*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1785865 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2604 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 09:29:47 μμ »
παιδιά να σας ρωτήσω.. μέχρι τώρα όσες φορές με είχαν καλέσει, διάλεγα σχολείο με βάση τη σειρά προταιραιότητας.
Αυτό είναι "κανόνας"; Το πρωί που ήταν να γίνει η τοποθέτηση, είμασταν οι 2 από τις 3 , εγώ είμαι η δεύτερη σε σειρά και έλειπε η πρώτη σε σειρά.
Όταν ο διευθυντής έβγαλε τα χαρτιά στο όνομά μου ήταν σημειωμένο ένα σχολείο (πρωινό). Με την άλλη κοπέλα δεν μίλησε καθόλου για τα σχολεία και τις τοποθετήσεις τι θα ήθελε τι όχι και μου αλλάζει το σχολείο που ήταν σημειωμένο για την τοποθέτησή μου και με βάζει σε απογευματινό με την αιτιολογία οτι οι κοπέλες ήταν ξανά στα συγκεκριμένα σχολεία, και πως όταν θα του στείλουν τους υπόλοιπους θα με πάρει και θα με βάλει στο πρωινό. Εμένα το απογευματινό δε με βολεύει καθόλου και επίσης έμαθα μετά οτι η μια κοπέλα ήταν στη Σιβιτανίδειο 5 χρόνια πριν και η αλλη 2.. Κανονικά δεν πρέπει να ισχύει η σειρά προτεραιότητας; Τι μπορώ να κάνω;
Στις τοποθετήσεις αναπληρωτών,η θέση στον πίνακα μετράει τελευταία αν υπάρχουν κοινωνικά κριτήρια(οικογένεια,εντοπιότητα κτλ)!Πέρυσι στην περιοχή που προσληφθήκαμε πολλοί,τοποθετήθηκα πρώτος λόγω γάμου και εντοπιότητας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:58:45 »

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2605 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 10:42:25 μμ »
Εμείς που είμαστε 1300 στον πρώτο πίνακα,έχουμε καμιά ελπίδα για φέτος για ΑΜΩ?

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2606 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 09:04:12 πμ »
παιδιά να σας ρωτήσω.. μέχρι τώρα όσες φορές με είχαν καλέσει, διάλεγα σχολείο με βάση τη σειρά προταιραιότητας.
Αυτό είναι "κανόνας"; Το πρωί που ήταν να γίνει η τοποθέτηση, είμασταν οι 2 από τις 3 , εγώ είμαι η δεύτερη σε σειρά και έλειπε η πρώτη σε σειρά.
Όταν ο διευθυντής έβγαλε τα χαρτιά στο όνομά μου ήταν σημειωμένο ένα σχολείο (πρωινό). Με την άλλη κοπέλα δεν μίλησε καθόλου για τα σχολεία και τις τοποθετήσεις τι θα ήθελε τι όχι και μου αλλάζει το σχολείο που ήταν σημειωμένο για την τοποθέτησή μου και με βάζει σε απογευματινό με την αιτιολογία οτι οι κοπέλες ήταν ξανά στα συγκεκριμένα σχολεία, και πως όταν θα του στείλουν τους υπόλοιπους θα με πάρει και θα με βάλει στο πρωινό. Εμένα το απογευματινό δε με βολεύει καθόλου και επίσης έμαθα μετά οτι η μια κοπέλα ήταν στη Σιβιτανίδειο 5 χρόνια πριν και η αλλη 2.. Κανονικά δεν πρέπει να ισχύει η σειρά προτεραιότητας; Τι μπορώ να κάνω;
Στις τοποθετήσεις αναπληρωτών,η θέση στον πίνακα μετράει τελευταία αν υπάρχουν κοινωνικά κριτήρια(οικογένεια,εντοπιότητα κτλ)!Πέρυσι στην περιοχή που προσληφθήκαμε πολλοί,τοποθετήθηκα πρώτος λόγω γάμου και εντοπιότητας.
Σε ευχαριστώ. Βασικά έσβησα το post μου γιατί ήταν άσχετο με το topic.  Όπως και να χει προσάρμοσα το πρόγραμμά μου δεν είναι δα και τόσο τραγικό :)

Αποσυνδεδεμένος marianiux

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2607 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 09:59:24 πμ »
παιδιά να σας ρωτήσω.. μέχρι τώρα όσες φορές με είχαν καλέσει, διάλεγα σχολείο με βάση τη σειρά προταιραιότητας.
Αυτό είναι "κανόνας"; Το πρωί που ήταν να γίνει η τοποθέτηση, είμασταν οι 2 από τις 3 , εγώ είμαι η δεύτερη σε σειρά και έλειπε η πρώτη σε σειρά.
Όταν ο διευθυντής έβγαλε τα χαρτιά στο όνομά μου ήταν σημειωμένο ένα σχολείο (πρωινό). Με την άλλη κοπέλα δεν μίλησε καθόλου για τα σχολεία και τις τοποθετήσεις τι θα ήθελε τι όχι και μου αλλάζει το σχολείο που ήταν σημειωμένο για την τοποθέτησή μου και με βάζει σε απογευματινό με την αιτιολογία οτι οι κοπέλες ήταν ξανά στα συγκεκριμένα σχολεία, και πως όταν θα του στείλουν τους υπόλοιπους θα με πάρει και θα με βάλει στο πρωινό. Εμένα το απογευματινό δε με βολεύει καθόλου και επίσης έμαθα μετά οτι η μια κοπέλα ήταν στη Σιβιτανίδειο 5 χρόνια πριν και η αλλη 2.. Κανονικά δεν πρέπει να ισχύει η σειρά προτεραιότητας; Τι μπορώ να κάνω;
Στις τοποθετήσεις αναπληρωτών,η θέση στον πίνακα μετράει τελευταία αν υπάρχουν κοινωνικά κριτήρια(οικογένεια,εντοπιότητα κτλ)!Πέρυσι στην περιοχή που προσληφθήκαμε πολλοί,τοποθετήθηκα πρώτος λόγω γάμου και εντοπιότητας.
Σε ευχαριστώ. Βασικά έσβησα το post μου γιατί ήταν άσχετο με το topic.  Όπως και να χει προσάρμοσα το πρόγραμμά μου δεν είναι δα και τόσο τραγικό :)

Κάθε εμπόδιο για καλό :-)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:58:45 »

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2608 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 11:25:11 πμ »
Δημήτρης Μπράτης
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ,ΑΦΟΥ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ.Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΥΡΓΟ,ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕΙΩΜ. ΩΡΑΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ.

Μακάρι να γίνει κάτι πριν παραιτηθούν...

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2609 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 11:43:00 πμ »
Δημήτρης Μπράτης
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ,ΑΦΟΥ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ.Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΥΡΓΟ,ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕΙΩΜ. ΩΡΑΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ.

Μακάρι να γίνει κάτι πριν παραιτηθούν...

Μακάρι να γίνει κάτι και αφού παραιτηθούν   :D

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2610 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 12:25:10 μμ »
Εγώ θεωρώ παράλογο κάποιος που είναι από Αθήνα να μην έχει δηλώσει Σιβιτανίδειο στις πρώτες του επιλογές της αίτησης!Εύκολη πρόσβαση από όλη την πόλη,δίπλα στον Ηλεκτρικό!Θα περίμενα να προσληφθούν εκεί άτομα από τις πρώτες θέσεις του Πίνακα!Το 300+ του πίνακα μου φαίνεται παράλογο εκτός και αν όλοι οι προηγούμενοι προσληφθηκάν στην πρωτοβάθμια!

Αποσυνδεδεμένος aex

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2611 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 12:40:59 μμ »
Προφανώς δεν είναι τυχαία η στιγμή που την καλούν... το νωρίτερα δε τους βόλευε...

Αποσυνδεδεμένος maGe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2612 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 01:17:52 μμ »
Συγγνώμη να ρωτήσω κάτι, οι προσλήψεις στη Σιβιτανίδειο δεν ακολουθούν το 60-40 ΑΕΙ-ΤΕΙ;;;
Tελικα αδικα αναρωτιωμασταν!!!

Ακολουθουν το 60% κορες 40% γιους !!!!
 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
 :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος maGe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2613 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 01:22:13 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ,ΑΦΟΥ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ.Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΥΡΓΟ,ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕΙΩΜ. ΩΡΑΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ.

Μακάρι να γίνει κάτι πριν παραιτηθούν...


Δηλαδη θα βγουν σημερα;

Αποσυνδεδεμένος ion_04

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2614 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 01:55:38 μμ »
Εγώ θεωρώ παράλογο κάποιος που είναι από Αθήνα να μην έχει δηλώσει Σιβιτανίδειο στις πρώτες του επιλογές της αίτησης!Εύκολη πρόσβαση από όλη την πόλη,δίπλα στον Ηλεκτρικό!Θα περίμενα να προσληφθούν εκεί άτομα από τις πρώτες θέσεις του Πίνακα!Το 300+ του πίνακα μου φαίνεται παράλογο εκτός και αν όλοι οι προηγούμενοι προσληφθηκάν στην πρωτοβάθμια!

Έχουν καλέσει μέχρι το 329 (συμπεριλαμβανομένης της Σιβιτανιδείου). Υπάρχουν όμως 166 άτομα τα οποία βρίσκονται ψηλότερα και δεν έχουν κληθεί. Προφανώς, έχουν δηλώσει συγκεκρινένες περιοχές για τις οποίες δεν προέκυψαν κενά μέχρι στιγμής. Μου κάνει εντύπωση όμως να μην έχει δηλώσει κανείς τους τη Σιβιτανίδειο!
Τρομερή εντύπωση!!!

Αποσυνδεδεμένος best_teacher

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Πρώτα ο μαθητής
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2615 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 07:22:23 μμ »
τη σιβιτινανιδειο την ειχε σαν επιλογη οταν καναμε την αιτηση?  εγώ δε θυμαμαι να την έβαλα, και δε ξερω γιατί....

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2616 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 07:30:46 μμ »
τη σιβιτινανιδειο την ειχε σαν επιλογη οταν καναμε την αιτηση?  εγώ δε θυμαμαι να την έβαλα, και δε ξερω γιατί....
Την είχε και μάλιστα διευκρίνιζε η προκήρυξη ότι πρέπει να μπεί ως συγκεκριμένη επιλογή στις 20 για όποιον το επιθυμεί.
Το μήνυμά μου για την υποψηφιότητα του κ. Τζιώρα για το ΠΕΚΑΠ γιατί διαγράφηκε;

Αποσυνδεδεμένος evivasil

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2617 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 07:47:12 μμ »
Ρε παιδιά πότε θα πάρουν ΑΜΩ;;;;;; Έλεος πια Χριστούγεννα έρχονται....... Δεν ντρέπονται λίγο. Του χρόνου θα φάνε σουτ και στα σπιτάκια τους τουλάχιστον να μην τους βλέπουμε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 493

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.