*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?  (Αναγνώστηκε 147297 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #518 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:51:19 μμ »
ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; όταν είναι πχ να πάτε σε νησί, εισητήριο πότε βγάζετε; επειδή κάθε χρονιά, ήθελα κίολας ήμουν, είτε αττική, είτε θήβα δεν έτυχε να με καλέσουν σε νησί, πως την παλεύετε σε μισή μέρα να μαζευτείτε και να κλείσετε εισητήριο και απλά να φύγετε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:00:48 »

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #519 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:00:29 μμ »
αλήθεια αν καλέσει αύριο θα δώσει 3 μέρες για να παρουσιαστούμε ( πέμπτη, παρασκευή, δευτέρα ) , αν είμαστε μακριά συμφέρει να κάνουμε ανάληψη μέσω fax και να παρουσιαστούμε Δευτέρα για να γλυτώσουμε ξενοδοχεία και λοιπά έξοδα ...γιατί η τουριστική σεζόν δεν έχει τελειώσει και καραδοκούν να μας γδάρουν ...μιας και κανείς δεν ρωτά πόσους μήνες κάνουν να μας πληρώσουν ή πόσα θα μας κρατήσουν ανάδρομικα...(174 άκουσα το μήνα και κομμένο το κίνητρο απόδοσης).
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος mbikou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #520 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:04:29 μμ »
ολα τελευταια στιγμη τα κανω εγω, τρεχω σαν το Βεγγο να μαζεψω καi επίσης εισιτήριο τελευταία στιγμη το οποίο δεν το βρίσκεις  κατω από 120 ευρω για last minute. Περσι που είχε βγει αργα το βραδυ η πρωτη φαση εκλεισα εκεινη την ωρα εισιτήριο και το πρωι που εμαθα οτι θα αλλαξει η φαση, αλλάζω και το εισιτηριο και τσαπα πηγανε 200 ευρω, καλα δεν λεμε για τα χρήματα από κει και μετα για καραβι τα 35 ευρω τα βρισκω αμελητέα ποσοτητα! Αυτό που έιναι πολυ ασχημο είναι το αγχος να προλαβεις την πρωτη μερα μην χασεις κανενα μοριο, να τα μαζεψεις όλα γιατι μετα αντε να ψαχνεις μεταφορικες κτλ, και να εμενα μου δημιουργείται και αγχος για το σχολειο μετα , ότι δεν ειμαι προετοιμασμενη να μπω στην ταξη σωστα, ετσι όπως θελω δηλαδη! ουφφφφφφφφ

gioulitsa και εγω σε νιωθω απόλυτα. Οι Οινουσσες πιανονται στον νομο Χιου ειναι μόνες τους?

Αποσυνδεδεμένος mbikou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #521 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:08:22 μμ »
την αναληψη μεσω φαξ την δεχονται όλες οι α/θμιες ????? εμενα στην Κρητη μια χρονια μου ειπαν οχι και εχασα την πρωτη μερα κατεβηκα και εικοσι θεσουλες στον πινακα!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:00:48 »

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #522 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:17:55 μμ »
Δεν το έχω κάνει,γιατί ήμουν κοντά στον τόπο μου και μια χρονιά που πήγα μακριά είχε βγει Παρασκευή η φάση ,οπότε Δευτέρα που παρουσιάστηκα ήταν η πρώτη μέρα .Αλλά τώρα προϋπηρεσία δεν μετράει ....άσε που σε μερικές α/θμιες  τους δηλώνουν όλους πως παρουσιάζονται την ίδια μέρα ...Στη σελίδα της α/θμιας που θα σε προσλάβουν θα αναγράφεται πως μπορείς να κάνεις ανάληψη...Τίποτα δεν είναι στάνταρ σε αυτή τη χώρα!!!
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος bambino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #523 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:19:11 μμ »
gioulitsa και εγω σε νιωθω απόλυτα. Οι Οινουσσες πιανονται στον νομο Χιου ειναι μόνες τους?
[/quote]
 Υπαρχει Α'Χιος, που περιλαμβανει το δημο Χιου και Β'Χιος που περιλαμβανει Οινουσσες και Ψαρα.Ελπιζω να βοηθησα. Καλα αποτελεσματα και υπομονη!!!

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #524 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:26:31 μμ »
1. Οι Οινούσσες ανήκουν στη Β' Χίου και είναι μαζί με τα Ψαρρά (άλλο άγχος αυτό, να θέλω ναμαι στις Οινούσσες και να με στείλουν Ψαρρά στο τέλος).
2. Δέχονται οι α' βάθμιες με φαξ ανάληψη; Πέρυσι εγώ άργησα μια μέρα να πάω Χίο λόγω ραντεβού στο Βόλο με την καθηγήτριά μου (το μετάνιωσα, έπρεπε να το ακυρώσω - τέσπα) και δεν μου το επέτρεψαν. Πήγα στις 10 αντί για τις 9 του μήνα.
3. Πέρυσι η φάση βγήκε στις 10.30 το βράδυ, εγώ το πήρα χαμπάρι στις 12. Οπότε, μόλις μάθεις που είσαι, αρχιζεις τα τηλ σε αεροπορικές, αεροδρόμια, λιμεναρχεία, κλπ για να βγάλεις άκρη. Πληρώνεις τον κούκο αηδόνι αφού είναι τελευταία στιγμή και λες και ευχαριστώ που με καλέσατε.
Δεν το μετανιώνω βέβαια, περνάω καλά, ανυπομονώ να επιστρέψω στο σχολείο - βαρέθηκα πια να κάθομαι - αλλά αυτό που όλα τελευταία στιγμή και ξεκίνα αμέσως να φύγεις είναι απαράδεκτο.

Αποσυνδεδεμένος mbikou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #525 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:33:06 μμ »
ευχαριστω για τις απαντησεις κοριτσια. Ειναι ωραίο να ξέρεις ότι δεν είσαι μονος σου!
Υπαρχει κινητικοτητα στην σελιδα, μολις βγηκαν οι αποσπασεις στα ΚΕΔΔΥ πρωτοβαθμια και δευτεροβαθμια, λετε να βγουν και οι αναπληρωτες??? Κατι νιωθω στον αερα, ερχεται, πλησιαζει..... και θα κανει εναι μπαμ και θα σκασει η βομβα!!

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #526 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:48:24 μμ »
Δεν το έχω κάνει,γιατί ήμουν κοντά στον τόπο μου και μια χρονιά που πήγα μακριά είχε βγει Παρασκευή η φάση ,οπότε Δευτέρα που παρουσιάστηκα ήταν η πρώτη μέρα .Αλλά τώρα προϋπηρεσία δεν μετράει ....άσε που σε μερικές α/θμιες  τους δηλώνουν όλους πως παρουσιάζονται την ίδια μέρα ...Στη σελίδα της α/θμιας που θα σε προσλάβουν θα αναγράφεται πως μπορείς να κάνεις ανάληψη...Τίποτα δεν είναι στάνταρ σε αυτή τη χώρα!!!

δεν υπάρχει αυτό που λες για ανάληψη με φαξ....σε όποια πρωτοβάθμια και να ρωτήσεις θα το αρνηθούν.για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να υπάρχει ιδιαίτερα σοβαρός λόγος και συνηθως όχι για αναπληρωτές. το ότι μπορεί να είσαι μακριά δεν μετράει για την πρωτοβάθμια αφού σου δίνουν 3 μέρες για να παρουσιαστείς

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #527 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:50:30 μμ »
έχεις δίκιο την δήλωση τοποθέτησης στέλνουν με fax, εγώ τα μπέρδεψα.
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος jella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #528 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:50:49 μμ »
κορίτσια έχουμε κανένα νέο;μηπως πήρε κανείς στο Υπουργείο; στους φιλόλογους γράψανε ότι πήρανε τηλ και είπανε σήμερα ή αυριο Πρωτοβάθμια

Αποσυνδεδεμένος ioanna60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #529 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:53:30 μμ »
εγω το εγραψα! μου ειπαν σημεα η αυριο ρωτησα για αριθμο νηπιαγωγων κ μου ειπε πως όταν βγει η φαση θα το μαθουμε...υπομονη

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #530 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:53:56 μμ »
ευχαριστω για τις απαντησεις κοριτσια. Ειναι ωραίο να ξέρεις ότι δεν είσαι μονος σου!
Υπαρχει κινητικοτητα στην σελιδα, μολις βγηκαν οι αποσπασεις στα ΚΕΔΔΥ πρωτοβαθμια και δευτεροβαθμια, λετε να βγουν και οι αναπληρωτες??? Κατι νιωθω στον αερα, ερχεται, πλησιαζει..... και θα κανει εναι μπαμ και θα σκασει η βομβα!!

Βγήκαν οι αποσπάσεις στα ΚΕΔΔΥ εννοούμε τοποθετήθηκαν όλοι, αποσπασμένοι, μόνιμοι κλπ; Αν αυτό ισχύει τότε τι τους εμποδίζει να βγάλουν την α' φάση γρήγορα και μάλιστα με ικανοποιητικό αριθμό. Κάπου μέσα στο φόρουμ, δε θυμάμαι που διάβασα ότι θα βγει η α φάση γρήγορα, ίσως και αύριο, αλλά θαναι μικρή. Καθόλου δε μου άρεσε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #531 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:55:51 μμ »
Λέτε; Αύριο είναι του Αγίου Σώζοντος. Να βάλει το χέρι του μπας και μας σώσει... Δεν είναι και απίθανο να βγει αφού δουλεύουν ως τώρα!Στρατιωτάκια τους έχει ...πάει η υπερωρία σύννεφο!
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 674
Σύνολο: 674

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.