*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1775323 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #336 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 02:27:03 μμ »
τελευταια χρονια παιδια....μετα αλλαγη πορειας....μεχρι εδω ηταν!!!!Καιρος να αλλάξουμε επάγγελμα!

...και ποιο επάγγελμα πλέον λεχει κάποια προοπτική πλέον σ' αυτή τη χώρα;

Θα μαζευτούμε να ανοίξουμε μια εταιρεία

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:25:03 »

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #337 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 02:30:14 μμ »
τελευταια χρονια παιδια....μετα αλλαγη πορειας....μεχρι εδω ηταν!!!!Καιρος να αλλάξουμε επάγγελμα!

Ανδρέα καλή σκέψη, ελπίζω να σε ακολουθήσουν και άλλοι. Τουλάχιστον να έχει δουλειά για εμάς του λίγους που θα μείνουμε αφοσιωμένοι στο πλευρό της Αννούλας.

Συνδεδεμένος andreas1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #338 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 02:34:50 μμ »
χαχαχα...ωραίος!!!!

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #339 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 02:41:17 μμ »
Είναι κρίμα πάντως, που ενώ μπορούν μέσα από το ΕΣΠΑ να δώσουν δουλειά σε πολύ κόσμο, όπως δείχνουν τα πράγματα θα προσλάβουν πολύ λιγότερους από πέρσι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:25:03 »

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #340 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 02:43:09 μμ »
χαχαχα...ωραίος!!!!

Εγώ φίλε δεν την παρατάω την Αννούλα, εγώ δεν πουλιέμαι για το βόλεμα του ιδιωτικού τομέα. Θα κάτσω να παλέψω μέχρι το τέλος !

Πάντως εύχομαι σε όλους όσοι αποφάσισαν να στραφούν στη σιγουριά και τους παχυλούς μισθούς του ιδιωτικού τομέα καλή τύχη , αν και το θεωρώ ανήθικο να παρατήσετε την Αννούλα μας μετά απ' αυτά που έχει κάνει για όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #341 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 02:47:02 μμ »
Εγώ φίλε δεν την παρατάω την Αννούλα, εγώ δεν πουλιέμαι για το βόλεμα του ιδιωτικού τομέα. Θα κάτσω να παλέψω μέχρι το τέλος !

Πρόσεξε να μη σε παρατήσει αυτή...  8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #342 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 02:52:27 μμ »
@atem χααχαχχααχχα ναι το τύπωμα της μπούζας είναι φοβερή ιδέα!

@όλους τους άλλους: τα χρόνια που θα ακολουθήσουν θα μας δείξουν αν θα παραμείνουμε ή όχι σε αυτό το επάγγελμα. Μπορεί να μας πετάξει έξω αλλά μπορεί και όχι. Όλα είναι ανοιχτά. Το θέμα είναι ποιός έχει το στομάχι να αντέξει και πραγματικά όποιος έχει / βρεί άλλη διέξοδο που του εξασφαλίζει όσο γίνεται τα προς το ζην....δεν θα πρέπει να χάσει την ευκαιρία.

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #343 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 02:54:09 μμ »
...και ποιο επάγγελμα πλέον λεχει κάποια προοπτική πλέον σ' αυτή τη χώρα;

Διάθεση γης σε αγρότες
http://news.pathfinder.gr/greece/news/730033.html

Να επάγγελμα με προοπτική σε αυτή τη Χώρα!
Νοικιάζεις όσα στρέμματα θέλεις και καλλιεργείς ότι γουστάρεις..από ντομάτες μέχρι δενδρύλια!Και φράγκα βγάζεις και ταυτόχρονα στηρίζεις την πράσινη ανάπτυξη του ΜΠΑΦΟΚ!!  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #344 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 03:00:59 μμ »
Η καρδιά μου με πιάνει κάθε φορά που διαβάζω εδώ μέσα ..... φέτος είπα να το ρισκάρω και δήλωσα μόνο Α' και Δ' Αθήνας (ΑΜΩ κ' ΑΚΩ) γιατί λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων δεν υπάρχει χρόνος για χιλιόμετρα. Ούτε στα κλασικά ολοήμερα μπορώ να δουλέψω, 14:30 πρέπει να είμαι σπίτι μου. Άνεργη με βλέπω φέτος ύστερα από τόσα χρόνια :'( :'( :'(
Θέση 350 στον ενιάιο, πέρισυ ήμουν ΑΚΩ στη Δ' Αθήνας στη β' φάση. Τι λέτε βρε παιδιά, κάντε καμιά εκτίμηση, θα με πάρουν σε πρωινό φέτος; δώστε μου λίγο θάρρος  :-[


τα χρόνια που θα ακολουθήσουν θα μας δείξουν αν θα παραμείνουμε ή όχι σε αυτό το επάγγελμα. Μπορεί να μας πετάξει έξω αλλά μπορεί και όχι. Όλα είναι ανοιχτά. Το θέμα είναι ποιός έχει το στομάχι να αντέξει και πραγματικά όποιος έχει / βρεί άλλη διέξοδο που του εξασφαλίζει όσο γίνεται τα προς το ζην....δεν θα πρέπει να χάσει την ευκαιρία.
Τόσα χρόνια τώρα τρέξιμο, ταλαιπωρία, ανατροπές, πάει μείναμε από στομάχι .........

Αποσυνδεδεμένος evasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #345 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 03:02:22 μμ »
@atem χααχαχχααχχα ναι το τύπωμα της μπούζας είναι φοβερή ιδέα!

@όλους τους άλλους: τα χρόνια που θα ακολουθήσουν θα μας δείξουν αν θα παραμείνουμε ή όχι σε αυτό το επάγγελμα. Μπορεί να μας πετάξει έξω αλλά μπορεί και όχι. Όλα είναι ανοιχτά. Το θέμα είναι ποιός έχει το στομάχι να αντέξει και πραγματικά όποιος έχει / βρεί άλλη διέξοδο που του εξασφαλίζει όσο γίνεται τα προς το ζην....δεν θα πρέπει να χάσει την ευκαιρία.

Συμφωνώ, απλά φοβάμαι ότι όσο περιμένουμε εμείς ο ιδιωτικός τομέας προχωρά...μετά από 5 χρόνια στην αναμονή στην εκπαίδευση πως θα πάω σε έναν ιδιωτικό τομέα (που ήδη έχει ψιλοκορεστεί) συγκρινόμενη με τα νέα παιδιά που θα αποφοιτούν τότε και θα χουν όρεξη και νέα γνώση. Δηλαδή θα με πάρει ένας ιδιώτης αν του πω "Είμαι 35, έκανα το προγραμμματιστή 4 χρόνια στα νιάτα και μετά το δάσκαλο άλλα 5 αλλά δε μου κάτσε!". Αυτό είναι το πιο προβληματικό...είναι διχασμός για μένα!

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #346 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 03:08:20 μμ »
Συμφωνώ, απλά φοβάμαι ότι όσο περιμένουμε εμείς ο ιδιωτικός τομέας προχωρά...μετά από 5 χρόνια στην αναμονή στην εκπαίδευση πως θα πάω σε έναν ιδιωτικό τομέα (που ήδη έχει ψιλοκορεστεί) συγκρινόμενη με τα νέα παιδιά που θα αποφοιτούν τότε και θα χουν όρεξη και νέα γνώση. Δηλαδή θα με πάρει ένας ιδιώτης αν του πω "Είμαι 35, έκανα το προγραμμματιστή 4 χρόνια στα νιάτα και μετά το δάσκαλο άλλα 5 αλλά δε μου κάτσε!". Αυτό είναι το πιο προβληματικό...είναι διχασμός για μένα!

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς σκέφτομαι!Πλέον είναι δύσκολα και στον ιδιωτικό τομέα μετά από τόσα χρόνια στην εκπαίδευση! Ποιος θα μας πάρει κι εκεί;

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #347 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 03:11:12 μμ »
@elia καλώστη έχουμε να σε δούμε πολύ καιρό. Θα είσαι σίγουρα ΑΜΩ στην Α ή στη Δ πιστεύω αν όχι ΑΚΩ. Αυτό μόνο είναι το πρόβλημα που λες οτι δεν μπορείς να δουλέψεις μεσημέρι. Ίσως να καταφέρεις κάτι για να μην χάσεις έστω αυτό. Και εγώ σε ΑΜΩ στην Α ποντάρω.Βέβαια το πότε θα μας πάρουν είναι ένα άλλο θέμα!
 Το πρόβλημα με τις εκτιμήσεις που κάνουμε τώρα είναι οτι μπορούν να γίνουν μόνο στο περίπου γιατί δεν έχουμε ιδέα. Το μόνο που φαίνεται είναι πως θέλουν να μειώσουν τις προσλήψεις και να εξοικονομήσουν κόσμο. Ελπίζω να τα βγάλουν όσο πιο σύντομα γίνεται γιατί πραγματικά έχουμε μείνει απο στομάχι.

Αποσυνδεδεμένος evasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #348 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 03:12:56 μμ »
Συμφωνώ, απλά φοβάμαι ότι όσο περιμένουμε εμείς ο ιδιωτικός τομέας προχωρά...μετά από 5 χρόνια στην αναμονή στην εκπαίδευση πως θα πάω σε έναν ιδιωτικό τομέα (που ήδη έχει ψιλοκορεστεί) συγκρινόμενη με τα νέα παιδιά που θα αποφοιτούν τότε και θα χουν όρεξη και νέα γνώση. Δηλαδή θα με πάρει ένας ιδιώτης αν του πω "Είμαι 35, έκανα το προγραμμματιστή 4 χρόνια στα νιάτα και μετά το δάσκαλο άλλα 5 αλλά δε μου κάτσε!". Αυτό είναι το πιο προβληματικό...είναι διχασμός για μένα!

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς σκέφτομαι!Πλέον είναι δύσκολα και στον ιδιωτικό τομέα μετά από τόσα χρόνια στην εκπαίδευση! Ποιος θα μας πάρει κι εκεί;

Άρα, με το να μη μας πάρει φέτος ίσως μας κάνει και καλό...με την έννοια ότι ίσως δοκιμάσουμε να ξαναγυρίσουμε στον ιδιωτικό πριν γεράσουμε πολύ. Στη ζωή μου πολλές φορές έχει επαληθευτεί το ¨κάθε εμπόδιο σε καλό¨. Τεσπα, ας μείνουμε σε αναμονή άλλη μια βδομάδα και όλα θα ξεκαθαρίσουν...

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #349 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 03:13:31 μμ »
Ναι όσο για το ιδιωτικό συμφωνώ. Και για εμάς τις γυναίκες είναι 100 φορές πιο δύσκολο όσο μεγαλώνουμε να πάμε σε εταιρίες. Αν δεν έχουμε ήδη οικογένεια ξέρουν οτι άμεσα θα αποκτήσουμε και δεν μας παίρνει κανείς στις ηλικίες αυτές.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158523
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.188 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.