*

Αποστολέας Θέμα: Η επομενη κινηση  (Αναγνώστηκε 12160 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 05, 2011, 03:31:31 μμ »
Να ρωτησω, γιατι σταματησαν οι "ειρηνικες" διαδηλωσεις (ο θεος να τις κανει) στο Συνταγμα?
Ιουλιο και Αυγουστο δεν εχουμε ψηφισματα στη βουλη?
Αμα λεω εγω, πως ολος αυτος ο κοσμος ηταν "Τι χαμπάρια Νικολό?"
και η απαντηση τους "Νικολοκαρτέρι ".....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η επομενη κινηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:44:49 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 05, 2011, 03:37:37 μμ »
Να ρωτησω, γιατι σταματησαν οι "ειρηνικες" διαδηλωσεις (ο θεος να τις κανει) στο Συνταγμα?
Ιουλιο και Αυγουστο δεν εχουμε ψηφισματα στη βουλη?
Αμα λεω εγω, πως ολος αυτος ο κοσμος ηταν "Τι χαμπάρια Νικολό?"
και η απαντηση τους "Νικολοκαρτέρι ".....
Γιατί το μεσοπρόθεσμο ψηφίστηκε και γιατί τώρα δεν υπάρχει φόβος απεργιών. Το Σεπτέμβρη που θα βράζει ο τόπος από τα χαράτσια, τις απολύσεις και τα ψίχουλα που θα έχουν απομείνει από το μισθό μας θα αναστήσουν και το κίνημα των αγανακτισμένων.

ΥΓ: Μόνο το γεγονός ότι το Μέγκα και ο Καρατζαφέρης υμνούσαν το κίνημα θα πρέπει να μας κάνει καχύποπτους.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 05, 2011, 03:41:21 μμ »
Να ρωτησω, γιατι σταματησαν οι "ειρηνικες" διαδηλωσεις (ο θεος να τις κανει) στο Συνταγμα?
Ιουλιο και Αυγουστο δεν εχουμε ψηφισματα στη βουλη?
Αμα λεω εγω, πως ολος αυτος ο κοσμος ηταν "Τι χαμπάρια Νικολό?"
και η απαντηση τους "Νικολοκαρτέρι ".....
Γιατί το μεσοπρόθεσμο ψηφίστηκε και γιατί τώρα δεν υπάρχει φόβος απεργιών. Το Σεπτέμβρη που θα βράζει ο τόπος από τα χαράτσια, τις απολύσεις και τα ψίχουλα που θα έχουν απομείνει από το μισθό μας θα αναστήσουν και το κίνημα των αγανακτισμένων.

ΥΓ: Μόνο το γεγονός ότι το Μέγκα και ο Καρατζαφέρης υμνούσαν το κίνημα θα πρέπει να μας κάνει καχύποπτους.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου LK!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 05, 2011, 03:44:34 μμ »
Ρόζυ μου, τα χημικά έπεσαν όταν έγινε η 48ωρη απεργία. Όλα τότε έγιναν, αν το πρόσεξες. Όσον αφορά τους κατασκηνωτές της πλατείας Συντάγματος, επειδή είχα κατέβει στο Σύνταγμα με μια πορεία πριν από 5 ημέρες περίπου, να σου πω ότι όσοι είχαν μείνει στο Σύνταγμα ήταν επικίνδυνοι μεν, αλλά όχι για το πολιτικό σύστημα, αλλά για τη δημόσια υγεία.

ΥΓ: και τα χημικά πέφτουν πάντα όταν περνάνε συγκεκριμένες συνδικαλιστικές ομάδες. Τότε εμφανίζονται και οι κουκουλοφόροι και ενώ η ΓΣΕΕ και η ΑΔΕΔΥ είναι τόσο οργανωμένα συνδικάτα αδυνατούν να προστατέψουν τους διαδηλωτές τους. Γιατί άραγε;

δεν διαφωνώ απλά επισημαίνω ότι συμμετείχε κι ο κόσμος της πλατείας. Και ναι μεν μπορεί να ξεκίνησε σαν μούντζα στο πολιτικό σύστημα αλλά ένα μέρος εξελίχθηκε. Και τέλος πάντων εγώ δεν μειώνω ούτε αυτήν την μούντζα από τον κόσμο που μέχρι πριν δεν έβγαινε από το σπίτι του και δεν συμμετείχε πουθενά παρά μόνον (κι αν) με την ψήφο του.
Διεργασίες που για άλλους φαίνονται ότι κρατούν αιώνες...

Τώρα για το θέμα του ΠΑΜΕ και των συνδικάτων ας την κάνουμε κάποια στιγμή από κοντά αυτήν τη συζήτηση. Μόνο μια επισήμανση. Στις 15 του Ιούνη τα χημικά έπεσαν ενώ και το ΠΑΜΕ ήταν στην πλατεία όχι μόνο ΑΔΕΔΥ-ΓΣΕΕ.  Μετά αποχώρησε.
 :-*

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η επομενη κινηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:44:49 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 05, 2011, 03:57:39 μμ »
..... Και ναι μεν μπορεί να ξεκίνησε σαν μούντζα στο πολιτικό σύστημα αλλά ένα μέρος εξελίχθηκε.

Σε τι εξελιχθηκε ακριβως?   ;D ;D  (ασε, αυτο θα το δουμε εν καιρω....)

Και τέλος πάντων εγώ δεν μειώνω ούτε αυτήν την μούντζα από τον κόσμο που μέχρι πριν δεν έβγαινε από το σπίτι του και δεν συμμετείχε πουθενά παρά μόνον (κι αν) με την ψήφο του.


και σε αυτο αμφιβαλλω αν ηταν συνειδητο, γιατι, αν ηταν, θα επρεπε πρωτα να τη ριχνουμε στα δικα μας μουτρα (οτι αποκτησαμε στοιχειωδη αυτογνωσια, και ξυπνησαμε απο το όπιο που μας πότιζαν) και αμεσως μετα η μουτζα να πηγαινε και σε αυτους τους πολιτικαντιδες.
Γιατι εμεις τους εκλεγαμε και τη βολεψη μας θελαμε......τωρα που δεν ειναι ευκολο αυτο...επαναστατησαμε και το παιζουμε Che Gevaoura!! (αλλα σε low profile  "πολιτισμος λεγεται αυτο μαρκο) :D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2011, 04:03:13 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 05, 2011, 03:59:43 μμ »
Καλό είναι να βγαίνεις από το σπίτι σου, Ρόζυ, αλλά δεν είναι αρκετό. Δεν μπορεί ο άλλος να σου πετάει βόμβες και εσύ να αντιδράς με μούτζωμα και να είσαι και ικανοποιημένος ότι αντιστάθηκες.

Δεύτερον, τα χημικά δεν έπεσαν στο χώρο που ήταν το ΠΑΜΕ. Στο λέω, γιατί ήμουν εκεί.

Όσον αφορά τους συνδικαλιστές του ΠΑΜΕ, θα σου πω μόνο ότι εμπιστεύομαι περισσότερο αυτόν που ο εχθρός μου πολεμά.

Εγώ δε λέω να έρθετε όλοι με το ΠΑΜΕ, γιατί έτσι αρέσει σ' εμένα. Πηγαίνετε και με το ΕΛΑΤΕ, αλλά διεκδικήστε κάτι, προκειμένου να βελτιωθεί η ζωή μου. Από Σεπτέμβρη θα παίρνω ψίχουλα, θα κάνω 3 ώρες δρόμο και θα μπαίνω σε ασφυκτικά γεμάτες τάξεις, χωρίς βιβλία. Ε, δε μου αρκεί να μουτζώνει μόνο το μισό εκατομμύριο άνθρωποι και να χορεύει σαν ιθαγενείς κάτω από τους ρυθμούς κρουστών. Ας συμπαραταχθεί μαζί μου.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 06, 2011, 01:50:39 πμ »
...
Εγώ δε λέω να έρθετε όλοι με το ΠΑΜΕ, γιατί έτσι αρέσει σ' εμένα. Πηγαίνετε και με το ΕΛΑΤΕ, αλλά διεκδικήστε κάτι, προκειμένου να βελτιωθεί η ζωή μου. Από Σεπτέμβρη θα παίρνω ψίχουλα, θα κάνω 3 ώρες δρόμο και θα μπαίνω σε ασφυκτικά γεμάτες τάξεις, χωρίς βιβλία. Ε, δε μου αρκεί να μουτζώνει μόνο το μισό εκατομμύριο άνθρωποι και να χορεύει σαν ιθαγενείς κάτω από τους ρυθμούς κρουστών. Ας συμπαραταχθεί μαζί μου.

Εννοείς μια πρωινή εκπομπή σε ένα κανάλι;  ???  ::)  :P
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 06, 2011, 09:11:25 πμ »
Βλέπω το θέμα κομματικοποιείται..
Και κάποιοι φαίνεται δεν βάζουν μυαλό.. ακόμα ελπίζουν στο ένα ή άλλο κόμμα του δικομματισμού που κατέστρεψε και καταστρέφει τη χώρα.

Περαστικά μας  ;)
+++++++
καποια στιγμη συναδελφε να τα πουμε και απο κοντα αν εισαι αθηναιος
παιδια ζουμε στο μικροκοσμο μας και δεν εχουμε παρει μυρωδια τι συμβαινει γυρω μας, και βαζω και τον εαυτο μου μεσα,οι διορισμοι μας δεν απασχολουν κανεναν αλλο οταν γινεται της περικοπης και της απολυσεως
εχουν καταστραφει τα παντα, σιγουρα ο καθενας κοιταει το σπιτι του, αλλα και ο διπλανος κοιταει το δικο του και οχι το δικο μας

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 06, 2011, 10:50:21 πμ »
...
Εγώ δε λέω να έρθετε όλοι με το ΠΑΜΕ, γιατί έτσι αρέσει σ' εμένα. Πηγαίνετε και με το ΕΛΑΤΕ, αλλά διεκδικήστε κάτι, προκειμένου να βελτιωθεί η ζωή μου. Από Σεπτέμβρη θα παίρνω ψίχουλα, θα κάνω 3 ώρες δρόμο και θα μπαίνω σε ασφυκτικά γεμάτες τάξεις, χωρίς βιβλία. Ε, δε μου αρκεί να μουτζώνει μόνο το μισό εκατομμύριο άνθρωποι και να χορεύει σαν ιθαγενείς κάτω από τους ρυθμούς κρουστών. Ας συμπαραταχθεί μαζί μου.

Εννοείς μια πρωινή εκπομπή σε ένα κανάλι;  ???  ::)  :P

Μμμ, τώρα κατάλαβα τι λες, γιατί αποφεύγω την τηλεόραση. Τροποποιώ το μήνυμά μου, γιατί ήταν πολύ αιχμηρό. Μπορεί να υπάρχουν και άνθρωποι (και είναι πολλοί, δυστυχώς), που νομίζουν ότι οι δημοσιογράφοι θα τους λύσουν το πρόβλημα. Κάνω λάθος;

ΥΓ: Φυσικέ, το θέμα της εκπαίδευσης απασχολεί πολλούς. Φέτος είναι μια χρυσή ευκαιρία με την ανοργανωσιά που θα επικρατήσει από Σεπτέμβρη να ακουστούμε και να διεκδικήσουμε. Αν χάσουμε και αυτή την ευκαιρία και τρέξουμε εμείς να μαζέψουμε τα ασυμμάζευτα του υπουργείου, τότε καλά να πάθουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2011, 11:03:41 πμ από LK »

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 06, 2011, 11:27:08 πμ »
Εγω ενα θα πω: βλεπουμε εδω και καιρο αλλες ομαδες επεγγελματων να διεκδικουν δυναμικοτατα και να πετυχαινουν εστω "κατι" (αν και συχνα αυτο το "κατι"- το θουκυδιδειο "τι"σημαινει πολλα (παντα με τον Θουκυδιδη).

Δυστυχως, 1+ χρονο τωρα δεν ειδα καμια δυναμικη αντιδραση απο εκπ/κους ενω εχουν γινει αρκετες και θλιβερες αλλαγες.
Ξερω/ουμε πως ειναι πολυ ευκολο το να κατηγορουμε την υπ.παιδειας μεσα απο το πληκτρολογιο και πως το πεζοδρομιο ειναι "σκληρό". Απογοητευομαι καθημερινα!

Τις προαλλες εκαναν διαδηλωση οι ξενογλωσσοι για τη μειωση των ωρων τους και εμεις αντι να λαβουμε δραση μαζι τους και να αγωνιστουμε "τρωγομαστε" εδω μεσα ποιος κανει καλυτερα την ιστορια ή τη λογοτεχνια, λες και οι ξενολωσσοι διεκδικουσαν κατι τετοιο!!!
Μιλατε για θωρακιση "πορτας" του υπουργειου. Πλακα μου κανετε?  μια χουφτα παντα ηταν αυτοι εξω απο το υπουργειο. Ας ξυπνησουμε επιτελους.
Φταινε τα θεσμικα οργανα? Σαφως οχι. Γιατι εμεις τα εκλεγουμε και εμεις θα τα πιεσουμε αν θελουμε.

 
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 06, 2011, 11:40:23 πμ »
Φταινε τα θεσμικα οργανα? Σαφως οχι. Γιατι εμεις τα εκλεγουμε και εμεις θα τα πιεσουμε αν θελουμε.

Πες τα, Χρυσόστομε! Στη δευτεροβάθμια που είμαι εγώ οι συνδικαλιστές δεν έρχονται καν στα σχολεία, γιατί μας θεωρούν σίγουρους. Μας στέλνουν μια ψευτοανακοίνωση με ξευτισμένη δόση επαναστατικότητας και αυτό είναι όλο. Και θα περίμενες ότι όλος αυτός ο κόσμος θα αντιδρούσε. Βρε, τους λες στις εκλογές για τις ΕΛΜΕ να πάνε να ψηφίσουν και σου απαντούν "εγώ με τους συνδικαλιστές δε θέλω να έχω σχέση". Εσύ δε θέλεις να έχεις, αλλά αυτοί έχουν μεγάλη σχέση με τη ζωή σου. Στη δευτεροβάθμια που είμαι εγώ η ΠΑΣΠ βγήκε πανηγυρικά, με ποσοστό 60%. Όταν το επισημαίνεις αυτό στους συναδέλφους σου, σου λένε με ύφος Πόντιου Πιλάτου "α, εγώ δεν πήγα να ψηφίσω, δεν ασχολούμαι", λες και η αποχη δεν καθορίζει το αποτέλεσμα. Και ενώ όλοι βρίζουν από πίσω, κανένας δεν τολμάει να μιλήσει μπροστά στους συνδικαλιστές. Ως πρωτοδιόριστη μου συνέβη το εξής περιστατικό: είχαν κάνει επίσκεψη οι συνδικαλιστές στο σχολείο και ενώ ανοίξαμε μια συζήτηση όπου τους ασκησα κριτική, κανένας δε βρέθηκε από ένα σύλλογο 30 ατόμων να μιλήσει. Όταν έφυγαν, μου λέγανε ότι τα είπα πολύ καλά και στο παρά πέντε ήταν και αυτοί να πούνε πολλά. Ένας συνάδελφος με πλησίασε εμπιστευτικά και μου είπε " με αυτά που λες δεν πρόκειται να πάρεις ποτέ απόσπαση και να πας σπίτι σου!". Εκεί είναι όλο το θέμα, η αποσπασούλα. Όπως είπε και ο Μάρκος, το πληκτρολόγιο είναι εύκολο, αλλά δύσκολο το πεζοδρόμιο. Για να σας δω από Σεπτέμβρη τι θα κάνετε, ό,τι μας πουν οι γαλάζιοι και οι πράσινοι συνδικαλιστές;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 06, 2011, 11:53:17 πμ »
Κρίμα τα γραμματα που μαθαμε! Κριμα που μιλαμε για "δυσκολο" επαγγελμα και για "διαπλαση των παίδων"! Ποια αγωνιστικη διαθεση θα τους διδαξουμε? αυτη του βολεματος, του παρασκηνιου....τί ακριβως?

Οι ταξιτζιδες βγηκα, διεκδικησαν ακομα και με κοστος τις διακοπες τους. Ή μηπως αυτοι εργαζονται ή κουραζονται λιγοτερο!!! ή μηπως αυτοι δεν εχουν οικογενεια, υποχρεωσεις,κλπ?....

Μια αντιδραση θυμαμαι μονο "καπως" μεγαλη, αυτη τοτε με τις συγχωνευσεις. Αλλά μη γελοιμαστε δεν ηταν οι εκπ/κοι αυτοι που φωναζαν. Ηταν γονεις και δημαρχοι και ενας ....Καλλικρατης!


 
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2011, 01:44:00 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος ALICE365

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έν οίδα ότι ουδέν οίδα
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #54 στις: Αύγουστος 06, 2011, 01:26:33 μμ »
Χωρίς να μηδενίζω τους αγανακτισμένους θεωρώ οτι μεγάλο μέρος πρίν απο την κατασκήνωση στις πλατείες ,εκανε κατασκηνωση στα πολιτικά γραφεία,για καμμια θεσουλα μωρε καμμια μεταθεση για το παιδι κτλ,κτλ.Τώρα αφου το συστημα αλλάζει ρότα αρχίσαμε να το μουζτώνουμε....αυτα.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Η επομενη κινηση
« Απάντηση #55 στις: Αύγουστος 06, 2011, 01:45:58 μμ »
Πού πήγαν τα υπόλοιπα μηνύματα, βρε παιδιά; Τελοσπάντων, πιστεύετε ότι από το Σεπτέμβρη θα έχουμε αληθινές κινητοποιήσεις, όπως λέει ο Μαντάς, ο πρόεδρος της ΔΟΕ ή όλα αυτά είναι λόγια; Πάντως, αυτός έχει πάρει σβάρνα όλα τα κανάλια και προαναγγέλει δυναμικές κινητοποιήσεις, όπως απεργίες διαρκείας.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 480
Σύνολο: 482

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.