*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?  (Αναγνώστηκε 146775 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος setherial

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:36:23 μμ »
Πέρασε κιόλας ένας χρόνος σας διαβάζω όλο αυτό το διάστημα απλά δεν έτυχε να γράφω..

Καλή επιτυχία σε όλους και εύχομαι να έχουμε όσο το δυνατόν περισσότερα χαμόγελα και φέτος!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:05:18 »

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 14, 2011, 04:09:13 μμ »
καλημερα
Εγω παντως και με βαση τα οσα γινονται πιστευω οτι οι διορισμοι δεν θα ξεπερασουν τους 200-220
αναπληρωτες θα καλεσει περι τους 1300
και να διακινδυνευσω μια προβλεψη η α' φαση θα εχει περι τα 900-950 ατομα

Αυτο το εχει πει και ο Καψαλακης. Σαν βαση ειχε πει
Αλλα τι ψαχνουμε ρε παιδια?
Απο δω και περα οποιος θα δουλευει, τζαμπα θα δουλευει. Δεν θα υπαρχει ουσιαστικα αντικρισμα. Μονο για να χεις ψωμι να φας. Κοινως εργασιακος μεσαιωνας

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 14, 2011, 10:11:56 μμ »
ELEN LIA μου, όσο να 'ναι τις προβλέψεις λίγο ή πολύ τις κάνουμε όλοι μας...
τόσο καιρό στην αναμονή γνωρίζουμε πάνω-κάτω σε ποιούς αριθμούς σταματάει ο πίνακας και πόσο κοντά ή μακριά είμαστε από την πηγή ο καθένας...
πέρυσι ζήσαμε μια έντονη χρονιά μαζί σε κάθε φάση που άνοιγε, αλλά δεν τα καταφέραμε...
Για φέτος, έστω και ελάχιστοι διορισμοί να γίνουν (αρκεί να γίνουν γιατί διανύουμε και δύσκολες εποχές!) φτάνουμε ακόμα πιο κοντά στο στόχο! Η καλύτερη συμβουλή που δίνω στον εαυτό μου είναι να παραμένω αισιόδοξη, αλλά να κρατάω και τις επιφυλάξεις μου για να μην απογοητευτώ άλλη μία φορά. Στο χέρι σου είναι να ενημερώνεσαι, αλλά και να φιλτράρεις κάθε πληροφορία ή πρόβλεψη που διαβάζεις και φυσικά...κάνε ελεύθερα και τις δικές σου!! Αισιόδοξες ή απαισιόδοξες, εδώ είμαστε για να αλληλοστηριχτούμε!
+++++++++++++++++++++++φωνώ! Κι εγώ της ίδιας αντίληψης είμαι.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος sonias

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 15, 2011, 08:07:11 μμ »
Γειά σας και από μένα,
φέτος δήλωσα περιοχές μόνο κοντά στο μόνιμο τόπο διαμονής μου, και είμαι και εγώ στην ίδια μοίρα με εσάς, πέρυσι έφτασα πολύ κοντά στην πηγή αλλά ως συνήθως είχε στερέψει το νερό, τα είχα δηλώσει όμως όλα.
Έχω οικογένεια, παιδί, μου είναι αδύνατον να πληρώνω ενοίκιο στο σπίτι που μένω και αν  με καλέσουν να πληρώνω και δεύτερο νοίκι στην ...άκρη του κόσμου...έλεος...
Αν έκανα καλά δεν ξέρω...



ELEN LIA μου, όσο να 'ναι τις προβλέψεις λίγο ή πολύ τις κάνουμε όλοι μας...
τόσο καιρό στην αναμονή γνωρίζουμε πάνω-κάτω σε ποιούς αριθμούς σταματάει ο πίνακας και πόσο κοντά ή μακριά είμαστε από την πηγή ο καθένας...
πέρυσι ζήσαμε μια έντονη χρονιά μαζί σε κάθε φάση που άνοιγε, αλλά δεν τα καταφέραμε...
Για φέτος, έστω και ελάχιστοι διορισμοί να γίνουν (αρκεί να γίνουν γιατί διανύουμε και δύσκολες εποχές!) φτάνουμε ακόμα πιο κοντά στο στόχο! Η καλύτερη συμβουλή που δίνω στον εαυτό μου είναι να παραμένω αισιόδοξη, αλλά να κρατάω και τις επιφυλάξεις μου για να μην απογοητευτώ άλλη μία φορά. Στο χέρι σου είναι να ενημερώνεσαι, αλλά και να φιλτράρεις κάθε πληροφορία ή πρόβλεψη που διαβάζεις και φυσικά...κάνε ελεύθερα και τις δικές σου!! Αισιόδοξες ή απαισιόδοξες, εδώ είμαστε για να αλληλοστηριχτούμε!
[/quote]
+++++++++++++++++++++++φωνώ! Κι εγώ της ίδιας αντίληψης είμαι.
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:05:18 »

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 16, 2011, 03:18:27 μμ »
εντάξη βρε κορίτσια  κάνετε τις προβλέψεις σας ελεύθερα  το παίρνω πίσω το μήνυμα για την eyi και της ζητώ συγνώμη!!!!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος xriskids

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 16, 2011, 05:37:49 μμ »
μήπως ξέρει κανείς πόσους αναπληρωτές πήρε τελικά φέτος το 2010-11:που έφτασε ο πίνακας:

Ο πίνακας έφτασε ως το 1843 και συνολικά μαζί με τις τρίτεκνες πήρε 1913 αναπληρωτές.

ευχαριστώ πολύ. ελπίζω να πάρει και φέτος τόσους

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 16, 2011, 06:29:01 μμ »
Γειά σας και από μένα,
φέτος δήλωσα περιοχές μόνο κοντά στο μόνιμο τόπο διαμονής μου, και είμαι και εγώ στην ίδια μοίρα με εσάς, πέρυσι έφτασα πολύ κοντά στην πηγή αλλά ως συνήθως είχε στερέψει το νερό, τα είχα δηλώσει όμως όλα.
Έχω οικογένεια, παιδί, μου είναι αδύνατον να πληρώνω ενοίκιο στο σπίτι που μένω και αν  με καλέσουν να πληρώνω και δεύτερο νοίκι στην ...άκρη του κόσμου...έλεος...
Αν έκανα καλά δεν ξέρω...
Αυτές είναι οι δύσκολες περιπτώσεις σαν τη δική σου marstavia...όταν υπάρχει οικογένεια είναι πολύ δύσκολο να βρεθείς οπουδήποτε στην Ελλάδα! Είναι και τέτοιο όμως το επάγγελμα, που ίσως κάποια-ες χρονιά-ιές χρειαστεί να απομακρυνθείς από το σπίτι σου (ιδιαίτερα όταν με το καλό έρθει και ο διορισμός σου). Εύχομαι για φέτος να φτάσει ο πίνακας και στη δική σου σειρά και ν' ανοίξουν θέσεις στα κοντινά της περιοχής σου...

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 18, 2011, 02:10:27 μμ »
Ο Καψαλάκης έκανε πρόβλεψη για 200-300 διορισμούς και 2000 αναπληρώσεις. Σύμφωνα με το Καψαλάκη πάντα.

Καλά είπε ο Καψαλάκης για τόσο μεγάλο αριθμό αναπληρωτών φέτος? Δύσκολο μου φαίνεται με αυτά που ακούγονται γενικά... :-\

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 21, 2011, 12:50:56 πμ »
Τα στατιστικά στοιχεία των νηπιαγωγείων 2004-2009:
http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item455
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 21, 2011, 01:06:59 πμ »
Γίνονται προσπάθειες από το υπουργείο  να εξασφαλιστούν κονδύλια για 15.000 αναπληρωτές και ωρομίσθιους
http://www.alfavita.gr/artro.php?id=39834

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 21, 2011, 04:29:25 μμ »
και άλλες πληροφορίες για τον αριθμό των αναπληρωτών φέτος

http://www.paideia-ergasia.gr/

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 21, 2011, 11:02:48 μμ »
Αν επιβεβαιωθεί το νούμερο 224 για Αθμια θα πάρει πολλούς αναπληρωτές φέτος. Εμείς ούτε πολλές συγχωνεύσεις είχαμε ούτε πολλούς υπεράριθμους άρα τα κενα των συνταξιοδοτήσεων θα καλυφθούν με αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 21, 2011, 11:09:40 μμ »
Η Αννα ∆ια΅αντοπούλου αναφερό΅ενη στα προβλή΅ατα της εκπαίδευσης λόγω των οικονο΅ικών περικοπών, επισή΅ανε ότι οι προσλήψεις των εκπαιδευτικών, παρά την αύξηση των συνταξιοδοτήσεων, θα παρα΅είνουν ΅ειω΅ένες:

«Στον χώρο της Παιδείας τα προβλή΅ατα, όπως και σε όλους τους χώρους, είναι τεράστια. Στα δύο χρόνια 2010-2011 έχου΅ε 23.000 συνταξιοδοτήσεις. Οι προσλήψεις δεν θα είναι παραπάνω από τρεισή΅ισι χιλιάδες. Θα ΅ειωθεί κατά ένα πολύ ΅εγάλο αριθ΅ό, περισσότερο από το 50%, ο αριθ΅ός των αναπληρωτών εκπαιδευτικών. Στα πανεπιστή΅ια και στα ΤΕΙ έχου΅ε ΅είωση των προϋπολογισ΅ών που φθάνει ΅έχρι και το 50%. Αυτή είναι η πραγ΅ατικότητα και την ζουν όλοι».
Πηγή: tanea.gr

δυστυχως αυτα ειναι τα μαντατα....
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 21, 2011, 11:17:34 μμ »
μακάρι να επιβεβαιωθούν οι προβλέψεις   και οι προσλήψεις των αναπληρωτών να είναι πάνω από 15000 χιλιάδες μπας και δούμε και εμείς από κοντά την σχολικη τάξη!!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 411
Σύνολο: 411

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.