*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1775714 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #266 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 02:48:12 μμ »
Παιδια ειμαι στο Νο 200.  (Ειμαι απο αυτους με την περιβοητη παιδαγωγικη καταρτιση!)
Εχω δηλωσει ΑΚΩ Α Αθηνας, Β Αθηνας, Γ Αθηνας, Δ Αθηνας, Α Πειραια και Α,Β,Γ Θεσσαλονικης (χωρις να βαλω το κουτακι)
+ ΑΜΩ Α,Β,Γ Θεσσαλονικης.
Με τε περσινα δεδομενα με επαιρνε ακομα και στην Α Φαση! Περισυ στη Β Φαση ο τελευταιος που πηρε σε Αθηνα και Θεσσαλονικη ηταν στο Νο 700!
Λετε να μεινω απ'εξω φετος σαν ΑΚΩ??? Τη γνωμη σας θα ηθελα γιατι με εχει πιασει μια αγωνια! Ευχαριστω!

Βρε σεις τι ζητάτε προβλέψεις; Δηλαδή αν σου πούμε εμείς (οι άσχετοι) ναι ή όχι θα ησυχάσεις;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:11:58 »

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #267 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 02:49:04 μμ »
Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά για ΑΚΩ δε σε κόβω... υπολογίζω 100-130 max Αθήνα Θεσσαλονίκη και πολλούς λέω...
Για ΑΜΩ φαντάζομαι κάτι θα γίνει.. ήρθανε τα πάνω κάτω φέτος. Κι εγώ με ΑΣΠΑΙΤΕ και έμεινα εκτός.
Όπως και να χει η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #268 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 02:52:06 μμ »
Ναι αλλά το ξέρεις jetry οτι αν έρθει η σειρά σου και σε προσπεράσει, μετά οταν καλούν ΑΜΩ δεν ξαναγυρνάν σε σένα αλλά προχωράνε κανονικά στον πίνακα;

Αποσυνδεδεμένος iliotrop1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #269 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 02:54:49 μμ »
Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά για ΑΚΩ δε σε κόβω... υπολογίζω 100-130 max Αθήνα Θεσσαλονίκη και πολλούς λέω...
Για ΑΜΩ φαντάζομαι κάτι θα γίνει.. ήρθανε τα πάνω κάτω φέτος. Κι εγώ με ΑΣΠΑΙΤΕ και έμεινα εκτός.
Όπως και να χει η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Ωραια θα ειναι αν παρει 100-130 ατομα! Και οι 200 απο πανω μου θα θελουν Αθηνα-Θεσσαλονικη??? Και μαλιστα δεν εχουν βαλει το κουτακι???

PS. Αγαπητη Χριστινα, κουβεντα να γινεται μεχρι να βγουν τα ονοματα  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:11:58 »

Αποσυνδεδεμένος evasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #270 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 02:56:17 μμ »
Ναι βρε παιδιά...ήρθανε τα πάνω κάτω! Πάντως προβλέψεις σίγουρα δεν μπορούμε να κάνουμε...και στο κάτω κάτω καλύτερα ΑΜΩ με 600 ευρώ και σπίτι μας παρά ΑΚΩ και ξενιτεμένοι με ενοίκια...ούτως ή άλλως τα μόρια που παίρνουμε είναι τρίχες...γιατί να πάω Αννούλα στις Κυκλάδες για 1100 ευρώ και με ελπίδες διορισμοί ανύπαρκτες; Κάθε εμπόδιο για καλό...κι ας μην απογοητευόμαστε. Επίσης, κάθε πρόβλεψη αυτή τη στιγμή είναι αδύνατη. Το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι οι θέσεις ΑΚΩ θα είναι αρκετά μειωμένες, κυρίως λόγω αποσπάσεων και υπεραριθμιών.

Αποσυνδεδεμένος iliotrop1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #271 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 02:57:25 μμ »
Ναι αλλά το ξέρεις jetry οτι αν έρθει η σειρά σου και σε προσπεράσει, μετά οταν καλούν ΑΜΩ δεν ξαναγυρνάν σε σένα αλλά προχωράνε κανονικά στον πίνακα;

Αυτο που λες Χριστινα ειναι τελειως λαθος και μην λετε πραγματα που δεν ισχυουν απλα για να προκαλειτε τρομο..
Ο,τι εχεις δηλωσει, σε αυτο ΑΝ ειναι να σε καλεσουν θα σε καλεσουν...Εννοειται το συστημα ξαναγυρνα σε σενα ακομα και για ΑΜΩ (εφοσον το εχεις δηλωσει μαζι με τα ΑΚΩ στις επιλογες σου)

Αποσυνδεδεμένος spidr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19 DTPS
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #272 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 02:57:29 μμ »
μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα πολλούς βλέπω να χάνουν τον ύπνο τους...  :-\ και ίσως πολύ εδώ σπέρνουν τον τρόμο  :'(
Ο άνθρωπος μπορεί να καταφέρει τα πάντα αρκεί να το πιστέψει και να προσπαθήσει. +++think positive+++

Αποσυνδεδεμένος annadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #273 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 02:59:49 μμ »
Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά για ΑΚΩ δε σε κόβω... υπολογίζω 100-130 max Αθήνα Θεσσαλονίκη και πολλούς λέω...
Για ΑΜΩ φαντάζομαι κάτι θα γίνει.. ήρθανε τα πάνω κάτω φέτος. Κι εγώ με ΑΣΠΑΙΤΕ και έμεινα εκτός.
Όπως και να χει η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Ωραια θα ειναι αν παρει 100-130 ατομα! Και οι 200 απο πανω μου θα θελουν Αθηνα-Θεσσαλονικη??? Και μαλιστα δεν εχουν βαλει το κουτακι???

PS. Αγαπητη Χριστινα, κουβεντα να γινεται μεχρι να βγουν τα ονοματα  ;)

Πέρυσι πήραν συνολικά 59 άτομα στην Ά Φάση για Α, Β, Γ, Δ Αθήνας και Πειραιά. Στη Β΄ Φάση 51 άτομα για τις ίδιες Διευθύνσεις. Δεν νομίζω να πάρει φέτος 100-130. Μακάρι όμως!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #274 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 03:00:19 μμ »
Ναι αλλά το ξέρεις jetry οτι αν έρθει η σειρά σου και σε προσπεράσει, μετά οταν καλούν ΑΜΩ δεν ξαναγυρνάν σε σένα αλλά προχωράνε κανονικά στον πίνακα;

Αυτο που λες Χριστινα ειναι τελειως λαθος και μην λετε πραγματα που δεν ισχυουν απλα για να προκαλειτε τρομο..
Ο,τι εχεις δηλωσει, σε αυτο ΑΝ ειναι να σε καλεσουν θα σε καλεσουν...Εννοειται το συστημα ξαναγυρνα σε σενα ακομα και για ΑΜΩ (εφοσον το εχεις δηλωσει μαζι με τα ΑΚΩ στις επιλογες σου)

Πρώτον αν κάνω λάθος κάνω λόγω άγνοιας και όχι για να προκαλέσω τον τρόμο. Οι συνάδερφοι τι λένε γι αυτό; Αν είσαι στο 100 και δεν σε πάρει σε καμιά απο τις επιλογές σου και σε προσπεράσει...μετά αν ανοίξει θέση ΑΜΩ σε κάποια απο τις επιλογές σου γυρνάει απο το 200 πχ που είναι και πάιρνει εσένα το 100. Και αν ναι το γράφει κάπου αυτό;

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #275 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 03:03:41 μμ »
Πάντως ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη "σιγή ασυρμάτου" κάθε χρόνο όταν πρόκειται να βγάλουν λίστες με αναπληρωτές κτλ. Λες και πρόκειται για "άκρως απόρρητες" πληροφορίες που μπορεί να βάλουν τη χώρα μας σε κίνδυνο!!! Όταν βλέπεις ότι τόσος κόσμος παίρνει κάθε μέρα τηλέφωνο και ρωτάει, βγάλε ένα δελτίο τύπου ότι πχ θα έχουν βγει μέχρι την τάδε ημερομηνία! Αν δεν λυπούνται εμάς ας λυπηθούν το F5 στο πληκτρολόγιο!

Αποσυνδεδεμένος evasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #276 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 03:06:29 μμ »
Επιβεβαιώνω κι εγώ τον iliotrop1... Υπήρξαν ΑΜΩ από υψηλές θέσεις του πίνακα... που μάλλον δε βρέθηκαν κενά στις περιοχές που δήλωσαν, ωστόσο μετά κλήθηκαν κανονικότατα ΑΜΩ. Πάντως πέρυσι τηρήθηκαν τα προσχήματα και οι ΑΚΩ στην α/θμια κλήθηκαν πρώτοι. Σε μεταγενέστερη φάση νομίζω ότι υπήρξαν και ελάχιστοι ΑΚΩ στη β/θμια, οι οποίοι μάλλον ήταν και ¨τυχεροί¨, αφού ως τότε δεν είχαν κληθεί ως ΑΜΩ στην α/θμι. Βέβαια έχασαν προϋπηρεσία και χρήματα, διότι απ΄ότι θυμάμαι κλήθηκαν χειμώνα.

Αποσυνδεδεμένος iliotrop1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #277 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 03:07:45 μμ »
Ναι αλλά το ξέρεις jetry οτι αν έρθει η σειρά σου και σε προσπεράσει, μετά οταν καλούν ΑΜΩ δεν ξαναγυρνάν σε σένα αλλά προχωράνε κανονικά στον πίνακα;

Αυτο που λες Χριστινα ειναι τελειως λαθος και μην λετε πραγματα που δεν ισχυουν απλα για να προκαλειτε τρομο..
Ο,τι εχεις δηλωσει, σε αυτο ΑΝ ειναι να σε καλεσουν θα σε καλεσουν...Εννοειται το συστημα ξαναγυρνα σε σενα ακομα και για ΑΜΩ (εφοσον το εχεις δηλωσει μαζι με τα ΑΚΩ στις επιλογες σου)

Πρώτον αν κάνω λάθος κάνω λόγω άγνοιας και όχι για να προκαλέσω τον τρόμο. Οι συνάδερφοι τι λένε γι αυτό; Αν είσαι στο 100 και δεν σε πάρει σε καμιά απο τις επιλογές σου και σε προσπεράσει...μετά αν ανοίξει θέση ΑΜΩ σε κάποια απο τις επιλογές σου γυρνάει απο το 200 πχ που είναι και πάιρνει εσένα το 100. Και αν ναι το γράφει κάπου αυτό;

Αυτο συνεβη σε μενα περισυ! Δηλωσα περιοχες που δε με πηρανε σαν ΑΚΩ και πηραν αλλου ατομα πιοκατω απο εμενα.
Μετα με καλεσαν σαν ΑΜΩ στις περιοχες που ειχα δηλωσει. Αλλιως δε θα υπηρχε λογος να δηλωνουμε ανακατεμενα ΑΚΩ και ΑΜΩ.

Αποσυνδεδεμένος annadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #278 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 03:09:14 μμ »
Ναι αλλά το ξέρεις jetry οτι αν έρθει η σειρά σου και σε προσπεράσει, μετά οταν καλούν ΑΜΩ δεν ξαναγυρνάν σε σένα αλλά προχωράνε κανονικά στον πίνακα;

Αυτο που λες Χριστινα ειναι τελειως λαθος και μην λετε πραγματα που δεν ισχυουν απλα για να προκαλειτε τρομο..
Ο,τι εχεις δηλωσει, σε αυτο ΑΝ ειναι να σε καλεσουν θα σε καλεσουν...Εννοειται το συστημα ξαναγυρνα σε σενα ακομα και για ΑΜΩ (εφοσον το εχεις δηλωσει μαζι με τα ΑΚΩ στις επιλογες σου)

Πρώτον αν κάνω λάθος κάνω λόγω άγνοιας και όχι για να προκαλέσω τον τρόμο. Οι συνάδερφοι τι λένε γι αυτό; Αν είσαι στο 100 και δεν σε πάρει σε καμιά απο τις επιλογές σου και σε προσπεράσει...μετά αν ανοίξει θέση ΑΜΩ σε κάποια απο τις επιλογές σου γυρνάει απο το 200 πχ που είναι και πάιρνει εσένα το 100. Και αν ναι το γράφει κάπου αυτό;

Δεν γνωρίζω πως λειτουργεί το σύστημα και επιλέγονται οι αναπληρωτές. Νομιζω όμως πως το λογικό είναι ότι αφού προσληφθούν οι ΑΚΩ θα πρέπει να πάρει από την αρχή τον πίνακα για ΑΜΩ. Για παράδειγμα εγώ είμαι στην θέση 211 και έχω βάλει στις επιλογές μου και ΑΜΩ. Αν με περάσει όταν καλέσει ΑΚΩ θα μείνω απ' έξω και σαν ΑΜΩ και θα πάρει άτομα πιο κάτω από εμένα; Δεν μου φαίνεται λογικό.

Αποσυνδεδεμένος evasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #279 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 03:09:36 μμ »
Πάντως ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη "σιγή ασυρμάτου" κάθε χρόνο όταν πρόκειται να βγάλουν λίστες με αναπληρωτές κτλ. Λες και πρόκειται για "άκρως απόρρητες" πληροφορίες που μπορεί να βάλουν τη χώρα μας σε κίνδυνο!!! Όταν βλέπεις ότι τόσος κόσμος παίρνει κάθε μέρα τηλέφωνο και ρωτάει, βγάλε ένα δελτίο τύπου ότι πχ θα έχουν βγει μέχρι την τάδε ημερομηνία! Αν δεν λυπούνται εμάς ας λυπηθούν το F5 στο πληκτρολόγιο!

Σιγά μην τους νοιάξει για μας... Εξάλλου προσφορά και ζήτηση είναι το πράγμα και η προσφορά των ΠΕ19/20 φαίνεται υπερκαλύπτει τη ζήτηση  :P

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 545

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.