*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα  (Αναγνώστηκε 922594 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MPORELI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2352 στις: Αύγουστος 02, 2011, 08:26:23 μμ »
εγω δηλ. που ημουν 8 χρονια ωρομισθιος και μια αναπληρωτης και θα διοριζομουν με το 24μηνο ειμαι βυσμα?δυστυχως οταν ο θεος μοιραζε brains καποιοι κρατουσαν umbrella :Περαστικα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:12:21 »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2353 στις: Αύγουστος 02, 2011, 08:37:12 μμ »
για να καταλαβω τωρα...συγκρινουμε τα βυσματα και τους ΟΑΕΔιτες με το 24μηνο?? παμε καλα? ειναι σα να λεμε οτι και το αεροπλανο μεσο μεταφορας ειναι οπως και το αμαξι αρα αφου εχω διπλωμα για το δευτερο παω να πιλοταρω και κανα boeing! συνελθετε λιγο και μην ξεστομιζετε οτι να'ναι γιατι νομιζω οτι εχει δικιο ο MPORELI και δεν ηταν απλα μια ομπρελιτσα αλλα απ'αυτες τις τεραστιες που υπαρχουν σε αφθονια στις παραλιες!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος flux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2354 στις: Αύγουστος 02, 2011, 08:37:24 μμ »
Δεν εχω να πω τιποτα αλλο.Σας δινω την μια και μοναδικη Αννα... :D ;D


Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2355 στις: Αύγουστος 02, 2011, 08:44:40 μμ »
ειχα σκοπο να παω να φαω λουκουμαδες αλλα μου γυρισες τ'αντερα τωρα βρε flux  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:12:21 »

Αποσυνδεδεμένος gvardal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2356 στις: Αύγουστος 02, 2011, 08:45:47 μμ »
Είναι αλήθεια ότι μάλλον στη τελευταία παράγραφο ατύχησαν, παρ' όλα αυτά έχουν προσπαθήσει πολύ και με κινητοποιήσεις και με επαφές στο υπουργείο μέχρι τώρα. Πάντως καλό θα ήταν να προσέχουν τι γράφουν γιατί είναι όλοι στο όριο του εκνευρισμού με την ακατανόμαστη.
Επίσης αυτό το θέμα έφτασε τις 156 σελίδες και πλέον οι παραπάνω από τις μισές είναι στο γιατί να διοριστώ εγώ και όχι εσύ και γιατί ο γείτονας κτλ.
Όσο αφορά τους διοριστέους ΑΣΕΠ που τώρα τους πνίγει το δίκιο γιατί αφού είναι τόσοι πολλοί την προηγούμενη εβδομάδα και γενικά ήταν πάντα τρεις και ο κούκος στις κινητοποιήσεις;
Τα 800+ εικοσιτετράμηνα που ήταν κάθε φορά;
Τι 40% που ήταν;
Γιατί 2700 ΑΣΕΠ (Πως προκύπτει αυτό το νούμερο δεν μπορώ βέβαια να καταλάβω), 800 εικοσιτετράμηνα και 40% μαζί μας κάνουν 3500- 4000 κόσμο που θα έπρεπε να ήταν κάθε φορά έξω από το υπουργείο και θα σου έλεγα εγώ πόσοι διορισμοί θα γίνονταν. Όταν όμως πάνε 100 άτομα κάθε φορά και ούτε πλέον, εμένα οι 600 διορισμοί και πολλοί μου φαίνονται.
Κλείνω λέγοντας ότι έχω 23,7 και τρεις ΑΣΕΠ με 65 - 70% και μία μέρα του Αυγούστου ξαφνικά βρέθηκα στο πίνακα του εικοσιτετραμήνου στο κλάδο μου και δεν νοιώθω καθόλου τύψεις για αυτό. Στο κάτω κάτω οι εννέα μέρες που μου λειπανε ευθύνη του υπουργείου ήτανε γιατί αντί να σε φωνάξει στις 20 Σεπτέμβρη θα μπορούσε να σε φωνάξει στις 10 σε ένα οργανωμένο κράτος.
Σε τελική ανάλυση έχω ήσυχη τη συνειδησή μου γιατί είχα συμετάσχει σε όλες τις κινητοποιήσεις και χωρίς ακόμα να είμαι στο συγκεκριμένο πίνακα και συνεχίζω βέβαια χωρίς να τρέφω τις αυταπάτες ότι θα διοριστώ αλλά γιατί η χούντα είναι χούντα και οφείλουμε να αγωνιστούμε ενάντιά της.
Αυτά και περιμέντε οι υπόλοιποι στα νησάκια σας που είστε για διακοπές να σας έρθει ο διορισμός αλλιώς γράψτε κάνα μπινελίκι σε εμένα που δεν θα διοριστείτε και όχι στους καραγκιόζηδες του υπουργείου Παιδείας.
Και προς θεού μη σηκωθείτε από τον καναπέ σας και τον υπολογιστή και μην ξεχάσετε να τα χώνετε κάθε μέρα στον 24μηνίτη, 23,5 μηνίτη, στους ΑΣΕΠιτες, στις ειδικές κατηγορίες, στην ειδική αγωγή κτλ. τρεις φορές ημερησίως.
Α!! και να μην ξεχάσω όταν ξα;νακάνει διαβούλευση η Αννούλα μην ξεχάσετε να γράψετε πάλι δακρύβρεχτες ιστορίες για περιπλάνηση, παιδιά, γατιά και εξοντωτικούς ΑΣΕΠ. Μπορεί τότε να έχει μαλακώσει και να μας λυπηθεί και να μας διορίσει σε κάνα ξερονήσι για 25 χρόνια υποχρεωτική παραμονή και μισθό 300 ευρώ γιατί στη Βουλγαρία δουλεύουν για λιγότερα.
Έως τώρα πήραμε αυτό που μας άξιζε. 600 και πολλοί είναι.

++++

ΥΓ. Επηρεασμένος από αλλού έψαχνα 2 λεπτά το κουμπάκι να κάνω Like μέχρι που συνηδειτοποίησα ότι δεν έχει!!! ;D
Παρακαλώ τους αξιότιμους διαχειριστές να μεριμνήσουν σχετικά. Dislike μη βάλετε θα γίνει αρένα εδώ ;)

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2357 στις: Αύγουστος 02, 2011, 09:02:32 μμ »
Ποιος να μη μιλάει γιατί εκτίθεται;;;;; :o :o Το 24μηνο;; (επαναλαμβάνω δεν ανήκω σ'αυτό). Και συγκρίνουμε το 24μηνο με ΟΑΕΔ και λοιπούς;;;;....Τι να πω...Μερικοί δεν ξέρουν τι τους γίνεται...Καλύτερα αυτοί να μασάνε παρά να μιλάνε

Αποσυνδεδεμένος fys98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2358 στις: Αύγουστος 02, 2011, 09:07:11 μμ »
Είναι αλήθεια ότι μάλλον στη τελευταία παράγραφο ατύχησαν, παρ' όλα αυτά έχουν προσπαθήσει πολύ και με κινητοποιήσεις και με επαφές στο υπουργείο μέχρι τώρα. Πάντως καλό θα ήταν να προσέχουν τι γράφουν γιατί είναι όλοι στο όριο του εκνευρισμού με την ακατανόμαστη.
Επίσης αυτό το θέμα έφτασε τις 156 σελίδες και πλέον οι παραπάνω από τις μισές είναι στο γιατί να διοριστώ εγώ και όχι εσύ και γιατί ο γείτονας κτλ.
Όσο αφορά τους διοριστέους ΑΣΕΠ που τώρα τους πνίγει το δίκιο γιατί αφού είναι τόσοι πολλοί την προηγούμενη εβδομάδα και γενικά ήταν πάντα τρεις και ο κούκος στις κινητοποιήσεις;
Τα 800+ εικοσιτετράμηνα που ήταν κάθε φορά;
Τι 40% που ήταν;
Γιατί 2700 ΑΣΕΠ (Πως προκύπτει αυτό το νούμερο δεν μπορώ βέβαια να καταλάβω), 800 εικοσιτετράμηνα και 40% μαζί μας κάνουν 3500- 4000 κόσμο που θα έπρεπε να ήταν κάθε φορά έξω από το υπουργείο και θα σου έλεγα εγώ πόσοι διορισμοί θα γίνονταν. Όταν όμως πάνε 100 άτομα κάθε φορά και ούτε πλέον, εμένα οι 600 διορισμοί και πολλοί μου φαίνονται.
Κλείνω λέγοντας ότι έχω 23,7 και τρεις ΑΣΕΠ με 65 - 70% και μία μέρα του Αυγούστου ξαφνικά βρέθηκα στο πίνακα του εικοσιτετραμήνου στο κλάδο μου και δεν νοιώθω καθόλου τύψεις για αυτό. Στο κάτω κάτω οι εννέα μέρες που μου λειπανε ευθύνη του υπουργείου ήτανε γιατί αντί να σε φωνάξει στις 20 Σεπτέμβρη θα μπορούσε να σε φωνάξει στις 10 σε ένα οργανωμένο κράτος.
Σε τελική ανάλυση έχω ήσυχη τη συνειδησή μου γιατί είχα συμετάσχει σε όλες τις κινητοποιήσεις και χωρίς ακόμα να είμαι στο συγκεκριμένο πίνακα και συνεχίζω βέβαια χωρίς να τρέφω τις αυταπάτες ότι θα διοριστώ αλλά γιατί η χούντα είναι χούντα και οφείλουμε να αγωνιστούμε ενάντιά της.
Αυτά και περιμέντε οι υπόλοιποι στα νησάκια σας που είστε για διακοπές να σας έρθει ο διορισμός αλλιώς γράψτε κάνα μπινελίκι σε εμένα που δεν θα διοριστείτε και όχι στους καραγκιόζηδες του υπουργείου Παιδείας.
Και προς θεού μη σηκωθείτε από τον καναπέ σας και τον υπολογιστή και μην ξεχάσετε να τα χώνετε κάθε μέρα στον 24μηνίτη, 23,5 μηνίτη, στους ΑΣΕΠιτες, στις ειδικές κατηγορίες, στην ειδική αγωγή κτλ. τρεις φορές ημερησίως.
Α!! και να μην ξεχάσω όταν ξα;νακάνει διαβούλευση η Αννούλα μην ξεχάσετε να γράψετε πάλι δακρύβρεχτες ιστορίες για περιπλάνηση, παιδιά, γατιά και εξοντωτικούς ΑΣΕΠ. Μπορεί τότε να έχει μαλακώσει και να μας λυπηθεί και να μας διορίσει σε κάνα ξερονήσι για 25 χρόνια υποχρεωτική παραμονή και μισθό 300 ευρώ γιατί στη Βουλγαρία δουλεύουν για λιγότερα.
Έως τώρα πήραμε αυτό που μας άξιζε. 600 και πολλοί είναι.

και εγώ μαζί σου, δεν είναι άνθρωπος <<αυτή>>

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2359 στις: Αύγουστος 02, 2011, 09:07:41 μμ »
Προτεινω να κλεισει το θεμα, γιατι ο καθενας καταλαβε απο εδω νομιζω οτι οι του ΑΣΕΠ εχουν σημαια τους την αξιοκρατια και οταν εδιναν εξετασεις ειχαν στο μυαλο τους την αξιοκρατια και μονο, ενω οι υπολοιποι με προυπηρεσιες (που γυρευε πως την απεκτησαν οπως λενε οι συμπαθεις σημαιοφοροι του ΑΣΕΠ) κλπ, μονο το ποτε θα διοριστουν.

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2360 στις: Αύγουστος 02, 2011, 09:12:43 μμ »
κι ομως θα διοριστουν ανθρωποι χωρις να εχουν δωσει ουτε μονο μια φορα ασεπ  απο τον ενιαιο πινακα....και καποιοι αλλοι θα ξαναδωσουν ασεπ...τι θα ειναι το 40% φετος?

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2361 στις: Αύγουστος 02, 2011, 09:14:02 μμ »
O Flux μάλλον εννοεί πως οι 24μηνίτες επαιρναν θέσεις από αυτούς που δεν πετυχαν στον ΑΣΕΠ και είχαν μόνο προυπηρεσία, δηλαδή αδικούσαν ένα μέρος (μικρο) από το 40%.
Αλλιώς μάλλον δεν το σκέφτηκε πολύ καλά.
Επίσης τι γίνεται αν η επιτυχία του 24 μηνίτη είναι πριν 3 ΑΣΕΠ. Δεν πάει τότε στο πάτο της λίστας; Βύυυυυσμαααα!

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2362 στις: Αύγουστος 02, 2011, 09:19:10 μμ »
σε αυτο εχεις δικιο πρεπει να μετραει μονο το τελευταιο ασεπ καθε φορα, και οχι ολοι...να δινεται η ευκαιρια και σε αλλους...φετος  ποιος 24μηνιτης θα διαλεξει το 40%? εις βαρος του 24μηνου θα γινουν οι διορισμοι, που στη τελικη εχουν δωσει ασεπ...και θα μπουν με προυπηρεσια οπως περυσι...δεν ειναι αδικο?   

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2363 στις: Αύγουστος 02, 2011, 09:21:56 μμ »
Προτεινω να κλεισει το θεμα, γιατι ο καθενας καταλαβε απο εδω νομιζω οτι οι του ΑΣΕΠ εχουν σημαια τους την αξιοκρατια και οταν εδιναν εξετασεις ειχαν στο μυαλο τους την αξιοκρατια και μονο, ενω οι υπολοιποι με προυπηρεσιες (που γυρευε πως την απεκτησαν οπως λενε οι συμπαθεις σημαιοφοροι του ΑΣΕΠ) κλπ, μονο το ποτε θα διοριστουν.

Επειδή εσύ κατάλαβες αυτό δε σημαίνει ότι αυτό καταλάβαμε και όλοι οι υπόλοιποι....Δώσαμε ΑΣΕΠ όχι γιατί μας άρεσε, ειδικά σε κάποιους από μας που ήδη ήμαστε στην αναμονή (επετηρίδα) για αρκετά χρόνια, αλλά γιατί δεν είχαμε άλλη διέξοδο ούτε τρόπο να μαζέψουμε μόρια και να πάμε στα σχολεία. Ούτε εγώ προσωπικά θεωρώ ότι μέσω ΑΣΕΠ διορίζονται οι καλύτεροι...αλλά πώς να το κάνουμε θυσιάσαμε κόπο και χρόνια ενώ άλλοι δεν μπήκαν ποτέ σ'αυτή τη διαδικασία. Τέλος πάντων αυτά είναι χιλιοειπωμένα κι όποιος θέλει να τα καταλάβει ας τα καταλάβει...

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2364 στις: Αύγουστος 02, 2011, 09:23:21 μμ »
σε κανεναν δεν αρεσε, αλλα μας περνουν για μαλ..... 

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #2365 στις: Αύγουστος 02, 2011, 09:23:36 μμ »
Και επειδη εχω βαρεθει να ακουω τους χθεσινους διαβολους να κανουν σημερα τον αγιο ( για να μην πω καμια πιο κοινη εκφραση), τουλαχιστον ας σταματησουν πολλοι απο αυτους να ριχνουν λασπη και να κατηγορουν τους υπολοιπους οτι απεκτησαν την προυπηρεσια με βυσματικο τροπο.
Ας μας πουνε λοιπον και αυτοι της ¨αξιοκρατιας", την προυπηρεσια που ειχαν πριν τον ΑΣΕΠ, πως την απεκτησαν??
Το οτι την απεκτησαν με το σπαθι τους ηταν δικο τους μονο προνομιο, ενω ολοι οι αλλοι που εμειναν στην προυπηρεσια την απεκτησαν με λαμογιες?

Αν επιμενουν οτι  η οποια προυπηρεσια  τοτε ηταν προιον συναλλαγης η οτιδηποτε αλλο δεν εχουν παρα να απαρνηθουν και τη δικη τους η οποια θα τυχει προσμετρησης στο μελλον.
Αλλιως να σιωπανε, η επι το ελληνικοτερον να κανουν το μωκο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161191
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 562
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 567
Σύνολο: 584

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.