*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1785493 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4872 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 08:18:43 μμ »
Αν δεν έχει κάποιος δηλώσει ένα εκκλησιαστικό σχολείο (π.χ. Πάτμου) στην αίτηση για αναπληρωτές, ακόμη και άν έχει τσεκάρει το κουτάκι για όλη την Ελλάδα, δεν τον προσλάβουν στο συγκεκριμένο σχολείο (κάτι αντίστοιχο με την Σιβιτανίδειο).
Είχε δημιουργηθεί αντίστοιχο περιστατικό με την Σιβιτανίδειο το 2010 για όποιους θυμούνται, το άλλαξαν μόνο εκείνη την χρονιά επειδή η αίτηση αναπληρωτών δεν το ξεκαθάριζε καλά, αλλά από την επόμενη χρονιά περιγράφεται η διαδικασία με σαφήνεια στην αίτηση.
Βέβαια, αν κάποιος από τον πίνακα με προυπηρεσία έχει δηλώσει το σχολείο (σε μία από τις 30 περιοχές) και δεν το κάλεσαν, θα πρέπει να το κυνηγήσει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:36:17 »

Αποσυνδεδεμένος geo_martian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4873 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 09:47:08 μμ »
Αυτο το καθεστως των εκκλησιαστικων ειναι η υπερτατη ξεφτιλα.
Πριν 3-4 χρόνια όταν έκανα την αίτηση είχα δηλώση εκκλησιαστικά σχολεία...και μου λέει ο υπάλληλος την ώρα που κατέθετα την αίτηση...
"-Έχεις συστατική επιστολή?
 - Ναι, θα πάω να πάρω από τον Μητροπολίτη
- Καλά, μην μπεις στο κόπο....Θέλει από Αρχιεπίσκοπο και πάνω....
- Σιγά μην πάω και στον Οικουμενικό Πατριάρχη "

Για να καταλάβεις...είναι το παραθυράκι...για κάποιες περιπτώσεις να μπαίνουν αυτοί που θέλουν....και δεν μπορεί να αλλάξει γιατί πρέπει να δικαιολογείται το Υπ. Παιδείας και Θρησκευμάτων.
Τώρα πως πιστοποιεί ο ιερομένος την επάρκεια σου να διδάξεις....αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο....

Αποσυνδεδεμένος kirril

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Re: Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4874 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 10:25:18 μμ »


Κ πάνω που πήγαινα να γράψω γιατί δεν υπάρχει το άτομο αυτό στο e-aitisi ....που να φανταστώ ότι είναι από τον μηδενικής!!!!

ΝΤΡΟΠΗ Κ ΑΊΣΧΟΣ!!!!

Ελπίζω να σκεφτείτε τώρα καλύτερα όσοι θέλατε κ υποστηρίζατε το αναδρομικό άνοιγμα των πινάκων!!!
Έχει να γίνει της Πόπης θα σας προσπεράσουν άτομα που δεν θα ξέρετε καν από που ξεφύτρωσαν κ δεν θα μπορείτε να κάνετε κ τίποτα για αυτό....

ΑΙΣΧΟΣ - ΑΙΣΧΟΣ - ΑΙΣΧΟΣ .....

Κάποια από αυτά θα  πάρουν και δίπλα μόρια με το άνοιγμα που προβλέπεται το καλοκαίρι ...

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4875 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 06:01:25 μμ »
Αυτο το καθεστως των εκκλησιαστικων ειναι η υπερτατη ξεφτιλα.
Χρηστινα δεν ειναι μονο τα εκκλησιαστικα...το ιδιο καθεστως υπαρχει στα μειονωτικα και ....και....λιγο ποιο μαλακα..σε μερικες περιπτωσεις ακομη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:36:17 »

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4876 στις: Νοέμβριος 07, 2014, 07:17:17 μμ »
Τι γίνεται παιδιά....όλα καλα?
Έχουμε κανένα νεότερο....???Έχει μάθει κανείς τίποτά???

2 άτομα βθμια!!!! έλεος....

http://www.minedu.gov.gr/grafeio-typoy-kai-dimosion-sxeseon-main/deltia-typoy-main/12464-07-11-14-85-5-02-03-04-01-04-02-04-04-04-05-05-06-09-12-01-14-04-17-02-17-03-17-04-18-02-19-20-2014-2015.html

ξέρει κανεις αν παρει αθμια??
ΚΑΙ πότε? ? ? ? ? ? ? ? ? ?  ? ? / ?  ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2014, 08:00:48 μμ από dimitraj »

Αποσυνδεδεμένος geo_martian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Shadowcat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4878 στις: Νοέμβριος 15, 2014, 06:38:42 μμ »
Κ πάνω που πήγαινα να γράψω γιατί δεν υπάρχει το άτομο αυτό στο e-aitisi ....που να φανταστώ ότι είναι από τον μηδενικής!!!!

ΝΤΡΟΠΗ Κ ΑΊΣΧΟΣ!!!!

Ελπίζω να σκεφτείτε τώρα καλύτερα όσοι θέλατε κ υποστηρίζατε το αναδρομικό άνοιγμα των πινάκων!!!
Έχει να γίνει της Πόπης θα σας προσπεράσουν άτομα που δεν θα ξέρετε καν από που ξεφύτρωσαν κ δεν θα μπορείτε να κάνετε κ τίποτα για αυτό....

ΑΙΣΧΟΣ - ΑΙΣΧΟΣ - ΑΙΣΧΟΣ .....

γιατί καμάρι μου είναι "ντροπή και αίσχος";
δηλαδη τι θα πρεπε; να ανακυκλώνονται μονιμως οι ίδιοι και οι ίδιοι; οι άνεργοι δηλαδή να μη βρουν ποτέ δουλειά;να παραμείνουν αιωνίως στη μηδενική προϋπηρεσία; και στην τελικη κυρία μου, με ποιον ακριβώς τρόπο αποκτήθηκε εξαρχής η προϋπηρεσία όσων έχουν προϋπηρεσία; γιατί προσωπικά εχω στο νου μερικές πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις όπου για να αποκτηθεί αυτή η προϋπηρεσία χρειάστηκε δοντάκι...

στην τελική το όλο θεματάκι με την προϋπηρεσία είναι μία μπούρδα και μισή, όπως μπούρδα είναι και το θεματάκι με τα μεταπτυχιακά, μπούρδα είναι και το θεματάκι με την ΑΣΠΑΙΤΕ

στην τελική μπορεί κάποιοι από εμάς να μην έχουμε μπει σε σχολική τάξη δημοσίου σχολείου, αλλά έχουμε φάει με το κουτάλι τα σκατά της παραπαιδείας ως εργαζόμενοι σε αυτήν εδώ και πολλά πολλά χρόνια... εκεί να δεις εμπειρία που αποκτάς... επιπέδου μπετατζή (με την έννοια της δυσκολίας του task στο οποίο πρέπει να ανταπεξέλθεις)

αλλα δεν "ειμαστε αρκετα καλοι" , δεν εχουμε δα και την "φοβερή εμπειρία" του να δουλεύεις σε δημόσιο σχολείο και να μαθαινεις στα παιδια για το ποντικι και την οθόνη, γιατί έχεις να ασχοληθείς με ..... "δευτερεύοντα πραγματα" οπως για παράδειγμα να διδαξεις πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα...

για να μην παρεξηγηθώ: προφανώς και έχει τη σημασία του να έχεις προϋπηρεσία σε σχολείο. Καλο ειναι όμως να μην μπαίνουμε στη λούπα του ιδιωτικού τομέα που αν δεν έχεις προϋπηρεσία δε σε παίρνει σχεδόν κανείς με αποτέλεσμα ένα τεράστιο ποσοστό ανθρώπων να μην έχουν ποτε τη δυνατότητα να αποκτήσουν αυτήν την γα@@@@νη προϋπηρεσία στο αντικείμενο των σπουδών τους.

Απλα μη γελιόμαστε: δε χρειάζεται να έχεις μαστερ ή διδακτορικό ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο (ή να κάνεις παπάδες γενικότερα) για να διδάξεις την ύλη του σχολείου σε όποια τάξη και να διδάσκεις. Σιγά τη δυσκολία του γνωστικού αντικειμένου. Το να είσαι καλός δάσκαλος εξαρτάται απο πολλές παραμέτρους και όχι απο το αν έχεις μάστερ ή προϋπηρεσία (αν και η προϋπηρεσία προφανώς και σε βοηθάει να αναπτύσσεσαι). Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το ότι όλοι μας φαντάζομαι είχαμε καθηγητές στο σχολείο δεινόσαυρους.... ήταν όλοι τους καλοί; επειδή είχαν 35 χρόνια προϋπηρεσία; εδώ γελάει και το παρδαλό κατσίκι

Αποσυνδεδεμένος ramirezi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4879 στις: Νοέμβριος 16, 2014, 11:15:13 πμ »
γιατί καμάρι μου είναι "ντροπή και αίσχος";
δηλαδη τι θα πρεπε; να ανακυκλώνονται μονιμως οι ίδιοι και οι ίδιοι; οι άνεργοι δηλαδή να μη βρουν ποτέ δουλειά;να παραμείνουν αιωνίως στη μηδενική προϋπηρεσία; και στην τελικη κυρία μου, με ποιον ακριβώς τρόπο αποκτήθηκε εξαρχής η προϋπηρεσία όσων έχουν προϋπηρεσία; γιατί προσωπικά εχω στο νου μερικές πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις όπου για να αποκτηθεί αυτή η προϋπηρεσία χρειάστηκε δοντάκι...

στην τελική το όλο θεματάκι με την προϋπηρεσία είναι μία μπούρδα και μισή, όπως μπούρδα είναι και το θεματάκι με τα μεταπτυχιακά, μπούρδα είναι και το θεματάκι με την ΑΣΠΑΙΤΕ

στην τελική μπορεί κάποιοι από εμάς να μην έχουμε μπει σε σχολική τάξη δημοσίου σχολείου, αλλά έχουμε φάει με το κουτάλι τα σκατά της παραπαιδείας ως εργαζόμενοι σε αυτήν εδώ και πολλά πολλά χρόνια... εκεί να δεις εμπειρία που αποκτάς... επιπέδου μπετατζή (με την έννοια της δυσκολίας του task στο οποίο πρέπει να ανταπεξέλθεις)

αλλα δεν "ειμαστε αρκετα καλοι" , δεν εχουμε δα και την "φοβερή εμπειρία" του να δουλεύεις σε δημόσιο σχολείο και να μαθαινεις στα παιδια για το ποντικι και την οθόνη, γιατί έχεις να ασχοληθείς με ..... "δευτερεύοντα πραγματα" οπως για παράδειγμα να διδαξεις πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα...

για να μην παρεξηγηθώ: προφανώς και έχει τη σημασία του να έχεις προϋπηρεσία σε σχολείο. Καλο ειναι όμως να μην μπαίνουμε στη λούπα του ιδιωτικού τομέα που αν δεν έχεις προϋπηρεσία δε σε παίρνει σχεδόν κανείς με αποτέλεσμα ένα τεράστιο ποσοστό ανθρώπων να μην έχουν ποτε τη δυνατότητα να αποκτήσουν αυτήν την γα@@@@νη προϋπηρεσία στο αντικείμενο των σπουδών τους.

Απλα μη γελιόμαστε: δε χρειάζεται να έχεις μαστερ ή διδακτορικό ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο (ή να κάνεις παπάδες γενικότερα) για να διδάξεις την ύλη του σχολείου σε όποια τάξη και να διδάσκεις. Σιγά τη δυσκολία του γνωστικού αντικειμένου. Το να είσαι καλός δάσκαλος εξαρτάται απο πολλές παραμέτρους και όχι απο το αν έχεις μάστερ ή προϋπηρεσία (αν και η προϋπηρεσία προφανώς και σε βοηθάει να αναπτύσσεσαι). Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το ότι όλοι μας φαντάζομαι είχαμε καθηγητές στο σχολείο δεινόσαυρους.... ήταν όλοι τους καλοί; επειδή είχαν 35 χρόνια προϋπηρεσία; εδώ γελάει και το παρδαλό κατσίκι
Απλά, ντροπή και αίσχος

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4880 στις: Νοέμβριος 16, 2014, 04:53:58 μμ »
Στο θέμα μας παιδιά.

Τα κενα που εδωσε ο κορδής:

54 ΑΚΩ ΚΑΙ 10 ΑΜΩ.

http://nekordis64.blogspot.gr/search?updated-max=2014-11-15T11:58:00-08:00&max-results=7&start=2&by-date=false

Ο μπράτης εδωσε τιποτα??

ποτε λέτε να πάρουν?? (αν) .  . .

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4881 στις: Νοέμβριος 16, 2014, 05:52:05 μμ »
γιατί καμάρι μου είναι "ντροπή και αίσχος";
δηλαδη τι θα πρεπε; να ανακυκλώνονται μονιμως οι ίδιοι και οι ίδιοι; οι άνεργοι δηλαδή να μη βρουν ποτέ δουλειά;να παραμείνουν αιωνίως στη μηδενική προϋπηρεσία; και στην τελικη κυρία μου, με ποιον ακριβώς τρόπο αποκτήθηκε εξαρχής η προϋπηρεσία όσων έχουν προϋπηρεσία; γιατί προσωπικά εχω στο νου μερικές πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις όπου για να αποκτηθεί αυτή η προϋπηρεσία χρειάστηκε δοντάκι...

στην τελική το όλο θεματάκι με την προϋπηρεσία είναι μία μπούρδα και μισή, όπως μπούρδα είναι και το θεματάκι με τα μεταπτυχιακά, μπούρδα είναι και το θεματάκι με την ΑΣΠΑΙΤΕ

στην τελική μπορεί κάποιοι από εμάς να μην έχουμε μπει σε σχολική τάξη δημοσίου σχολείου, αλλά έχουμε φάει με το κουτάλι τα σκατά της παραπαιδείας ως εργαζόμενοι σε αυτήν εδώ και πολλά πολλά χρόνια... εκεί να δεις εμπειρία που αποκτάς... επιπέδου μπετατζή (με την έννοια της δυσκολίας του task στο οποίο πρέπει να ανταπεξέλθεις)

αλλα δεν "ειμαστε αρκετα καλοι" , δεν εχουμε δα και την "φοβερή εμπειρία" του να δουλεύεις σε δημόσιο σχολείο και να μαθαινεις στα παιδια για το ποντικι και την οθόνη, γιατί έχεις να ασχοληθείς με ..... "δευτερεύοντα πραγματα" οπως για παράδειγμα να διδαξεις πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα...

για να μην παρεξηγηθώ: προφανώς και έχει τη σημασία του να έχεις προϋπηρεσία σε σχολείο. Καλο ειναι όμως να μην μπαίνουμε στη λούπα του ιδιωτικού τομέα που αν δεν έχεις προϋπηρεσία δε σε παίρνει σχεδόν κανείς με αποτέλεσμα ένα τεράστιο ποσοστό ανθρώπων να μην έχουν ποτε τη δυνατότητα να αποκτήσουν αυτήν την γα@@@@νη προϋπηρεσία στο αντικείμενο των σπουδών τους.

Απλα μη γελιόμαστε: δε χρειάζεται να έχεις μαστερ ή διδακτορικό ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο (ή να κάνεις παπάδες γενικότερα) για να διδάξεις την ύλη του σχολείου σε όποια τάξη και να διδάσκεις. Σιγά τη δυσκολία του γνωστικού αντικειμένου. Το να είσαι καλός δάσκαλος εξαρτάται απο πολλές παραμέτρους και όχι απο το αν έχεις μάστερ ή προϋπηρεσία (αν και η προϋπηρεσία προφανώς και σε βοηθάει να αναπτύσσεσαι). Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το ότι όλοι μας φαντάζομαι είχαμε καθηγητές στο σχολείο δεινόσαυρους.... ήταν όλοι τους καλοί; επειδή είχαν 35 χρόνια προϋπηρεσία; εδώ γελάει και το παρδαλό κατσίκι

Επειδή φίλε μου αυτού του είδους τις κουβέντες καταλαβαίνεις, τα πράγματα είναι απλά:
Δουλεύεις πολλά χρόνια αρα μαλλον είσαι πάνω από 30 ετών. Λοιπόν εκείνες τις εποχές που ξεκίνησες να εργάζεσαι σαν πτυχιούχος, τις χρυσές εποχές του 2000+, ο καθένας έκανε τις επιλογές του. Οι περισότεροι προτιμούσαν τις εταιρίες πληροφορικής, άλλοι επιλέγανε να μην εργαζονται αλλά να κάνουν 1-2 μεταπτυχιακά + διδακτορικά για διορισμό στο δημόσιο, άλλοι εργάζονταν σαν μηχανικοί κ.ο.κ. ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ επιλέγανε δουλειές δίπλα στο σπίτι τους. Λέγανε καλύτερα φροντιστήριο στο σπίτι μου παρά ωρομίσθιος στα βουνά και τα λαγκάδια και να πληρώνω από την τσέπη μου.
Υπήρχαν όμως και κάποιοι έρμοι που επέλεξαν τον δρόμο της ωρομισθίας, του αναπληρωτικιλιού στα ξερονήσια βασιζόμενοι ότι οι κόποι τους κάποια μέρα θα πιάσουν τόπο. Ήρθε η κρίση, οι δουλειές μειώθηκαν και τώρα έρχεσαι να υποστηρίξεις τι; Οτι επειδή κάποτε δεν έκανες τις σωστές επιλογές (και μη μου πείς ότι δεν σου δώθηκαν ευκαιρίες για ώρες στην δημόσια εκπαίδευση (τότε)), θα πρέπει να αλλάξουν τα πράγματα την δημόσια εκπαίδευση; Αυτό είναι το σωστό και το δίκαιο;

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4882 στις: Νοέμβριος 16, 2014, 09:11:32 μμ »
γιατί καμάρι μου είναι "ντροπή και αίσχος";
δηλαδη τι θα πρεπε; να ανακυκλώνονται μονιμως οι ίδιοι και οι ίδιοι; οι άνεργοι δηλαδή να μη βρουν ποτέ δουλειά;να παραμείνουν αιωνίως στη μηδενική προϋπηρεσία; και στην τελικη κυρία μου, με ποιον ακριβώς τρόπο αποκτήθηκε εξαρχής η προϋπηρεσία όσων έχουν προϋπηρεσία; γιατί προσωπικά εχω στο νου μερικές πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις όπου για να αποκτηθεί αυτή η προϋπηρεσία χρειάστηκε δοντάκι...

στην τελική το όλο θεματάκι με την προϋπηρεσία είναι μία μπούρδα και μισή, όπως μπούρδα είναι και το θεματάκι με τα μεταπτυχιακά, μπούρδα είναι και το θεματάκι με την ΑΣΠΑΙΤΕ

στην τελική μπορεί κάποιοι από εμάς να μην έχουμε μπει σε σχολική τάξη δημοσίου σχολείου, αλλά έχουμε φάει με το κουτάλι τα σκατά της παραπαιδείας ως εργαζόμενοι σε αυτήν εδώ και πολλά πολλά χρόνια... εκεί να δεις εμπειρία που αποκτάς... επιπέδου μπετατζή (με την έννοια της δυσκολίας του task στο οποίο πρέπει να ανταπεξέλθεις)

αλλα δεν "ειμαστε αρκετα καλοι" , δεν εχουμε δα και την "φοβερή εμπειρία" του να δουλεύεις σε δημόσιο σχολείο και να μαθαινεις στα παιδια για το ποντικι και την οθόνη, γιατί έχεις να ασχοληθείς με ..... "δευτερεύοντα πραγματα" οπως για παράδειγμα να διδαξεις πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα...

για να μην παρεξηγηθώ: προφανώς και έχει τη σημασία του να έχεις προϋπηρεσία σε σχολείο. Καλο ειναι όμως να μην μπαίνουμε στη λούπα του ιδιωτικού τομέα που αν δεν έχεις προϋπηρεσία δε σε παίρνει σχεδόν κανείς με αποτέλεσμα ένα τεράστιο ποσοστό ανθρώπων να μην έχουν ποτε τη δυνατότητα να αποκτήσουν αυτήν την γα@@@@νη προϋπηρεσία στο αντικείμενο των σπουδών τους.

Απλα μη γελιόμαστε: δε χρειάζεται να έχεις μαστερ ή διδακτορικό ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο (ή να κάνεις παπάδες γενικότερα) για να διδάξεις την ύλη του σχολείου σε όποια τάξη και να διδάσκεις. Σιγά τη δυσκολία του γνωστικού αντικειμένου. Το να είσαι καλός δάσκαλος εξαρτάται απο πολλές παραμέτρους και όχι απο το αν έχεις μάστερ ή προϋπηρεσία (αν και η προϋπηρεσία προφανώς και σε βοηθάει να αναπτύσσεσαι). Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το ότι όλοι μας φαντάζομαι είχαμε καθηγητές στο σχολείο δεινόσαυρους.... ήταν όλοι τους καλοί; επειδή είχαν 35 χρόνια προϋπηρεσία; εδώ γελάει και το παρδαλό κατσίκι
Πολύ γελάω με το post..
Θες εσύ τώρα να πείσεις το μορφωμένο κόσμο που γράφει εδώ ότι ο 1 που διορίστηκε από το πίνακα μηδενικής και μάλιστα από κάτω κάτω, δεν είχε βύσμα και ότι συντελεί στην μη ανακύκλωση των ίδιων και τον ίδιων!
Καλή τοποθέτηση σου εύχομαι και ελπίζω να μην έχεις τύψεις για το δοντάκι σου..
Και για να κάνουμε και μια ερώτηση ουσίας τα κενά είναι στην Αττική ; :P

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4883 στις: Νοέμβριος 16, 2014, 11:10:16 μμ »
σιγα ρε ... "σοβαρε"

ειναι πιο "σοβαρο" να υποστηριζεις τη θεση που λεει οτι οι ανεργοι θα πρεπει να μεινουν αιωνιως ανεργοι
Ενώ εσύ υποστηρίζεις την εκ περιτροπής εργασία; Έτσι θα λυθεί το πρόβλημα της ανεργίας; Έτσι θα πιάσουν δουλειά οι άνεργοι; Τρώγοντας βυσματικά την δουλειά αυτών που δουλεύουν επί μία δεκαετία, ώστε να μείνουν αυτοί άνεργοι; Με ποια λογική; Υπερασπίζονται την παντελή έλλειψη εργασιακών δικαιωμάτων ώστε να βρεθούν και αυτοί σε μια δεκαετία στην ίδια θέση;
Και μόνο όποιος είναι τελείως άσχετος στα θέματα εκπαιδευτικού χώρου υποστηρίζει ότι οι προϋπηρεσίες στους πίνακες έγιναν βυσματικά. Μόνο μία πολύ μικρή μειοψηφία μαζεύτηκαν με δόντι, κι αυτές συνήθως σε κάποιο ποσοστό τους. Μην αρχίσουμε να σου απαριθμούμε ποοοοόσες θυσίες έχουμε κάνει όλοι μας εδώ μέσα για να καταφέρουμε να έχουμε αυτή τη δουλειά τόσα χρόνια!!!
Και ναι, ας διδάσκεις και μάθημα πανελληνίων και όσο απαιτητική ύλη θέλεις στην παραπαιδεία ... χαίρω πολύ, κόμπλαρα τώρα  ;D. Εμείς τι, λες να δυσκολευόμασταν, ECDL νομίζεις σπουδάσαμε;  Τα παιδαγωγικά ζητήματα που αντιμετωπίζουμε εμείς καθημερινά στο σχολείο ούτε που μπορείτε να τα διανοηθείτε.....


Όσοι δουλεύουν αναπληρωτές ακόμα (και πολλοί άλλοι που δυστυχώς δεν δουλεύουν πια) έπρεπε να έχουν διοριστεί εδώ και πολλά πολλά χρόνια!!! Όλα τα υπόλοιπα είναι παιδαριώδεις αναλύσεις.



Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4884 στις: Νοέμβριος 16, 2014, 11:13:38 μμ »
Επανέρχομαι στην ερώτηση μου πόσα κενά έχει πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια στην Αττική;

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4885 στις: Νοέμβριος 16, 2014, 11:29:38 μμ »
τα τελευταία 8 συναπτά έτη που κάνω τα χαρτιά μου

Από το καλοκαίρι του 07; και για ωρομίσθιος/α για δημοτικά και ΠΔΣ;--> μήπως στην περιοχή σου; γιατί αν έβαλες περιφέρειες εβρο-νησια για ωρομίσθιο/α αποκλείεται να μην σε κάλεσαν τουλάχιστον για κάποιες ώρες. Sorry δεν με πείθεις με την καμμία.
Όταν λέμε θυσίες για την δημόσια εκπαίδευση εννοούμε πραγματικές θυσίες, σε χρήμα και ποιότητα ζωής. Επιμένω, εκείνα τα χρόνια όλοι κάναμε τις επιλογές μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2014, 01:05:25 πμ από peris_PE19 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159816
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 358
Σύνολο: 366

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.