*

Αποστολέας Θέμα: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12  (Αναγνώστηκε 38754 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #112 στις: Ιούλιος 14, 2011, 02:47:01 μμ »
@TEO FYSIKOS
το λες και το ξαναλές. Μάλλον δεν θα έχεις προσωπική εμπειρία από δουλειά σε γραφείο εκπαίδευσης. Εγώ που έχω, από την δική μου εμπειρία και μόνο, και έχοντας κάποια γνώση πάνω στα πληροφοριακά συστήματα, τις βάσεις δεδομένων και τις απαιτήσεις τους σε εργατοώρες, η άποψή μου είναι ότι άμα αποφασιστεί και εφαρμοστεί γενική και συνολική μηχανογράφηση του δημοσίου, όχι μόνο θα δικαιολογηθούν οι υπάρχοντες δημόσιοι υπάλληλοι, αλλά για μερικά χρόνια θα χρειάζονται κι άλλοι. Μετά το πέρας της διαδικασίας, οι δυ θα ασχολούνται με όλες τις υπόλοιπες δουλειές των γραφείων, τις οποίες δεν μπορείς να γνωρίζεις εσύ γιατί δεν έρχεσαι ποτέ σε άμεση "επαφή" με αυτές, αλλά είναι πάμπολλες. Διότι κι αυτή την ρημαδοαίτηση που κάνετε, ακόμα κι αν την κάνετε μόνοι σας, μη νομίζεις ότι δεν θα υπάρχει και πάλι ένας άνθρωπος από πίσω να ελέγξει την ορθότητά της. Οπότε .... άστο.

@istoriesgiaagrious
Την ώρα που ζήτησε η υπηρεσία για να μελετήσει μία καινούρια, πολυσέλιδη και πολύπλοκη εγκύκλιο, την βρίσκω λογική. Και μένα ακριβώς τόσο μου πήρε την πρώτη μέρα μέχρι να κλείσω τις επείγουσες εκκρεμότητες που υπήρχαν (υπάρχουν ΚΙ ΑΛΛΕΣ δουλειές στο γραφείο εκτός από αυτή που αφορά τον καθένα από εσάς, μην επαναλαμβάνομαι  :P) και να τις ρίξω μία ματιά (όχι ότι κατάφερα να καταλάβω πολλά, αλλά είπα αντί να καθυστερήσω κι άλλο για να την μελετήσω καλύτερα, να ξεκινήσω καταχώρηση και να μην απαντάω σε καμία ερώτηση των ενδιαφερόμενων. Τους παραπέμπω όλους στο υπουργείο). Αλλά εμένα υπήρχαν άλλα γραφεία να με καλύψουν και η απουσία μου δεν έγινε άμεσα "εμφανής"  στον κόσμο. Εάν όμως ήμουν στο γραφείο που πήγες εσύ θα φαινόταν και θα παραφαινόταν. Για προσπάθησε και εσύ να την διαβάσεις ΟΛΗ και να την κατανοήσεις ΟΛΗ, όπως οφείλει να κάνει ο υπάλληλος του γραφείου, και χρονομέτρησε τον εαυτό σου.
Από εκεί και πέρα, το να μην δεχτούν την αίτησή σου είναι παράνομο. Έπρεπε να επιμείνεις και να ζητήσεις αριθμό πρωτοκόλλου. Έτσι ακόμα κι αν σου λέγανε ξανά ότι "δεν μπορούμε σήμερα λόγω φόρτου εργασίας", εσύ θα ήσουν κατοχυρωμένος ότι την έφερες την αίτηση την συγκεκριμένη μέρα και είσαι εντός προθεσμίας. Θα χρειαζόταν όμως και πάλι να πας από κει για να ελέγξεις και να υπογράψεις τα αντίγραφα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #113 στις: Ιούλιος 14, 2011, 02:51:49 μμ »
Στο μηχανογραφημένο αντίγραφο της αίτηση αναπληρωτή που παρέλαβα σήμερα από τη Δευτεροβάθμια του νομού μου, στο σημείο που λέει "Σύνολο Μορίων Εως 30-6-2010" φαίνεται να έχουν προσθέσει και τα μόρια της φετινής προϋπηρεσίας, ενώ δεν έχουν προσθέσει τα μόρια που πήρα από τον ΑΣΕΠ του 2008. Συνέβη και σε άλλους αυτό; Τελικά συνυπολογίζουν και τα φετινά μόρια; Τα μόρια από την επιτυχία στον ΑΣΕΠ δεν προστίθενται στο σύνολο των μορίων που αναγράφονται πάνω στην αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #114 στις: Ιούλιος 14, 2011, 02:58:34 μμ »
Μου κάνει τρομερή εντύπωση αυτό που λές....Τα φέτινα μόρια δεν θα έπρεπε να φαίνονται πουθενά.Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό;;;;

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #115 στις: Ιούλιος 14, 2011, 02:59:15 μμ »
Στο μηχανογραφημένο αντίγραφο της αίτηση αναπληρωτή που παρέλαβα σήμερα από τη Δευτεροβάθμια του νομού μου, στο σημείο που λέει "Σύνολο Μορίων Εως 30-6-2010" φαίνεται να έχουν προσθέσει και τα μόρια της φετινής προϋπηρεσίας, ενώ δεν έχουν προσθέσει τα μόρια που πήρα από τον ΑΣΕΠ του 2008. Συνέβη και σε άλλους αυτό; Τελικά συνυπολογίζουν και τα φετινά μόρια; Τα μόρια από την επιτυχία στον ΑΣΕΠ δεν προστίθενται στο σύνολο των μορίων που αναγράφονται πάνω στην αίτηση;
Στο γραφείο που πήγα σήμερα στον προηγούμενο είχαν περαστεί τα φετινά μόρια.
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #116 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:00:38 μμ »
Στο μηχανογραφημένο αντίγραφο της αίτηση αναπληρωτή που παρέλαβα σήμερα από τη Δευτεροβάθμια του νομού μου, στο σημείο που λέει "Σύνολο Μορίων Εως 30-6-2010" φαίνεται να έχουν προσθέσει και τα μόρια της φετινής προϋπηρεσίας, ενώ δεν έχουν προσθέσει τα μόρια που πήρα από τον ΑΣΕΠ του 2008. Συνέβη και σε άλλους αυτό; Τελικά συνυπολογίζουν και τα φετινά μόρια; Τα μόρια από την επιτυχία στον ΑΣΕΠ δεν προστίθενται στο σύνολο των μορίων που αναγράφονται πάνω στην αίτηση;
Στο γραφείο που πήγα σήμερα στον προηγούμενο είχαν περαστεί τα φετινά μόρια.
Και αυτό ήταν τελικά λάθος του συστήματος, διορθώθηκε;

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #117 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:02:02 μμ »
Μου κάνει τρομερή εντύπωση αυτό που λές....Τα φέτινα μόρια δεν θα έπρεπε να φαίνονται πουθενά.Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό;;;;
Τα μόρια από τον τελευταίο ΑΣΕΠ θά πρέπει να συπεριλαμβάνονται στο σύνολο των μορίων;

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #118 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:06:58 μμ »
Στο μηχανογραφημένο αντίγραφο της αίτηση αναπληρωτή που παρέλαβα σήμερα από τη Δευτεροβάθμια του νομού μου, στο σημείο που λέει "Σύνολο Μορίων Εως 30-6-2010" φαίνεται να έχουν προσθέσει και τα μόρια της φετινής προϋπηρεσίας, ενώ δεν έχουν προσθέσει τα μόρια που πήρα από τον ΑΣΕΠ του 2008. Συνέβη και σε άλλους αυτό; Τελικά συνυπολογίζουν και τα φετινά μόρια; Τα μόρια από την επιτυχία στον ΑΣΕΠ δεν προστίθενται στο σύνολο των μορίων που αναγράφονται πάνω στην αίτηση;

το αγαπητό μας υπουργείο απάντησε ότι το γνωρίζουν και είναι ΛΑΘΟΣ του συστήματος το ότι σε κάποιους εμφανίζονται και τα φετινά μόρια  και σε άλλους όχι. Τα μόρια του ΑΣΕΠ καλώς κάνουν και δεν εμφανίζονται αφού δεν αφορούν προϋπηρεσία.


Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #119 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:09:18 μμ »
Στο μηχανογραφημένο αντίγραφο της αίτηση αναπληρωτή που παρέλαβα σήμερα από τη Δευτεροβάθμια του νομού μου, στο σημείο που λέει "Σύνολο Μορίων Εως 30-6-2010" φαίνεται να έχουν προσθέσει και τα μόρια της φετινής προϋπηρεσίας, ενώ δεν έχουν προσθέσει τα μόρια που πήρα από τον ΑΣΕΠ του 2008. Συνέβη και σε άλλους αυτό; Τελικά συνυπολογίζουν και τα φετινά μόρια; Τα μόρια από την επιτυχία στον ΑΣΕΠ δεν προστίθενται στο σύνολο των μορίων που αναγράφονται πάνω στην αίτηση;
Στο γραφείο που πήγα σήμερα στον προηγούμενο είχαν περαστεί τα φετινά μόρια.
Και αυτό ήταν τελικά λάθος του συστήματος, διορθώθηκε;
Δεν ξέρω γιατί εξυπηρετήθηκα και έφυγα πριν από αυτόν :)
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #120 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:09:46 μμ »
Στο μηχανογραφημένο αντίγραφο της αίτηση αναπληρωτή που παρέλαβα σήμερα από τη Δευτεροβάθμια του νομού μου, στο σημείο που λέει "Σύνολο Μορίων Εως 30-6-2010" φαίνεται να έχουν προσθέσει και τα μόρια της φετινής προϋπηρεσίας, ενώ δεν έχουν προσθέσει τα μόρια που πήρα από τον ΑΣΕΠ του 2008. Συνέβη και σε άλλους αυτό; Τελικά συνυπολογίζουν και τα φετινά μόρια; Τα μόρια από την επιτυχία στον ΑΣΕΠ δεν προστίθενται στο σύνολο των μορίων που αναγράφονται πάνω στην αίτηση;

το αγαπητό μας υπουργείο απάντησε ότι το γνωρίζουν και είναι ΛΑΘΟΣ του συστήματος το ότι σε κάποιους εμφανίζονται και τα φετινά μόρια  και σε άλλους όχι. Τα μόρια του ΑΣΕΠ καλώς κάνουν και δεν εμφανίζονται αφού δεν αφορούν προϋπηρεσία.
Ok, οπότε να μην τρέχω πάλι αύριο στη Δευτεροβάθμια για να τους επισημάνω το λάθος;
(όσον αφορά το ΑΣΕΠ, για "σύνολο μορίων" μιλάει, όχι για σύνολο προυπηρεσίας, αλλά ok...)

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #121 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:20:13 μμ »
Βρε Green το πρόβλημα σου είναι που δεν φαίνονται ΟΛΑ τα μόρια σου;; Εδω λέμε δεν θα πρεπε να φαίνονται καθόλου. Εντελώς φιλικά στο λέω μην με παρεξηγήσεις.

ΥΓ: Φοβάμαι οτι οταν βγουν οι πίνακες θα πρέπει να ψάχνουμε ένα προς ένα τα ονόματα για τέτοια λάθη....Δεν θα ηρεμήσουμε φέτος με τα λάθη του συστήματος

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #122 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:24:23 μμ »
Βρε Green το πρόβλημα σου είναι που δεν φαίνονται ΟΛΑ τα μόρια σου;; Εδω λέμε δεν θα πρεπε να φαίνονται καθόλου. Εντελώς φιλικά στο λέω μην με παρεξηγήσεις.

ΥΓ: Φοβάμαι οτι οταν βγουν οι πίνακες θα πρέπει να ψάχνουμε ένα προς ένα τα ονόματα για τέτοια λάθη....Δεν θα ηρεμήσουμε φέτος με τα λάθη του συστήματος
Δεν νομίζω ότι έχεις καταλάβει τι είπα. Τα μόρια του κάθε υποψήφιου μέχρι τις 30-6-2010 φυσικά και πρέπει να φαίνονται πάνω στο αντίγραφο της αίτησης. Είπα ότι εμένα, κακώς, έχουν πρσθέσει και τα φετινά και ρώτησα αν θα πρέπει να είναι μέσα και αυτά από τον τελευταίο ΑΣΕΠ. Τι το κακό σε αυτό που ρώτησα;

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #123 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:28:05 μμ »
Δεν υπάρχει κάτι κακό. Αλλά τονίζω πως πας να βρείς αν έχει γίνει κάτι λάθος σε μια ήδη λανθασμένη καταχώρηση στην αίτηση σου. Δεν μπορεί να βγεί άκρη απο κάτι τέτοιο. Πάντως σου εύχομαι να τα ξεμπερδέψεις εύκολα!

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #124 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:32:24 μμ »
 στην αίτηση δεν φαίνονται τα μόρια του ασεπ
αλλά μονο η πραγματική
οταν βγουν .....(καποτε......) οι πίνακες η θέση που θα εχεις θα ειναι μαζι με τα μορια του ασεπ στο πινακα αναπληρωτών
στο πίνακα διορισμον δεν θα υπάρχουν...

παιδια μην τρελαίνεστε  έχετε κάνει και αλλες χρονιές τα χαρτια δείτε και παλαιότερες αιτήσεις και πίνακες...και συγκρίνετε δεν εχου αλλάξει ολα αυτα

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #125 στις: Ιούλιος 14, 2011, 03:32:41 μμ »
Δεν υπάρχει κάτι κακό. Αλλά τονίζω πως πας να βρείς αν έχει γίνει κάτι λάθος σε μια ήδη λανθασμένη καταχώρηση στην αίτηση σου. Δεν μπορεί να βγεί άκρη απο κάτι τέτοιο. Πάντως σου εύχομαι να τα ξεμπερδέψεις εύκολα!
Εντόπισα ότι έχει γίνει λάθος και που έχει γίνει, στην καταχώρυση της φετινής προυπηρεσίας, αλλά ρώτησα αν έχει γίνει και σε άλλους. Για τη μη καταχώρηση της βαθμολογίας του ΑΣΕΠ δεν ήξερα τι προβλέπεται, γι'αυτό και ρώτησα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 596
Σύνολο: 609

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.