*

Αποστολέας Θέμα: λήξη σχολικής χρονιάς - υποχρεώσεις αναπληρωρών πρωτοβάθμιας  (Αναγνώστηκε 5629 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Παιδιά καλημέρα να σας ρωτήσω αύριο ουσιαστικά τελειώνει η σχολική χρονιά και οι δάσκαλοι πρέπει να κρατήσουν ανοιχτό το σχολείο μέχρι τις 21 Ιουνίου απότι ενημερώθηκα. Οι αναπληρωτές πρέπει να βρίσκονται κι αυτοί στα σχολεία; Ήδη στο σχολείο μου πολλοί απο τους δασκάλους λένε οτι δεν θα έρχονται κι εγώ ζήτησα να μην έρχομαι από Αθήνα 1.1/2 ώρα δρόμο και μου είπαν οτι αυτό αποκλείεται. Δεν είναι πολλές οι μέρες αλλά είναι ο τρόπος τους οι ντόπιοι να κάθονται και όλοι όσοι ερχόμαστε από Αθήνα να πρέπει να είμαστε εδώ από τις 8... βασικά εγώ δεν έχω λεωφορείο να είμαι 8 η ώρα στο σχολείο γιατί το πρώτο από Αθήνα φεύγει στις 8.30. Αν γνωρίζει κανείς κάτι θα το εκτιμούσα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dorant

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ειμαστε υποχρεωμενοι να βρισκομαστε στο σχολειο εως τις 21 που τελειωνει η συμβασή μας...απλά συνήθως τα περισσότερα σχολεία χωρίζουν τους δασκάλους με βάρδιες αλλά αυτό είναι θέμα διευθυντή..κανονικά πρέπει να ειμαστε εκεί στις 8.

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
ευχαριτώ για την απάντηση! Στο σχολείο μου όνο οι κολλητές της Διευθύντριας έχουν το δικάιωμα να μην έρχονται... και που ε μέσα στο χωριό που μένουν κιολας και οι υπολοιποι που ερχομαστε απο του διαολου τη μανα πρεπει να μαστε εδω 8-2. Μέρες είναι θα περάσουν! Άλλη χρονιά μακριά από Κορινθία!! Μόνο προβλήματα και καμία συνεννόηση!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Μέρες είναι θα περάσουν! Άλλη χρονιά μακριά από Κορινθία!! Μόνο προβλήματα και καμία συνεννόηση!
Με αυτή την στάση που κρατάς συναδέλφισσα θα περάσουν πολλές χρονιές μέχρι να μην έχεις προβλήματα.
Συνενοήσου με τους υπόλοιπους "μη κολλητούς" συναδέλφους σου, πηγαίνετε όλοι μαζί στην διευθύντρια και απαιτήστε ορισμό βαρδιών για ΟΛΟΥΣ ή απειλήστε με γραπτή αναφορά στον προϊστάμενο. Μιλήστε ανεπισήμως με τον προϊστάμενο και κάντε του τα παράπονά σας και ζητήστε του να κάνει τις κατάλληλες συστάσεις. Αλλιώς προχωρήστε επισήμως.
Κάντο και μόνη σου εάν δεν βρίσκεις συμπαραστάτες. Αναπληρώτρια είσαι έτσι κι αλλιώς. Ούτε θα τους ξαναδείς, ούτε μπορούν να επηρεάσουν την καριέρα σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
για τους αΜω τι ισχυει?παμε και εμεις κανονικα μεχρι τις 21?

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
για τους αΜω τι ισχυει?παμε και εμεις κανονικα μεχρι τις 21?

και για τους αμω το ιδιο ισχυει. απλα πρεπει να συνεννοηθεις με διευθυντρια-ντη ποιες μερες να πας.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Επιβεβαιώνω και εγώ πως το ίδιο ισχύει και για τους ΑΜΩ. Αυτό που έγινε στο σχολείο μου (και αν δεν κάνω λάθος είναι και οδηγία του γραφείου) είναι πως θα πηγαίνουν σε όποιο σχολείο είχαν μάθημα εκείνη τη μέρα αν είναι σε περισσότερα του ενός. Και όλα αυτά σε συννενόηση με τον διευθυντή.

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
τελικα σημερα που καταφερα να συννενοηθω,μου ειπαν οτι θα πηγαινω στο σχολειο που εχω τις περισσοτερες ωρες.

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Χμ...εμενα παλι απο το ενα σχολειο που ημουν ολοημερο μονο μου ειπαν να παω 21/6, αλλα τωρα αναρωτιεμαι, στο πρωινο μου σχολειο μου αφησαν ελευθερες βαρδιες, ο καθενας θα παει οποτε μπορει κι ειναι το σχολειο που ειχα τις περισσοτερες ωρες. Μηπως τελικα ειμαι υποχρεωμενη να παω μονο εκει; Οχι τιποτα αλλο, ειχα και 5 σχολεια, τι να κανω, να τρεχω σε ολα αυτες τις ερημες 4 μερες; :o
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εγω ειμαι μονο ολοημερο(αμω πε19).αλλα μου ειπαν να παω ολες τις μερες.δεν πρεπει?

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
εγω ειμαι μονο ολοημερο(αμω πε19).αλλα μου ειπαν να παω ολες τις μερες.δεν πρεπει?

Άπο οτι καταλαβαίνω είσαι ΑΜΩ. Αν πηγαίνουν και οι άλλοι όλες τις μέρες πιστεύω οτι θα πρέπει να πηγαίνεις και εσύ. Αν τώρα οι άλλοι πηγαίνουν με βάρδιες σίγουρα δεν θα πρέπει να είσαι εσύ κάθε μέρα (πόσο μάλλον που ήσουν και ολοήμερο). Δες τι "παίζει" γενικότερα και μίλα με τον διευθυντή σου.

Χμ...εμενα παλι απο το ενα σχολειο που ημουν ολοημερο μονο μου ειπαν να παω 21/6, αλλα τωρα αναρωτιεμαι, στο πρωινο μου σχολειο μου αφησαν ελευθερες βαρδιες, ο καθενας θα παει οποτε μπορει κι ειναι το σχολειο που ειχα τις περισσοτερες ωρες. Μηπως τελικα ειμαι υποχρεωμενη να παω μονο εκει; Οχι τιποτα αλλο, ειχα και 5 σχολεια, τι να κανω, να τρεχω σε ολα αυτες τις ερημες 4 μερες; :o

Από ότι κατάλαβα όσοι ήταν σε πολλά σχολεία πάνε σε όλα ανάλογα με τις μέρες / ώρες που ήταν εκεί. Πιστεύω όμως οτι αυτό δεν θα γίνει στην πράξη αν στα 3 σχολεία είχες πχ από 2 ώρες. Εγώ πρώτα θα μιλούσα με το βασικό πρωινό σχολείο να δώ τι υποχρεώσεις έχω εκεί και στη συνέχεια θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο και στα άλλα για να δω αν με θέλουνε ή όχι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 16, 2011, 10:25:32 πμ από Χριστίνα »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Χμ...εμενα παλι απο το ενα σχολειο που ημουν ολοημερο μονο μου ειπαν να παω 21/6, αλλα τωρα αναρωτιεμαι, στο πρωινο μου σχολειο μου αφησαν ελευθερες βαρδιες, ο καθενας θα παει οποτε μπορει κι ειναι το σχολειο που ειχα τις περισσοτερες ωρες. Μηπως τελικα ειμαι υποχρεωμενη να παω μονο εκει; Οχι τιποτα αλλο, ειχα και 5 σχολεια, τι να κανω, να τρεχω σε ολα αυτες τις ερημες 4 μερες; :o

πηγαινεις μονο στο σχολειο που εχεις τις περισσοτερες ωρες, ουσιαστικα εκει ανηκεις και στ'αλλα συμπληρωνεις ωραριο
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος klasikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο διδάσκων διδάσκεται
    • Προφίλ
Αρκετά λατρέψαμε τον κίνδυνο κι είναι καιρός να μας το ανταποδώσει... (Ελύτης)

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Ευχαριστω παρα πολυ ολους σας! :) Στα 4 σχολεια ειχα απο λιγες ωρες-ολοημερα γαρ-και δε μου ειπαν απολυτως τιποτα τα 3 απο αυτα, το 4ο με θελει εκει, λεει, την Τριτη, αν και απο οτι ειδα στο πρωινο σχολειο ισα που θα χαλασω βενζινη να τρεχω και το χρονο μου! ???

Το πρωινο παλι ηταν αρκετα χαλαρο, δεν ειπαν τιποτα να ειμαι-ουτε εγω ουτε κανενας αλλος- εκει ολες τις μερες,οποτε υποθετω οτι παιρνω τηλεφωνα και βλεποντας και κανοντας.

Αν και, πρεπει να ομολογησω, οτι το βρισκω λιγο ακυρο, ΑΚΩ η ΑΜΩ, να ειμαστε σχολειο ενω εχει τελειωσει. Για τους μονιμους συναδελφους, δασκαλους και ειδικοτητες,πχ, δημοτικο οπου ημουν φετος, το καταλαβαινω, χτες στην συνελευση που εκαναν μετα τους βαθμους στο πρωινο ειχαν αρκετα διαδικαστικα του σχολειου να διευθετησουν, κυριως θεματα για του χρονου. Αλλα εμεις; Εδω δεν ξερουμε καν αν και που θα  ειμαστε την επομενη σχολικη χρονια, τι δουλεια εχουμε με αυτες τις διαδικασιες, εκτος απο ακαδημαικο ενδιαφερον;
Dream a little dream of me...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.