo24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
επας αγρινιου.εσεις σε ποιο?δεν μας εχουν πληρωσει οκτωβριο νοεμβριο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10844
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
επας αγρινιου.εσεις σε ποιο?δεν μας εχουν πληρωσει οκτωβριο νοεμβριο.
Έχετε σύλλογο στο Αγρίνιο, αλλά προφανώς δεν τρέχει αρκετά. Τα προηγούμενα 3 χρόνια ήμουν στην ΕΠΑΣ Θεσσαλονίκης. Φέτος είμαι στην ΕΠΑΣ Βέροιας. Έχουν ήδη πληρωθεί όλοι και στη Θεσσαλονίκη και στη Βέροια για τον Οκτώβριο. Μέχρι να κλείσουμε για διακοπές πιστεύω ότι θα μας έχουν πληρώσει και τον Νοέμβριο.

Πήγαινε στο σύλλογο των ωρομισθίων του σχολείου σου. Ρώτησε ποιοι είναι στο Δ.Σ. του συλλόγου. Μπορείς να απευθυνθείς και στον μόνιμο που ασχολείται με τις μισθοδοσίες...αλλά είναι προτιμότερο να το κάνει κάποιος παλιότερος συνάδελφος που ξέρει τον τρόπο που λειτουργούν τα πράγματα εκεί στην ΕΠΑΣ Αγρινίου.

Αποσυνδεδεμένος drgeo24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10844
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.
Τίποτα. Να είσαι καλά! Εύχομαι να πληρωθείς σύντομα..

Αποσυνδεδεμένος aposperitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Για ακόμη μια φορά είδαμε να καλούν ωρομίσθιο στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ με  μόρια επαγγελματικής προϋπηρεσίας βάση των  οδηγιών της Διοίκησης. 8000 μόρια διδακτικής ο συνάδελφος και άνεργος, ενώ αντίστοιχα προσλαμβάνουν άλλον από αλλον πίνακα με επαγγελματική. Μεγαλείο
Ένα μονάχα κράτησε και ξέχασέ τα όλα,
βαθιά ψυχή να τα χωράει όλα.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10844
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Για ακόμη μια φορά είδαμε να καλούν ωρομίσθιο στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ με  μόρια επαγγελματικής προϋπηρεσίας βάση των  οδηγιών της Διοίκησης. 8000 μόρια διδακτικής ο συνάδελφος και άνεργος, ενώ αντίστοιχα προσλαμβάνουν άλλον από αλλον πίνακα με επαγγελματική. Μεγαλείο
Εννοείς ότι τον προσέλαβαν από ξεχωριστό πίνακα επαγγελματιών ή από πίνακα με κάποια ειδίκευση;
Αν είναι στον ίδιο πίνακα, τότε ο επαγγελματίας είχε πάνω από 8000 μόρια και είναι σύμφωνο με την προκήρυξη.

Του χρόνου να δούμε τι θα γίνει, που δεν ξέρουμε αν θα βγάλει καν προκήρυξη ο ΟΑΕΔ, που τα τμήματα μειώνονται συνεχώς και πιθανότητες να δουλεύουμε εξανεμίζονται...

Αποσυνδεδεμένος aposperitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Εννοώ ότι με απαράδεκτες προκηρύξεις του τύπου 15 χρόνια επαγγελματική προϋπηρεσία, μοριοδοτημένη Χ2, Χ3, Χ5, με παρανοϊκές αποφάσεις του τύπου -αίτηση σε έναν Νομό, και αποφάσεις - 1 προς 1 - από Διευθυντές εκπαίδευσης που δεν έχουν μπει σε τάξη ή και ακόμη δεν προέρχονται από τον ΟΑΕΔ, σύναντούμε φαινόμενα να προσλαμβάνονται ως ωρομίσθιοι εκπαιδευτικοί άτομα με επαγγελματική (πχ ΠΕ20 με 2000 μορια) ενώ ο ΠΕ19 με 8000 μόρια εκπαιδευτική προϋπηρεσία να μένει όχι μόνο αδιόριστος έπειτα από 15 έτη αλλά ΑΝΕΡΓΟΣ.

Κατάλαβες τώρα Lasid;

Ένα μονάχα κράτησε και ξέχασέ τα όλα,
βαθιά ψυχή να τα χωράει όλα.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10844
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Κατάλαβα και αυτά είναι πράγματα που τα γνωρίζω. Ναι, το x2, x3 και x5 ήταν απαράδεκτο στην προκήρυξη.
Δουλεύω αρκετά χρόνια στον ΟΑΕΔ και έχω παρακολουθήσει τι γίνεται. Επίσης αυτό το εναλλάξ στις προσλήψεις μεταξύ των πινάκων ΑΕΙ και ΤΕΙ άφησε συναδέλφους άνεργους όπως λες. Εγώ αν είχα κάνει φέτος τα χαρτιά μου για Θεσσαλονίκη θα ήμουν άνεργος επειδή 8ος στον πίνακα ΤΕΙ σημαίνει 16ος με το εναλλάξ σύστημα. Προνόησα, όμως, και τα έκανα για όμορο νομό και για αυτό δουλεύω σχεδόν από τύχη. Του χρόνου όμως...κανείς δεν ξέρει!

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
ήρθαν και οι μειώσεις ...  :-X

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10844
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ποιες μειώσεις; Έγιναν μειώσεις στο ωρομίσθιο του ΟΑΕΔ; Για γίνε πιο συγκεκριμένος!

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
ω ναι! έλεγξα την αναλογία ωρών και μισθού για Ιανουάριο και το περίπου 12,40 έγινε 11.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32324
  • Τελευταία: Meliki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161498
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 429
Σύνολο: 455

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.