*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1775445 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

mixalis

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #210 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 09:09:17 πμ »
Τι νέα παιδια?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:32:27 »

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #211 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 09:11:01 πμ »
κανενα νεο, θα ξαναπαρουμε μπρος λιγο πριν τις 20/9 οπου και περιμενουμε τν β΄ φαση

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #212 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 10:21:40 πμ »
Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι. Ας πούμε ότι έχω δηλώσει 10 περιοχές για ΑΚΩ, καλεί ΑΚΩ και στις περιοχές που δήλωσα δεν υπάρχει θέση. Έχω τσεκάρει και το κουτάκι για πρόσληψη σε όλη την Ελλάντα. Είμαι από Γιαννιτσά. Ας πούμε επίσης ότι στις περιοχές προτίμησης δε δήλωσα π.χ Βόλο. Υπάρχει 1 θέση στο Βόλο και οι υπόλοιπες είναι στα Δωδεκάνησα. Κάποιος που είναι μετά από μένα στον πίνακα αναπληρωτών έχει δηλώσει Βόλο. Ποιος πηγαίνει Βόλο και ποιος Δωδεκάνησα ?

Αποσυνδεδεμένος spidr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19 DTPS
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #213 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 10:37:26 πμ »
νομίζω ότι πρέπει να ετοιμαστείς για Δωδεκάνησα, έχω την εντύπωση ότι το σύστημα εξετάζει πρώτα αυτούς που δηλώσαν την περιοχή και μετά τους υπόλοιπους  :-X
Ο άνθρωπος μπορεί να καταφέρει τα πάντα αρκεί να το πιστέψει και να προσπαθήσει. +++think positive+++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:32:27 »

mixalis

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #214 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 10:38:44 πμ »
ναι γιατι βγηκανε τωρα και εσεις διαλεγετε και περιοχη!!!!
ελεος ρε παιδια.

Αποσυνδεδεμένος Yvonnita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #215 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 10:40:40 πμ »
Καλημερα σε ολους....

Λοιπον, εγω ειμαι το 2ο ονομα στον πινακα της β/θμιας, οπως ημουν και περυσι. Συνεβει ομως το εξης: Δεν με πηραν στην β/θμια περυσι (παρολο που ειχα τσεκαρει το γνωστο κουτακι), αλλα αντ'αυτου με πηραν στην α/θμια!!  ???
Εκ των υστερων εμαθα και ειδα οτι πηραν πληροφορικους και μαλιστα στην αθηνα! Τυχαιο? Δε νομιζω! >:(
Υπαρχει λοιπον λογικη?? Καμμια, απαντω! Εκτος απο αυτης των "δικων μας παιδιων"....

Καλη επιτυχια σε ολους ;D
The best is yet to come.....

Αποσυνδεδεμένος Yvonnita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #216 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 10:43:27 πμ »
ναι γιατι βγηκανε τωρα και εσεις διαλεγετε και περιοχη!!!!
ελεος ρε παιδια.

Τι βγηκε Μιχαλη??
The best is yet to come.....

mixalis

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #217 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 10:45:51 πμ »
Δεν βγηκε κατι απλως βλεπω καποιους να ασχολουνται με τις περιοχες ενω ακομη δεν ξερουμε ποτε θα βγει η α φαση για εμας

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #218 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 10:46:11 πμ »
Παραθέτω ένα μήνυμα που κράτησα γιατί είναι διαφωτιστικό στο πώς καλούν αναπληρωτές:

http://www.pde.gr/index.php?topic=23640.msg455679#msg455679

Απλώς να προσθέσω ότι "παίρνει" τις εναπομείναντες περιοχές, στο τέλος. Δηλαδή για παράδειγμα:

Φάση πρόσήψης με 10 άτομα. 3 στην Α΄ Αθήνας, 3 στην Α΄ Αρκαδίας, 2 στην Α΄Λάρισας και 2 στην Α΄Ρεθύμνου. Έστω ότι δεν υπάρχουν τρίτεκνοι... (αλλιώς μπερδεύεται λίγο παραπάνω το πράγμα).
- Κοιτάει το σύστημα τον πρώτο στη σειρά, έχει στην 1η του επιλογή Β΄Αθήνας, στη 2η του επιλογή Α΄Αθήνας, τον προσλαμβάνει στην Α΄Αθήνας.
- Πάει στον δεύτερο. Αυτός έχει δηλώσει 3 επιλογές: 1η επιλογή Α΄ Αργολίδας, 2η επιλογή Β΄Αθήνας, 3η επιλογή Β΄Ρεθύμνου  και το κουτάκι "ναι στις λοιπές περιοχές". Το σύστημα καταλαβαίνει ότι τον "έχει προσλάβει με το κουτάκι" αλλά δεν του δίνει περιοχή.
-Πάει στον τρίτο. Αυτός έχει δηλώσει 3 επιλογές: 1η επιλογή Α΄ Αργολίδας, 2η επιλογή Β΄Αθήνας, 3η επιλογή Β΄Ρεθύμνου  και το κουτάκι "ναι στις λοιπές περιοχές". Το σύστημα καταλαβαίνει ότι τον "έχει προσλάβει με το κουτάκι" αλλά δεν του δίνει περιοχή.
-Πάει στον 4ο, 5ο, 6ο, 7ο, 8ο, 9ο και 10ο που κάτι έχουν δηλώσει, στις 30 επιλογές τους, από τις περιοχές που μένουν, και τους προσλαμβάνει.
---Το σύστημα Σταματάει να ψάχνει. Από τις 10 προσλήψεις έχει δώσει 8 συγκεκριμένες περιοχές και "ξέρει" ότι "χρωστάει" στους δύο με το "κουτάκι" να τους δώσει συγκεκριμένη περιοχή. Έστω ότι μένουν οι περιοχές: Α΄ Αθήνας και Α΄ Αρκαδίας.
Γυρίζει λοιπόν σε αυτούς που προσλαμβάνονται "με το κουτάκι". Θα πάει στον πρώτο από αυτούς, κοιτάει την 1η του επιλογή (Α΄ Αργολίδας) και του δίνει την κοντινότερη που είναι η Α΄ Αρκαδίας. Ο άλλος που μένει με το κουτάκι παίρνει ό,τι έμεινε (Α΄ Αθήνας)
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #219 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 11:07:26 πμ »
Παιδιά μίλησα μόλις με Υπουργείο και παραδόξως πέτυχα έναν ευγενέστατο άνθρωπο. Μου είπε πως μέχρι σήμερα περιμένουν απο τις διευθύνσεις τις διαθέσεις που θα γίνουν απο υπεράριθμους στις πρωτοβάθμιες (δείτε παλαιότερο μήνυμα μου με το email που είχαν στείλει οι διευθύνσεις στους διευθυντές των σχολείων ζητώντας υπεράριθμους) και ουσιαστικά απο Δευτέρα θα έχουν πλήρη εικόνα των κενών. Και οι τοποθετήσεις των μόνιμων δεν έχουν γίνει ακόμα. Να μην περιμένουμε πριν απο τα μέσα της άλλης εβδομάδας κλήση αναπληρωτών.

Ότι μου είπε σας λέω. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν....

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #220 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 11:08:14 πμ »
Δεν βγηκε κατι απλως βλεπω καποιους να ασχολουνται με τις περιοχες ενω ακομη δεν ξερουμε ποτε θα βγει η α φαση για εμας

Το γνωρίζει κάποιος πως λειτουργεί το σύστημα δεν έχει καμία σχέση με το αν καλέσουν σήμερα ή σε μια βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #221 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 11:15:32 πμ »
Παραθέτω ένα μήνυμα που κράτησα γιατί είναι διαφωτιστικό στο πώς καλούν αναπληρωτές:

http://www.pde.gr/index.php?topic=23640.msg455679#msg455679

Απλώς να προσθέσω ότι "παίρνει" τις εναπομείναντες περιοχές, στο τέλος. Δηλαδή για παράδειγμα:

Φάση πρόσήψης με 10 άτομα. 3 στην Α΄ Αθήνας, 3 στην Α΄ Αρκαδίας, 2 στην Α΄Λάρισας και 2 στην Α΄Ρεθύμνου. Έστω ότι δεν υπάρχουν τρίτεκνοι... (αλλιώς μπερδεύεται λίγο παραπάνω το πράγμα).
- Κοιτάει το σύστημα τον πρώτο στη σειρά, έχει στην 1η του επιλογή Β΄Αθήνας, στη 2η του επιλογή Α΄Αθήνας, τον προσλαμβάνει στην Α΄Αθήνας.
- Πάει στον δεύτερο. Αυτός έχει δηλώσει 3 επιλογές: 1η επιλογή Α΄ Αργολίδας, 2η επιλογή Β΄Αθήνας, 3η επιλογή Β΄Ρεθύμνου  και το κουτάκι "ναι στις λοιπές περιοχές". Το σύστημα καταλαβαίνει ότι τον "έχει προσλάβει με το κουτάκι" αλλά δεν του δίνει περιοχή.
-Πάει στον τρίτο. Αυτός έχει δηλώσει 3 επιλογές: 1η επιλογή Α΄ Αργολίδας, 2η επιλογή Β΄Αθήνας, 3η επιλογή Β΄Ρεθύμνου  και το κουτάκι "ναι στις λοιπές περιοχές". Το σύστημα καταλαβαίνει ότι τον "έχει προσλάβει με το κουτάκι" αλλά δεν του δίνει περιοχή.
-Πάει στον 4ο, 5ο, 6ο, 7ο, 8ο, 9ο και 10ο που κάτι έχουν δηλώσει, στις 30 επιλογές τους, από τις περιοχές που μένουν, και τους προσλαμβάνει.
---Το σύστημα Σταματάει να ψάχνει. Από τις 10 προσλήψεις έχει δώσει 8 συγκεκριμένες περιοχές και "ξέρει" ότι "χρωστάει" στους δύο με το "κουτάκι" να τους δώσει συγκεκριμένη περιοχή. Έστω ότι μένουν οι περιοχές: Α΄ Αθήνας και Α΄ Αρκαδίας.
Γυρίζει λοιπόν σε αυτούς που προσλαμβάνονται "με το κουτάκι". Θα πάει στον πρώτο από αυτούς, κοιτάει την 1η του επιλογή (Α΄ Αργολίδας) και του δίνει την κοντινότερη που είναι η Α΄ Αρκαδίας. Ο άλλος που μένει με το κουτάκι παίρνει ό,τι έμεινε (Α΄ Αθήνας)

Μάλιστα, ενδιαφέρον, πολύ ενδιαφέρον θα έλεγα...

Αποσυνδεδεμένος Yvonnita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #222 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 11:16:49 πμ »
Κι εμενα δουλευει μια φιλη μου στο Υπουργειο και μου ειπε τωρα το πρωι που ρωτησε, οτι απο την αλλη εβδομαδα και μαλιστα προς το τελος... αν προλαβουν... οποτε, χαλαρα μεχρι τοτε... Μην τρελαθουμε κιολας ρε παιδια.... Δεν θα μας στειλουνε και στο Δαφνι! :P
The best is yet to come.....

Αποσυνδεδεμένος justelene23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #223 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 11:19:46 πμ »
Ειμαι στον πίνακα αναπληρωτων  κοντα στη  θεση 340..Και έχω δηλώσει  αναπληρωτρια για πρωτοβαθμια και δευτεροβαθμια..Εχω ελπιδες????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158549
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 532

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.237 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.