*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος Σχολείων Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 91651 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ASTERAKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #308 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:39:46 πμ »
όσο για τους διευθυντές υπογράφουνε απο συναδελφική αλληλεγγύη!!!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:32:05 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #309 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:41:41 πμ »
όσο για τους διευθυντές υπογράφουνε απο συναδελφική αλληλεγγύη!!!!!! :)
ε βεβαια αφου επαιρναν με αποσπαση οπoιον/α ηθελαν και εβαζαν και τις γυναικες τους στο ιδιο σχολειο για να καθονται ολοι μαζι. Για τους ωρομισθιους κουβεντα δεν εκαναν οι διευθυντες...............μονο την παρτη τους. Να τους στειλει στις οργανικες τους!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:19:33 μμ από mpesg »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #310 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:00:52 μμ »
τον εστειλα παιδια με ταχυδρομειο "πορτα πορτα" 7 ευρουλακια χαμενα...

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #311 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:20:42 μμ »
τον εστειλα παιδια με ταχυδρομειο "πορτα πορτα" 7 ευρουλακια χαμενα...
καλη επιτυχια και καλη υπομονη με τον μονιμο διευθυντη του σχολειου που θα πας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:32:05 »

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #312 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 02:47:40 μμ »
ναι με συστημένο ΕΛΤΑ,  εξάλλου υπηρεσία ταχυμεταφοράς είναι.  ;)
η υπάλληλος μου είπε ότι το συστημένο ΕΛΤΑ δεν είναι ταχυμεταφορά, αλλα ούτως ή άλλως αύριο μάλλον θα είναι εκεί, το αργότερο τη Δευτέρα. (1-2 εργάσιμες). Για 2 φακέλους πλήρωσα κάπου στα 8 euro... για να μπούμε στους πίνακες, γιατί και να μας καλέσουν δεν θα πάμε καθώς ΤΕΒΕ δεν υπάρχει περίπτωση να το πληρώσω καθώς δεν έχω!!!!!! ;) ;) ;)
Εχω και κάτι προηγούμενα με την κούριερ της περιοχής μου και ειλικρινά δεν θα της έδινα 13+13=26 euro. Καλύτερα να μην έκανα αίτηση!!
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #313 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 03:03:05 μμ »
ναι με συστημένο ΕΛΤΑ,  εξάλλου υπηρεσία ταχυμεταφοράς είναι.  ;)
η υπάλληλος μου είπε ότι το συστημένο ΕΛΤΑ δεν είναι ταχυμεταφορά, αλλα ούτως ή άλλως αύριο μάλλον θα είναι εκεί, το αργότερο τη Δευτέρα. (1-2 εργάσιμες). Για 2 φακέλους πλήρωσα κάπου στα 8 euro... για να μπούμε στους πίνακες, γιατί και να μας καλέσουν δεν θα πάμε καθώς ΤΕΒΕ δεν υπάρχει περίπτωση να το πληρώσω καθώς δεν έχω!!!!!! ;) ;) ;)
Εχω και κάτι προηγούμενα με την κούριερ της περιοχής μου και ειλικρινά δεν θα της έδινα 13+13=26 euro. Καλύτερα να μην έκανα αίτηση!!
εαν δεν σε καλεσουν αναπληρωτρια/η τοτε δεν ειναι ασχημη η ιδεα του να πληρωσεις τεβε 200 ευρω να εισαι μεσα στην πολη σου χωρις μετακινησεις και να κρατησεις επαφη με την εκπαιδευση ενηλικων

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #314 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 03:27:34 μμ »
ναι με συστημένο ΕΛΤΑ,  εξάλλου υπηρεσία ταχυμεταφοράς είναι.  ;)
η υπάλληλος μου είπε ότι το συστημένο ΕΛΤΑ δεν είναι ταχυμεταφορά, αλλα ούτως ή άλλως αύριο μάλλον θα είναι εκεί, το αργότερο τη Δευτέρα. (1-2 εργάσιμες). Για 2 φακέλους πλήρωσα κάπου στα 8 euro... για να μπούμε στους πίνακες, γιατί και να μας καλέσουν δεν θα πάμε καθώς ΤΕΒΕ δεν υπάρχει περίπτωση να το πληρώσω καθώς δεν έχω!!!!!! ;) ;) ;)
Εχω και κάτι προηγούμενα με την κούριερ της περιοχής μου και ειλικρινά δεν θα της έδινα 13+13=26 euro. Καλύτερα να μην έκανα αίτηση!!

το ίδιο θέμα συζητήθηκε πέρσι εδώ μέσα. τα έστειλα με συστημένο όπως και μια συνάδελφος και μας είδαμε κανονικότατα στις λίστες μετά. δεν μπορώ να πω κάτι άλλο, κάντε ό,τι κρίνετε καλύτερο. :)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #315 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 03:49:50 μμ »
ναι με συστημένο ΕΛΤΑ,  εξάλλου υπηρεσία ταχυμεταφοράς είναι.  ;)
η υπάλληλος μου είπε ότι το συστημένο ΕΛΤΑ δεν είναι ταχυμεταφορά, αλλα ούτως ή άλλως αύριο μάλλον θα είναι εκεί, το αργότερο τη Δευτέρα. (1-2 εργάσιμες). Για 2 φακέλους πλήρωσα κάπου στα 8 euro... για να μπούμε στους πίνακες, γιατί και να μας καλέσουν δεν θα πάμε καθώς ΤΕΒΕ δεν υπάρχει περίπτωση να το πληρώσω καθώς δεν έχω!!!!!! ;) ;) ;)
Εχω και κάτι προηγούμενα με την κούριερ της περιοχής μου και ειλικρινά δεν θα της έδινα 13+13=26 euro. Καλύτερα να μην έκανα αίτηση!!

το ίδιο θέμα συζητήθηκε πέρσι εδώ μέσα. τα έστειλα με συστημένο όπως και μια συνάδελφος και μας είδαμε κανονικότατα στις λίστες μετά. δεν μπορώ να πω κάτι άλλο, κάντε ό,τι κρίνετε καλύτερο. :)
μετραει η ημερομηνια που γραφει ο φακελλος αποστολης δηλ. σημερα.

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #316 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 11:36:01 πμ »
εχω κανει ηλεκτρονικη αιτηση για ΣΔΕ. Τωρα θελω να την εκτυπωσω και να τη στειλωμε ολα τα δικαιολογητικα μου.ΔΕΝ την βρισκω ομως!! μπορειτε να μου πειτε που ειναι στο site? καπου δεν πρεπει να γραψω το ονομα μου-τα στοιχεια μου για να μου τη βγαλλει?? παιδια αμεση βοηθεια please!!

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #317 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 11:41:57 πμ »
Μπαινεις στην ηλεκτρονικη σελιδα http://sde.ideke.edu.gr . Εισαγεις το username και το password σου και ανοιγει η σελιδα της αιτησης σου και πατας στο κουμπακι εκτυπωση . Και εκτυπωνεται...

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #318 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 11:42:54 πμ »
πας στα αριστερά "υποβολή αιτήσεων" για αυτό και με "εκτύπωση αίτησης", λογικά ανοίγει το pdf σε νέο tab.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #319 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 11:44:34 πμ »
εχω κανει ηλεκτρονικη αιτηση για ΣΔΕ. Τωρα θελω να την εκτυπωσω και να τη στειλωμε ολα τα δικαιολογητικα μου.ΔΕΝ την βρισκω ομως!! μπορειτε να μου πειτε που ειναι στο site? καπου δεν πρεπει να γραψω το ονομα μου-τα στοιχεια μου για να μου τη βγαλλει?? παιδια αμεση βοηθεια please!!
καπου γραφει οτι ακομα και αν δεν την βρεις κανεις υπευθυνη δηλωση οτι την ε χεις στειλει...διαβασε στο τελςο της εγκυκλιου.

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #320 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 12:10:15 μμ »
ευχαριστω πολυ!! ειχε πεσει το συστημα γι'αυτο δεν μου εβγαζες τις επιλογες αυτες!!! ουφ αγχωθηκα προς στιγμη!!! :-\ να σας ρωτησω και κατι ακομη,φωτοτυπια της ταυτοτητας δεν χρειαζονται στα δικαιολογητικα? εντομεταξυ οσοι εχετε πτυχιο αγγλικων η επικυρωση απο τα κεπ εχει γινει και στο πτυχιο και στη μεταφραση πχ? γιατι εμενα τα κεπ μου εβαλαν σφραγιδα μονο στην πρωτη σελιδα! στη μεταφραση της δικηγορου ΟΧΙ!! μηπως μου κανανε λαθος??

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #321 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 12:19:37 μμ »
ευχαριστω πολυ!! ειχε πεσει το συστημα γι'αυτο δεν μου εβγαζες τις επιλογες αυτες!!! ουφ αγχωθηκα προς στιγμη!!! :-\ να σας ρωτησω και κατι ακομη,φωτοτυπια της ταυτοτητας δεν χρειαζονται στα δικαιολογητικα? εντομεταξυ οσοι εχετε πτυχιο αγγλικων η επικυρωση απο τα κεπ εχει γινει και στο πτυχιο και στη μεταφραση πχ? γιατι εμενα τα κεπ μου εβαλαν σφραγιδα μονο στην πρωτη σελιδα! στη μεταφραση της δικηγορου ΟΧΙ!! μηπως μου κανανε λαθος??

ταυτότητα δε ζητάει. στην επικύρωση των αγγλικών σ'εμένα σφραγίζουν όλες τις σελίδες!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160912
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 720
Σύνολο: 730

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.