*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012  (Αναγνώστηκε 498447 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #168 στις: Ιούλιος 11, 2011, 03:43:48 μμ »
Να πάμε να πάμε αρκει να έχει δροσιά!

Αν ειναι απο βδομάδα και γω ψηφίζω παγουρία  :)

για να δούμε!
εγώ και την άλλη βδομάδα εδώ θα'μαι!
ό,τι πει η πλειοψηφία! ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:20:36 »

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #169 στις: Ιούλιος 11, 2011, 06:41:37 μμ »
Καλησπέρα,συνάδελφοι!!!!Εχω θέσει κ αλλού στο pde την απορία μου, αλλά εδω βλέπω οτι είστε οι πλέον αρμόδιοι.Είμαι φιλόλογος .Αναρωτιέμαι αν ξέρει κάποιος τα εξής:
1) Τα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγής που είναι εξ αποστάσεως σε Ανοιχτό Πανεπιστήμιο της Αγγλίας αναγνωρίζονται για να μπω στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών ειδικής αγωγής ;
Μου είπαν οι υπεύθυνοι ενός μεταπτυχιακού που βρήκα εξ αποστάσεως σε Ανοιχτό Πανεπιστ.Αγγλίας οτι έχουν αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ. Αρα, είμαι κατοχυρωμένη ;
2)Το μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής μοριοδοτείται με 2,5 μόρια στη γενική παιδεία;
3)Η προυπηρεσία στα ειδικά σχολεια του αναπληρωτή ειδικής αγωγής μπορεί να "μεταφερθεί" στη γενική παιδεία;
Συγγνώμη για τις αφελείς απορίες μου.Αν ξέρει κάποιος κάτι...please,πείτε μου, περιμένω!

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #170 στις: Ιούλιος 11, 2011, 06:49:44 μμ »
Καλησπέρα,συνάδελφοι!!!!Εχω θέσει κ αλλού στο pde την απορία μου, αλλά εδω βλέπω οτι είστε οι πλέον αρμόδιοι.Είμαι φιλόλογος .Αναρωτιέμαι αν ξέρει κάποιος τα εξής:
1) Τα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγής που είναι εξ αποστάσεως σε Ανοιχτό Πανεπιστήμιο της Αγγλίας αναγνωρίζονται για να μπω στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών ειδικής αγωγής ;
Μου είπαν οι υπεύθυνοι ενός μεταπτυχιακού που βρήκα εξ αποστάσεως σε Ανοιχτό Πανεπιστ.Αγγλίας οτι έχουν αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ. Αρα, είμαι κατοχυρωμένη ;
2)Το μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής μοριοδοτείται με 2,5 μόρια στη γενική παιδεία;
3)Η προυπηρεσία στα ειδικά σχολεια του αναπληρωτή ειδικής αγωγής μπορεί να "μεταφερθεί" στη γενική παιδεία;
Συγγνώμη για τις αφελείς απορίες μου.Αν ξέρει κάποιος κάτι...please,πείτε μου, περιμένω!

1)αν αναγνωρίζονται από το ελληνικό κράτος,σαφώς και είσαι κατοχυρωμένη
2)εννοείς στο ασεπ,ναι 2,5 μόρια
3)μπορεί να μεταφερεθεί με τα παρόντα δεδομένα.

από τις ερωτήσεις σου,ωστόσο,καταλαβαίνω ότι σε ενδιαφέρει περισσότερο η γενική αγωγή και κατ'επέκταση ο διορισμός σε αυτή.είναι κρίμα να περάσεις έστω και μία μέρα φοιτώντας σε ένα μεταπτυχιακό που δε σε αντιπροσωπεύει,πόσο δε μάλλον να περάσεις έστω και μία ώρα σε σμεαε αν δε σου αρέσει.
ωστόσο,σου δίνω τις πληροφορίες που ζήτησες και αποφασίζεις!
εγώ μπορεί να κάνω και λάθος στην κρίση μου.
να είσαι καλά!
κάθε επιτυχία! ;D

Αποσυνδεδεμένος panagopou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #171 στις: Ιούλιος 11, 2011, 07:08:40 μμ »
arsinoh2 όσον αφορά τη δεύτερη ερώτησή σου. Αν εννοείς για τους αναπληρωτές και τους πίνακες που δημιουργούνται κάθε χρόνο, τότε η απάντησή μου συνεχίζει να είναι αρνητική. Αν εννοείς στον ασεπ τότε ναι σου δίνει 2,5 μόρια. Συγνώμη, αλλά διαβάζοντάς το δεν κατάλαβα τι εννοούσες, καθώς από τη ζέστη έχω σαλτάρει λίγο.... ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:20:36 »

Αποσυνδεδεμένος eviepan25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #172 στις: Ιούλιος 12, 2011, 01:47:48 μμ »
καλημέρα και από εμένα και καλό κουράγιο σε όλους μας και φέτος!επειδή έχω μπερδευτεί για άλλη μια φορά με τις διαφορές στις εγκυκλίους που κάνουν κάθε χρόνο ήθελα να σας ρωτήσω αν θα δηλώσετε περιοχές στη γενική ή μόνο το κουτάκι για διορισμό???
Καλησπέρα,
4η χρονιά αναπληρώτρια στην ειδική αγωγή και πρώτη φορά δε δήλωσα για αναπληρώτρια στη γενική παιδεία λόγω της παραγράφου 5 σελίδα 23 της εγκυκλίου,παρά μόνο ότι επιθυμώ να ενταχθώ στους πίνακες για διορισμό.Στο Υπουργείο μου είπανε πως σκέφτηκα λογικά,αυτό μόνο.




Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #173 στις: Ιούλιος 12, 2011, 05:38:23 μμ »
Καλησπέρα,συνάδελφοι!!!!Εχω θέσει κ αλλού στο pde την απορία μου, αλλά εδω βλέπω οτι είστε οι πλέον αρμόδιοι.Είμαι φιλόλογος .Αναρωτιέμαι αν ξέρει κάποιος τα εξής:
1) Τα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγής που είναι εξ αποστάσεως σε Ανοιχτό Πανεπιστήμιο της Αγγλίας αναγνωρίζονται για να μπω στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών ειδικής αγωγής ;
Μου είπαν οι υπεύθυνοι ενός μεταπτυχιακού που βρήκα εξ αποστάσεως σε Ανοιχτό Πανεπιστ.Αγγλίας οτι έχουν αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ. Αρα, είμαι κατοχυρωμένη ;
2)Το μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής μοριοδοτείται με 2,5 μόρια στη γενική παιδεία;
3)Η προυπηρεσία στα ειδικά σχολεια του αναπληρωτή ειδικής αγωγής μπορεί να "μεταφερθεί" στη γενική παιδεία;
Συγγνώμη για τις αφελείς απορίες μου.Αν ξέρει κάποιος κάτι...please,πείτε μου, περιμένω!
καντε ολοι μεταπτυχιακο στη βουλγαρια με 7000 ευρω με μονη υποχρεωση να καταβάλεις το ποσο. το εκανε συναδελφος και θα αναστεναξουν οι πινακες φετος!!!!!!! εχεις τα λαλα καντε μεταπ στη βουλγαριαααααα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2011, 05:40:07 μμ από kxrysa »
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #174 στις: Ιούλιος 12, 2011, 06:29:06 μμ »
συναδελφοι εχει ακουσει κανενας τη φημη οτι μπορει να μετρησουν φετος τα μορια στους πινακες αναπληρωτων ειδικης αγωγης αλλα μονο σε αυτους???

Αποσυνδεδεμένος Fiodora

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #175 στις: Ιούλιος 12, 2011, 06:32:55 μμ »
αμφιβάλλω, θα είχαμε θέμα μετά κ όχι άδικα. Μην ξεχνάμε οτι οι περισσότεροι απο εμάς που είμαστε στην ειδική αγωγή παίζουμε και στο ταμπλό της γενικής με συνέπεια να είναι αδικο για τους συναδέλφους της γενικής. βέβαια πονηρά σκεπτόμενοι πολλοί θα "μεταπηδήσουν" στην γενική εκμεταλλευόμενοι κάτι τέτοιο...όσοι ίσως δεν επιθυμούσαν να δουλέψουν στην ειδική, ευθύς εξ αρχής...

Αποσυνδεδεμένος isovitis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
  • ισόβια εξεταζόμενος....
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #176 στις: Ιούλιος 12, 2011, 06:35:24 μμ »
Μπορεί να μετρήσει μόνο στης ειδικής...
Αλλά δεν έχει νόημα....
Η εγκύκλιος πότε θα βγει;
Σήμερα μου έιπαν ότι την περιμένουν σήμερα!; αυριο...
Με τον καιρό να ΄ναι κόντρα έχει τιμή σα πετάς...

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #177 στις: Ιούλιος 12, 2011, 06:44:29 μμ »
Μπορεί να μετρήσει μόνο στης ειδικής...
Αλλά δεν έχει νόημα....
Η εγκύκλιος πότε θα βγει;
Σήμερα μου έιπαν ότι την περιμένουν σήμερα!; αυριο...
λογικα θα περιμενουν να ολοκληρωθουν οι αιτησεις για την γενικη αγωγη.αν υποθεσουμε οτι μετρησει μονο στους πινακες ειδικης θα μετραει διπλα για τα δυσπροσιτα???

Αποσυνδεδεμένος Fiodora

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #178 στις: Ιούλιος 12, 2011, 06:46:44 μμ »
προσωπική εκτίμηση, μάλλον την επόμενη βδομάδα θα βγει γιατί ακόμα είναι της γενικής (έχουν προθεσμία μέχρι και την παρασκευή). μην πέσει το σύστημα :-P

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #179 στις: Ιούλιος 12, 2011, 06:49:51 μμ »
προσωπική εκτίμηση, μάλλον την επόμενη βδομάδα θα βγει γιατί ακόμα είναι της γενικής (έχουν προθεσμία μέχρι και την παρασκευή). μην πέσει το σύστημα :-P
ηδη υπαρχει συνωστισμος στις διευθυνσεις μετα θα γινει πανικος...!!!παντως θα ειχε βαση να μετρησει μονο στους πινακες ειδικης αφου δεν εχουν σκοπο να κανουν ΑΣΕΠ ειδικης για δευτεροβαθμια...ποια η χρησιμοτητα της μεταβατικης περιοδου λοιπον..???

Αποσυνδεδεμένος Fiodora

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #180 στις: Ιούλιος 12, 2011, 06:56:10 μμ »
δεν ξέρω κάτι για τα μόρια της προϋπηρεσίας (δεν κλείδωσαν όλοι οι πίνακες πέρυσι;) στην ειδική γίνεται ένας πανικός γιατί εκτός απο τους ΠΕ61, ΠΕ71 είναι και οι ΠΕ60.50 και οι ΠΕ70.50 μαζί με όλες τις υπόλοιπες ειδικότητες κ κανείς δεν έχει μεριμνήσει για το πότε τελικά όλοι μας θα απορροφηθούμε. Εγώ πχ ως ΠΕ60,50 δεν έχω δικαίωμα να δώσω ΑΣΕΠ ειδικής και ας έχω ειδικότητα που άπτεται τόσο στην ειδική αγωγή, εργάζομαι ως αναπληρώτρια στην ειδική...τρέχα γύρευε δηλαδή...

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #181 στις: Ιούλιος 12, 2011, 08:28:29 μμ »
πού είστε συνάδελφοι;;
εκείνη τη συνάντηση που λέγαμε θα την κάνουμε;;; ;D ;D ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 818
Σύνολο: 830

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.