*

Αποστολέας Θέμα: πρωτη συναντηση αδιοριστων εκπαιδευτικων για παραταση μεταβατικης  (Αναγνώστηκε 7889 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Την Κυριακη στις 12 ιουνιου θα κανουμε την πρωτη μας συναντηση στο θησειο.
 Στις 11 το πρωι ας μαζευτουμε να αποφασισουμε απο κοινου τις ενεργειες μας.
 Ας ειμαστε οσο περισσοτεροι γινεται.
 Οσο πιο πολλα ακουστουν τοσο το καλυτερο... :) :) ;) ;) :-* :-*
Θα ακολουθησουν και αλλες συναντησεις τον ιουλιο που θα μπορουν περισσοτεροι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος georgeMath

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕΟ3
    • Προφίλ
Την Κυριακη στις 12 ιουνιου θα κανουμε την πρωτη μας συναντηση στο θησειο.
 Στις 11 το πρωι ας μαζευτουμε να αποφασισουμε απο κοινου τις ενεργειες μας.
 Ας ειμαστε οσο περισσοτεροι γινεται.
 Οσο πιο πολλα ακουστουν τοσο το καλυτερο... :) :) ;) ;) :-* :-*
Θα ακολουθησουν και αλλες συναντησεις τον ιουλιο που θα μπορουν περισσοτεροι
Πιστεύω ότι αρκετοί από εμάς θα λείπουν για το τριήμερο και είναι κρίμα!!Αν είναι δυνατό να μεταφερθεί η συνάντηση

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
εγω θα μπορω μετα απο ιουλιο. αν μπορουν καποιοι τωρα ας το πουν. δεν ειναι κακο να συναντηθουν μερικοι τωρα. αρκει να μπορουν.
αλλιως λεμε για το πρωτο δεκαημερο του ιουλιου που θα εχουμε απολυθει κ θα ειμαστε πιο ελευθεροι
συμφωνειτε;

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΕΛΠΙΖΩ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΑΣΠΑΣΤΙΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alice cooper

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ωραία που ναι η ζωή!!!!
    • Προφίλ
συνάδελφοι εγώ αρχές ιουλίου θα είμαι αθήνα.......ας επικοινωνήσει καποιος μαζί μου (σε προσωπικό μύνημα ) να μου πει τι και πως δηλαδη που και ποτε θα συναντηθουμε.......
με αγωνιστικους χαιρετισμους απο την ομορφη Μηλο
Και ναμαστε ενωμενοι........ειναι πολλα αυτα που μας ενωνουν...........μην τους κανουμε τη χαρη να μας διασπασουν...........

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
μπράβο βρε παιδιά πάρα πολύ κάλη κίνηση μακάρι να μπορούσα να ερχόμουν μα είμαι λίγο μακριά τους χαιρετισμούς μου από τη Βέροια, εύχομαι να υπάρξουν και άλλες τέτοιες συναντήσεις σε μέρη της Βόρειας Ελλάδας ώστε να μπορέσω να έρθω. Αν μπορείτε όμως να μας ενημερώνετε για ότι συμβαίνει να είστε και ευχαριστούμε!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συνάδελφοι,καλησπέρα.Σας ενημερώνω ότι η πρώτη συνάντηση για την παράταση της μεταβατικής έγινε σήμερα.Αποφασίστηκε σαν πρώτη κίνηση,να προσεγγίσουμε την ευρεία αντιπολίτευση και να επιδιώξουμε συναντήσεις με πολιτικά πρόσωπα.Η προσφυγή σε δικηγόρο υπάρχει σαν πρόταση,αλλά για αργότερα.Θα δημοσιευτεί υπόμνημα στην ομάδα στο facebook και καλό είναι να υπογράψετε όσοι περισσότεροι γίνεται.Όσο περισσότεροι μαζευτούμε,τόσο καλύτερα...
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
η μεταβατική ποιες χρονιες αφορα? γιατι για τη σχολικη χρονια 2011-2012 ισχυει. Ετσι δεν ειναι?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Τι νόημα έχει η μεταβατική αφού δεν υπάρχει διάθεση για διορισμούς και ΑΣΕΠ?

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Η μεταβατική έχει νόημα αν γίνονται οι διορισμοί που πρέπει...Στην παρούσα φάση,όλα είναι ρευστά,απλά εμείς κάναμε μια κίνηση που αφορά κυρίως όσους κλειδώθηκαν στους πίνακες με προϋπηρεσία.Ναι Μάρκο ισχύει η μεταβατική για το 11-12,αλλά είναι κοροϊδία όσο δεν διορίζει αυτούς που υποχρεούται.
Kostzo10:θα διορίσει φέτος,δεν μπορεί να μην το κάνει.Λίγους μεν(ελάχιστους),αλλά θα διορίσει.Διαφορετικά ας βγει να πει ότι δεν θα γίνουν καθόλου διορισμοί,να τελειώνουμε.Αυτό θα ήταν πιο τίμιο.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Λογικά θα διορίσει όσους διοριστέους έχουν μέινει και μάλλον ελάχιστους επιλαχόντες του προηγούμενου ΑΣΕΠ ανάλογα με τις ανάγκες για ορισμένες ειδικότητες.Μετά κλείνει η στρόφιγγα και όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε... :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Η μεταβατική έχει νόημα αν γίνονται οι διορισμοί που πρέπει...Στην παρούσα φάση,όλα είναι ρευστά,απλά εμείς κάναμε μια κίνηση που αφορά κυρίως όσους κλειδώθηκαν στους πίνακες με προϋπηρεσία.Ναι Μάρκο ισχύει η μεταβατική για το 11-12,αλλά είναι κοροϊδία όσο δεν διορίζει αυτούς που υποχρεούται.
Kostzo10:θα διορίσει φέτος,δεν μπορεί να μην το κάνει.Λίγους μεν(ελάχιστους),αλλά θα διορίσει.Διαφορετικά ας βγει να πει ότι δεν θα γίνουν καθόλου διορισμοί,να τελειώνουμε.Αυτό θα ήταν πιο τίμιο.

δεν εχει καμια υποχρεωση! Αλλαξε το νομο και σταματησε το 60-40. Τοσο καιρο αυτο δε λεμε?
Εσεις τωρα με τη κινηση αυτη θελετε να ισχυσει το 60-40 για ακομα περισσοτερο διαστημα? αρα να επανελθει στο προηγουμενο καθεστως? Μακαρι, ...!!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Η μεταβατική έχει νόημα αν γίνονται οι διορισμοί που πρέπει...Στην παρούσα φάση,όλα είναι ρευστά,απλά εμείς κάναμε μια κίνηση που αφορά κυρίως όσους κλειδώθηκαν στους πίνακες με προϋπηρεσία.Ναι Μάρκο ισχύει η μεταβατική για το 11-12,αλλά είναι κοροϊδία όσο δεν διορίζει αυτούς που υποχρεούται.
Kostzo10:θα διορίσει φέτος,δεν μπορεί να μην το κάνει.Λίγους μεν(ελάχιστους),αλλά θα διορίσει.Διαφορετικά ας βγει να πει ότι δεν θα γίνουν καθόλου διορισμοί,να τελειώνουμε.Αυτό θα ήταν πιο τίμιο.

δεν εχει καμια υποχρεωση! Αλλαξε το νομο και σταματησε το 60-40. Τοσο καιρο αυτο δε λεμε?
Εσεις τωρα με τη κινηση αυτη θελετε να ισχυσει το 60-40 για ακομα περισσοτερο διαστημα? αρα να επανελθει στο προηγουμενο καθεστως? Μακαρι, ...!!
Πλάκα κάνεις φαντάζομαι ;DΤι δεν έχει υποχρέωση;Έχει μείνει κόσμος έξω με το 40%!Τώρα τι μου λες, ότι δεν ξέρω το νόμο;Το ξέρω,για αυτό παλεύουμε.Και ναι τόσον καιρό αυτό λέμε,ότι είναι κατάφορη αδικία.Αυτό το σύστημα ήταν το πιό δίκαιο...
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ας μην πέφτουμε στην παγίδα να πούμε τι είναι δίκιο και τι άδικο. Τα τελευταία 10 χρόνια που παρακολουθώ την εκπαίδευση, πέρα από τον Ασεπ άλλαζε ο τρόπος διορισμού κάθε 3 χρόνια. Έχω βαρεθεί να φτάνω στην πηγή και να μην πίνω νερό!

Anyway, στην κίνηση αυτή θα πρέπει να ξεκαθαριστεί ποιο είναι το ζητούμενο έτσι ώστε να υπάρξουν και οι ανάλογοι ενδιαφερόμενοι και οι ανάλογες πιέσεις φυσικά... 
Together we stand!!! Divided we fall...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 299
Σύνολο: 300

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.