*

Αποστολέας Θέμα: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12  (Αναγνώστηκε 38752 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2555
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 12, 2011, 06:37:25 μμ »
και οι μισοι πρωην υπαλληλοι του οσε  ;D ευγενεστατοι ομως!

χεχε! Ε καιρός να δουλέψουν κ αυτοί :D
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος stavy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 12, 2011, 07:02:40 μμ »
Εκανα την αιτηση μου σημερα δευτεροβαθμια Α αθηνας. Πολυς κόσμος!  Εξυπηρετούνταν όσοι είχαν πάει πριν ανοίξουν τα γραφεια κ όσοι έφτασαν το αργότερο στις 8κ30. Πολύ ευγενικοί όμως κ εξυπηρετουσαν τους πάντες. Ακούστηκε όμως από εκπαιδευτικούς που έρχονταν πως άλλες διαευθύνσεις δεν τους εξυπηρετούσαν γιατι δεν υπάγονταν σ'αυτες, απαράδεκτο γιατι η προκηρυξη άλλα λεει.... όποιος παντως πάει εκεί εξυπηρετείται αρκει να παει απο τις 7κ30 να πιασει σειρα κ να περιμενει 3 ωρες τη σειρά του!

Αποσυνδεδεμένος KIT MAT

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 12, 2011, 07:12:44 μμ »
Πήγαμε με μία φίλη μου στις 8 στη δευτεροβάθμια Δυτικής Θεσ/νίκης. Ο προιστάμενος μας είπε να φύγουμεκαι να ξαναπάμε κατά τις 12.00 όπου θα έγραφε ο ίδιος καινούρια λίστα.,γιατί ήδη εξυπηρετούσαν 45 άτομα από την προηγούμενη μέρα και είχε προκύψει και μία λίστα με άλλα 50 άτομα που ήταν εκεί από τις 7.30  Ευτυχώς ξαναγυρίσαμε κατά τις 10.00 όπου όμως είχε ήδη γραφτεί από τους συναδέλφους που περίμεναν έξω μία λίστα και πήραμε το νούμερο 130!!! Κατά τις 12.30-13.00 βγήκε έξω και είπε ότι θα εξυπηρετήσει μέχρι το 70 και οι υπόλοιποι να πάνε αύριο. Ευτυχώς αυτή τη φορά δε φύγαμε γιατί στο τέλος μας εξυπηρέτησαν όλους όσοι μείναμε.
Όσοι λοιπόν πάτε αύριο σ'αυτή τη Δευτεροβάθμια μη φύγετε!!!. Διώχνει κόσμο για να αποσυμφορηθεί η κατάσταση και μετά παίρνει όσους μείνουν. Οι συνάδελφοι πάντως που καταχωρούν τα στοιχεία μας είναι ευγενέστατοι και δουλεύουν ασταμάτητα.

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 12, 2011, 08:39:33 μμ »
Ξέρει κανένας, παιδιά, πώς είναι τα πράγματα στη Δευτεροβάθμια στο Ηράκλειο Κρήτης;

Για το Ηράκλειο δεν ξέρω αλλά στη Δευτεροβάθμια στο Λασίθι τα πράγματα χθες ήταν χαλαρότατα! Σε ένα 20λεπτο είχα τελειώσει... και πολύ λέω γιατί πιάσαμε λίγο και την κουβέντα! Αν γίνεται χαμός στο Ηράκλειο, έλα Άγιο Νικόλαο, πιο γρήγορα θα τελειώσεις! 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 12, 2011, 08:52:54 μμ »
Ξέρει κανένας, παιδιά, πώς είναι τα πράγματα στη Δευτεροβάθμια στο Ηράκλειο Κρήτης;

Για το Ηράκλειο δεν ξέρω αλλά στη Δευτεροβάθμια στο Λασίθι τα πράγματα χθες ήταν χαλαρότατα! Σε ένα 20λεπτο είχα τελειώσει... και πολύ λέω γιατί πιάσαμε λίγο και την κουβέντα! Αν γίνεται χαμός στο Ηράκλειο, έλα Άγιο Νικόλαο, πιο γρήγορα θα τελειώσεις!

πραγματικά!
είναι προτιμότερο να κάνεις τα χαρτιά σου εκτός πρωτευουσών!
κάνεις και την εκδρομούλα σου!!!
σήμερα,δευτ/βάθμια Ιωαννίνων το σύστημα καταχώρισης ξεκίνησε στη 1!
όσοι πήγαν από τις 8 τέλειωσαν 2 και 3!
καθώς πρέπει πρώτα να περάσεις από έλεγχο και μετά από καταχώριση αν και εφόσον υπάρχει σύστημα!
μας είπαν,μάλιστα,ότι αυτό έγινε σε όλη τη χώρα!
χαμός,συνάδελφοι!
ολόκληρη φορολογική κάνεις μέσω ιντερνετ!και σου βγάζει αυτόματα το εκκαθαριστικό!!!!
και δεν μπορείς να κάνεις μια αίτηση για αναπληρωτής!!

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 12, 2011, 09:07:49 μμ »
Για Θεσσαλονικη θα προτεινα το εξης:
στη Δ.Δ.Ε. Δυτικης Θεσσαλονικης (Σταυρουπολη) ξεκιναν 8:30 τις αιτησεις. Εχουν χωρισει τις ειδικοτητες σε 4 γραφεια, εξω απο τα οποια υπαρχει μια λίστα που γραφεις το ονομα σου. Η λιστα αυτη αναρταται καθε πρωι στις 7:15 περιπου. (Σημερα που πηγα 7:25 ημουν στο νουμερο 12, στις 8:30 που ξεκινησαν οι αιτησεις η λιστα εφτασε μεχρι το 77 και στις 8:45 μεχρι το 90, οποτε και μαζευτηκε)! Κοινως, οσοι μπορειτε πηγαινετε οσο το δυνατον νωριτερα.

Πλάκα κάνετε!  :o Εγώ από την άλλη άκρη της πόλης και για τις 2 ΔιΔε πρέπει να φύγω το αργότερο 6 απ'το σπίτι μου για να είμαι εκεί 7 να πάρω σειρά! Τι χάλι είναι αυτό ρε παιδιά, αν είναι δυνατόν! 2 χρόνια που έκανα αίτηση πηγαίναμε σε ένα σχολείο στην Καλαμαριά, κάναμε τα χαρτιά εκεί, τα περνούσαν αυτοί με την ησυχία τους και μετά 2 μέρες πηγαίναμε από το γραφείο και παίρναμε την εκτύπωση! Φέτος ο κακός χαμός! Είπαμε, δε θέλουν να προσλάβουν κόσμο, αλλά αυτοί δε θέλουν ούτε αιτήσεις να κάνουμε όπως φαίνεται! Πολύ το σκέφτομαι με μηδενικά μόρια να φάω τόση ταλαιπωρία για να κάνω μια αίτηση άχρηστη στην ουσία, αφού δεν έχω καμιά πιθανότητα να με καλέσουν! :-\ Καλή τύχη σε όλους και πολλή υπομονή!
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 12, 2011, 09:09:51 μμ »
Ξέχασα να αναφέρω ότι δίπλα μου καθόταν μια συνάδελφος περιμένοντας και η ίδια να υποβάλλει την αίτησή της, όταν είδε μια γνωστή της, εργαζόμενη στο γραφείο. Παρότι άκουγα, απροκάλυπτα η υπάλληλος της είπε για ποιο λόγο ήρθε από το πρωί και περιμένει, όταν η ίδια θα μπορούσε να την εξυπηρετήσει χωρίς να χρειάζεται να χάνει το χρόνο της στην ουρά. Και εξακολουθούσε να της λέει διαρκώς: "μα καλά χαζή ήσουν; Δεν ήξερες ότι εργάζομαι εδώ; Γιατί είναι οι φίλοι;" Πραγματκά, ήθελα να της τα ψάλλω εκείνη τη στιγμή, αλλά συγκρατήθηκα...
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 12, 2011, 09:13:26 μμ »
Ξέχασα να αναφέρω ότι δίπλα μου καθόταν μια συνάδελφος περιμένοντας και η ίδια να υποβάλλει την αίτησή της, όταν είδε μια γνωστή της, εργαζόμενη στο γραφείο. Παρότι άκουγα, απροκάλυπτα η υπάλληλος της είπε για ποιο λόγο ήρθε από το πρωί και περιμένει, όταν η ίδια θα μπορούσε να την εξυπηρετήσει χωρίς να χρειάζεται να χάνει το χρόνο της στην ουρά. Και εξακολουθούσε να της λέει διαρκώς: "μα καλά χαζή ήσουν; Δεν ήξερες ότι εργάζομαι εδώ; Γιατί είναι οι φίλοι;" Πραγματκά, ήθελα να της τα ψάλλω εκείνη τη στιγμή, αλλά συγκρατήθηκα...

ο καθένας από την όποια θέση κατέχει ασκεί...κακή... πολιτική

Αποσυνδεδεμένος millhaven

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 12, 2011, 09:29:12 μμ »
Γεια Χαρά :)

Μήπως έχει πάει κάποιος για τις αιτήσεις στην ανατολική Αττική;
Ξέρουμε αν εκτός από τη διεύθυνση, μπορείς να πας και στα γραφεία της ίδιας περιοχής;

Thanks

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 12, 2011, 10:26:09 μμ »
Ξέρει κανένας, παιδιά, πώς είναι τα πράγματα στη Δευτεροβάθμια στο Ηράκλειο Κρήτης;

Για το Ηράκλειο δεν ξέρω αλλά στη Δευτεροβάθμια στο Λασίθι τα πράγματα χθες ήταν χαλαρότατα! Σε ένα 20λεπτο είχα τελειώσει... και πολύ λέω γιατί πιάσαμε λίγο και την κουβέντα! Αν γίνεται χαμός στο Ηράκλειο, έλα Άγιο Νικόλαο, πιο γρήγορα θα τελειώσεις! 
Σ'ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να μη χρειαστεί να ...ξενιτευτώ! ;)
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 12, 2011, 10:27:31 μμ »
Ξέρει κανένας, παιδιά, πώς είναι τα πράγματα στη Δευτεροβάθμια στο Ηράκλειο Κρήτης;

Για το Ηράκλειο δεν ξέρω αλλά στη Δευτεροβάθμια στο Λασίθι τα πράγματα χθες ήταν χαλαρότατα! Σε ένα 20λεπτο είχα τελειώσει... και πολύ λέω γιατί πιάσαμε λίγο και την κουβέντα! Αν γίνεται χαμός στο Ηράκλειο, έλα Άγιο Νικόλαο, πιο γρήγορα θα τελειώσεις!

πραγματικά!
είναι προτιμότερο να κάνεις τα χαρτιά σου εκτός πρωτευουσών!
κάνεις και την εκδρομούλα σου!!!
σήμερα,δευτ/βάθμια Ιωαννίνων το σύστημα καταχώρισης ξεκίνησε στη 1!
όσοι πήγαν από τις 8 τέλειωσαν 2 και 3!
καθώς πρέπει πρώτα να περάσεις από έλεγχο και μετά από καταχώριση αν και εφόσον υπάρχει σύστημα!
μας είπαν,μάλιστα,ότι αυτό έγινε σε όλη τη χώρα!
χαμός,συνάδελφοι!
ολόκληρη φορολογική κάνεις μέσω ιντερνετ!και σου βγάζει αυτόματα το εκκαθαριστικό!!!!
και δεν μπορείς να κάνεις μια αίτηση για αναπληρωτής!!

;D ;D ;D
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος vicky1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 12, 2011, 11:15:46 μμ »
Στη Θεσσαλονίκη Δυτικά πήρα το νούμερο 80 στις 10:00 και τελίωσα από εκεί 13:45 Τα νούμερα έφταναν μέχρι το 120. Οι υπάλληλοι ήταν πολύ εξυπηρετικοί και δε δημιουργούσαν πρόβλημα. Όταν μπήκα μέσα στο γραφείο και μίλησα με την υπάλληλο μου είπε και αυτή όπως και πολύ άλλοι πρότειναν ότι η διαδικασία έπρεπε να γίνει μέσω internet τουλάχιστον για τους παλιούς αλλά φυσικά κανένας από το υπουργείο δε το σκέφτηκε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 13, 2011, 10:17:44 πμ »
παιδια στην αιτηση που εκανα χθες διαπιστωσα οτι τα μορια που εκτυπωθηκαν εινια 22,9...ενω περυσι στον πινακα αναπληρωτων ειχα 23,5... γιατι αυτη η διαφορα? μηπως επειδη εχω 0,5 απο ΟΑΕΔ δεν μετραει?

Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 13, 2011, 11:09:30 πμ »
χθες πάντως στη Δευτεροβάθμια Μεσσηνίας τα πράγματα ήταν σχετικά καλά..εγώ έφτασα στις 10.30 περίπου (γιατί είμαι 1.30 ώρα μακριά από την Καλαμάτα και έπρεπε να τακτοποιήσω και τα παιδιά μου με τη γιαγια) και 12.30 είχα τελειώσει..οπότε πολύ καλά!!!κι ας έπεσε το σύστημα κάποια στιγμή!!! ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 630
Σύνολο: 641

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.