*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?  (Αναγνώστηκε 146710 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #420 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 02:10:36 μμ »
Όχι, εδώ μιλάμε για τον αριθμό των συνταξιοδοτήσεων και ο Καψαλάκης είπε ότι αυτός ο αριθμός είναι κουτσουρεμένος. Ο πραγματικός αριθμός θα φανεί σε κανένα δεκαήμερο οριστικά. Αυτό κατάλαβα.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:50:03 »

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #421 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 03:23:50 μμ »
Όχι, εδώ μιλάμε για τον αριθμό των συνταξιοδοτήσεων και ο Καψαλάκης είπε ότι αυτός ο αριθμός είναι κουτσουρεμένος. Ο πραγματικός αριθμός θα φανεί σε κανένα δεκαήμερο οριστικά. Αυτό κατάλαβα.

Μακάρι να είναι κατά πολύ κουτσουρεμένος μπας κ' χαρούμε λίγο με την ανακοίνωση του επίσημου αριθμού συνταξιοδοτήσεων.Γιατί με 396 σκούρα τα πράγματα..
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #422 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 04:05:09 μμ »
Έχει πει τίποτα νεότερο ο Καψαλάκης για την ημερομηνία καλέσματος της Α΄ φάσης αναπληρωτών; Πήγα σήμερα έβγαλα ακτινογραφία θώρακος και μου έκλεισαν ραντεβού 8 Σεπτέμβρη για παθολόγο και 13 Σεπτέμβρη για ψυχίατρο. Αγχώνομαι μήπως δεν προλάβω τον ψυχίατρο γι αυτό ρωτάω για τη φάση.

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #423 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 04:16:37 μμ »
Έχει πει τίποτα νεότερο ο Καψαλάκης για την ημερομηνία καλέσματος της Α΄ φάσης αναπληρωτών; Πήγα σήμερα έβγαλα ακτινογραφία θώρακος και μου έκλεισαν ραντεβού 8 Σεπτέμβρη για παθολόγο και 13 Σεπτέμβρη για ψυχίατρο. Αγχώνομαι μήπως δεν προλάβω τον ψυχίατρο γι αυτό ρωτάω για τη φάση.
Το πιστοποιητικό ισχυει για 3 χρόνια. αν δεν εχει λειξει δεν εχεις προβλημα. Ωστοσο αν τους πεισ οτι θα το φερεις αργοτερα δεν πιστευω να εχεις προβλημα συνήθως δειχνουν καποια ανοχη εκτος αν πέσεις στην περιπτωση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:50:03 »

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #424 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 04:17:40 μμ »
Έχει πει τίποτα νεότερο ο Καψαλάκης για την ημερομηνία καλέσματος της Α΄ φάσης αναπληρωτών; Πήγα σήμερα έβγαλα ακτινογραφία θώρακος και μου έκλεισαν ραντεβού 8 Σεπτέμβρη για παθολόγο και 13 Σεπτέμβρη για ψυχίατρο. Αγχώνομαι μήπως δεν προλάβω τον ψυχίατρο γι αυτό ρωτάω για τη φάση.
Τίποτα νεότερο από τη Τετάρτη που είχε πει μετά της 8 του μήνα.Λογικά θα προλάβεις και το ψυχίατρο.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #425 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 04:22:48 μμ »
Λύστε μου την απορία....Γιατί στην ειδική δεν κλείδωσαν οι πίνακες; Έχει προϋπηρεσία του σχ.ετους 2010-2011 περασμένη. Γιατί άλλοι κλειδώνονται και άλλοι κυκλοφορούν  ελεύθεροι?

 :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #426 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 05:09:37 μμ »
Λύστε μου την απορία....Γιατί στην ειδική δεν κλείδωσαν οι πίνακες; Έχει προϋπηρεσία του σχ.ετους 2010-2011 περασμένη. Γιατί άλλοι κλειδώνονται και άλλοι κυκλοφορούν  ελεύθεροι?

 :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
Ίσως γιατί δεν υπάρχει κάποια μέριμνα(έως τώρα τουλάχιστον) για το διορισμό των ειδικών παιδαγωγών οπότε δεν μπορούν να ενσωματωθούν στον ίδιο νόμο με μας.Όταν κ' αν με το καλό γίνει ο πρώτος διαγωνισμός κ' για κείνους, ίσως αλλάξει και η διαδικασία προσθήκης μορίων στο πίνακα.Εάν λέω κάτι λάθος, όποια διόρθωση δεκτή.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #427 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 05:23:51 μμ »
Έχει πει τίποτα νεότερο ο Καψαλάκης για την ημερομηνία καλέσματος της Α΄ φάσης αναπληρωτών; Πήγα σήμερα έβγαλα ακτινογραφία θώρακος και μου έκλεισαν ραντεβού 8 Σεπτέμβρη για παθολόγο και 13 Σεπτέμβρη για ψυχίατρο. Αγχώνομαι μήπως δεν προλάβω τον ψυχίατρο γι αυτό ρωτάω για τη φάση.
Το πιστοποιητικό ισχυει για 3 χρόνια. αν δεν εχει λειξει δεν εχεις προβλημα. Ωστοσο αν τους πεισ οτι θα το φερεις αργοτερα δεν πιστευω να εχεις προβλημα συνήθως δειχνουν καποια ανοχη εκτος αν πέσεις στην περιπτωση.
έχεις προθασμία ένα μήνα για να το προσκομίσεις στο γραφείο που θα είσαι...ή μάλλον στη διεύθυνση πλέον

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #428 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 05:36:58 μμ »
Λύστε μου την απορία....Γιατί στην ειδική δεν κλείδωσαν οι πίνακες; Έχει προϋπηρεσία του σχ.ετους 2010-2011 περασμένη. Γιατί άλλοι κλειδώνονται και άλλοι κυκλοφορούν  ελεύθεροι?

 :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
Ίσως γιατί δεν υπάρχει κάποια μέριμνα(έως τώρα τουλάχιστον) για το διορισμό των ειδικών παιδαγωγών οπότε δεν μπορούν να ενσωματωθούν στον ίδιο νόμο με μας.

Ποιων "ειδικων παιδαγωγων"? Στην ειδικοτητα των βιολογων δουλευαν περυσι αναπληρωτες μ'ενα σεμιναριο ή braille ή νοηματικη (ουτε καν επαρκεια!) κι αυτο θα επαναληφθει φετος!!! Οχι και "ειδικοι παιδαγωγοι"...

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #429 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 05:58:17 μμ »
Λύστε μου την απορία....Γιατί στην ειδική δεν κλείδωσαν οι πίνακες; Έχει προϋπηρεσία του σχ.ετους 2010-2011 περασμένη. Γιατί άλλοι κλειδώνονται και άλλοι κυκλοφορούν  ελεύθεροι?

 :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
Ίσως γιατί δεν υπάρχει κάποια μέριμνα(έως τώρα τουλάχιστον) για το διορισμό των ειδικών παιδαγωγών οπότε δεν μπορούν να ενσωματωθούν στον ίδιο νόμο με μας.

Ποιων "ειδικων παιδαγωγων"? Στην ειδικοτητα των βιολογων δουλευαν περυσι αναπληρωτες μ'ενα σεμιναριο ή braille ή νοηματικη (ουτε καν επαρκεια!) κι αυτο θα επαναληφθει φετος!!! Οχι και "ειδικοι παιδαγωγοι"...

Προσωπικά αναφέρομαι στους δασκάλους και νηπιαγωγούς που έχουν τελειώσει το Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής στο Βόλο.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #430 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 01:44:17 πμ »
Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το γνωρίζω ότι έχω στην διάθεσή μου ένα μήνα για να το καταθέσω το δικαιολογητικό (ναι μου έχει λήξει το προηγούμενο) αλλά δεν είμαι σίγουρη αν θα είμαι Αθήνα ή επαρχία και τους γιατρούς τους έχω κλέισει εδώ στην Αθήνα, γι' αυτό ρώτησα για τη φάση.
Ενημερώνω ξανά για όσους θέλουν να βγάλουν πιστοποιητικό υγιείας. Εγώ χθές που πήγα στο ΙΚΑ έβγαλα την ακτινογραφία και έκλεισα  ραντεβού με παθολόγο και ψυχίατρο. Αφού πήρα την γνωμάτευση από τον ακτινολόγο, περιμένω από παθολόγο και ψυχίατρο τις γνωματεύσεις και όλα αυτά μαζί θα τα πάω στην υγιεινομική επιτροπή του ΙΚΑ για να μου δώσει το τελικό χαρτί. Τα λέω όλα αυτά γιατί διάβασα και σε προηγούμενα μηνύματα άλλων συναδέλφων σε άλλο θέμα ότι άλλοι πλήρωσαν ή ότι το ΙΚΑ τους έστειλε σε δημόσιο νοσοκομείο. Εγώ δεν αντιμετώπισα κάποιο τέτοιο πρόβλημα και γενικότερα δεν καταλαβαίνω αφού από το μισθό μου πληρώνονται οι εισφορές στο ΙΚΑ γιατί όταν εγώ έχω ανάγκη το ΙΚΑ να μην μου δίνει τέτοιο χαρτί. Το λέω γιατί είναι κρίμα να πληρώνουμε επιπλέον χρήματα για κάτι που είναι ήδη πληρωμένο από το μισθό μας. Μην μας πιάνουν και κορόϊδα..

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #431 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 02:57:51 πμ »
Λύστε μου την απορία....Γιατί στην ειδική δεν κλείδωσαν οι πίνακες; Έχει προϋπηρεσία του σχ.ετους 2010-2011 περασμένη. Γιατί άλλοι κλειδώνονται και άλλοι κυκλοφορούν  ελεύθεροι?

 :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

το καλυτερο ομως ειναι με τα μορια τους που πιανονται ΚΑΙ για τον ΑΣΕΠ ΓΕΝΙΚΗΣ!!! :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #432 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 12:10:36 μμ »
Λύστε μου την απορία....Γιατί στην ειδική δεν κλείδωσαν οι πίνακες; Έχει προϋπηρεσία του σχ.ετους 2010-2011 περασμένη. Γιατί άλλοι κλειδώνονται και άλλοι κυκλοφορούν  ελεύθεροι?

 :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

το καλυτερο ομως ειναι με τα μορια τους που πιανονται ΚΑΙ για τον ΑΣΕΠ ΓΕΝΙΚΗΣ!!! :o :o :o
Αυτό νομίζω ότι δεν ισχύει. Έτσι είχε αναφερθεί εδώ κάπου.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #433 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 12:14:48 μμ »
Καψαλάκης:
Νομός Ηρακλείου     Υπεράριθμοι: 10, Λειτουργικά - Οργανικά κενά: 146
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161212
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 564
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.