*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?  (Αναγνώστηκε 147338 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arietta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΖΗΣΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΑ,Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #308 στις: Αύγουστος 26, 2011, 12:02:52 πμ »
Καλησπερα σε ολους και ολες,μηπως εχει κανείς καποια ενημερωση για το ποτε θα κλειθουν οι αναπληρωτες(α φάση);Πάντως πιστευω ότι θα φτασουμε τους 2000 αναπληρωτες φετος!Ευχαριστω εκ των προτετων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:23:48 »

Αποσυνδεδεμένος arietta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΖΗΣΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΑ,Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #309 στις: Αύγουστος 26, 2011, 12:16:57 πμ »
ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΑΥΤΟ: ΠΡΟΣΛΗΨΗ 16220 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ Κ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΣΕ ΑΒΑΘΜΙΑ Κ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #310 στις: Αύγουστος 26, 2011, 09:30:53 πμ »
Κορίτσια και αγόρια γιατί δε φαινονται πουθενά κενά νηπιαγωγών στη Βοιωτία?Μη μου πείτε ότι δεν υπάρχουν!

Αυτό αναρωτήθηκα κι εγώ. Αποκλείεται να μην υπάρχουν. Μάλλον δεν τα έχουν στείλει, τι να πω :-\
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #311 στις: Αύγουστος 26, 2011, 09:54:36 πμ »
Κορίτσια και αγόρια γιατί δε φαινονται πουθενά κενά νηπιαγωγών στη Βοιωτία?Μη μου πείτε ότι δεν υπάρχουν!

Αυτό αναρωτήθηκα κι εγώ. Αποκλείεται να μην υπάρχουν. Μάλλον δεν τα έχουν στείλει, τι να πω :-\

Υπάρχουν, σίγουρα!
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:23:48 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #312 στις: Αύγουστος 26, 2011, 11:47:23 πμ »
Κορίτσια και αγόρια γιατί δε φαινονται πουθενά κενά νηπιαγωγών στη Βοιωτία?Μη μου πείτε ότι δεν υπάρχουν!
Αυτό αναρωτήθηκα κι εγώ. Αποκλείεται να μην υπάρχουν. Μάλλον δεν τα έχουν στείλει, τι να πω :-\
Υπάρχουν, σίγουρα!
Τα κενά του πίνακα δεν είναι όλα τα κενά. Αυτά είναι μόνο για τις αποσπάσεις. Μετά τις αποσπάσεις και μετά την 1η Σεπτεμβρίου θα βγουν κι άλλα.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #313 στις: Αύγουστος 26, 2011, 11:49:21 πμ »
Καψαλάκης:
Η σχολική χρονιά δεν μπορεί να ξεκινήσει στις 12 Σεπτεμβρίου και το υπουργείο το ξέρει. Βιβλία δεν υπάρχουν, αποσπάσεις δεν έχουν γίνει, ακόμα και οι πίνακες αναπληρωτών της ειδικής αγωγής δεν έχουν βγει…
Επομένως, όπως πιθανόν να έχετε αντιληφθεί, το υπουργείο αναζητεί τρόπους να ροκανίζει το διάστημα του Σεπτεμβρίου…

Εκτιμώ λοιπόν, για την ερχόμενη βδομάδα (28 Αυγούστου – 2 Σεπτεμβρίου):
•   Την ερχόμενη βδομάδα (Δευτέρα ή Τρίτη) θα βγουν οι αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ.
•   Αμέσως μετά συνεδριάζουν τα ΠΥΣΠΕ για να βγάλουν τη λυπητερή: Υπεραριθμίες, οργανικά και λειτουργικά κενά.
•   Θα κληθούν οι αποσπασμένοι να υποβάλουν αιτήσεις τοποθέτησης, όπως και οι νεοδιόριστοι του 2010 (έτσι πιστεύω), αλλά και οι νεοδιόριστοι του 2011 (στο Ηράκλειο υπάρχουν αρκετοί…).
Τη βδομάδα 5 έως 9 Σεπτεμβρίου:
•   Τα ΠΥΣΠΕ θα τοποθετήσουν άπαντες… και θα δώσουν τα κενά τους στις Περιφερειακές Δ/νσεις…
•   Αν προλάβουν στο υπουργείο, θα κάνουν την πρώτη φάση διορισμών την Παρασκευή 9 Σεπτεμβρίου, που προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα είναι πολύ μεγάλη, αφού, όπως προείπα προσπαθούν να ροκανίσουν το χρόνο του Σεπτεμβρίου…
Αυτά προς το παρόν και ο Θεός να βάλει το χέρι του...


Επίσης για τις κλήσεις αναπληρωτών περιμένει η πρώτη φάση να είναι μικρότερη από την περσινή, υπολογίζει σταδιακά καλέσματα, και ως το τέλος Σεπτεμβρίου να απορροφηθεί η μεγάλη μάζα αναπληρωτών.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2011, 11:57:10 πμ από Demetroula »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #314 στις: Αύγουστος 26, 2011, 12:25:22 μμ »
ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΑΥΤΟ: ΠΡΟΣΛΗΨΗ 16220 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ Κ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΣΕ ΑΒΑΘΜΙΑ Κ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ!!!!!!!!


ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.....ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΑΣ ΑΦΑΙΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΈΤΣΙ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ?
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #315 στις: Αύγουστος 26, 2011, 12:32:17 μμ »
Αφαρείς αυτούς που διόρησε και ήταν πάνω από εσένα στον ενιαίο  πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #316 στις: Αύγουστος 26, 2011, 12:34:03 μμ »
ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΑΥΤΟ: ΠΡΟΣΛΗΨΗ 16220 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ Κ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΣΕ ΑΒΑΘΜΙΑ Κ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ!!!!!!!!
ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.....ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΑΣ ΑΦΑΙΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΈΤΣΙ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ?
Ανέβασα τον πίνακά μας μετά τους διορισμούς. Περιμένω να εγκριθεί από το site για να εμφανιστεί στα αρχεία. Είδα ακόμα έναν πίνακα, αλλά ήταν λάθος. Με έδειχνε 4 θέσεις πιο κάτω, μάλλον γιατί δεν είχε αφαιρέσει τους διοριστέους από τις ειδικές κατηγορίες. Αν περιμένεις λίγη ώρα θα σου το εμφανίσει. Έχει τίτλο: "Ενιαίος Πίνακας Αναπληρωτών ΠΕ60 (μετά τους διορισμούς)".
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #317 στις: Αύγουστος 26, 2011, 12:42:40 μμ »
Καλησπερα σε ολους και ολες,μηπως εχει κανείς καποια ενημερωση για το ποτε θα κλειθουν οι αναπληρωτες(α φάση);Πάντως πιστευω ότι θα φτασουμε τους 2000 αναπληρωτες φετος!Ευχαριστω εκ των προτετων.
Απ' ό,τι ακούγεται οι πρώτοι αναπληρωτές θα έχουν κληθεί μέχρι τις 8-9 Σεπτεμβρίου.Σύμφωνα με την κατά την 32% αύξηση του συνολικού αριθμού των αναπληρωτών και με το οτι πέρσι πήρε 1913(αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με) νηπιαγωγούς, φέτος θα πρέπει να ξεπεράσει τους 2000 αναπληρωτές και μακάρι..αλλά δυστυχώς η λογική του υπουργείου δε συμβαδίζει πάντα με τη δική μας, γι'αυτό ας περιμένουμε λίγα, για να χαρούμε όταν θα 'ρθουν τα πολλά!!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #318 στις: Αύγουστος 26, 2011, 12:47:02 μμ »
Για να φτάσει τους περσινούς αναπληρωτές πρέπει να πάρει 2204 άτομα. Αλλά και τόσους να μην πάρει 2100 πρέπει να πάρει.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #319 στις: Αύγουστος 26, 2011, 12:53:07 μμ »
Ερώτησή μου στον Καψαλάκη:
Κύριε Καψαλάκη, μέσα στον πίνακα του κ. Μπράτη (για τις προσλήψεις αναπληρωτών της προηγούμενης χρονιάς) κάνει λόγο για Ανακλήσεις Πλήρους Ωραρίου, Ανακλήσεις Πιστώσεων και Ανακλήσεις Ν.3577/2007. Τι είναι όλα αυτά; Γιατί ενώ λέει ότι πήρε 1913 νηπιαγωγούς, έχουν ανακληθεί οι 117 και βγάζει καθαρό σύνολο πιστώσεων 1781. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;
Καψαλάκης: Δήμητρα ανακλήσεις πιστώσεων γίνονται όταν έχουμε παραιτήσεις νομίζω... ή μη αποδοχή διορισμών!
Εγώ: Άρα όσοι δούλεψαν πέρυσι είναι 1781, και όχι 1913.
Καψαλάκης: Δεν το γνωρίζω...

Ότι καταλάβατε, κατάλαβα.
Λοιπόν, μου απάντησε ο Μπράτης. Μου είπε ότι οι ανακλήσεις έγιναν επειδή κάποιοι κλήθηκαν και στη γενική και στην ειδική αγωγή, επέλεξαν και ανακλήθηκε η άλλη τους επιλογή. Και ότι δεν χάθηκαν πιστώσεις, γιατί το τελικό σύνολο μένει το ίδιο.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #320 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:18:18 μμ »
Για να φτάσει τους περσινούς αναπληρωτές πρέπει να πάρει 2204 άτομα. Αλλά και τόσους να μην πάρει 2100 πρέπει να πάρει.
Demetroula το 2204 προκύπτει από τον αριθμό των αναπληρωτών που πήρε πέρσι με σειρά κατάταξης στο πίνακα μαζί με τις ειδικές κατηγορίες που προστέθηκαν φέτος στο πίνακα;Γιατί αν δε κάνω λάθος στο περσινό πίνακα σταμάτησε  στο 1824. Σε ρωτάω για να δω τι πρέπει να ελπίζω για φέτος με σειρά γύρω στο 2100 μετά τους διορισμούς..
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #321 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:20:23 μμ »
Καλησπερα σε ολους και ολες,μηπως εχει κανείς καποια ενημερωση για το ποτε θα κλειθουν οι αναπληρωτες(α φάση);Πάντως πιστευω ότι θα φτασουμε τους 2000 αναπληρωτες φετος!Ευχαριστω εκ των προτετων.
[/quo
ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ.....2000!!!!
ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΤΩΣ...... :-\
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 739
Σύνολο: 752

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.