*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1785684 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Shadowcat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4886 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 10:26:26 πμ »
Ενώ εσύ υποστηρίζεις την εκ περιτροπής εργασία; Έτσι θα λυθεί το πρόβλημα της ανεργίας; Έτσι θα πιάσουν δουλειά οι άνεργοι; Τρώγοντας βυσματικά την δουλειά αυτών που δουλεύουν επί μία δεκαετία, ώστε να μείνουν αυτοί άνεργοι; Με ποια λογική; Υπερασπίζονται την παντελή έλλειψη εργασιακών δικαιωμάτων ώστε να βρεθούν και αυτοί σε μια δεκαετία στην ίδια θέση;
Και μόνο όποιος είναι τελείως άσχετος στα θέματα εκπαιδευτικού χώρου υποστηρίζει ότι οι προϋπηρεσίες στους πίνακες έγιναν βυσματικά. Μόνο μία πολύ μικρή μειοψηφία μαζεύτηκαν με δόντι, κι αυτές συνήθως σε κάποιο ποσοστό τους. Μην αρχίσουμε να σου απαριθμούμε ποοοοόσες θυσίες έχουμε κάνει όλοι μας εδώ μέσα για να καταφέρουμε να έχουμε αυτή τη δουλειά τόσα χρόνια!!!
Και ναι, ας διδάσκεις και μάθημα πανελληνίων και όσο απαιτητική ύλη θέλεις στην παραπαιδεία ... χαίρω πολύ, κόμπλαρα τώρα  ;D. Εμείς τι, λες να δυσκολευόμασταν, ECDL νομίζεις σπουδάσαμε;  Τα παιδαγωγικά ζητήματα που αντιμετωπίζουμε εμείς καθημερινά στο σχολείο ούτε που μπορείτε να τα διανοηθείτε.....


Όσοι δουλεύουν αναπληρωτές ακόμα (και πολλοί άλλοι που δυστυχώς δεν δουλεύουν πια) έπρεπε να έχουν διοριστεί εδώ και πολλά πολλά χρόνια!!! Όλα τα υπόλοιπα είναι παιδαριώδεις αναλύσεις.



δηλαδή όσοι υποστηρίζουν οτι οι ανεργοι δε θα πρέπει να μείνουν αιωνίως άνεργοι σημαίνει απαραίτητα ότι στηρίζουν την εκ περιτροπής εργασίας (κουκουρου κου), δηλαδή ή το ένα ή το άλλο (λογικό άλμα)

πουθενα δεν εγραψα οτι οσοι απέκτησαν προϋπηρεσία την απέκτησαν όοοοολοι με δόντι, αλλα κάποιοι έτσι την απέκτησαν τι να κανουμε τωρα; σε αλλο πλανητη ζουμε;

και προφανως αυτοι που δουλευουν χρονια ως αναπληρωτες θα επρεπε να εχουν διοριστει αλλα δεν καταλαβαινω γιατι αυτο συνεπαγεται αυτοματα οτι θα πρεπει να ειναι και μονοι οι οποιοι θα δουλευουν και ολοι οι υπολοιποι στον καιαδα;

προσωπικα, και ας μη το πιστευουν καποιοι παντογνωστες, κανω τα χαρτια μου απο το 2007 και δηλωνω παντου παντου παντου μα παντου για τα παντα, δε με εχουν φωναξει ουτε για μια ωρα ωρομισθιας

και ειλικρινα θα προτιμουσα να δουλευω στο κατσικοχωρι παρα στο φροντιστηριο χωρις ασφαλιση και για 7 ευρω την ωρα;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2014, 11:14:12 πμ από Χριστίνα »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:20:27 »

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4887 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 11:05:07 πμ »
Λοιπόν, απαντάω για τελευταία φορά, μιλώντας με γεγονότα.  Τις σχολικές χρονιές 2007-08 και 2009-10 ξεκινώ να εργάζομαι σαν ωρομίσθιος σε δημοτικά και κάποια στιγμή μέσα στην χρονιά με καλούν αναπληρωτή. Εκείνο το μικρό διάστημα (2-3 ημέρες) που παραιτούμουν από ωρομίσθιος προκειμένου να γινω αναπληρωτής, με έπαιρναν τηλέφωνο από πρωτοβάθμιες Δωδεκανήσου και Ιονίων (παρότι δεν δήλωνα τις περιφέρειες αυτές για ωρομίσθιος), και με καλούσαν για ωρομίσθιο.
όταν τους ρωτούσα πως γίνεται να με καλούν ενώ δεν τις έχω δηλώσει, μου απαντούσαν ότι εξαντλήθηκαν οι πίνακες αυτών που τις έχουν δηλώσει ωρομίσθιοι για αυτές τις περιφέρειες,(με ή χωρίς προϋπηρεσία) και καλούσαν από τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών. Το σύστημα με έβλεπε ως μη εργαζόμενο επειδή δεν είχα προσληφθεί ακόμη αναπληρωτής.
Κατάλαβες αγαπητέ/η Shadowcat;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2014, 11:07:02 πμ από peris_PE19 »

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4888 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 11:11:50 πμ »
Λοιπόν, απαντάω για τελευταία φορά, μιλώντας με γεγονότα.  Τις σχολικές χρονιές 2007-08 και 2009-10 ξεκινώ να εργάζομαι σαν ωρομίσθιος σε δημοτικά και κάποια στιγμή μέσα στην χρονιά με καλούν αναπληρωτή. Εκείνο το μικρό διάστημα (2-3 ημέρες) που παραιτούμουν από ωρομίσθιος προκειμένου να γινω αναπληρωτής, με έπαιρναν τηλέφωνο από πρωτοβάθμιες Δωδεκανήσου και Ιονίων (παρότι δεν δήλωνα τις περιφέρειες αυτές για ωρομίσθιος), και με καλούσαν για ωρομίσθιο.
όταν τους ρωτούσα πως γίνεται να με καλούν ενώ δεν τις έχω δηλώσει, μου απαντούσαν ότι εξαντλήθηκαν οι πίνακες αυτών που τις έχουν δηλώσει ωρομίσθιοι για αυτές τις περιφέρειες,(με ή χωρίς προϋπηρεσία) και καλούσαν από τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών. Το σύστημα με έβλεπε ως μη εργαζόμενο επειδή δεν είχα προσληφθεί ακόμη αναπληρωτής.
Κατάλαβες αγαπητέ/η Shadowcat;

μην ασχολείσαι άλλο, αρκετα διαβάσαμε απο τον shadow-something....

Αποσυνδεδεμένος Shadowcat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4889 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 01:01:39 μμ »
Λοιπόν, απαντάω για τελευταία φορά, μιλώντας με γεγονότα.  Τις σχολικές χρονιές 2007-08 και 2009-10 ξεκινώ να εργάζομαι σαν ωρομίσθιος σε δημοτικά και κάποια στιγμή μέσα στην χρονιά με καλούν αναπληρωτή. Εκείνο το μικρό διάστημα (2-3 ημέρες) που παραιτούμουν από ωρομίσθιος προκειμένου να γινω αναπληρωτής, με έπαιρναν τηλέφωνο από πρωτοβάθμιες Δωδεκανήσου και Ιονίων (παρότι δεν δήλωνα τις περιφέρειες αυτές για ωρομίσθιος), και με καλούσαν για ωρομίσθιο.
όταν τους ρωτούσα πως γίνεται να με καλούν ενώ δεν τις έχω δηλώσει, μου απαντούσαν ότι εξαντλήθηκαν οι πίνακες αυτών που τις έχουν δηλώσει ωρομίσθιοι για αυτές τις περιφέρειες,(με ή χωρίς προϋπηρεσία) και καλούσαν από τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών. Το σύστημα με έβλεπε ως μη εργαζόμενο επειδή δεν είχα προσληφθεί ακόμη αναπληρωτής.
Κατάλαβες αγαπητέ/η Shadowcat;

ενταξει... αποκάλυψες το σκοτεινό μου μυστικο... αποκάλυψες τα τερατώδη ψέματά μου.... για αυτό θα λουφάξω στη γωνίτσα μου και θα σωπάσω για πάντα

αποτι φαινεται την ημερα που με καλουσαν για να παω αναπληρωτρια εγω απολάμβανα τα μοχιτο μου στην πισινα του σπιτιου, την οποια εφτιαξα με τα εκατομμυρια που εβγαζα απο τα φροντιστηρια και δε μπορουσα να σηκωσω το τηλεφωνο γιατι μολις ειχα κανει μανικιουρ

παντως εχετε πλακα εδω περα μεσα....

ανταποκρινεστε πληρως στο προτυπο του ο ενας να βγαλει το ματι του αλλου και της μικροαστιλας... εμμετός

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:20:27 »

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4890 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 02:24:14 μμ »


δηλαδή όσοι υποστηρίζουν οτι οι ανεργοι δε θα πρέπει να μείνουν αιωνίως άνεργοι σημαίνει απαραίτητα ότι στηρίζουν την εκ περιτροπής εργασίας (κουκουρου κου), δηλαδή ή το ένα ή το άλλο (λογικό άλμα)

πουθενα δεν εγραψα οτι οσοι απέκτησαν προϋπηρεσία την απέκτησαν όοοοολοι με δόντι, αλλα κάποιοι έτσι την απέκτησαν τι να κανουμε τωρα; σε αλλο πλανητη ζουμε;

και προφανως αυτοι που δουλευουν χρονια ως αναπληρωτες θα επρεπε να εχουν διοριστει αλλα δεν καταλαβαινω γιατι αυτο συνεπαγεται αυτοματα οτι θα πρεπει να ειναι και μονοι οι οποιοι θα δουλευουν και ολοι οι υπολοιποι στον καιαδα;

προσωπικα, και ας μη το πιστευουν καποιοι παντογνωστες, κανω τα χαρτια μου απο το 2007 και δηλωνω παντου παντου παντου μα παντου για τα παντα, δε με εχουν φωναξει ουτε για μια ωρα ωρομισθιας

και ειλικρινα θα προτιμουσα να δουλευω στο κατσικοχωρι παρα στο φροντιστηριο χωρις ασφαλιση και για 7 ευρω την ωρα;
Δηλαδή οι άνεργοι στους οποίους αναφέρεσαι δημιουργούν νέες θέσεις εργασίας; Δεν δούλευαν άλλοι παλαιότερα σε αυτές που θα μείνουν αυτοί άνεργοι; Μ' αρέσει που ειρωνεύεσαι κι όλας!!!

Επίσης να συμπληρώσω ότι ακόμα και στην Αττική πάντως καλούσαν κόσμο από τον μηδενικής προϋπηρεσίας και το '08-'09 (σίγουρα κάλεσαν συγγενή μου, αλλά μου το είχαν πει και από το γραφείο όπου δούλευα ότι είχαν εξαντλήσει όλους τους πίνακες και δεν μπόρεσαν να βρουν αντικαταστάτη μου για το τετράμηνο της δικής μου άδειας κύησης-λοχείας). Μετά τις αλλαγές Διαμαντοπούλου άρχισαν να περιορίζονται οι προσλήψεις.


Και όχι, δεν πάμε να βγάλουμε ο ένας το μάτι του άλλου, κάθε άλλο .... αλλά όποιον μας συκοφαντεί και υποστηρίζει ότι πρέπει να μείνουμε άνεργοι για να δουλέψουν βύσματα, ε, θα του απαντάμε όπως του αρμόζει.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2014, 02:31:00 μμ από elia »

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4891 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 03:27:28 μμ »
Ναι το '10-'11  που είχα δουλέψει μειωμένου είχαν πάρει και από μηδενικής πάλι..Και Οκτώβρη μήνα όχι αστεία!

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4892 στις: Δεκέμβριος 07, 2014, 01:43:18 μμ »
05-12-14

Προσλήψεις 533 αναπληρωτών εκπαιδευτικών πλήρους και μειωμένου ωραρίου κλάδων/ειδικοτήτων ΠΕ01, ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ04, ΠΕ06, ΠΕ09, ΠΕ10, ΠΕ12, ΠΕ13, ΠΕ14, ΠΕ15, ΠΕ17 και ΠΕ18 στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, για το διδακτικό έτος 2014-2015.

ΠΟΥ είμαστε ΕΜΕΙΣ??? τι γίνεται?? τι πίνουν εκεί στο παιδείας????

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4893 στις: Δεκέμβριος 07, 2014, 01:47:24 μμ »
αύριο Δευτέρα εμείς  ;)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4894 στις: Δεκέμβριος 07, 2014, 01:53:29 μμ »
αύριο Δευτέρα εμείς  ;)

Λες βρε anneta??? είναι δυνατον να καλέσουν τόσα άτομα και εμεις πουθενα??? τι ξεφτίλα!!!!

Η μήπως θέλουν να πάρουν και στις δυο βαθμίδες και να τα τρέξουν μαζί???

http://www.news.gr/ellada/ekpaidefsh/article/196472/keno-499-ekpaideftikon-se-gymnasia-kai-lykeia.html
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 07, 2014, 02:03:36 μμ από dimitraj »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4895 στις: Δεκέμβριος 07, 2014, 02:04:18 μμ »
Ναι έτσι κάπου διάβασα ....μερικές προσλήψεις την Παρασκευή κ κάποιες άλλες τη Δευτέρα  ;)

Η μήπως θέλουν να πάρουν και στις δυο βαθμίδες και να τα τρέξουν μαζί???

κάτσε τώρα γιατί τους βάζεις δύσκολα!!!  :P
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4896 στις: Δεκέμβριος 07, 2014, 03:18:24 μμ »
Μίλησαν πάντως για 1000 συνολικά προσλήψεις και έχουν γίνει ήδη οι 865. Απλά για να υπάρχει μια τάξη μεγέθους το αναφέρω...

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4897 στις: Δεκέμβριος 07, 2014, 03:25:14 μμ »
Μίλησαν πάντως για 1000 συνολικά προσλήψεις και έχουν γίνει ήδη οι 865. Απλά για να υπάρχει μια τάξη μεγέθους το αναφέρω...

ειναι τραγικοι, το να δουμε παλι αυριο 5 και 10 άτομα δεν μας καλύπτει σαν ειδικότητα, δεν έχουμε την κατάλληλη μεταχείριση σαν κλάδος!!!! δεν έχουμε τίποτα..... του χρόνου δεν θα υπάρχουμε πουθενά!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4898 στις: Δεκέμβριος 07, 2014, 04:24:27 μμ »
ειναι τραγικοι, το να δουμε παλι αυριο 5 και 10 άτομα δεν μας καλύπτει σαν ειδικότητα, δεν έχουμε την κατάλληλη μεταχείριση σαν κλάδος!!!! δεν έχουμε τίποτα..... του χρόνου δεν θα υπάρχουμε πουθενά!!!!!!!!!!

Κι εγώ αυτό το του χρόνου φοβάμαι... Φέτος άφησε πόσα κενά και θεωρεί ότι έκανε και υπέρβαση... Του χρόνου θα γίνει μεγάλο πανηγύρι... + Το πόσοι θα βγουν στη σύνταξη πάλι... Όχι από τη δικιά μας ειδικότητα φυσικά. Στη δικιά μας συνταξιούχοι το 2025 οι πρώτοι...

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4899 στις: Δεκέμβριος 08, 2014, 04:18:14 μμ »
Σήμερα θα ανακοινωθούν οι προσλήψεις 138 εκπ/κών ειδικοτήτων για την ΠΕ ( ΠΕ 08,11,16,19,32) ,μέσω ΕΣΠΑ,πλήρους ωραρίου για τα ΕΑΕΠ ,καθώς και 100 ΠΕ 05,07-κρατικού προυπολογισμού- μειωμένου ωραρίου.

https://www.facebook.com/d.mpratis?fref=nf

Λογικά θα υπάρχουν και άλλοι σήμερα από τις συγκεκριμένες ειδικότητες για Β/θμια (σχόλιο δικό μου). καλή τοποθέτηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 08, 2014, 04:23:09 μμ από peris_PE19 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159821
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 383
Σύνολο: 388

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.