*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012  (Αναγνώστηκε 495394 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eirini21

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1876 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:46:03 πμ »
φέτος βλέπω τα topic γεμάτα με πρόχειρα σχόλια, άγνοια ακόμα και για τα βασικά και πολύ παραπληροφόρηση...καλό είναι να δημοσιοποιούνται διασταυρωμένες πληροφορίες ( προς θεού όχι τις γνώμες των υπαλλήλων του υπουργείου)...
απλά αυτό δεν έχει νόημα  :(
δεν ειναι γνωμες των υπαλληλων του υπουργειου...πηρα στην ειδικη αγωγη και μου ειπε μια συμπαθεστατη κυρια να το ρωτησει πρωτα,γιατι δεν ηξερε,το ρωτησε και μου απαντησε...γιατι να μου πει ψεματα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:09:43 »

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1877 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:47:34 πμ »
Τι νόημα έχει να παίρνετε και να ρωτάτε, λέγονται συνεχώς διαφορετικά πράγματα και αυτά που ήδη είπαν δεν επαληθεύτηκαν. Όταν είναι να βγουν, θα βγουν. Αν όλες οι διευθύνσεις δεν έχουν στείλει ακόμα τα κενά, με το να παίρνετε τηλέφωνο θα τα στείλουν;

μάλλον εισαι νεος/νεα και δεν εχεις ζησει σκηνικά προηγουμενων ετων..
να τα εχουν ετοιμα και να σου λενε..αυριο...και μετα απο πρηξιμο>>>ΠΡΗΞΙΜΟ..ομως να σου λεει..."καλα..καλα..ανεβαστε τα ρε παιδια"...και μετα απο λιγη ωρα να ειναι στο ιντερνετ...
Αλλωστε ειναι τελειως διαφορετικό να μεσολαβει σαβ/κυρ στις ημερομηνιες προσληψεις..εχεις περισσοτερο χρόνο να ετοιμαστεις...να μαζεψεις πραγματα , να ξεσηκωσεις..παιδια...να ετοιμαστεις γενικα ....ειναι αλλιως...
Είμαι 6η χρονιά στην εκπαίδευση, και αυτό που ξέρω, επειδή ακριβώς κάθε χρόνο τα ίδια γίνονται, είναι ότι ποτέ δεν βγήκε φάση νωρίτερα επειδή "πίεσαν" οι ενδιαφερόμενοι με τηλεφωνήματα. Όταν είναι έτοιμα βγαίνουν, και έτοιμα δεν θεωρούνται όταν έχουν καταρτιστεί οι λίστες αλλά δεν έχουν μπει υπογραφές. Θεωρητικά ο υπουργός μπορεί να τα γυρίσει πίσω και την τελευταία στιγμή.

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1878 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:49:12 πμ »
Τι νόημα έχει να παίρνετε και να ρωτάτε, λέγονται συνεχώς διαφορετικά πράγματα και αυτά που ήδη είπαν δεν επαληθεύτηκαν. Όταν είναι να βγουν, θα βγουν. Αν όλες οι διευθύνσεις δεν έχουν στείλει ακόμα τα κενά, με το να παίρνετε τηλέφωνο θα τα στείλουν;

μάλλον εισαι νεος/νεα και δεν εχεις ζησει σκηνικά προηγουμενων ετων..
να τα εχουν ετοιμα και να σου λενε..αυριο...και μετα απο πρηξιμο>>>ΠΡΗΞΙΜΟ..ομως να σου λεει..."καλα..καλα..ανεβαστε τα ρε παιδια"...και μετα απο λιγη ωρα να ειναι στο ιντερνετ...
Αλλωστε ειναι τελειως διαφορετικό να μεσολαβει σαβ/κυρ στις ημερομηνιες προσληψεις..εχεις περισσοτερο χρόνο να ετοιμαστεις...να μαζεψεις πραγματα , να ξεσηκωσεις..παιδια...να ετοιμαστεις γενικα ....ειναι αλλιως...
το συμπερασμα ειναι ενα....ολοι τηλ. στο υπουργειο,να τους πρηξουμε,μπας και κουνηθουν και τα βγαλουν...
Θα καταφέρετε το αντίθετο αποτέλεσμα φοβάμαι.

Αποσυνδεδεμένος maroulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εχω και εγω μαρουλι στο δοντι;;;;;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1879 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:50:45 πμ »
τα τελευταια 6 χρονια που ειμαστε στην κατασταση αυτη απο εκει παιρνουμε πληροφοριες κ εχουμε σωσει καταστασεις κ καταστασεις κ εχει τυχει μαλιστα να γινει με τη βοηθεια μεχρι κ του συνηγορου του πολιτη!το περιεργο που εναι;;;αν καθομουν στον καναπε μου κ κοιτουσα τ αστρα χωρις να ενοχλησω, χωρις να πιεσω πιστεψε με θα ειχα αρκετα ατομα απο πανω μου απο τοτε που οι πινακες γινοταν στις δευτεροβαθμιες κ οχι στο υπουργειο!οι παλιοι θυμουνται πολυ καλα! ::)
"....κ σου κουρσεύουν τη λαλιά κ ανάσα πια δεν έχεις...."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:09:43 »

Αποσυνδεδεμένος eirini21

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1880 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:51:49 πμ »
Τι νόημα έχει να παίρνετε και να ρωτάτε, λέγονται συνεχώς διαφορετικά πράγματα και αυτά που ήδη είπαν δεν επαληθεύτηκαν. Όταν είναι να βγουν, θα βγουν. Αν όλες οι διευθύνσεις δεν έχουν στείλει ακόμα τα κενά, με το να παίρνετε τηλέφωνο θα τα στείλουν;

μάλλον εισαι νεος/νεα και δεν εχεις ζησει σκηνικά προηγουμενων ετων..
να τα εχουν ετοιμα και να σου λενε..αυριο...και μετα απο πρηξιμο>>>ΠΡΗΞΙΜΟ..ομως να σου λεει..."καλα..καλα..ανεβαστε τα ρε παιδια"...και μετα απο λιγη ωρα να ειναι στο ιντερνετ...
Αλλωστε ειναι τελειως διαφορετικό να μεσολαβει σαβ/κυρ στις ημερομηνιες προσληψεις..εχεις περισσοτερο χρόνο να ετοιμαστεις...να μαζεψεις πραγματα , να ξεσηκωσεις..παιδια...να ετοιμαστεις γενικα ....ειναι αλλιως...
Είμαι 6η χρονιά στην εκπαίδευση, και αυτό που ξέρω, επειδή ακριβώς κάθε χρόνο τα ίδια γίνονται, είναι ότι ποτέ δεν βγήκε φάση νωρίτερα επειδή "πίεσαν" οι ενδιαφερόμενοι με τηλεφωνήματα. Όταν είναι έτοιμα βγαίνουν, και έτοιμα δεν θεωρούνται όταν έχουν καταρτιστεί οι λίστες αλλά δεν έχουν μπει υπογραφές. Θεωρητικά ο υπουργός μπορεί να τα γυρίσει πίσω και την τελευταία στιγμή.
απο χθες,εχει κυκλοφορησει απο εγκυρη πηγη(εκτος αν ο κ. Μπρατης δεν θεωρειται εγκυρος για καποιους)οτι σημερα θα γινει η α φαση προσληψεων αβαθμιας ειδικης αγωγης,με αριθμους,μαλιστα...οποτε,δεν μπορει ηδη απο χθες να εχουν ανακοινωθει μεσα απο το υπουργειο αριθμοι και στοιχεια και να μην τα εχουν στη διαθεση τους ολα...

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1881 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:52:55 πμ »
Icarus η σύγχυση, η παραπληροφόρηση και η φημολογία είναι χαρακτηρηστικά κρατών-χωρών που έχουν χάσει τον κοινωνικοοικονομικό προσανατολισμό τους και δεν ξέρουν τι τους ξημερώνει...
Τωρα μεταξυ μας φιλε λεοντοκαρδε αλλα η συγχυση η παραπληροφορηση και η φημολογια ειναι φαινομενα που εμφανιστηκαν τωρα που μια χωρα ειναι σε κριση?  γιατι θυμαμαι και τοσες δεκαετιες αυτο γινεται οταν δεν υπαρχει επισημη πληροφορηση και εδω βασιλευουν οι "πηγες" οι "γνωστοι" οι "κολλητοι" και οι "συγγενεις"...καλημερα κι απο μενα,καλο ειναι οτι μαθαινει καποιος να το λεει αρκει να ειναι   αξιοπιστη πληροφορια

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1882 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:53:34 πμ »
τα φορουμ ειναι εδω για να ανταλλαζουμε Νεα-απόψεις-κατι που ακουστηκε-κατι που καποιος εμαθε...κτλ....για ΕΓΚΥΡΟΤΑΤΕΣ Πληροφοριες ειναι το site του Υπουργειου..οπου ανεβαινουν οσα πλεον εχουν αποφασιστει....και ψηφιστει..και ανακοινω8ει..πιο επισημα δεν ειναι...
αρα λοιπόν..αν κάποιος θελει μονο 100%πληροφόρηση...ας μπαινει μονο στο site του Υπουργειου. οτι βγαινει εκει..ειναι 100% πραγματικό..και αληθες.
απο κει και περα οταν μπαινεις σε ενα φόρουμ και ειναι επιλογή σου...θα διαβασεις και γνωμες..και αποψεις...και τα πιστευω...απο τον τελευταιο υπάλληλο...μεχρι και τον προισταμενο.....
αναλογα τι θες λοιπόν ..κανεις την επιλογη σου!

Αποσυνδεδεμένος maroulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εχω και εγω μαρουλι στο δοντι;;;;;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1883 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:54:01 πμ »
nero κανενα νεο μας εχεις;;;;;;;
"....κ σου κουρσεύουν τη λαλιά κ ανάσα πια δεν έχεις...."

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1884 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:54:30 πμ »
τα τελευταια 6 χρονια που ειμαστε στην κατασταση αυτη απο εκει παιρνουμε πληροφοριες κ εχουμε σωσει καταστασεις κ καταστασεις κ εχει τυχει μαλιστα να γινει με τη βοηθεια μεχρι κ του συνηγορου του πολιτη!το περιεργο που εναι;;;αν καθομουν στον καναπε μου κ κοιτουσα τ αστρα χωρις να ενοχλησω, χωρις να πιεσω πιστεψε με θα ειχα αρκετα ατομα απο πανω μου απο τοτε που οι πινακες γινοταν στις δευτεροβαθμιες κ οχι στο υπουργειο!οι παλιοι θυμουνται πολυ καλα! ::)
Δεν μιλάω για τότε που δεν υπήρχε ενιαίος πίνακας αναπληρωτών στην ειδική αγωγή και δεν μιλάω για το να ψάξει κάποιος μήπως κάπου αδικείται στην κατάταξη. Αλλά αυτή η καθημερινή αδημονία μετά γκρίνιας από τις 7 το πρωί μέχρι τις 11 το βράδυ, με τηλέφωνα ανά 5λεπτο στο Υπουργείο, δεν νομίζω ότι είναι λογική συμπεριφορά ενηλίκων.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1885 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:56:40 πμ »
φέτος βλέπω τα topic γεμάτα με πρόχειρα σχόλια, άγνοια ακόμα και για τα βασικά και πολύ παραπληροφόρηση...καλό είναι να δημοσιοποιούνται διασταυρωμένες πληροφορίες ( προς θεού όχι τις γνώμες των υπαλλήλων του υπουργείου)...
απλά αυτό δεν έχει νόημα  :(
Θεωρώ ότι είναι από τους βασικούς σκοπούς του PDE.gr να παρέχει ενημέρωση σε νέους συναδέλφους, οι οποίοι και προφανώς έχουν άγνοια των βασικών.

Παρακαλώ επειδή και σήμερα θα είναι μια δύσκολη ημέρα (για τους συμμετέχοντες στο παρόν θέμα) να περιορίσουμε τα εκτός θέματος μηνύματα και να προσέχουμε τι πληροφορίες δημοσιεύουμε.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1886 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:57:35 πμ »
τα τελευταια 6 χρονια που ειμαστε στην κατασταση αυτη απο εκει παιρνουμε πληροφοριες κ εχουμε σωσει καταστασεις κ καταστασεις κ εχει τυχει μαλιστα να γινει με τη βοηθεια μεχρι κ του συνηγορου του πολιτη!το περιεργο που εναι;;;αν καθομουν στον καναπε μου κ κοιτουσα τ αστρα χωρις να ενοχλησω, χωρις να πιεσω πιστεψε με θα ειχα αρκετα ατομα απο πανω μου απο τοτε που οι πινακες γινοταν στις δευτεροβαθμιες κ οχι στο υπουργειο!οι παλιοι θυμουνται πολυ καλα! ::)


++++++++++++++++++++



τα τελευταια 6 χρονια που ειμαστε στην κατασταση αυτη απο εκει παιρνουμε πληροφοριες κ εχουμε σωσει καταστασεις κ καταστασεις κ εχει τυχει μαλιστα να γινει με τη βοηθεια μεχρι κ του συνηγορου του πολιτη!το περιεργο που εναι;;;αν καθομουν στον καναπε μου κ κοιτουσα τ αστρα χωρις να ενοχλησω, χωρις να πιεσω πιστεψε με θα ειχα αρκετα ατομα απο πανω μου απο τοτε που οι πινακες γινοταν στις δευτεροβαθμιες κ οχι στο υπουργειο!οι παλιοι θυμουνται πολυ καλα! ::)
Δεν μιλάω για τότε που δεν υπήρχε ενιαίος πίνακας αναπληρωτών στην ειδική αγωγή και δεν μιλάω για το να ψάξει κάποιος μήπως κάπου αδικείται στην κατάταξη. Αλλά αυτή η καθημερινή αδημονία μετά γκρίνιας από τις 7 το πρωί μέχρι τις 11 το βράδυ, με τηλέφωνα ανά 5λεπτο στο Υπουργείο, δεν νομίζω ότι είναι λογική συμπεριφορά ενηλίκων.

μη μπαινεις λοιπόν σε αυτό το τόπικ...ή αν μπαινεις μη γκρινιάζεις που κάποιοι εστω και ε αυτον τον τρόπο δινουν και καμια πληροφορια....ψυχοφθόρο ειναι ...πιστεψε με το ξερω καλα......αλλα δεν υπάρχει αλλη επιλογη..τι να καν ουμε...να καθομαι και να κοιταω τα αστρα.??? δεν μπορω να το κανω.

Αποσυνδεδεμένος eva83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1887 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:58:24 πμ »
οι α βαθμιεσ εχουν στειλει τα κενα απο την προηγουμενη βδομαδα

Αποσυνδεδεμένος maroulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εχω και εγω μαρουλι στο δοντι;;;;;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1888 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 11:59:48 πμ »
οταν καποιος εχει οικογενεια κ παιδια στο δημοτικο η στην εφηβεια κ περιμενει να δει που θα μενει κ φετος το χειμωνα κ πρεπει να παρει τα παιδια του μαζι τα οποια εχουν αρχισει ηδη τα σχολεια ,λες να ειναι τοοοοοοοοοοοσοοοοοοοοοο ανετος που να λεει "δε βαριεσαι μωρε θα παρω τα παιδια μου,λες κ ειναι βαλιτσες, κ θα παμε στην ικαρια φετος!!θα ενθουσιαστουν τα πουλακια μου!!αα!!επισης να θυμηθω να τους γραψω στο καινουριο σχολειο!!!"
"....κ σου κουρσεύουν τη λαλιά κ ανάσα πια δεν έχεις...."

Αποσυνδεδεμένος eva83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #1889 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 12:00:06 μμ »
απο το υπεπθ μου ειπαν οτι οι πινακεσ τοποθετησεων ειναι ετοιμοι απο το συστημα εξαρταται αν θα βγουν σημερα ήαυριο. για πε 71-61 μιλαω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 529
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.