*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1787446 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5558 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 11:53:30 πμ »
Tolakis εγγύηση παιδιά!

Εν τω μεταξυ στο xeneglosses γραφει
"Όσον αφορά τη Β/θμια Εκπαίδευση αναμένονται 824 προσλήψεις συνολικά πλήρους και μειωμένου ωραρίου για πληθώρα ειδικοτήτων. Αρκετές θα είναι οι προσλήψεις για τους φιλολόγους καθώς αναμένεται να φθάσουν τις 78 περίπου. Οι μαθηματικοί θα έχουν περίπου 50 προσλήψεις, ενώ 40 θα έχουν οι φυσικοί, 30 οι βιολόγοι, 14 χημικοί. Αρκετές προσλήψεις αναμένονται για εκπαιδευτικούς αγγλικής ενδεχομένως 80 και θεολόγους περίπου 50-55. Προσλήψεις θα έχουμε σε πληθώρα ειδικοτήτων όπως καλλιτεχνικών, γεωλόγοι, γεωπόνοι και άλλοι. "

Για ΠΕ19-20 δεν λέει κάτι.

Άρα αυτό που λέει ο tolakis, 15-30, δυστυχώς έχει δίκιο...
Δυστυχως οι πληροφοριες μου ειναι για 25 προσληψεις ...αν εχω κατι νεοτερο θα ενημερωσω....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:05:54 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5559 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 12:21:50 μμ »
Το συστημα για ποια βαθμιδα θα "τρεξει" πρωτα tolakis;;;;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5560 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 01:34:48 μμ »
Το συστημα για ποια βαθμιδα θα "τρεξει" πρωτα tolakis;;;;
anneta...εχω την αισθηση οτι με δουλευεις...μακαρι να κανω λαθος...

Αποσυνδεδεμένος Kinslayer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5561 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 01:43:44 μμ »
Μηπως εμαθες αριθμο για ΠΕ?
Σε ευχαριστουμε, εννοειται, που καθε φορα σπευδεις να μας ενημερωσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2015, 01:51:23 μμ από Kinslayer »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:05:54 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5562 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 02:10:09 μμ »
Tolakis κανεις λαθος! Μονο εγω εχω αυτη την απορια δηλαδη;;;;;;;; Συνηθιζεται να βγαινει πρωτα η α/βαθμια .περυσι ομως σε μια φαση εγινε το αντιθετο.
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Gioak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5563 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 02:17:50 μμ »
Καλησπερα κ απο μενα σε ολους σας κ καλη επιτυχια.Ειμαι καινουριο μελος  κ θα ηθελα οποιος γνωριζει να μου λυσει δυο αποριες μου γιατι εχω χαθει.Εκανα πρωτη φορα τα χαρτια μου για αναπληρωτες  με προυπηρεσια κ ειμαι προς το τελος του πινακα. 1000+ εχω ανεβει απο την αρχη μεχρι τωρα περιπου 100 θεσεις. Εχω τσεκαρει κ το κουτακι. Να εχω ελπιδες η δεν υπαρχει φως?Την προσωπικη σας αποψη θελω απο εμπειριες προηγουμενων χρονων.
Και δευτερη ερωτηση μεχρι ποτε γινονται οι προσληψεις?ποσο θα περιμενουμε μηπως και μας παρουν καπου. Σας ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5564 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 02:25:10 μμ »
Καλησπερα κ απο μενα σε ολους σας κ καλη επιτυχια.Ειμαι καινουριο μελος  κ θα ηθελα οποιος γνωριζει να μου λυσει δυο αποριες μου γιατι εχω χαθει.Εκανα πρωτη φορα τα χαρτια μου για αναπληρωτες  με προυπηρεσια κ ειμαι προς το τελος του πινακα. 1000+ εχω ανεβει απο την αρχη μεχρι τωρα περιπου 100 θεσεις. Εχω τσεκαρει κ το κουτακι. Να εχω ελπιδες η δεν υπαρχει φως?Την προσωπικη σας αποψη θελω απο εμπειριες προηγουμενων χρονων.
Και δευτερη ερωτηση μεχρι ποτε γινονται οι προσληψεις?ποσο θα περιμενουμε μηπως και μας παρουν καπου. Σας ευχαριστω!
1) εισαι ΠΕ19 ή ΠΕ20? (παίζε ρόλο και αυτό). Πέρυσι στους ΠΕ19 έφτασε και στο πίννακα μηδενικής προυπηρεσίας αλλά με προσλήψεις μειωμένου ωραρίου...
2) μέχρι και Απρίλιο γίνονται προσλήψεις αλλά είναι ελάχιστες σε κάθε φάση...

Αποσυνδεδεμένος Gioak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5565 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 02:41:59 μμ »
1) εισαι ΠΕ19 ή ΠΕ20? (παίζε ρόλο και αυτό). Πέρυσι στους ΠΕ19 έφτασε και στο πίννακα μηδενικής προυπηρεσίας αλλά με προσλήψεις μειωμένου ωραρίου...
2) μέχρι και Απρίλιο γίνονται προσλήψεις αλλά είναι ελάχιστες σε κάθε φάση...

Ειμαι ΠΕ19 . Αυτο βλεπω οτι ειναι λιγα λιγα τα τομα που παιρνουν γιαυτο νομιζα οτι δεν θα φτασει ποτε στους τελευταιους του πινακα. Δηλαδη κ μεχρι τον Απριλιο υπαρχει περιπτωση να μας παρουν.  Ειλικρινα δεν το καταλαβαινω το σκεπτικο τους στο υπουργειο.......

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5566 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 02:55:51 μμ »
Ειμαι ΠΕ19 . Αυτο βλεπω οτι ειναι λιγα λιγα τα τομα που παιρνουν γιαυτο νομιζα οτι δεν θα φτασει ποτε στους τελευταιους του πινακα. Δηλαδη κ μεχρι τον Απριλιο υπαρχει περιπτωση να μας παρουν.  Ειλικρινα δεν το καταλαβαινω το σκεπτικο τους στο υπουργειο.......
Ναι υπαρχει περιπτωση, αλλα φετος δε βλέπω να προχωράει πολύ ο πίνακας. Ίσως μετά τις σημερινές προσλήψεις να έχουμε μία πιο ξεκάθαρη εικόνα. Δεν υπάρχει καμία λογική στο υπουργείο....

Αποσυνδεδεμένος Gioak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5567 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 03:04:48 μμ »


Ουτε αυτο που ειπες οτι παιζει ρολο αν εισαι ΠΕ19 η ΠΕ20 σε εναν πινακα ειμαστε ολοι.Υπαρχει περιπτωση να παρουν εμενα που ειμαι ΠΕ19 κ να μην παρουν ΠΕ20 που ειναι πιο μπροστα απο μενα? Δεν καταλαβαινω πως λειτουργουν εδω στην Ελλαδα.Προσληψεις μεχρι τον Απριλιο,θεσεις για λιγες ωρες,μακρυα το ενα σχολειο απο το αλλο,συμπληρωνε ωρες,ταμειο δεν μπορεις να βγεις.Αστα..... Μακαρι να ξεκαθαρισει το τοπιο σημερα αλλα δεν το βλεπω ετσι οπως πανε. Κ γω αυτο πιστευω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να προχωρησει τοσο ο πινακας ωστε να με παρουν.

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5568 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 03:11:06 μμ »

Ουτε αυτο που ειπες οτι παιζει ρολο αν εισαι ΠΕ19 η ΠΕ20 σε εναν πινακα ειμαστε ολοι.Υπαρχει περιπτωση να παρουν εμενα που ειμαι ΠΕ19 κ να μην παρουν ΠΕ20 που ειναι πιο μπροστα απο μενα? Δεν καταλαβαινω πως λειτουργουν εδω στην Ελλαδα.Προσληψεις μεχρι τον Απριλιο,θεσεις για λιγες ωρες,μακρυα το ενα σχολειο απο το αλλο,συμπληρωνε ωρες,ταμειο δεν μπορεις να βγεις.Αστα..... Μακαρι να ξεκαθαρισει το τοπιο σημερα αλλα δεν το βλεπω ετσι οπως πανε. Κ γω αυτο πιστευω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να προχωρησει τοσο ο πινακας ωστε να με παρουν.
Ναι υπάρχει περίπτωση. Στο κλάδο μας όταν κάνει προσλήψεις παίρνει 60% ΠΕ19 και 40% ΠΕ20. Οπότε προσπερνάει άτομα στο πίνακα. Υπομονή και θα φανεί τι θα γίνει...

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4008
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5569 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 03:53:07 μμ »
1) εισαι ΠΕ19 ή ΠΕ20? (παίζε ρόλο και αυτό). Πέρυσι στους ΠΕ19 έφτασε και στο πίννακα μηδενικής προυπηρεσίας αλλά με προσλήψεις μειωμένου ωραρίου...
2) μέχρι και Απρίλιο γίνονται προσλήψεις αλλά είναι ελάχιστες σε κάθε φάση...

Δεν έφτασε στον μηδενικής γιατί εξάντλησε αυτούς με προϋπηρεσία... Τρίτεκνος ήταν αυτός/αυτή στον μηδενικής. Δεν υπάρχει καμία απολύτως πιθανότητα να πάρει μη τρίτεκνο από τον πίνακα μηδενικής.

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5570 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 04:04:01 μμ »
Δεν έφτασε στον μηδενικής γιατί εξάντλησε αυτούς με προϋπηρεσία... Τρίτεκνος ήταν αυτός/αυτή στον μηδενικής. Δεν υπάρχει καμία απολύτως πιθανότητα να πάρει μη τρίτεκνο από τον πίνακα μηδενικής.
Είσαι λάθος εδώ. Πήρε μειωμένου ωραρίου από το πίνακα μηδενικής που δεν ήταν τρίτεκνος. Για τη χρονιά 2014-2015 μιλάμε.
Από τους δικούς σου εκκαθαρισμένους πίνακες το είδα...

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #5571 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 04:05:27 μμ »
Δεν έφτασε στον μηδενικής γιατί εξάντλησε αυτούς με προϋπηρεσία... Τρίτεκνος ήταν αυτός/αυτή στον μηδενικής. Δεν υπάρχει καμία απολύτως πιθανότητα να πάρει μη τρίτεκνο από τον πίνακα μηδενικής.

Οχι τραστ, εφτασε μηδενικής με μειωμενο πε19 περυσι και δεν ηταν τριτεκνος.
Φετος εφτασε γιατι ηταν τριτεκνος. Γεννατε!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2015, 04:13:55 μμ από dimitraj »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 435
Σύνολο: 441

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.