*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )  (Αναγνώστηκε 29316 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 06, 2011, 08:52:43 μμ »
Ευχαριστώ LEONTITO. Ησύχασα.... έτσι 'οπως έγιναν τα πράγματα οι περισσότεροι θα κάνουν μόνο στο νομό τους. Αδιανόητο να σε πα'ιρνουν με 6 ώρες και να μην έχεις δικαίωμα να αρνηθείς.
Γι αυτό κι ο καθένας πρώτα κρίνει τι είναι διατεθειμένος να κάνει και μετά δηλώνει. Όπως εγώ φέτος που αν και πολύ ψηλά στον πίνακα των φιλολόγων δήλωσα μόνο το νομό μου και το γειτονικό και μόνο ΑΚΩ και δε με κάλεσαν καθόλου. Ήταν επιλογή μου, με ζόρισε η ανεργία αλλά δεν ήθελα να φύγω. Ζυγίζεις, αποφασίζεις, δηλώνεις. Με αυτή τη σειρά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:44:37 »

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 06, 2011, 09:57:23 μμ »
Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος: στην αίτηση για τους ωρομίσθιους που θέλω να δηλώσω Αθήνα θα βάλω Περιφερειακή Διεύθυνση Αττικής; Και στις 52 επιλογές τί ακριβώς βάζω;
Ναι βάζεις Αττική περιφέρεια και στις επιλογές γράφεις αναλυτικά π.χ Α-Δ ΑΘΗΝΑς, Α-Α ΠΕΙΡΑΙΑ, Β-Β ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:57:58 μμ »
marooned, σ'ευχαριστώ για την απάντηση κ εγώ αυτό ήξερα, ότι η Braille ή η νοηματική μετρούν ως πρόσθετα προσόντα κ μόνο οι απόφοιτοι τμημάτων ή μεταπτυχιακοί ειδικής αγωγής μπορούν να είναι στους σχετικούς πίνακες. Συνάδελφοι, όμως, μου είπαν ότι μπορείς με τα ανωτέρω πιστοποιητικά, γι'αυτό όποιος ξέρει σίγουρα, ας με κατατοπίσει παρακαλώ!

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 07, 2011, 03:10:12 μμ »
marooned, σ'ευχαριστώ για την απάντηση κ εγώ αυτό ήξερα, ότι η Braille ή η νοηματική μετρούν ως πρόσθετα προσόντα κ μόνο οι απόφοιτοι τμημάτων ή μεταπτυχιακοί ειδικής αγωγής μπορούν να είναι στους σχετικούς πίνακες. Συνάδελφοι, όμως, μου είπαν ότι μπορείς με τα ανωτέρω πιστοποιητικά, γι'αυτό όποιος ξέρει σίγουρα, ας με κατατοπίσει παρακαλώ!

Δε γνωρίζω στα σίγουρα αλλά νομίζω ότι έχει δίκιο ο/η marooned. Όμως, για να είσαι 100% σίγουρη, πάρε τηλ. στο Υπουργείο ή/και στη Διεύθυνση που ανήκεις ή καλύτερα πήγαινε από κει μαζί με τα χαρτιά σου να τα δουν κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:44:37 »

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 07, 2011, 04:17:07 μμ »
θα δηλωσετε το κουτακι 'οπουδηποτε αλλου'??εγω περσυ απο το κουτακι βρεθηκα Χανια και μαλιστα σε δυσπροσιτο στα Σφακια!!!!!!!!!...σκεφτειτε πριν το τσεκαρετε....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος vinyl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 08, 2011, 10:20:06 πμ »
Μια ερώτηση! Ήμουν αναπληρώτρια μειωμένου όμως μόνο για 3 μήνες.Με βοηθάει αυτό πουθενά; Πρέπει να το δηλώσω με κάποιο τρόπο στην αίτηση;  :o

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 08, 2011, 10:31:24 πμ »
Μια ερώτηση! Ήμουν αναπληρώτρια μειωμένου όμως μόνο για 3 μήνες.Με βοηθάει αυτό πουθενά; Πρέπει να το δηλώσω με κάποιο τρόπο στην αίτηση;  :o
Δεν σε "ανεβάζει" στον πίνακα καθώς η προϋπηρεσία δεν θα προσμετρηθεί φέτος. Οι πίνακες θα είναι ίδιοι με πέρυσι (όσο αφορά την προϋπηρεσία).
Θα "ανέβεις" στον πίνακα τόσες θέσεις όσες καταλαμβάνουν οι συνάδελφοί σου που θα διοριστούν.
Δεν χρειάζεται να το δηλώσεις στην αίτηση.
Βέβαια να έχεις εξασφαλίσει βεβαιώσεις (θεωρημένες) προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 08, 2011, 10:43:05 πμ »
Μια ερώτηση! Ήμουν αναπληρώτρια μειωμένου όμως μόνο για 3 μήνες.Με βοηθάει αυτό πουθενά; Πρέπει να το δηλώσω με κάποιο τρόπο στην αίτηση;  :o
πως γινετε να εισαι για 3 μηνες?

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 08, 2011, 11:22:18 πμ »
θα δηλωσετε το κουτακι 'οπουδηποτε αλλου'??εγω περσυ απο το κουτακι βρεθηκα Χανια και μαλιστα σε δυσπροσιτο στα Σφακια!!!!!!!!!...σκεφτειτε πριν το τσεκαρετε....

Αυτό το κουτάκι χρειάζεται μεγάλη προσοχή..Πέρισυ το έβαλα και ήμουν τυχερή,καθώς πήγα στην προτελευταία επιλογή μου..φθηνά τη γλίτωσα..Φέτος όμως σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην τσεκάρω το κουτάκι για αποδοχή σε όλη τηνΕλλάδα.. ??? ??? ???Αν και ακόμα προβληματίζομαι.. :o :o :o Ο αριθμός ,όμως, απο την άλλη των 30 επιλογών είναι ικανοποιητικος.οπότε θα περιοριστώ σε αυτές..(έτσι λέω  :P μέχρι στιγμής)

Αποσυνδεδεμένος marinan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 08, 2011, 12:09:06 μμ »
Kαλημερα και απο μενα ! Μηπως ξερει κανεις να μου πει πως μπορουμε να βρουμε τα κενα της ειδικοτητας μας σε καθε νομο? Νομιζω οτι ετσι δεν θα δηλωσουμε ασκοπα περιοχες που δεν μπορουμε να πιασουμε! ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 08, 2011, 12:26:26 μμ »
Kαλημερα και απο μενα ! Μηπως ξερει κανεις να μου πει πως μπορουμε να βρουμε τα κενα της ειδικοτητας μας σε καθε νομο? Νομιζω οτι ετσι δεν θα δηλωσουμε ασκοπα περιοχες που δεν μπορουμε να πιασουμε! ευχαριστω
Τα κενά αυτά δεν τα ξέρουν ούτε οι ββάθμιες ακόμη. Μην μπερδευτείς από κενά που έχουν αναρτήσει στα sites τους. Είναι οργανικά και θα τα πιάσουν όσοι είναι στη διάθεση (χωρίς οργανική), μετά θα γίνουν οι διορισμοί μονίμων, μετά οι αποσπάσεις και τα κενά που θα φανούν από Σεπτέμβρη αρχικά θα προσπαθήσουν να τα καλύψουν με συμπλήρωση ωραρίου-β αναθέσεις-υπερωρίες και μετά θα καλέσουν αναπληρωτές. Τα κενά τα ξέρουν λίγο πριν καλέσουν. Εσύ θα δηλώσεις με βάση τις προτιμήσεις σου.

Αποσυνδεδεμένος vinyl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 08, 2011, 01:36:26 μμ »
Μια ερώτηση! Ήμουν αναπληρώτρια μειωμένου όμως μόνο για 3 μήνες.Με βοηθάει αυτό πουθενά; Πρέπει να το δηλώσω με κάποιο τρόπο στην αίτηση;  :o
πως γινετε να εισαι για 3 μηνες?
Λόγω εγκυμοσύνης της προηγούμενης με κάλεσαν, και επειδή ήταν σε σχολείο δίπλα στο σπίτι μου, πήγα.

Αποσυνδεδεμένος vinyl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 08, 2011, 02:16:37 μμ »
Ξέρετε αν υπάρχουν κυρώσεις σε περίπτωση που αρνηθείς να αναλάβεις υπηρεσία ως ωρομίσθιος;  :o

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2011-12 ( ΠΕ 06 )
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 08, 2011, 02:33:17 μμ »
Μια ερώτηση! Ήμουν αναπληρώτρια μειωμένου όμως μόνο για 3 μήνες.Με βοηθάει αυτό πουθενά; Πρέπει να το δηλώσω με κάποιο τρόπο στην αίτηση; 
πως γινετε να εισαι για 3 μηνες?
Λόγω εγκυμοσύνης της προηγούμενης με κάλεσαν, και επειδή ήταν σε σχολείο δίπλα στο σπίτι μου, πήγα.
Παράθεση

Τυχερή...εμένα δίπλα απο το σπίτι μου...μόνιμη έφυγε απο το Φεβρουάριο...και απο τότε η θέση,12/θ πιλοτικό, έμεινε άδεια ως το τέλος!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 448
Σύνολο: 449

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.