*

Αποστολέας Θέμα: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ  (Αναγνώστηκε 33210 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 13, 2011, 03:38:01 πμ »
1. Ο διευθυντης πριν την αναθεση ωρων ζηταει καρτα ανεργιας? Αλλιως πώς ξερει αν ειμαι ελευθερος επαγγελματιας ή ανεργος πλεον (στο σημειο αυτο θεωρουμε οτι στην αιτηση δηλωσα οτι ειμαι ελ. επαγγ.) ωστε να μου δωσει <=7 ή <=21 ωρες, αντιστοιχα?

2. Εστω οτι ισχυει η υποθεση παραπανω. Γνωριζει καποιος αν ειναι μεγαλη ταλαιπωρια η προσωρινη διακοπη βιβλιων απο εφορια? Αν υπαρχει "προσωρινη", ή εστω κλεισιμο και μετα ανοιγμα απλα και μονο για να παρουμε τις 21 ωρες?

3. Αλλη μια φοβερη + ετεροχρονισμενη ερωτηση για πολυ ειδικους: Ειμαι ελ. επαγγ.. Την προυπηρεσια για το 2011 ΠΩΣ την αποδεικνυω???? Περισυ + φετος την εχασα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:01:43 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 13, 2011, 03:38:40 μμ »
1. Ο διευθυντης πριν την αναθεση ωρων ζηταει καρτα ανεργιας? Αλλιως πώς ξερει αν ειμαι ελευθερος επαγγελματιας ή ανεργος πλεον (στο σημειο αυτο θεωρουμε οτι στην αιτηση δηλωσα οτι ειμαι ελ. επαγγ.) ωστε να μου δωσει <=7 ή <=21 ωρες, αντιστοιχα?

2. Εστω οτι ισχυει η υποθεση παραπανω. Γνωριζει καποιος αν ειναι μεγαλη ταλαιπωρια η προσωρινη διακοπη βιβλιων απο εφορια? Αν υπαρχει "προσωρινη", ή εστω κλεισιμο και μετα ανοιγμα απλα και μονο για να παρουμε τις 21 ωρες?

3. Αλλη μια φοβερη + ετεροχρονισμενη ερωτηση για πολυ ειδικους: Ειμαι ελ. επαγγ.. Την προυπηρεσια για το 2011 ΠΩΣ την αποδεικνυω???? Περισυ + φετος την εχασα...
1. Δε ζητάει κάρτα ανεργίας. Σου δίνει να συμπληρώσεις υπεύθυνη δήλωση αν εργάζεσαι ή όχι. Στην περίπτωση που εργάζεσαι σημειώνεις αν είσαι Ελεύθερος Επαγγελματίας, Ιδιωτικός Υπάλληλος ή Συμβασιούχος στο δημόσιο.

2. Φυσικά και έχει διαδικασία η διακοπή. Δε γίνεται να κάνεις διακοπή και μόλις πάρεις τις 21 ώρες να πας να κάνεις έναρξη και πάλι. Είσαι υπόλογος για αυτό που υπέγραψες στην υπεύθυνη δήλωση και μπορεί να καταγγελθείς να έχεις νομικές κυρώσεις και να μη σου μείνουν ούτε οι 7 ώρες τελικά. Όποτε την επόμενη χρονιά δε θα μπορείς να κάνεις ούτε αίτηση επειδή θα έχεις τις νομικές σου εκκρεμότητες, ενώ η ενοχή θα αποδεικνύεται εύκολα. (Ο συνάδελφος που έγραψα ότι έκανε διακοπή, εξυπακούεται ότι μέχρι και το τέλος της σχολικής χρονιάς δεν έκανε εκ νέου έναρξη),

3. Την προϋπηρεσία σου την αποδεικνύεις όπως αναλυτικά περιγράφει η προκήρυξη. Εγώ δεν είμαι ΕΕ, οπότε δεν κάθισα να ασχοληθώ με αυτό το κομμάτι της προκήρυξης.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 13, 2011, 06:25:55 μμ »

3. Την προϋπηρεσία σου την αποδεικνύεις όπως αναλυτικά περιγράφει η προκήρυξη. Εγώ δεν είμαι ΕΕ, οπότε δεν κάθισα να ασχοληθώ με αυτό το κομμάτι της προκήρυξης.

Επειδη εγω προσωπικα δεν εχω βρει τροπο να αποδεικνυω την εμπερια μου για το τρεχον ετος, ρωταω μηπως υπαρχει κανεις που το εχει κανει. Παντως, αν εχεις χρονο και ορεξη και καθισεις να δεις την προκηρυξη και τον τροπο αποδειξης εμπεριας ελ. επαγγ. θα δεις οτι δεν γινεται να αποδειξεις το τρεχον ετος, αφου ζηταει εκκαθαριστικο εφοριας!
Απο τις απαντησεις σου βλεπω οτι εξυπνος και ψαγμενος εισαι. Αν βρεις τροπο, παρολο που δεν εμπιπτεις στην κατηγορια αυτη, θα σου ειμαι ευγνωμον.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 14, 2011, 12:00:12 πμ »
Ναι έχεις δίκιο ότι μάλλον δε μπορείς να αποδείξεις επαγγελματική μέχρι 27 Μαΐου 2011 αφού δεν έχεις κάνει φορολογική δήλωση για αυτήν την περίοδο. Όμως, μπορείς μέχρι και το τέλος του 2010 και αν σκεφτείς ότι τα μόρια της επαγγελματικής είναι x2, x3, x5 αντίστοιχα για ΠΕ, ΤΕ και ΔΕ, θα καταλάβεις ότι δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα που δεν μπορείς να πιστοποίησεις τους πρώτους 5 περίπου μήνες του 2011. Το λέω αυτό διότι όσοι έχουν εκπαιδευτική προϋπηρεσία χρόνων φτάνουν στο σημείο να εκτοπίζονται άδικα από άτομα που έχουν επαγγελματική που πολλαπλασιάζεται. Άρα δε νομίζω ότι χάνεις και τίποτα.

Φυσικά αν ήθελες να το ψάξεις περισσότερο θα μπορούσες να υποβάλλεις μια ερώτηση στη διοίκηση του ΟΑΕΔ για να ξέρεις πώς να ενεργήσεις του χρόνου. Βασικά πιστεύω ότι δε θα σου δώσουν λύση. Η προκήρυξη αυτή είχε τα μεμπτά της σημεία και εξυπηρέτησε κάποιες καταστάσεις και άτομα πιθανώς. Η χρήση της πέρυσι και φέτος ήταν αρκετά μεγάλο πλήγμα για όσους διδάσκουν στο ΟΑΕΔ και έχουν μεγάλη εκπαιδευτική προϋπηρεσία.
Νομίζω, όμως, ότι δεν πρέπει να σε απασχολεί πια το θέμα, επειδή από του χρόνου προφανώς δε θα υπάρχει προκήρυξη ΟΑΕΔ, ούτε επιδότηση επαγγελματικής προϋπηρεσίας, διότι πιθανότατα θα καλούν από τους πίνακες του υπουργείου παιδείας! Τα σχολεία θα ανήκουν στο υπουργείο εργασίας, αλλά τους καθηγητές θα τους επιλέγει το υπουργείο παιδείας, χωρίς προκηρύξεις που αλλάζουν κατά το δοκούν κάθε χρόνο!  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:01:43 »

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:12:23 πμ »
1) Στα ιεκ οαεδ. Εστω καποιος εργαζεται ηδη στα ιεκ και διοριζεται ως αναπληρωτης μειωμενου ωραριου (μετά τα ιεκ). Θα μπορει να συνεχισει να εργαζεται στα ιεκ?
2) Ισχυει το ιδιο και για την περιπτωση που διοριστει ως πληρους ωραριου?
3) Σχετικα με τον περιορισμο στις ωρες περισυ των ΕΠΑΣ (μεχρι 7 ωρες το πολυ) για οσους δουλευαν κι αλλου , ισχυει και για τα ιεκ οαεδ?
4) Περισυ πόσο ηταν το καθαρο ποσό για βασικο πτυχίο και πόσο με μεταπτυχιακό?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:40:42 πμ »
1) Στα ιεκ οαεδ. Εστω καποιος εργαζεται ηδη στα ιεκ και διοριζεται ως αναπληρωτης μειωμενου ωραριου (μετά τα ιεκ). Θα μπορει να συνεχισει να εργαζεται στα ιεκ?
2) Ισχυει το ιδιο και για την περιπτωση που διοριστει ως πληρους ωραριου?
3) Σχετικα με τον περιορισμο στις ωρες περισυ των ΕΠΑΣ (μεχρι 7 ωρες το πολυ) για οσους δουλευαν κι αλλου , ισχυει και για τα ιεκ οαεδ?
4) Περισυ πόσο ηταν το καθαρο ποσό για βασικο πτυχίο και πόσο με μεταπτυχιακό?
Θα σου απαντήσω μόνο σε αυτά που ξέρω. Αν είσαι αναπληρωτής στο υπουργείο παιδείας, όπως υπογράφεις στην αίτηση αναπληρωτών δεν μπορείς να εργάζεσαι αλλού. Τώρα αν είσαι ΑΜΩ με 5 ώρες ή λίγες παραπάνω δεν γνωρίζω αν σου κάνουν εξαίρεση για να συμπληρώνεις εισόδημα από αλλού... Έχω την εντύπωση ότι ο περιορισμός των 7 ωρών ισχύει και για τα ΙΕΚ του ΟΑΕΔ. Εξάλλου γενικά δε σου δίνουν και πολλές ώρες στα ΙΕΚ συνήθως. Πέρυσι το ωρομίσθιο στις ΕΠΑΣ ήταν 15,00 € μικτά και έβγαινε καθαρά 12,45 € για αποφοίτους ΤΕΙ. Για τους αποφοίτους Πολυτεχνείου έβγαινε περίπου 13,50 € αν θυμάμαι καλά, αλλά αυτό εξαρτάται από το σε ποια κλίμακα κρατήσεων ΤΣΜΕΔΕ βρίσκεται κανείς. Το ωρομίσθιο στα ΙΕΚ πρέπει να είναι ίδιο με το ωρομίσθιο των ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ. Ελπίζω να σου δίνει μια εικόνα για τα μισθολογικά του ΟΑΕΔ.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 12:20:06 μμ »
Ναι έχεις δίκιο ότι μάλλον δε μπορείς να αποδείξεις επαγγελματική μέχρι 27 Μαΐου 2011 αφού δεν έχεις κάνει φορολογική δήλωση για αυτήν την περίοδο. Όμως, μπορείς μέχρι και το τέλος του 2010 και αν σκεφτείς ότι τα μόρια της επαγγελματικής είναι x2, x3, x5 αντίστοιχα για ΠΕ, ΤΕ και ΔΕ, θα καταλάβεις ότι δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα που δεν μπορείς να πιστοποίησεις τους πρώτους 5 περίπου μήνες του 2011. Το λέω αυτό διότι όσοι έχουν εκπαιδευτική προϋπηρεσία χρόνων φτάνουν στο σημείο να εκτοπίζονται άδικα από άτομα που έχουν επαγγελματική που πολλαπλασιάζεται. Άρα δε νομίζω ότι χάνεις και τίποτα.

Φυσικά αν ήθελες να το ψάξεις περισσότερο θα μπορούσες να υποβάλλεις μια ερώτηση στη διοίκηση του ΟΑΕΔ για να ξέρεις πώς να ενεργήσεις του χρόνου. Βασικά πιστεύω ότι δε θα σου δώσουν λύση. Η προκήρυξη αυτή είχε τα μεμπτά της σημεία και εξυπηρέτησε κάποιες καταστάσεις και άτομα πιθανώς. Η χρήση της πέρυσι και φέτος ήταν αρκετά μεγάλο πλήγμα για όσους διδάσκουν στο ΟΑΕΔ και έχουν μεγάλη εκπαιδευτική προϋπηρεσία.
Νομίζω, όμως, ότι δεν πρέπει να σε απασχολεί πια το θέμα, επειδή από του χρόνου προφανώς δε θα υπάρχει προκήρυξη ΟΑΕΔ, ούτε επιδότηση επαγγελματικής προϋπηρεσίας, διότι πιθανότατα θα καλούν από τους πίνακες του υπουργείου παιδείας! Τα σχολεία θα ανήκουν στο υπουργείο εργασίας, αλλά τους καθηγητές θα τους επιλέγει το υπουργείο παιδείας, χωρίς προκηρύξεις που αλλάζουν κατά το δοκούν κάθε χρόνο!  ;)

Μετα απο Μαραθωνιο αγωνα τηλεφωνων και οχλησεων προς "υπευθυνους", κατεληξα(ν) στο εξης: "Οχι, δεν μπορειτε να αποδειξετε την προυπηρεσια σας για το 2011. Φανταστειτε ομως, οτι αλλοι που κανανε εναρξη μεσα στο 2011 φαινονται σα να μην εχουν καθολου προυπηρεσια. Δεν γινεται να ειναι ολοι ευχαριστημενοι." !!!

Εγω καταλαβα οτι το "προβλημα" το γνωριζουνε... Απλα προφανως, εξυπηρετει καποιες καταστασεις, οπως λες κι εσυ.
Στα ιεκ οαεδ ομως, θεωρεις οτι ειναι δικαιο το 1 διδακτικη ωρα = 1 μοριο και 1 μερα εργασιας επαγγελματικης = 1 μοριο ?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 12:43:20 μμ »
Μετα απο Μαραθωνιο αγωνα τηλεφωνων και οχλησεων προς "υπευθυνους", κατεληξα(ν) στο εξης: "Οχι, δεν μπορειτε να αποδειξετε την προυπηρεσια σας για το 2011. Φανταστειτε ομως, οτι αλλοι που κανανε εναρξη μεσα στο 2011 φαινονται σα να μην εχουν καθολου προυπηρεσια. Δεν γινεται να ειναι ολοι ευχαριστημενοι." !!!

Εγω καταλαβα οτι το "προβλημα" το γνωριζουνε... Απλα προφανως, εξυπηρετει καποιες καταστασεις, οπως λες κι εσυ.
Στα ιεκ οαεδ ομως, θεωρεις οτι ειναι δικαιο το 1 διδακτικη ωρα = 1 μοριο και 1 μερα εργασιας επαγγελματικης = 1 μοριο ?
Όπως σου είπα με αυτή την προκήρυξη που ίσχυε και πέρυσι και μοριοδοτεί επί 2, 3 ή 5 την επαγγελματική προϋπηρεσία αδικούνται οι εκπαιδευτικοί που διδάσκουν χρόνια και μπαίνουν μπροστά τους στους πίνακες άτομα που έχουν πολλαπλασιασμένη επαγγελματική εμπειρία. Πριν ένας που εργαζόταν ένα χρόνο έπαιρνε 300 μόρια από 300 μέρες εργασίας ενώ ο καθηγητής αν έχει 20 ώρες την εβδομάδα και προσληφθεί Οκτώβριο - Μάιο φτάνει περίπου τα 500 μόρια με αντίστοιχες διδακτικές ώρες. Κανείς δε μπορεί να σου εξασφαλίσει ότι θα προσληφθείς με την έναρξη της σχολικής χρονιάς, ούτε ότι θα έχεις 20-21 ώρες την εβδομάδα. Μου έτυχε δυο χρονιές να με προσλάβει ο ΟΑΕΔ τέλος Ιανουαρίου και μέσα Φεβρουαρίου, όπως και μια σχολική χρονιά που μου έδωσαν μόνο 10 ώρες την εβδομάδα και έτρεχα σε διπλανό νομό για να δουλέψω και να έχω τα μόρια και τα ένσημα για να βγω το καλοκαίρι ταμείο ανεργίας. Δεν είναι άδικο λοιπόν να μην πολλαπλασιάζεται η επαγγελματική εμπειρία. Για μένα θα έπρεπε να υπολογίζεται επικουρικά και όχι ισότιμα ή πολλαπλάσια της διδακτικής. Μπορεί συνάδελφος να έχει πολλά χρόνια επαγγελματικής, αλλά να μην μπορεί να σταθεί στην τάξη ή να μην έχει καθόλου μεταδοτικότητα, για να μην πω ότι μερικοί στερούνται γνώσεων θεωρίας και το μόνο που μπορούν να μεταφέρουν στα παιδιά είναι η εμπειρική μάθηση, με τους μαστορικούς όρους...

Μην ασχολείσαι με αυτή τη φαινομενική αδικία...Στον ΟΑΕΔ συμβαίνουν αρκετά τέτοια ευτράπελα. Μακάρι να δουλέψεις και μην το ψάχνεις και πολύ... "Δούλευε και μη ερεύνα"! Εξάλλου του χρόνου δε θα υπάρχει καν προκήρυξη του ΟΑΕΔ. Οι προσλήψεις θα γίνοντα από τους πίνακες του υπουργείου παιδείας, όπου δεν προσμετράται καθόλου η επαγγελματική εμπειρία!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2011, 12:46:41 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2363
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 27, 2015, 10:41:21 πμ »
Αν κάποιος δουλεύει σαν αναπληρωτής πλήρους ωραρίου σε δημοτικό (πρωινό ωράριο) μπορεί στα κενά του να εργάζεται σαν ωρομίσθιος σε ΤΕΙ ή άλλο τριτοβάθμιο εκπαιδευτικό ίδρυμα;
π.χ 8:00-10:00 σαν ωρομίσθιος στο ΤΕΙ και 10:45-14:00 στο δημοτικό;
Υπάρχει κάποια εγκύκλιος σχετική με τέτοια θέματα;
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 27, 2015, 03:26:32 μμ »
Αν κάποιος δουλεύει σαν αναπληρωτής πλήρους ωραρίου σε δημοτικό (πρωινό ωράριο) μπορεί στα κενά του να εργάζεται σαν ωρομίσθιος σε ΤΕΙ ή άλλο τριτοβάθμιο εκπαιδευτικό ίδρυμα;
π.χ 8:00-10:00 σαν ωρομίσθιος στο ΤΕΙ και 10:45-14:00 στο δημοτικό;
Υπάρχει κάποια εγκύκλιος σχετική με τέτοια θέματα;

Στην δευτεροβάθμια θέλει άδεια από τη διεύθυνση που για να σου τη δώσουν πρέπει να πας βεβαίωση από το σχολείο όπου να γράφει ότι δεν παρακολείεται η λειτουργία του σχολείου λόγω της επιπλέον εργασίας σου.
Μάλλον, κάπως έτσι θα είναι και στην πρωτοβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 27, 2015, 05:42:15 μμ »
............
 Εξάλλου του χρόνου δε θα υπάρχει καν προκήρυξη του ΟΑΕΔ. Οι προσλήψεις θα γίνονται από τους πίνακες του υπουργείου παιδείας, όπου δεν προσμετράται καθόλου η επαγγελματική εμπειρία!

Lasid είναι σίγουρο;
Αυτό σημαίνει  πως θα αλλάξουν τελείως και οι πίνακες του υπουργείου παιδείας!

ευχαριστούμε για τις πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διδασκαλία διορισμένου σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ,ΙΕΚ ,ΤΕΙ
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 27, 2015, 06:22:54 μμ »
Τότε που το έγραψα αυτό (5 Σεπτεμβρίου 2011) έτσι φαινόταν τα πράγματα. Τώρα δεν αναμένουμε κάτι τέτοιο.
Που πήγες και την ξέθαψες αυτήν τη δημοσίευση; Έχουν περάσει 4 χρόνια από τότε που γράφτηκε!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158552
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 521

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.