*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1781664 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #602 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:04:24 μμ »
Δες εδώ

http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44953

Σχετικά με τις αποσπάσεις Α/βάθμιας  β΄ φάση, του αιρετού ΚΥΣΠΕ Βασίλη Παληγιάννη
 
Την Τρίτη 20 και την Τετάρτη 21/9 θα συνεδριάσει το ΚΥΣΠΕ για την εξέταση τω αιτήσεων απόσπασης β΄φάσης.
 
Βασίλης Παληγιάννης, αιρετός ΚΥΣΠΕ

Αυτό αφορά αποσπάσεις εκπαιδευτικών της πρωτοβάθμιας (δάσκαλοι & νηπιαγωγοί) από νομό σε νομό. Δε μας αφορά εμάς , αλλά δεν ξέρω αν θα γίνει και β φάση από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ. Μάλλον θα γίνει...απ' ότι διαβάζω εδώ μέσα.

Α οκ λάθος μου τότε!!Ευτυχώς που δεν αφορά εμάς :) Αλλά δυστυχώς εάν γίνει β φάση  :(
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:10:17 μμ από solero »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:35:31 »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #603 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:08:50 μμ »

Δες εδώ

http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44953

Σχετικά με τις αποσπάσεις Α/βάθμιας  β΄ φάση, του αιρετού ΚΥΣΠΕ Βασίλη Παληγιάννη
 
Την Τρίτη 20 και την Τετάρτη 21/9 θα συνεδριάσει το ΚΥΣΠΕ για την εξέταση τω αιτήσεων απόσπασης β΄φάσης.
 
Βασίλης Παληγιάννης, αιρετός ΚΥΣΠΕ

Αυτό αφορά αποσπάσεις εκπαιδευτικών της πρωτοβάθμιας (δάσκαλοι & νηπιαγωγοί) από νομό σε νομό. Δε μας αφορά εμάς , αλλά δεν ξέρω αν θα γίνει και β φάση από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ. Μάλλον θα γίνει...απ' ότι διαβάζω εδώ μέσα.

Όσο περνάνε οι μέρες, οι ώρες, τα λεπτά νομίζω όλο και περισσότερο ότι τα κενά που έδωσε η ΔΟΕ είναι τα σωστά. Θα πάρει ελάχιστους ΑΚΩ για συγκεκριμένες  περιοχές...

Δυστυχώς, όλα συνηγορούν στο συλλογισμό σου. Ειδικά αν το ΕΣΠΑ είναι παρελθόν θα κληθούν πραγματικά οι ελαχιστότεροι που γίνεται.

Και να φανταστείς ότι πέρυσι δεν το θέλαμε καθόλου το ΕΣΠΑ..Κοίτα να δεις που τώρα θα πίνουμε νερό στην υγειά του ΕΣΠΑ...

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #604 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:33:14 μμ »
Οι 13 Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης έστειλαν τα συνολικά στοιχεία ανά Περιφέρεια, τα οποία συγκεντρωτικά είναι τα κάτωθι.

Σε 14.500 σχολεία και σε συνολική δύναμη 170.000 εκπαιδευτικών:

Α. στην  Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση τα κενά σε πανελλαδικό επίπεδο σε δασκάλους και νηπιαγωγούς είναι  675 και σε ειδικότητες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (καλλιτεχνικά, μουσική, θεατρική αγωγή) 1736

Β. στη Δευτεροβάθμια  Εκπαίδευση 447 κενά και 483 σε τεχνικές ειδικότητες.

Τα παραπάνω κενά θα καλυφθούν αφού δοθεί η συνολική εικόνα της αμέσως επόμενης ημέρας.



Εμάς γιατί δε μας αναφέρει ΠΟΥΘΕΝΑ φέτος???Τι σκ@τ@ γίνεται????????

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #605 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:36:41 μμ »
Αυτό το έιχαμε χθες solero. Βλακείες του Υπουργείου...δεν αναφέρει ούτε εμάς, ούτε Αγγλικούς, ούτε Γυμναστές, ούτε Β Γλώσσες. Ας μην τρελενόμαστε απο το άγχος...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:35:31 »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #606 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:41:16 μμ »
Αυτό το έιχαμε χθες solero. Βλακείες του Υπουργείου...δεν αναφέρει ούτε εμάς, ούτε Αγγλικούς, ούτε Γυμναστές, ούτε Β Γλώσσες. Ας μην τρελενόμαστε απο το άγχος...

Ναι σωστά έχεις δίκιο..

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #607 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:46:39 μμ »
Παιδιά ψυχραιμία... Σύντομα θα ξέρουμε σίγουρα πόσους θα πάρουν και που... Τουλάχιστον για την Α' Φάση. Τα τελευταία 20 λεπτά είμαι αισιόδοξος! Δεν έχει κανένα νόημα να πετάμε αριθμούς χωρίς να ξέρουμε ακόμα συνολικά στοιχεία και τις προθέσεις του υπουργείου για νέες φάσεις αποσπάσεων, διαθέσεις κτλ. Όλα είναι ρευστά!

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #608 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:52:28 μμ »
Παιδιά ψυχραιμία... Σύντομα θα ξέρουμε σίγουρα πόσους θα πάρουν και που... Τουλάχιστον για την Α' Φάση. Τα τελευταία 20 λεπτά είμαι αισιόδοξος! Δεν έχει κανένα νόημα να πετάμε αριθμούς χωρίς να ξέρουμε ακόμα συνολικά στοιχεία και τις προθέσεις του υπουργείου για νέες φάσεις αποσπάσεων, διαθέσεις κτλ. Όλα είναι ρευστά!

Εμ, δεν τους πετάμε εμείς τους αριθμούς αλλά άλλοι τα γράφουν στο alfavita..Μακάρι να βγουν γρήγορα να τελιώνουμε!!

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #609 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:55:49 μμ »
M΄βπως αργουν διότι πληθαίνουν δημοσιευματα τις 3 τελευταίες ημέρες από ξένους ότι η Ελλάδα είναι προ του γκρεμού;; Δεν ξέρω τι να πω ποια -- κόλαση Βενιζελική --

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #610 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:59:49 μμ »
M΄βπως αργουν διότι πληθαίνουν δημοσιευματα τις 3 τελευταίες ημέρες από ξένους ότι η Ελλάδα είναι προ του γκρεμού;; Δεν ξέρω τι να πω ποια -- κόλαση Βενιζελική --

Εδώ λέμε να ελαττώσουμε το άγχος κι εσύ μας μιλάς για ολική καταστροφή???  ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #611 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:02:20 μμ »
M΄βπως αργουν διότι πληθαίνουν δημοσιευματα τις 3 τελευταίες ημέρες από ξένους ότι η Ελλάδα είναι προ του γκρεμού;; Δεν ξέρω τι να πω ποια -- κόλαση Βενιζελική --

Συνιστώ ψυχραιμία. Στη περίπτωση χρεωκοπίας θα προσλάβουν πολλούς αναπληρωτές..., αφού δεν πρόκειται να τους πληρώσουν...  ;D ;D ;D Μπορεί και να μας πληρώσουν με ομόλογα του ελληνικού δημοσίου...   :o

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #612 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:04:20 μμ »
Παιδιά ψυχραιμία... Σύντομα θα ξέρουμε σίγουρα πόσους θα πάρουν και που... Τουλάχιστον για την Α' Φάση. Τα τελευταία 20 λεπτά είμαι αισιόδοξος! Δεν έχει κανένα νόημα να πετάμε αριθμούς χωρίς να ξέρουμε ακόμα συνολικά στοιχεία και τις προθέσεις του υπουργείου για νέες φάσεις αποσπάσεων, διαθέσεις κτλ. Όλα είναι ρευστά!

Εμ, δεν τους πετάμε εμείς τους αριθμούς αλλά άλλοι τα γράφουν στο alfavita..Μακάρι να βγουν γρήγορα να τελιώνουμε!!

Ναι δεν αναφερόμουν στο δικό σου ποστ. Γενικά μπορεί οποιοσδήποτε να μπει στα site της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας της περιοχής που τον ενδιαφέρει. Κάποιοι έχουν αναρτήσει κενά και πλεονάσματα στη δευτεροβάθμια, αριθμό αποσπασμένων από διαφορετικές ΠΥΣΔΕ προς ΠΥΣΠΕ, εσωτερικές διαθέσεις εντός ΠΥΣΠΕ, τοποθετήσεις των αποσπασμένων σε σχολεία, πόσα είναι τα ολοήμερα με αναμορφωμένο πρόγραμμα... Μπορεί όποιος ενδιαφέρεται να βρει τα κενά της κάθε περιοχής. Απλά υπάρχουν πολλοί παράγοντες ακόμα που δεν μπορούν να συνυπολογιστούν από εμάς. Όπως τι γίνεται αν κάποιος αρνηθεί την απόσπαση, αν θα υπάρξει δεύτερη φάση αποσπάσεων, τι θα γίνει με τα κενά και τις υπεραριθμίες στη δευτεροβάθμια κτλ. Οπότε μάλλον δεν έχει νόημα να απογοητευόμαστε ή να ενθουσιαζόμαστε αν ακουστεί ένας αριθμός "Χ" κενών... Υπάρχουν τόσες παράμετροι...

Αποσυνδεδεμένος evasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #613 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:17:35 μμ »
Παιδιά ψυχραιμία... Σύντομα θα ξέρουμε σίγουρα πόσους θα πάρουν και που... Τουλάχιστον για την Α' Φάση. Τα τελευταία 20 λεπτά είμαι αισιόδοξος! Δεν έχει κανένα νόημα να πετάμε αριθμούς χωρίς να ξέρουμε ακόμα συνολικά στοιχεία και τις προθέσεις του υπουργείου για νέες φάσεις αποσπάσεων, διαθέσεις κτλ. Όλα είναι ρευστά!

Εγώ πάντως δεν μπορώ να αισιοδοξήσω πλέον ούτε για 10 λεπτά... έχω φτιάξει και ένα excelάκι με νουμεράκια και συνεχώς πλέον σβήνω θέσεις αναπληρωτών. Οι διαθέσεις πέφτουν βροχή στην Κ. Μακεδονία και αναμένονται και αποσπάσεις!

Για να μη μιλάω αφηρημένα όμως...
ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗ: ΕΑΕΠ 64 ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ 29 ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ 38 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ: -3
ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗ: ΕΑΕΠ 58 ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ 18 ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ 30 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ: 6
ΠΕΛΛΑ: ΕΑΕΠ 7 ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ 0 ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ 3 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ: 4
ΚΙΛΚΙΣ: ΕΑΕΠ 4 ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ 0 ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ 4 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ: 0
ΠΙΕΡΙΑ: ΕΑΕΠ 13 ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ 0 ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ 2 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ: 11
ΗΜΑΘΙΑ: ΕΑΕΠ 10 ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ 1 ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ 14 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ: -5
Για Σέρρες και Χαλκιδική τα κενά έχουν καλυφθεί όλα μόνο από αποσπάσεις... ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ: 0

Άρα, μιλάμε για 21 κενά σε όλη την Κ. Μακεδονία, τα οποία δεν είναι σίγουρα (αφού η Ημαθία σήμερα διέθεσε 14 ΠΕ19/20) στην α/θμια. Δεν αποκλείεται λοιπόν οι διαθέσεις να συνεχιστούν και μέσα στην εβδομάδα...Να θυμίσω ότι πέρυσι απασχολήθηκαν 98 ΑΚΩ σ' αυτούς τους νομούς...  :'( :'( :'(

Οι αριθμοί αυτοί είναι απολύτως έγκυροι (έχω φάει άπειρες ώρες για να τους βρω) και τα νεύρα μου έχουν τσαταλιάσει... Αναρρωτιέμαι κι εγώ όπως η Χριστίνα: Που δούλευαν ΟΛΟΙ αυτοί οι άνθρωποι μέχρι πέρσι;;;  :'( :'( :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:22:56 μμ από evasp »

Αποσυνδεδεμένος peteruoi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #614 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:21:39 μμ »

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #615 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:22:12 μμ »
evasp που βρήκες αυτό που λες για την Ημαθία(για τους 14 ΠΕ19/20); Μπήκα στην ιστοσελίδα τους αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Τους πήρες τηλέφωνο ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159431
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 345
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 300
Σύνολο: 315

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.