*

Αποστολέας Θέμα: Νέος Υπουργός Παιδείας;  (Αναγνώστηκε 58098 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:32:23 μμ »
Τη Διαμαντοπούλου πολύ πιθανόν να τη χρησιμοποιήσει σε κάποιο οικονομικό υπουργείο ή σχετικό με ανάπτυξη και τα παρόμοια.Είναι από τους... ελάχιστους εντός Πασόκ η Άννα που υποστηρίζει το μνημόνιο και δεν έχει περιθώρια να την αφήσει στο παιδείας!!Άλλωστε και η ίδια η Διαμ. από την αρχή ήθελε κάποιο οικονομικό υπουργείο, αλλά κατέληξε στο παιδείας.Το νέο σχήμα θα είναι πολύ μικρότερο και δεν ξέρουμε τι θα γίνουν οι.... πολύ χρήσιμοι και ομιχλωδών ή νεφελωδών... καθηκόντων σε πολλά  υπουργεία αναπληρωτές υπουργοί πχ. Φώφη, Μαριλίζα κλπ!!! Φυσικά εννοείται ότι οι βασικοί άξονες της πολιτικής δεν αλλάζουν, απλά ο νέος υπουργός ίσως είναι πιο ''φιλολαϊκός" και κάνει μερικές αποσπάσεις.... παραπάνω, αλλά δεν νομίζω ότι περιμένει κανείς μας αλλαγή πολιτικής!!!!Οι εποχές , όταν ο κόσμος πανηγύριζε επειδή.... εξελέγη δημοκρατικός πρόεδρος στις ΗΠΑ και ήλπιζαν ότι θα λύσει πχ. το Κυπριακό(βλ. πανηγυρισμούς στην Κύπρο το Νοέμβριο του 1976 όταν εξελέγη πρόεδρος των ΗΠΑ  ο Τζίμι Κάρτερ) έχουν περάσει ανεπιστρεπτί!!!!Δεν μασάμε πια κουτόχορτο!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:14:53 »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:36:40 μμ »
Αυτό είναι το πρόβλημα, δεν θα αλλάξει η πολιτική στο ΥΠΔΒΜΘ. Κάποιες διορθωτικές κινήσεις, όμως, θα ήταν απαραίτητες.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:37:23 μμ »
Τη Διαμαντοπούλου πολύ πιθανόν να τη χρησιμοποιήσει σε κάποιο οικονομικό υπουργείο ή σχετικό με ανάπτυξη και τα παρόμοια.Είναι από τους... ελάχιστους εντός Πασόκ η Άννα που υποστηρίζει το μνημόνιο και δεν έχει περιθώρια να την αφήσει στο παιδείας!!Άλλωστε και η ίδια η Διαμ. από την αρχή ήθελε κάποιο οικονομικό υπουργείο, αλλά κατέληξε στο παιδείας.Το νέο σχήμα θα είναι πολύ μικρότερο και δεν ξέρουμε τι θα γίνουν οι.... πολύ χρήσιμοι και ομιχλωδών ή νεφελωδών... καθηκόντων σε πολλά  υπουργεία αναπληρωτές υπουργοί πχ. Φώφη, Μαριλίζα κλπ!!! Φυσικά εννοείται ότι οι βασικοί άξονες της πολιτικής δεν αλλάζουν, απλά ο νέος υπουργός ίσως είναι πιο ''φιλολαϊκός" και κάνει μερικές αποσπάσεις.... παραπάνω, αλλά δεν νομίζω ότι περιμένει κανείς μας αλλαγή πολιτικής!!!!Οι εποχές , όταν ο κόσμος πανηγύριζε επειδή.... εξελέγη δημοκρατικός πρόεδρος στις ΗΠΑ και ήλπιζαν ότι θα λύσει πχ. το Κυπριακό(βλ. πανηγυρισμούς στην Κύπρο το Νοέμβριο του 1976 όταν εξελέγη πρόεδρος των ΗΠΑ  ο Τζίμι Κάρτερ) έχουν περάσει ανεπιστρεπτί!!!!Δεν μασάμε πια κουτόχορτο!!!!!

μην παίρνεις κι όρκο για το παραπάνω....μην ξεχνάμε ότι πιστέψαμε τον κ. "λεφτά υπάρχουν" και τον κάναμε και πρωθυπουργό - και ακόμα τον έχουμε καβατζώσει στο σβέρκο μας...... ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος συννεφούλα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Γυναίκα
  • φωτο: σύννεφα στο Βόσπορο
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:43:25 μμ »
Εγώ πάλι θέλω Άδωνι, γιατί θα επιβάλλει τα Αρχαία από το νηπιαγωγείο και θα έχουμε δουλειά οι φιλόλογοι........ ;D ;D ;D

 ;D ;D ;D
H ομορφιά θα σώσει τον κόσμο, Φ.Ντοστογιέφσκι

"Καθένας μας κρύβει μέσα του μιαν αναπάντεχη άνοιξη" Α.Κ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:14:53 »

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:46:05 μμ »
Τη Διαμαντοπούλου πολύ πιθανόν να τη χρησιμοποιήσει σε κάποιο οικονομικό υπουργείο ή σχετικό με ανάπτυξη και τα παρόμοια.Είναι από τους... ελάχιστους εντός Πασόκ η Άννα που υποστηρίζει το μνημόνιο και δεν έχει περιθώρια να την αφήσει στο παιδείας!!Άλλωστε και η ίδια η Διαμ. από την αρχή ήθελε κάποιο οικονομικό υπουργείο, αλλά κατέληξε στο παιδείας.Το νέο σχήμα θα είναι πολύ μικρότερο και δεν ξέρουμε τι θα γίνουν οι.... πολύ χρήσιμοι και ομιχλωδών ή νεφελωδών... καθηκόντων σε πολλά  υπουργεία αναπληρωτές υπουργοί πχ. Φώφη, Μαριλίζα κλπ!!! Φυσικά εννοείται ότι οι βασικοί άξονες της πολιτικής δεν αλλάζουν, απλά ο νέος υπουργός ίσως είναι πιο ''φιλολαϊκός" και κάνει μερικές αποσπάσεις.... παραπάνω, αλλά δεν νομίζω ότι περιμένει κανείς μας αλλαγή πολιτικής!!!!Οι εποχές , όταν ο κόσμος πανηγύριζε επειδή.... εξελέγη δημοκρατικός πρόεδρος στις ΗΠΑ και ήλπιζαν ότι θα λύσει πχ. το Κυπριακό(βλ. πανηγυρισμούς στην Κύπρο το Νοέμβριο του 1976 όταν εξελέγη πρόεδρος των ΗΠΑ  ο Τζίμι Κάρτερ) έχουν περάσει ανεπιστρεπτί!!!!Δεν μασάμε πια κουτόχορτο!!!!!

μην παίρνεις κι όρκο για το παραπάνω....μην ξεχνάμε ότι πιστέψαμε τον κ. "λεφτά υπάρχουν" και τον κάναμε και πρωθυπουργό - και ακόμα τον έχουμε καβατζώσει στο σβέρκο μας...... ;) ;)

αν το βακτηριο e.coli προσβαλει και το κουτοχορτο.... τότε εχουμε μια μικρή ελπιδα να μην καταναλωθεί  ;)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:52:19 μμ »
εγώ πάλι διαφωνώ μ΄αυτό που λες για το e-coli... μου φαίνεται ότι η μόνη μας ελπίδα είναι το e coli παρέα με το κουτόχορτο....γιατί έτσι και καταναλωθεί αυτός ο συνδυασμός θα πάει το χεσ.....ο σύννεφο και ειλικρινά, αυτό είναι το μονο που χρειάζονται οι επαγγελματίες της βουλής αυτή τη στιγμή..... ;D ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος συννεφούλα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Γυναίκα
  • φωτο: σύννεφα στο Βόσπορο
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:53:11 μμ »
πάντως τώρα που το σκέφτομαι έχω να προτείνω δύο ακόμα:
ο Άδωνις ( με τον οποίο οι φιλόλογοι θα έφταναν τις 800 ώρες α' ανάθεση ) και
ο ΓΑΠ ( με τον οποίο θα έφταναν οι αγγλικών τις 1850 ώρες α ανάθεση αφού θα υποστήριζαν και τις άλλες ειδικότητες στη διδασκαλία...και οι πληροφορικής τις 700 ώρες ακόμα - δεδομένης της μανίας με το e-government...)
 
μωρέ , λες;  8) 8) 8) 8)

Με τον gap θα έβλεπαν άσπρη μέρα και οι γυμναστές, καθότι ποδηλασία,  κωπηλασία και άλλα τινά αθλήματα θα διδάσκονταν πλέον υποχρεωτικά! ;D

H ομορφιά θα σώσει τον κόσμο, Φ.Ντοστογιέφσκι

"Καθένας μας κρύβει μέσα του μιαν αναπάντεχη άνοιξη" Α.Κ.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:55:53 μμ »
πάντως τώρα που το σκέφτομαι έχω να προτείνω δύο ακόμα:
ο Άδωνις ( με τον οποίο οι φιλόλογοι θα έφταναν τις 800 ώρες α' ανάθεση ) και
ο ΓΑΠ ( με τον οποίο θα έφταναν οι αγγλικών τις 1850 ώρες α ανάθεση αφού θα υποστήριζαν και τις άλλες ειδικότητες στη διδασκαλία...και οι πληροφορικής τις 700 ώρες ακόμα - δεδομένης της μανίας με το e-government...)
 
μωρέ , λες;  8) 8) 8) 8)

Με τον gap θα έβλεπαν άσπρη μέρα και οι γυμναστές, καθότι ποδηλασία,  κωπηλασία και άλλα τινά αθλήματα θα διδάσκονταν πλέον υποχρεωτικά! ;D

σωστόοοοοοοοοοοο  !! Βρε σεις - να !! ΓΑΠ δαγκωτό λέμε!!Θα διορισθεί το άπαν σύμπαν!!! ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:57:53 μμ »
Εγώ λέω να μας βάλει τον Λοβέρδο...Έχει και αυτή την κλαψ κλαψ φάτσα!θα κλαίει μαζί μας όταν για ακόμα μια φορά δεν θα μας πληρώνουν... ::)

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 16, 2011, 12:01:46 πμ »
Συνάδελφοι,μην ασχολείστε με το θέμα,τα προβλήματα είναι αλλού.Αύριο η Α.Δ θα είναι υπερυπουργός Παιδείας-Πολιτισμού.Γι αυτό να ασχολειθούμε με κάτι πιο δημιουργικό.

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 16, 2011, 12:03:51 πμ »
Εγώ λέω να μας βάλει τον Λοβέρδο...Έχει και αυτή την κλαψ κλαψ φάτσα!θα κλαίει μαζί μας όταν για ακόμα μια φορά δεν θα μας πληρώνουν... ::)
την μαρθα βουρτση   υφυπουργο   τον βασιλακη καιλα γενικο.
ετσι για να δεσει .....το κλαμα ;)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 16, 2011, 12:04:12 πμ »
Εγώ λέω να μας βάλει τον Λοβέρδο...Έχει και αυτή την κλαψ κλαψ φάτσα!θα κλαίει μαζί μας όταν για ακόμα μια φορά δεν θα μας πληρώνουν... ::)
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  ειδικά εκεί που λέει "δεν υπάρχει σάλιο"....χαχαχαχχαααα
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dimitra_pirea

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 16, 2011, 12:04:41 πμ »
Εστω να καταργήσει την τριετία-διετία που δεν κάνει και κακό σε κανέναν. ενοοω καμία οικονομική ζημιά

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος Υπουργός Παιδείας;
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 16, 2011, 12:05:45 πμ »
δε νομιζω οτι θα αλλαξει θεση η Α.Δ.
αλλά και προσωπο να αλλάξει, η πολιτικη γραμμη δε θα ειναι ίδια?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159811
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 442
Σύνολο: 450

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.