*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1784465 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6972 στις: Φεβρουάριος 03, 2017, 11:48:27 μμ »
Θυμιάρα αγόρι μου η πολύχρονη πορεία μου εδώ στο φόρουμ έχει δείξει ποια είμαι!
Δεν έχω ανάγκη να είμαι συντονίστρια για να έχω την άνεση να σας την πω όποτε θέλω και όπως θέλω! Άλλωστε αν ανοίξεις τα όμορφα μάτια σου πάνω πάνω δείχνει ποιοι είναι οι συντονιστές....
Πραγματικά θα ήθελα να έβλεπα το σβησμένο μήνυμα για να απαντούσα ΚΑΙ σε αυτό!
Ψαχτείτε αλλού εγώ βρίζω εσείς μπαίνετε όμως στη διαδικασία της κατινιάς και της μικρότητας. Συνεχίστε κ κάντε κ καμιά αναφορά ακόμα....μου αρέσει όμως γιατί τώρα πήρε και ζωή το threed .

Trust no one....πες μου ένα μόνο λόγο που είσαι κατά του συλλόγου;
Thanks για τον πίνακα (έχουν δημοσιοποιηθεί και αρκετές μας παραιτήσεις αν θες να τις συμπεριλάβεις)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:58:29 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6973 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 12:27:49 πμ »
Θυμιάρα αγόρι μου η πολύχρονη πορεία μου εδώ στο φόρουμ έχει δείξει ποια είμαι!
Δεν έχω ανάγκη να είμαι συντονίστρια για να έχω την άνεση να σας την πω όποτε θέλω και όπως θέλω! Άλλωστε αν ανοίξεις τα όμορφα μάτια σου πάνω πάνω δείχνει ποιοι είναι οι συντονιστές....
Πραγματικά θα ήθελα να έβλεπα το σβησμένο μήνυμα για να απαντούσα ΚΑΙ σε αυτό!
Ψαχτείτε αλλού εγώ βρίζω εσείς μπαίνετε όμως στη διαδικασία της κατινιάς και της μικρότητας. Συνεχίστε κ κάντε κ καμιά αναφορά ακόμα....μου αρέσει όμως γιατί τώρα πήρε και ζωή το threed .

Trust no one....πες μου ένα μόνο λόγο που είσαι κατά του συλλόγου;
Thanks για τον πίνακα (έχουν δημοσιοποιηθεί και αρκετές μας παραιτήσεις αν θες να τις συμπεριλάβεις)

Εγώ έθεσα το ενδεχόμενο οι αποφάσεις να παίρνονται ομόφωνα και όχι κατά πλειοψηφία. Το έθεσα γιατί έχω συγκεκριμένες απόψεις για το πώς πρέπει να είναι ένα σύστημα διορισμού και γιατί ξέρω ότι θα ανοίξει αυτή η συζήτηση και όλοι οι σύλλογοι θα θέλουν να λάβουν μέρος. Είπα λοιπόν ότι θα στηρίξω ένα σύλλογο που θα θέτει μόνο θέματα που όντως μας αφορούν όλους και συμφωνούμε όλοι, όπως π.χ. η αύξηση ωρών διδασκαλίας του μαθήματος ή αύξηση των πιστώσεων/προσλήψεων. Ο προσωρινός αντιπρόεδρος του συλλόγου μου απάντησε ότι αυτό δεν είναι δυνατόν (η λήψη αποφάσεων με ομοφωνία και μόνο) και πως θεωρεί πως ο σύλλογος θα πρέπει να πάρει μέρος σε μια συζήτηση για το σύστημα διορισμών. Όταν λοιπόν η συντριπτική πλειοψηφία των μελών του συλλόγου έχει διαμετρικά αντίθετες απόψεις με μένα ως προς το σύστημα διορισμού, δεν επιθυμούσα να είμαι μέλος ενός συλλόγου που θα προσέλθει σε μια τέτοια συζήτηση εκπροσωπόντας με. Είπα ωστόσο ότι θα βοηθήσω με οποιονδήποτε άλλον τρόπο μπορώ. Έγραψα ένα άρθρο. Και ό,τι άλλο μου ζητηθεί και μπορώ να το κάνω, θα το κάνω. Αλλά δε θέλω να συμμετάσχω στο σύλλογο υπό αυτές τις προϋποθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6974 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 12:37:36 πμ »
Μάλιστα! Ο προσωρινός αντιπρόεδρος μπορεί να λέει ότι θέλει. Το καταστατικό δεν μπορεί να το αγνοεί. Θα το μελετήσω και θα επανέλθω.
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6975 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 12:44:35 πμ »
Μάλιστα! Ο προσωρινός αντιπρόεδρος μπορεί να λέει ότι θέλει. Το καταστατικό δεν μπορεί να το αγνοεί. Θα το μελετήσω και θα επανέλθω.

Εννοείται ότι είπα να προβλέπεται στο καταστατικό η ανάγκη για ομόφωνες αποφάσεις και μου είπαν ότι κάτι τέτοιο δε γίνεται. Όταν λοιπόν κάτι τέτοιο δε γίνεται, όλοι οι σύλλογοι στο τέλος καταλήγουν αναπόφευκτα να είναι όργανα προώθησης των συμφερόντων των ΔΣ τους και των συν αυτοίς με απλά βαρύγδουπους τίτλους που πασχίζουν να πείσουν ότι εκπροσωπούν το σύνολο αυτών που δηλώνει το όνομα τους. Κλασικότερο παράδειγμα από την ΠΕΑΔ δεν πρέπει να υπάρχει. Δεν είμαι σίγουρος αν πιστεύουν και οι ίδιοι ότι εκπροσωπούν το σύνολο των αναπληρωτών δευτεροβάθμιας.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 04, 2017, 12:46:57 μμ από trust no one »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:58:29 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6976 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 01:10:23 πμ »
Μ' έχεις προβληματίσει βραδιάτικα  ::)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6977 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 10:24:37 πμ »
Θυμιάρα αγόρι μου η πολύχρονη πορεία μου εδώ στο φόρουμ έχει δείξει ποια είμαι!
Δεν έχω ανάγκη να είμαι συντονίστρια για να έχω την άνεση να σας την πω όποτε θέλω και όπως θέλω! Άλλωστε αν ανοίξεις τα όμορφα μάτια σου πάνω πάνω δείχνει ποιοι είναι οι συντονιστές....
Πραγματικά θα ήθελα να έβλεπα το σβησμένο μήνυμα για να απαντούσα ΚΑΙ σε αυτό!
Ψαχτείτε αλλού εγώ βρίζω εσείς μπαίνετε όμως στη διαδικασία της κατινιάς και της μικρότητας. Συνεχίστε κ κάντε κ καμιά αναφορά ακόμα....μου αρέσει όμως γιατί τώρα πήρε και ζωή το threed .

Trust no one....πες μου ένα μόνο λόγο που είσαι κατά του συλλόγου;
Thanks για τον πίνακα (έχουν δημοσιοποιηθεί και αρκετές μας παραιτήσεις αν θες να τις συμπεριλάβεις)

Το σβησμένο μήνυμα ήταν απλά ++++++ ως παράθεση σε αυτό της Έφης. Δεν έχεις να απαντήσεις κάτι σε αυτό, εκτός αν το θες πολύ. ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΞΗΓΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΣΒΗΣΤΗΚΕ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 04, 2017, 10:33:05 πμ από lzdg »

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6978 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 10:32:10 πμ »
Και μιας και μιλάτε για το σύλλογο μπορεί κάποιος, αν θέλει, να μου εξηγήσει δύο πράγματα:

1) Πόσα από τα μέλη του συλλόγου συμμετείχαν στην προσφυγή που κάναμε;
2) Γιατί ο σύλλογος ξεκίνησε από τη δημιουργία ενός άλλου group στο facebook ενώ υπήρχε ήδη ένα group (αυτό από το οποίο ξεκίνησε η προσφυγή); Αν ο πρωταρχικός σκοπός του συλλόγου είναι η συσπείρωση (που αυτός πρέπει να είναι), γιατί να ξεκινά η ίδρυση του από διαίρεση;

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6979 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 10:32:58 πμ »
Anneta για οποιονδήποτε λόγο ο καθένας μπορεί να μην επιθυμεί να συμμετέχει σε έναν σύλλογο ή κίνηση. Είναι δικαίωμα του. Μπορεί να μην συμφωνεί με κάποιες απόψεις του, να μην έχει χρόνο, να μην έχει καν το εικοσάρικο ή μπορεί πολύ απλά να μην πιστεύει ότι θα γίνει τίποτα θετικό. Ύστερα από τόσες κατραπακιές που έχουμε φάει ως κλάδος, αδικείς οποιονδήποτε που πιστεύει ότι δε μπορεί να γίνει και κάτι καλό;
Αυτό που γίνεται όμως τον τελευταίο καιρό εδώ μέσα έχει πάρει διαστάσεις μπούλιγκ! Αυτή τη στιγμή δυστυχώς δεν θυμάμαι την "πολύχρονη πορεία" σου, μου έχουν μείνει τα πολλά τελευταία σου ποστ στα οποία συνεχώς κράζεις τους συναδέρφους σου ως σύνολο και ατομικά. Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ τι ορίζεις ως κατινιά, αλλά να ξέρεις ότι η συμπεριφορά αυτή (όχι μόνο δική σου) σε συνδυασμό με τον ελλειπέστατο συντονισμό του φόρουμ των ΠΕ19/20 διώχνει τον κόσμο, και σίγουρα δεν ενώνει τον κλάδο όπως πιστεύω ότι θα ήθελες στην πραγματικότητα.

Στο φόρουμ δεν βαράμε παρουσίες, μπαίνουμε για να ενημερωθούμε και να συζητήσουμε. Και ο φόβος ότι αν γράψεις θα σε κράξουν, ή θα δώσεις άλλη μια αφορμή να συνεχιστεί το κράξιμο δεν βοηθάει. Π.χ. ανέβασα μια λίστα με 4-5 ονόματα και επίθετα συγκεκριμένων συναδέρφων, με το σχόλιο ότι μπορεί να μην είδαν την πρόσληψη τους. Η απάντηση σου ήταν ότι είναι ΠΡΟΒΑΤΑ και επαναστάτες του κώλου. Οι 4-5 συγκεκριμένοι άνθρωποι που φαίνεται το όνομα και το επίθετο τους σε οποιονδήποτε "περαστικό"! (μαζί φυσικά με όλους εμάς τους υπόλοιπους που ξέραμε ότι εννοείς) Πόσταρα τα ονόματα τους για να τους βρίσεις!!! Για ποιον λόγο εγώ λοιπόν ή οποιοσδήποτε από αυτούς τους συναδέρφους να συμμετέχουν ξανά εδώ;

Δεν πιστεύω ότι έχεις κακές προθέσεις, αλλά νομίζω ότι πρέπει να σκεφτείς καλά πώς αντιμετωπίζεις τους συναδέρφους σου.

Διευκρινίζω ότι το σχόλιο για το συντονισμό δεν πάει για την Χριστίνα, η οποία προφανώς πια δε συμμετέχει εδώ και χρόνια, αλλά προς αυτούς που δεν την έχουν αντικαταστήσει. Αν κάποιος μπορεί να επικοινωνήσει με τους διαχειριστές του φόρουμ (εγώ το έχω προσπαθήσει παλιά, αλλά αγνοήθηκα) ας το κάνει παρακαλώ, να ζητήσει να υπάρχει συντονισμός και εδώ. Δεν γίνεται να είμαστε συνεχώς έρμαιο αναίτιων κραξιμάτων και προσβολών.
lzdg εκπλάγην, είσαι σίγουρος ότι πόσταρες και δεν το έσβησες κατά λάθος; Δεν έχω δει ποτέ τίποτα να σβήνεται εδώ μέσα. 

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6980 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 10:39:59 πμ »

lzdg εκπλάγην, είσαι σίγουρος ότι πόσταρες και δεν το έσβησες κατά λάθος; Δεν έχω δει ποτέ τίποτα να σβήνεται εδώ μέσα.

Θυμάμαι πολύ καλά ότι αφού postaρα φαινόταν το όνομα μου ως του τελευταίου που postaρε. Το γεγονός αυτό δείχνει ότι δεν το έσβησα κατά λάθος.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6981 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 10:42:02 πμ »
Και μιας και μιλάτε για το σύλλογο μπορεί κάποιος, αν θέλει, να μου εξηγήσει δύο πράγματα:

1) Πόσα από τα μέλη του συλλόγου συμμετείχαν στην προσφυγή που κάναμε;
2) Γιατί ο σύλλογος ξεκίνησε από τη δημιουργία ενός άλλου group στο facebook ενώ υπήρχε ήδη ένα group (αυτό από το οποίο ξεκίνησε η προσφυγή); Αν ο πρωταρχικός σκοπός του συλλόγου είναι η συσπείρωση (που αυτός πρέπει να είναι), γιατί να ξεκινά η ίδρυση του από διαίρεση;

Εγώ προσωπικά διαγράφηκα από μόνη μου κυρίως επειδή δε μου άρεσε το αδιάκοπο κράξιμο προς τους συναδέρφους. Δευτερευόντως επειδή δε συμφωνούσα με τους σκοπούς της κίνησης αυτής, τη θεωρούσα μάταιη και κάπως κοντόφθαλμη. Το συγκεκριμένο γκρουπ είχε δημιουργηθεί μόνο για να υποστηρίξει τη συγκεκριμένη κίνηση και έκραζε οποιονδήποτε δεν ήθελε να συμμετέχει σε αυτήν, μην αφήνοντας συνεπώς περιθώριο για οτιδήποτε άλλο. Αν δεν υπήρχε το κράξιμο πάντως θα παρέμενα και θα υποστήριζα οικονομικά, παρόλο που δεν συμφωνούσα ιδιαίτερα.

Στη διαδικτυακή επικοινωνία δεν πρέπει να παραβαίνουμε τους στοιχειώδεις κανόνες ευγένειας που έχουμε και στην προσωπική επικοινωνία. Δεν είναι πάντα εύκολο για όλους μας, και δεν ισχυρίζομαι ότι το καταφέρνω πάντα. Αλλά δυστυχώς σε κάποιος χώρους γίνεται μαζικά και συστηματικά....

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6982 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 10:52:35 πμ »
Και μιας και μιλάτε για το σύλλογο μπορεί κάποιος, αν θέλει, να μου εξηγήσει δύο πράγματα:

1) Πόσα από τα μέλη του συλλόγου συμμετείχαν στην προσφυγή που κάναμε;
2) Γιατί ο σύλλογος ξεκίνησε από τη δημιουργία ενός άλλου group στο facebook ενώ υπήρχε ήδη ένα group (αυτό από το οποίο ξεκίνησε η προσφυγή); Αν ο πρωταρχικός σκοπός του συλλόγου είναι η συσπείρωση (που αυτός πρέπει να είναι), γιατί να ξεκινά η ίδρυση του από διαίρεση;

Αν και δεν είμαι μέλος του συλλόγου, επειδή παρακολούθησα το τι γινόταν, θα απαντήσω για τον εαυτό μου. Δε συμμετείχα στην προσφυγή γιατί:

1. Δεν έχω σε εκτίμηση τον δικηγόρο
2. Μια προσφυγή στο ΔΕΑ (όπως η δικιά μας, σε αντίθεση με των άλλων ειδικοτήτων που ήταν στο ΣτΕ), δε μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα την απόρριψη της ρύθμισης ως αντισυνταγματικής. Στο ΔΕΑ εξετάζονται προσωπικές διαφορές των προσφευγόντων με το υπουργείο. Άρα και τα οφέλη μιας δικαίωσης είναι προσωπικά και όχι καθολικά. Πολύ πιθανόν φυσικά να ωφεληθούμε από καραμπόλα από τη δικαίωση των άλλων ειδικοτήτων. Αλλά και σε αυτή την περίπτωση, η δικιά μας προσφυγή είναι περιττή. Άρα λοιπόν κατ'εμέ η προσφυγή στο ΔΕΑ δεν έχει νόημα.

Ως προς το άλλο γκρουπ τώρα, λογικό και επόμενο ήταν να γίνει άλλο γκρουπ, μιας και αυτοί που έκαναν την προσφυγή θεωρούσαν πως δεν πρέπει να γίνει κίνηση τη δεδομένη στιγμή επειδή προέχει η προσφυγή. Και υπήρξαν άπειρες αλληλοκατηγορίες για το γιατί δε συμμετέχουν οι μεν στην προσφυγή και οι δε στο σύλλογο. Προφανώς και σε αυτό το κλίμα δε μπορούσε να προχωρήσει η ίδρυση συλλόγου, άσε που μέσα στο γκρουπ εκτοξεύονταν συνεχώς κατηγορίες όταν γινόταν οποιαδήποτε συζήτηση για θέμα πλην της προσφυγής. Άρα ήταν φυσικό επακόλουθο.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6983 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 09:42:38 μμ »
Το σβησμένο μήνυμα ήταν απλά ++++++ ως παράθεση σε αυτό της Έφης. Δεν έχεις να απαντήσεις κάτι σε αυτό, εκτός αν το θες πολύ. ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΞΗΓΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΣΒΗΣΤΗΚΕ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ.

Δηλαδή από χθες  προσπαθείς να μας πεις ότι κάποιος σου έσβησε τα ++++++++++++
Ε ξανα βάλτα ρε παιδάκι μου!
Και όχι στα +++++++ δεν απαντώ!


Anneta για οποιονδήποτε λόγο ο καθένας μπορεί να μην επιθυμεί να συμμετέχει σε έναν σύλλογο ή κίνηση. Είναι δικαίωμα του. Μπορεί να μην συμφωνεί με κάποιες απόψεις του, να μην έχει χρόνο, να μην έχει καν το εικοσάρικο ή μπορεί πολύ απλά να μην πιστεύει ότι θα γίνει τίποτα θετικό. Ύστερα από τόσες κατραπακιές που έχουμε φάει ως κλάδος, αδικείς οποιονδήποτε που πιστεύει ότι δε μπορεί να γίνει και κάτι καλό;

Μα είναι δυνατόν;;;; Τόση απαισιοδοξία βρε elia ; Γιατί οι άλλοι κλαδοι είναι καλύτεροι δηλαδη;

Αυτό που γίνεται όμως τον τελευταίο καιρό εδώ μέσα έχει πάρει διαστάσεις μπούλιγκ! Αυτή τη στιγμή δυστυχώς δεν θυμάμαι την "πολύχρονη πορεία" σου, μου έχουν μείνει τα πολλά τελευταία σου ποστ στα οποία συνεχώς κράζεις τους συναδέρφους σου ως σύνολο και ατομικά. Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ τι ορίζεις ως κατινιά, αλλά να ξέρεις ότι η συμπεριφορά αυτή (όχι μόνο δική σου) σε συνδυασμό με τον ελλειπέστατο συντονισμό του φόρουμ των ΠΕ19/20 διώχνει τον κόσμο, και σίγουρα δεν ενώνει τον κλάδο όπως πιστεύω ότι θα ήθελες στην πραγματικότητα.
είσαι καλά; εγώ έδιωξα τον κόσμο; Ίσα -ίσα που έγραψα ανοιχτά ότι απο δω και μπρος θα κράζω αφού κάνεις δεν ενδιαφέρεται, δεν μπαίνει, δεν σχολιάζει, δεν ενημερώνει....Που είναι εκείνη η παλιά ενεργητικότητα του pde??

Στο φόρουμ δεν βαράμε παρουσίες, μπαίνουμε για να ενημερωθούμε και να συζητήσουμε. Και ο φόβος ότι αν γράψεις θα σε κράξουν, ή θα δώσεις άλλη μια αφορμή να συνεχιστεί το κράξιμο δεν βοηθάει. Π.χ. ανέβασα μια λίστα με 4-5 ονόματα και επίθετα συγκεκριμένων συναδέρφων, με το σχόλιο ότι μπορεί να μην είδαν την πρόσληψη τους. Η απάντηση σου ήταν ότι είναι ΠΡΟΒΑΤΑ και επαναστάτες του κώλου. Οι 4-5 συγκεκριμένοι άνθρωποι που φαίνεται το όνομα και το επίθετο τους σε οποιονδήποτε "περαστικό"! (μαζί φυσικά με όλους εμάς τους υπόλοιπους που ξέραμε ότι εννοείς) Πόσταρα τα ονόματα τους για να τους βρίσεις!!! Για ποιον λόγο εγώ λοιπόν ή οποιοσδήποτε από αυτούς τους συναδέρφους να συμμετέχουν ξανά εδώ;

εδώ θα σε παρακαλούσα πάρα πολύ να ανακαλέσεις!
Δεν απευθύνθηκα με αυτόν τον χαρακτηριστικό στους συναδέλφους μου που προσλήφθηκαν προχθες! Άλλωστε υπάρχουν άτομα που γνωρίζω προσωπικά από τις τελευταίες προσλήψεις και ήμουν η πρώτη που τους ειδοποίησα τηλεφωνικώς για την επιτυχία τους διότι έχουν οικογένεια και παιδιά και ίσως να μην έπαιρναν είδηση έτσι στο ξαφνικό που βγήκε η φάση.
[/quote]

Δεν πιστεύω ότι έχεις κακές προθέσεις, αλλά νομίζω ότι πρέπει να σκεφτείς καλά πώς αντιμετωπίζεις τους συναδέρφους σου.

Δεν έχω κακές προθέσεις φυσικά! Είμαι όμως πολύ θυμωμένη ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΎΨΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ, ας ρίξουμε λίγο  νερό στο κρασί μας και να ενωθούμε ! Ας παραδειγματιστούμε π.χ. από τους εικαστικούς και θεατρολόγους ενωμένοι σαν γροθιά όλοι τους!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6984 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 10:58:37 μμ »
Δηλαδή από χθες  προσπαθείς να μας πεις ότι κάποιος σου έσβησε τα ++++++++++++
Ε ξανα βάλτα ρε παιδάκι μου!
Και όχι στα +++++++ δεν απαντώ!


Πάρτα :  +++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++ Έφη

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6985 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 11:01:40 μμ »
Και μιας και μιλάτε για το σύλλογο μπορεί κάποιος, αν θέλει, να μου εξηγήσει δύο πράγματα:

1) Πόσα από τα μέλη του συλλόγου συμμετείχαν στην προσφυγή που κάναμε;
2) Γιατί ο σύλλογος ξεκίνησε από τη δημιουργία ενός άλλου group στο facebook ενώ υπήρχε ήδη ένα group (αυτό από το οποίο ξεκίνησε η προσφυγή); Αν ο πρωταρχικός σκοπός του συλλόγου είναι η συσπείρωση (που αυτός πρέπει να είναι), γιατί να ξεκινά η ίδρυση του από διαίρεση;

Από αυτό σου το μήνυμα φαίνεται καθαρά πώς γνωρίζεις πολύ καλά για τη σύσταση νέου συλλόγου ΕΝΩ στη σελίδα 498 άλλα έγραφες!!!!!!  :-X
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159784
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 520
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.