*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1784379 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3682 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 05:18:34 μμ »
Και το θυμηθήκαμε τώρα; γιατί το θέμα υπάρχει εδώ και κανα χρόνο (για όσους δεν το βλέπουν ας προσέξουν το πρώτο πρώτο post!) Και επίσης ο κλάδος πληροφορικής αφορά μόνο στα Γενικά Λύκεια και στην πρωτοβάθμια; Οτιδήποτε άλλο δεν επιτρέπεται εδώ;; Ρωτάω απλά..

Και κατά δεύτερον αυτά που αναφέρονται στα posts αφορούν την ειδικότητά μας, και όχι τη λειτουργία του σχολείου, οπότε γιατί να μην υπάρχει το θέμα στη συζήτησή μας;; Δεν έγινε αναφορά ούτε στο γενικό λύκειο ούτε στα Επαλ ούτε μιλήσαμε γενικότερα για την τεχνική εκπαίδευση!

Κατά τρίτον περίμενα απάντηση από τον συντονιστή που έκανε τη μετακίνηση!!!

Αχ Ελλάδα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2012, 05:21:00 μμ από jetry »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:55:10 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3683 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 05:39:13 μμ »
Οι αλλαγές στο pde τώρα γίνονται, για αυτό η μετακίνηση έγινε τώρα. Ο κλάδος πληροφορικής διδάσκει παντού και στην πρωτοβάθμια και στη δευτεροβάθμια και στην Τεχνική Εκπαίδευση, αλλά τα θέματα της Σιβιτανιδείου ανήκουν στην Τεχνική εκπαίδευση και νομίζω ότι αυτό θεωρείται λογικό από όλους!

Αν το θέμα αφορά την ειδικότητα της πληροφορικής τότε γιατί στον τίτλο του αναφέρει τη Σιβιτανίδειο;

Ενημερωτικά η μεταφορά δεν έγινε από μένα, γιατί κανείς συντονιστής δεν έχει τη δυνατότητα να μεταφέρει θέματα από περιοχές που δε συντονίζει. Αυτό μπορεί να το κάνει μόνο Διαχειριστής και στην προκειμένη το έκανε ο newseditor, που αυτή τη στιγμή δεν είναι online.

Αν είναι τόσο σημαντικό για σας να είναι το θέμα στον κλάδο της πληροφορικής μιλήστε με τους διαχειριστές.
Ωστόσο, να ξέρετε ότι η νέα οργάνωση του φόρουμ απαιτεί πολλές μετακινήσεις και συγχωνεύσεις θεμάτων
και πιστεύω ότι δεν είναι δύσκολο να γράφετε στο θέμα, ακόμα κι αν βρίσκεται στην Τεχνική Εκπαίδευση!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2012, 05:40:44 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3684 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 06:05:07 μμ »
Οι αλλαγές στο pde τώρα γίνονται, για αυτό η μετακίνηση έγινε τώρα. Ο κλάδος πληροφορικής διδάσκει παντού και στην πρωτοβάθμια και στη δευτεροβάθμια και στην Τεχνική Εκπαίδευση, αλλά τα θέματα της Σιβιτανιδείου ανήκουν στην Τεχνική εκπαίδευση και νομίζω ότι αυτό θεωρείται λογικό από όλους!

Αν το θέμα αφορά την ειδικότητα της πληροφορικής τότε γιατί στον τίτλο του αναφέρει τη Σιβιτανίδειο;


Φαντάζομαι αστειεύεσαι! Σαν διαχειριστής νομίζω θα έπρεπε να ξέρεις το περιεχόμενο!
Εκτός αυτού ήταν 2 διαφορετικά θέματα, το ένα αφορούσε το καθεστώς στη σχολή (ωραία κανένα πρόβλημα ας το βάζατε όπου θέλατε αυτό) και το δεύτερο που αφορούσε στους αναπληρωτές πληροφορικής εκεί και την "αξιοκρατία",το οποίο αφού αρχικά συγχωνεύτηκε (γιατί άραγε ενώ ήταν δύο άσχετα πράγματα), στη συνέχεια μεταφέρθηκε σε σημείο που μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού θα μπορούσαν να το παρακολουθούν! Δεν επιμένω ούτε θα ασχοληθώ περισσότερο. Το μήνυμα ελήφθει πάντως! Εύχομαι να έχω άδικο!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2012, 06:08:38 μμ από jetry »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3685 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 06:24:16 μμ »
jetry δεν ξέρω ποιο είναι το μήνυμα που έλαβες. Προσωπικά συντονίζω κάποιους πίνακες, δεν είμαι διαχειριστής, για να γνωρίζω το περιεχόμενο όλων των θεμάτων.

Η μεταφορά των θεμάτων που είχαν σχέση με τη Σιβιτανίδειο και βρίσκονταν διάσπαρτα σε διάφορους πίνακες στο φόρουμ ζητήθηκε από μένα για να έρθουν στο φυσικό τους χώρο την Τεχνική Εκπαίδευση, ώστε να μπορέσουν να γίνουν και οι ανάλογες συγχωνεύσεις. Αν θέλετε να αναδεικνύεται το θέμα μπορεί να καρφιτσωθεί ώστε να είναι ψηλά και να το βρίσκετε εύκολα. Κανείς δεν είχε την πρόθεση να το βάλει κάπου ώστε να μη φαίνεται. Αν πιστεύεις αυτό, έχεις άδικο και θα φροντίσουμε να γίνει το καλύτερο δυνατόν.

Αργότερα θα έχουμε και την άποψη του newseditor και αν κριθεί απαραίτητο θα υπάρξουν αλλαγές.
Εδώ jetry είμαστε για να βοηθάμε τα μέλη, όχι για να τα δυσκολεύουμε. Προσπαθούμε για το καλύτερο! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2012, 06:27:20 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:55:10 »

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3686 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 06:41:49 μμ »
Δεν έχω κάτι προσωπικά με εσας απλά ψάχνοντας να βρω άκρη σχετικά με τη Σιβιτανίδειο, και βρίσκοντας μια σειρά από παρατυπίες , βλέπω κι εδώ αυτό το συμβάν και αναρωτιέμαι τι στο καλό γίνεται.
Όπως είπα ξανά εύχομαι να κάνω εγώ το λάθος.
Ελπίζω σε κατανόησή σας και αν διαβάσετε τα θέματα, θα δείτε κι εσείς σε τι γίνεται αναφορά.
Είναι πολύ σημαντικά τα όσα προκύπτουν δυστυχώς και καλό είναι να τα γνωρίζει όσο το δυνατόν περισσότερος κόσμος.
Όχι οτι θα αλλάξει κάτι , αλλά δε νομίζω να είναι καλύτερη και η άγνοια!

Αποσυνδεδεμένος newseditor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3687 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 07:17:37 μμ »
Τα μηνύματα του νήματος "Αξιοκρατία στη Σιβιτανίδειο..." που αφορούσαν αποκλειστικά και μόνον προσλήψεις αναπληρωτών του κλάδου σας διαχωρίστηκαν και δημιουργήθηκε νέο ξεχωριστό θέμα το οποίο και μεταφέρθηκε στον πίνακά σας ΠΕ19 και Σιβιτανίδειος
 
Με λίγη καλή διάθεση -εκατέρωθεν- τέτοια "προβλήματα" μπορούν να λυθούν εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος antsak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3688 στις: Οκτώβριος 26, 2012, 12:17:29 μμ »
Σχετικά με την τελευταία φάση αναπληρωτών ΠΕ19-20 πήρα τηλ στο υπουργείο. Μου είπαν αυτά που γράφει πιο πάνω η f_efi σχετικά με την ποσόστοση. Επίσης μου διευκρίνησαν ότι δε διαχωρίζεται επιμέρους σε 60-40 στους ΑΚΩ και 60-40 στους ΑΜΩ αλλά συνολικά! Οπότε έτσι μου δικαιολόγησε τα 29 ατομα ΠΕ19 και μόνο 6 ΠΕ20 από τους ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3689 στις: Οκτώβριος 26, 2012, 12:34:56 μμ »
Πρέπει να ζητήσουμε από το Υπουργείο να μας δώσουν αναλυτικά τον αλγόριθμο. Θα μπορούμε ύστερα να τον τρέχουμε και εμείς στον πίνακα για να ελέγχουμε τη γίνεται.  ;D. Λέτε να δούμε τίποτα σαν το:

if (this.visma_or_not) {
   choose(this.id);
   continue;
}

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3690 στις: Οκτώβριος 28, 2012, 05:05:23 μμ »
lzdg σωστός!

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3691 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 05:55:18 μμ »
Καλησπέρα που μπορώ να βρω το kidspiration free;

Αποσυνδεδεμένος sunshine24

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Kindergärtnerin_ 90-60-90_ ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3692 στις: Νοέμβριος 01, 2012, 06:00:44 μμ »
εγώ το είχα κατεβάσει από δω http://www.inspiration.com/FreeTrial/Kidspiration ,δωρεαν για 30 μέρες
ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙΣ...
http://www.youtube.com/watch?v=cxIywbh6Cjk

Αποσυνδεδεμένος pdeathina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3693 στις: Νοέμβριος 02, 2012, 12:30:15 μμ »
Μόλις είδα ότι δεν είμαι στον Ενιαίο Πίνακα Αναπληρωτών του Υπουργείο στο e-aitisi αν και είχα κάνει τα χαρτιά μου. Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Μπορώ να κάνω κάτι; Όποιος ξέρει κάτι ας βοήθησει. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος LabBook

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3694 στις: Νοέμβριος 02, 2012, 01:11:23 μμ »
Μόλις είδα ότι δεν είμαι στον Ενιαίο Πίνακα Αναπληρωτών του Υπουργείο στο e-aitisi αν και είχα κάνει τα χαρτιά μου. Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Μπορώ να κάνω κάτι; Όποιος ξέρει κάτι ας βοήθησει. Ευχαριστώ.

Μήπως κοιτάς σε λάθος πίνακα; Αν είσαι με προϋπηρεσία ή όχι έχει διαφορά στον πίνακα που σε έβαλαν...

Αποσυνδεδεμένος pdeathina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3695 στις: Νοέμβριος 02, 2012, 02:03:32 μμ »
Μόλις είδα ότι δεν είμαι στον Ενιαίο Πίνακα Αναπληρωτών του Υπουργείο στο e-aitisi αν και είχα κάνει τα χαρτιά μου. Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Μπορώ να κάνω κάτι; Όποιος ξέρει κάτι ας βοήθησει. Ευχαριστώ.

Μήπως κοιτάς σε λάθος πίνακα; Αν είσαι με προϋπηρεσία ή όχι έχει διαφορά στον πίνακα που σε έβαλαν...

Όχι τον σωστό πίνακα κοιτάω. Είδα και τον περσινό που υπάρχει το όνομά μου. Έχω προϋπηρεσία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159780
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 491
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.