*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1784808 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ecal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Μαθαίνω τον κόσμο...πώς να μαθαίνει!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1890 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 08:25:55 μμ »
Μάλλον θα καλέσουν το Νοέμβρη.
Μαζί με το νέο μισθολόγιο. Μαζί με τα χαράτσια.
Για να μη στεναχωρηθούμε πολύ μωρέ!
Λέτε να κάνουν προσλήψεις 17 Νοέμβρη; Θα ήταν πολύ επαναστατικό!
Αν πάλι καλέσουν το Δεκέμβρη; Θα φανούν σαν άγιοι Βασίληδες!
Καλά, σκεφτείτε να ανακοινωθούν το Γενάρη, σαν το Πρωτοχρονιάτικο λαχείο!
Πιο μετά δε νομίζω να γίνει κάτι. Βασικά δε νομίζω ότι θα βρίσκονται καν στις θέσεις τους. Ή μήπως δε θα υπάρχουμε εμείς; ;D ;D

Μάλλον από Φλεβάρη..με τον βασιλιά Καρνάβαλο!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:52:47 »

Αποσυνδεδεμένος adedward

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση!!!? ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1891 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 08:54:53 μμ »
Παράθεση
Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα με τα λεγόμενά σου! Κι επίσης με το ότι η ΕΠΕ -αν και καθυστερημένα....- έδωσε σημεία ζωής! Θα ήθελα όμως κι εγώ να σημειώσω κάτι....στη λίστα με τα τμήματα που εδωσε η  ΕΠΕ στο τέλος της επιστολής της δεν είδα πουθενά να αναφέρονται τα τμήματα π.χ. Αυτοματισμού, Εφαρμ. Πληροφορικής & Πολυμέσων, Εφαρμ. Πληροφορικής στη Διοίκηση & Οικονομία, Επιχηρηματικού Σχεδιασμού & Πληροφοριακών Συστημάτων, ίσως και άλλα που μου διαφεύγουν τώρα!! Το ξέρω ότι είναι χιλιοειπωμένο αλλά σε τέτοιες ώρες που υποτίθεται... πρέπει να είμαστε ενωμένοι και να αλληλουποστηριζόμαστε, εμείς κάνουμε διαχωρισμούς!! Καλώς ή κακώς, είτε το θέλουν κάποιοι είτε όχι, απόφοιτοι όλων αυτών των τμημάτων είναι εδώ και χρόνια στην ίδια μοίρα με όλους τους υπόλοιπους-μέλη της ΕΠΕ και στελεχώνουν κάθε χρόνο τα ελληνικά σχολεία.
Συγνώμη που ξεφεύγω από το θέμα αλλά πιστεύω ότι η ΕΠΕ ξύπνησε και αργά και λάθος.

Καλησπέρα Συνάδελφοι
είμαι και εγω καινούργια στην ομαδα του pde και θα ήθελα να πω και εγω την αποψη για το μελλον μας!!! και θα ξεκινησω απο την παραθεση του συναδελφου v_pan που συμφωνω απολυτως με την αποψη του!!
Γιατί η ΕΠΕ παρόλο που ξυπνησε... ξυπνησε ΛΑΘΟΣ. Γιατί εδω και χρόνια παρόλο που είμαστε στην εκπαιδευση οι πτυχιούχοι ορισμένων ΤΕΙ συνεχίζει να μας αγνοεί..... Πως είναι δυνατον να εισακουστούμε στην (κ.) Υπουργό όταν δεν υπάρχει ενότητα μεταξύ μας.
Δεν ξερω πως να συνεχίσω και απο που όταν το κυριο μελημα της (κ.) Υπουργού είναι να τοποθετήσει τουλάχιστον 1000 θεατρολόγους, καλιτεχνικούς κτλ. ενω καλα καλα δεν ειχε δασκάλους (δεν θελω να θίξω κανένα συναφελφο) αλλά δεν νομίζω να ήταν τόσο επείγον!!! απλα η γυναίκα δεν ξερει τι της γίνεται!!!!!!!!!!!
και εμας συνεχιζει να μας υποβαθμίζει ....
Και επειδή ξέφυγα απο το θέμα εγω πιστεύω οτι φέτος θα παρει ελαχιστους απο εμάς!! γιατί? υπαρχουν τόσοι πολλοί μόνιμοι αλλων ειδικοτήτων που δεν συμπληρωνουν ωράριο (π.χ. μαθηματικοί) που μια χαρα θα βολευτούν!!!!
Ευχαριστώ πολυ!!!

Δυστυχώς, είμαστε σε δεινή θέση!!!

Μα δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα..Από την μία είναι πολύ αργά και από την άλλη βρεθήκαμε εδώ χωρίς να το σκεφτούμε κάν
Never give up...Never think sad....
Keep walking....Stand up.....

Αποσυνδεδεμένος adedward

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση!!!? ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1892 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 08:57:32 μμ »
Μάλλον θα καλέσουν το Νοέμβρη.
Μαζί με το νέο μισθολόγιο. Μαζί με τα χαράτσια.
Για να μη στεναχωρηθούμε πολύ μωρέ!
Λέτε να κάνουν προσλήψεις 17 Νοέμβρη; Θα ήταν πολύ επαναστατικό!
Αν πάλι καλέσουν το Δεκέμβρη; Θα φανούν σαν άγιοι Βασίληδες!
Καλά, σκεφτείτε να ανακοινωθούν το Γενάρη, σαν το Πρωτοχρονιάτικο λαχείο!
Πιο μετά δε νομίζω να γίνει κάτι. Βασικά δε νομίζω ότι θα βρίσκονται καν στις θέσεις τους. Ή μήπως δε θα υπάρχουμε εμείς; ;D ;D

Μάλλον από Φλεβάρη..με τον βασιλιά Καρνάβαλο!!!

Ή μάλλον μπορεί να μας καλέσουν στις 25 Μαρτίου σαν μια απλή επανάσταση των καθηγητών
Ή στην χειρότερη για εμάς αλλά καλύτερη για αυτούς, την 1 Απριλίου για να μας κάνουν καποιά πλάκα και να μην το πιστεύουμε  :P
Never give up...Never think sad....
Keep walking....Stand up.....

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1893 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 08:58:52 μμ »
Σύμφωνα με τον Μπράτη σήμερα δεν θα πάρουν ούτε καν αυτούς που είχαν πει ότι θα πάρουν (αναπληρωτές μουσικής, αγγλικών και γερμανικών). Μάλλον αύριο. Μέσα στην εβδομάδα θα πάρουν αναπληρωτές διαφόρων ειδικοτήτων δευτεροβάθμιας και Β' φάση ειδικής αγωγής δασκάλων και νηπιαγωγών.

Η μόνη πληροφόρηση που έχουμε για τους ΠΕ19-20 είναι ότι θα πάρουν αναπληρωτές μόλις ολοκληρωθούν οι μετακινήσεις από την Δευτεροβάθμια. Ακριβώς δηλαδή ότι μας είχαν πει πριν 20 μέρες.

Δουλευόμαστε μου φαίνεται...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2016, 01:35:27 μμ από ekalaitz »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:52:47 »

Αποσυνδεδεμένος adedward

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση!!!? ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1894 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 09:00:32 μμ »
Σύμφωνα με τον Μπράτη σήμερα δεν θα πάρουν ούτε καν αυτούς που είχαν πει ότι θα πάρουν (αναπληρωτές μουσικής, αγγλικών και γερμανικών). Μάλλον αύριο. Μέσα στην εβδομάδα θα πάρουν αναπληρωτές διαφόρων ειδικοτήτων δευτεροβάθμιας και Β' φάση ειδικής αγωγής δασκάλων και νηπιαγωγών.

Η μόνη πληροφόρηση που έχουμε για τους ΠΕ19-20 είναι ότι θα πάρουν αναπληρωτές μόλις ολοκληρωθούν οι μετακινήσεις από την Δευτεροβάθμια. Ακριβώς δηλαδή ότι μας είχαν πει πριν 20 μέρες.

Δεν είναι ότι απλα μας έχουν εντελώς χεσμένους, μας δουλεύουν κιόλας.

Όχι δεν μας δουλεύουν, απλά θέλουν να έχουν άτομα σε αναμονή για να έχουν κάποια δουλειά να κάνουν...Δηλαδή ποιά δουλεία εδώ που τα λέμε τώρα
Never give up...Never think sad....
Keep walking....Stand up.....

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1895 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 09:18:45 μμ »
Ο Μπράτης πάντως λέει:

ΜΗΝ ΑΔΙΚΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ.ΜΟΛΙΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΚΑΘΟΝΤΑΙ-ΝΑΙ-ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ,ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΥΠΕΡΩΡΙΑ...ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ,ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ,ΚΛΠ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.

Αχ αυτή η πολιτική ηγεσία τι μας κάνει..

Αποσυνδεδεμένος adedward

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση!!!? ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1896 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 09:28:34 μμ »
Ο Μπράτης πάντως λέει:

ΜΗΝ ΑΔΙΚΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ.ΜΟΛΙΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΚΑΘΟΝΤΑΙ-ΝΑΙ-ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ,ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΥΠΕΡΩΡΙΑ...ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ,ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ,ΚΛΠ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.

Αχ αυτή η πολιτική ηγεσία τι μας κάνει..

Κουράζετε για να βγάλει μια απόφαση...
Τσ Τσ Τσ τους αδικούμε συνάδερφοι τους αδικούμε....
Πρέπει να τους πάρουμε και ένα δώρω τις πολιτικής ηγεσίας για την τόσο σκληρή εργασία και να τους αφήσουμε να ξεκουραστούν
 :o  :P
Never give up...Never think sad....
Keep walking....Stand up.....

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1897 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 10:59:30 μμ »
Παιδιά το πανεκπαιδευτικό μεταφέρθηκε για αύριο στα Προπύλαια στις 14:00 για Αθήνα. Θα πάτε εσείς;

Edit: Απάντηση της ΠΕΚΑΠ στο κείμενο που έστειλα το μεσημέρι και παρέθεσα σε προηγούμενο post:

Συνάδελφοι, έχετε απόλυτο δίκιο. Ότι και να πούμε δεν μπορεί να σας ικανοποιήσει.
Από όποια μέτρα κι αν πάρουν σε βάρος μας, η ανεργία είναι το χειρότερο...
 
Ως ΠΕΚΑΠ, από όσα λέτε, έχουμε πιέσει, και εξακολουθούμε να ζητάμε, να δοθούν οργανικές θέσεις στον κλάδο μας.
Η απάντηση που είχαμε πριν το καλοκαίρι από την υφυπουργό ήταν ότι αυτό θα γίνει όταν αξιολογηθεί το πιλοτικό πρόγραμμα που εφαρμόζεται.
Για τα υπόλοιπα που βάζετε κύρια αρμόδια είναι η ΔΟΕ, μιας και αυτή καλύπτει τα Δημοτικά και πρέπει να φροντίζει για τα προβλήματα που υπάρχουν σε αυτά.
 
Δυστυχώς απ' ότι φαίνεται, αν δεν ανατρέψουμε όλοι μαζί -όχι μόνο οι ΠΕ19-ΠΕ20- την όλη κατάσταση, θα περάσουν πολλά χρόνια με την ίδια και χειρότερη κατάσταση που βασικά θα πλήξει τους νεότερους.
 
Δεν υπάρχει άλλη δυνατότητα παρά η συσπείρωση μας στις ΕΛΜΕ και την ΟΛΜΕ και η άσκηση πίεσης ώστε να πάρουν αποφάσεις που θα μπορούν να οδηγούν σε λύσεις προς όφελος όλων μας.
 
Το Δσ της ΠΕΚΑΠ θα κάνει μια προσπάθεια να μάθει τι γίνεται και να σας ενημερώσει, αλλά μέσα στο όλο κλίμα των ημερών, δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα υπάρξει.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 12, 2011, 12:22:24 πμ από Χριστίνα »

Αποσυνδεδεμένος Empire

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1898 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 12:38:50 πμ »
Τώρα μόλις διάβασα το κείμενο που έστειλες....μπράβο σου Χριστίνα...!!! ;) :)
Δεν θα σχολιάσω την απάντηση της ΠΕΚΑΠ....όχι ακόμα τουλάχιστον....!!!

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1899 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 08:39:13 πμ »
Kαλημέρα.

Αποσυνδεδεμένος vgp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1900 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 09:05:31 πμ »
Καλημέρα κι από μένα...ελπίζω να είναι μια καλύτερη μέρα σήμερα!!
Παράθεση
θεωρω οτι σιγα σιγα πρεπει να εγγραφουμε ολοι στην επε
Έχεις δίκιο σ'αυτό, μόνο με ενότητα μπορούμε να πετύχουμε κάτι!! Μόνο που εγώ δεν μπορώ να το κάνω........είμαι απόφοιτος του τμήματος Εφαρμογών πληροφορικής στη διοίκηση & οικονομία................ :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1901 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 09:11:28 πμ »
και γιατι δεν μπορεις?

Αποσυνδεδεμένος vgp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1902 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 09:26:07 πμ »
Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα με τα λεγόμενά σου! Κι επίσης με το ότι η ΕΠΕ -αν και καθυστερημένα....- έδωσε σημεία ζωής! Θα ήθελα όμως κι εγώ να σημειώσω κάτι....στη λίστα με τα τμήματα που εδωσε η  ΕΠΕ στο τέλος της επιστολής της δεν είδα πουθενά να αναφέρονται τα τμήματα π.χ. Αυτοματισμού, Εφαρμ. Πληροφορικής & Πολυμέσων, Εφαρμ. Πληροφορικής στη Διοίκηση & Οικονομία, Επιχηρηματικού Σχεδιασμού & Πληροφοριακών Συστημάτων, ίσως και άλλα που μου διαφεύγουν τώρα!! Το ξέρω ότι είναι χιλιοειπωμένο αλλά σε τέτοιες ώρες που υποτίθεται... πρέπει να είμαστε ενωμένοι και να αλληλουποστηριζόμαστε, εμείς κάνουμε διαχωρισμούς!! Καλώς ή κακώς, είτε το θέλουν κάποιοι είτε όχι, απόφοιτοι όλων αυτών των τμημάτων είναι εδώ και χρόνια στην ίδια μοίρα με όλους τους υπόλοιπους-μέλη της ΕΠΕ και στελεχώνουν κάθε χρόνο τα ελληνικά σχολεία.
Συγνώμη που ξεφεύγω από το θέμα αλλά πιστεύω ότι η ΕΠΕ ξύπνησε και αργά και λάθος.
Σου παραθέτω το μήνυμα που έστειλα χτες για να καταλάβεις....

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1903 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 09:29:10 πμ »
ολοι στα ιδια ειμαστε,μην κολλας σε τετοια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159788
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 536

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.