*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1785308 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2226 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 12:50:30 μμ »
ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΩΣ ΑΥΡΙΟ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΚΑΨΩ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ.
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑΙΖΟΥΝ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:03:32 »

Αποσυνδεδεμένος iliotrop1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2227 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:00:01 μμ »
ΣΥΓΓΝΩΜΗ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΡΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ 19?????? ΠΟΣΟ ΜΥΑΛΟ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ???
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ, ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ, ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΟΚ! ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ 119 ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ!
ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΑΜΩ!

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2228 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:19:19 μμ »
Είναι τραγικό! Με δεδομένο και το νέο μισθολόγιο πολλοί θα αρνηθούν να φύγουν μακριά από τον τόπο τους (δεν μπορείς να επιβιώσεις με αυτά τα χρήματα) και θα βρεθούν άδικα εκτός πινάκων...

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2229 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:24:48 μμ »
Είναι εξοργιστικό γιατί εγώ για παράδειγμα είμαι κάπου στη θέση 55-75, Κεντρική Μακεδονία που θεωρώ ότι είναι η χειρότερη περιφέρεια, έχω δηλώσει ΑΜΩ μόνο σε Πέλλα, Ημαθία και Θεσσαλονίκη, ΑΚΩ σε όλη την Ελλάδα και αν είναι έτσι τα πράγματα μάλλον δε θα δουλέψω ούτε ΑΚΩ ούτε ΑΜΩ για τον απλό λόγο ότι τις θέσεις ΑΜΩ σε Πέλλα και Ημαθία θα τις πάρουν αυτοί που είναι απο Θεσσαλονίκη γιατί εκεί δεν υπάρχει θέση ούτε για δείγμα. Είναι σοκαριστικό....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:03:32 »

Αποσυνδεδεμένος Empire

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2230 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:34:35 μμ »
Υπάρχει πολύς κόσμος που δεν έχει βάλει καν ΑΜΩ και το ξέρω. Αυτό είναι μια πραγματικότητα.

Γιατί βρε Χριστίνα,αξίζει να δηλώσεις ΑΜΩ( ;;; )...απο μέσα μπαίνεις κανονικά...!!!Εγώ δεν ασχολούμαι πλέον με το θέμα εδώ και αρκετό καιρό....όπως βλέπετε δεν αξίζει με τίποτα πλέον αν δεν προχωρήσουν κάποια άλλα θέματα(2 ώρες Γυμνάσιο-δημιουργία οργανικών ΠΕ19-20 στα δημοτικά)....μέχρι τότε καληνύχτα!!!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2231 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:38:40 μμ »
Είναι εξοργιστικό γιατί εγώ για παράδειγμα είμαι κάπου στη θέση 55-75, Κεντρική Μακεδονία που θεωρώ ότι είναι η χειρότερη περιφέρεια, έχω δηλώσει ΑΜΩ μόνο σε Πέλλα, Ημαθία και Θεσσαλονίκη, ΑΚΩ σε όλη την Ελλάδα και αν είναι έτσι τα πράγματα μάλλον δε θα δουλέψω ούτε ΑΚΩ ούτε ΑΜΩ για τον απλό λόγο ότι τις θέσεις ΑΜΩ σε Πέλλα και Ημαθία θα τις πάρουν αυτοί που είναι απο Θεσσαλονίκη γιατί εκεί δεν υπάρχει θέση ούτε για δείγμα. Είναι σοκαριστικό....

Κοίτα όλοι θα έχουμε χοντρό πρόβλημα γιατί δεν ξέρουμε που είναι αυτά τα κενά και τι έχουν δηλώσει οι πάνω απο εμάς. Και φυσικά περισσότερο κινδυνεύουν όσοι είναι ψηλά στον πίνακα. Απλά είμαστε όλοι σοκαρισμένοι και γι αυτό πιστεύω δεν βλέπεις σχόλια.Κανείς δεν ξέρει αν θα δουλεύει έστω και αν είναι πάνω απο το 300 η θέση του. Μόνο όσοι είναι τέρμα πάνω και έχουν βάλει όλη την Ελλάδα ΑΚΩ+ΑΜΩ.

Υπάρχει πολύς κόσμος που δεν έχει βάλει καν ΑΜΩ και το ξέρω. Αυτό είναι μια πραγματικότητα.

Γιατί βρε Χριστίνα,αξίζει να δηλώσεις ΑΜΩ( ;;; )...απο μέσα μπαίνεις κανονικά...!!!Εγώ δεν ασχολούμαι πλέον με το θέμα εδώ και αρκετό καιρό....όπως βλέπετε δεν αξίζει με τίποτα πλέον αν δεν προχωρήσουν κάποια άλλα θέματα(2 ώρες Γυμνάσιο-δημιουργία οργανικών ΠΕ19-20 στα δημοτικά)....μέχρι τότε καληνύχτα!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Αλλά τώρα έχουν κλείσει τα περισσότερα φροντιστήρια, ΙΕΚ κλπ τους καθηγητές τους. Άρα σκέφτεσαι οτι θα στραφούμε με ένα μπαμ χιλιάδες άτομα στον ήδη νεκρό ιδιωτικό τομέα. Έρε μέσο που έχει να πέσει....

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2232 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:40:49 μμ »
Είναι εξοργιστικό γιατί εγώ για παράδειγμα είμαι κάπου στη θέση 55-75, Κεντρική Μακεδονία που θεωρώ ότι είναι η χειρότερη περιφέρεια, έχω δηλώσει ΑΜΩ μόνο σε Πέλλα, Ημαθία και Θεσσαλονίκη, ΑΚΩ σε όλη την Ελλάδα και αν είναι έτσι τα πράγματα μάλλον δε θα δουλέψω ούτε ΑΚΩ ούτε ΑΜΩ για τον απλό λόγο ότι τις θέσεις ΑΜΩ σε Πέλλα και Ημαθία θα τις πάρουν αυτοί που είναι απο Θεσσαλονίκη γιατί εκεί δεν υπάρχει θέση ούτε για δείγμα. Είναι σοκαριστικό....

Κοίτα όλοι θα έχουμε χοντρό πρόβλημα γιατί δεν ξέρουμε που είναι αυτά τα κενά και τι έχουν δηλώσει οι πάνω απο εμάς. Και φυσικά περισσότερο κινδυνεύουν όσοι είναι ψηλά στον πίνακα. Απλά είμαστε όλοι σοκαρισμένοι και γι αυτό πιστεύω δεν βλέπεις σχόλια.Κανείς δεν ξέρει αν θα δουλεύει έστω και αν είναι πάνω απο το 300 η θέση του. Μόνο όσοι είναι τέρμα πάνω και έχουν βάλει όλη την Ελλάδα ΑΚΩ+ΑΜΩ.

Υπάρχει πολύς κόσμος που δεν έχει βάλει καν ΑΜΩ και το ξέρω. Αυτό είναι μια πραγματικότητα.

Γιατί βρε Χριστίνα,αξίζει να δηλώσεις ΑΜΩ( ;;; )...απο μέσα μπαίνεις κανονικά...!!!Εγώ δεν ασχολούμαι πλέον με το θέμα εδώ και αρκετό καιρό....όπως βλέπετε δεν αξίζει με τίποτα πλέον αν δεν προχωρήσουν κάποια άλλα θέματα(2 ώρες Γυμνάσιο-δημιουργία οργανικών ΠΕ19-20 στα δημοτικά)....μέχρι τότε καληνύχτα!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Αλλά τώρα έχουν κλείσει τα περισσότερα φροντιστήρια, ΙΕΚ κλπ τους καθηγητές τους. Άρα σκέφτεσαι οτι θα στραφούμε με ένα μπαμ χιλιάδες άτομα στον ήδη νεκρό ιδιωτικό τομέα. Έρε μέσο που έχει να πέσει....

Μέσο δεν λες τίποτα... Και όσοι έχουν τις εταιρίες θα τρίβουν τα χέρια τους. Γιατί από εκεί που οι μισθοί στον ιδιωτικό τομέα είναι 1000+, πλέον θα είναι όλοι πρόθυμοι να δουλέψουν για 700-800 ευρώ...

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2233 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:46:08 μμ »
Και πολλά βάζεις λέγοντας 700-800.

Αποσυνδεδεμένος Empire

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2234 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:51:49 μμ »
Δεν ξέρω παιδιά....εμένα ήδη αρκετές/οι φίλες/οι ψάχνονται για εξωτερικό και μερικοί την έχουν ήδη κάνει.Το στημένο <<πανηγυράκι>> που επικρατεί αυτή την στιγμή στην Ελλάδα(γιατί στημένο είναι και το ξέρετε) δεν ξέρω πότε θα τελειώσει.Η Ελλάδα δεν πρόκειται να χρεοκοπήσει πάντως και μην επηρεάζεστε απο τις μλκίες ορισμένων blogs και εφημερίδων που γράφονται για προφανείς λόγους,...έχει απίστευτο πλούτο αυτή η χώρα....εγώ δεν μπαίνω πλέον στο τρυπάκι να πιστεύω ότι μου πασάρουν.Το θέμα είναι πόσο καιρό/χρόνια θα τραβήξει αυτό το <<πανηγύρι>> και αν αξίζει να συμμετέχω(κατά κάποιο τρόπο) σαν (νέος-ηλικιακά) πολίτης αυτής της χώρας...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2011, 01:53:43 μμ από Empire »

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2235 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:55:11 μμ »
Σιγά μην μας πάρουν σε Εταιρία αν δουν 5+ χρόνια προϋπηρεσία στην εκπαίδευση!

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2236 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:59:46 μμ »
Σιγά μην μας πάρουν σε Εταιρία αν δουν 5+ χρόνια προϋπηρεσία στην εκπαίδευση!
Ακριβώς! Μόνο και κανένα φροντιστήριο χωρίς ένσημα με 300 ευρώ το μήνα. Εγώ δε πιστεύω ούτε αύριο να πάρουν. Από τον άλλο μήνα ίσως...

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2237 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 02:02:28 μμ »
Σιγά μην μας πάρουν σε Εταιρία αν δουν 5+ χρόνια προϋπηρεσία στην εκπαίδευση!
Ακριβώς! Μόνο και κανένα φροντιστήριο χωρίς ένσημα με 300 ευρώ το μήνα. Εγώ δε πιστεύω ούτε αύριο να πάρουν. Από τον άλλο μήνα ίσως...

Καλά ναι πιθανόν είπε! Τζάμπα θα τρελαθούμε πάλι αν και είμαστε ήδη τρελαμένοι!

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2238 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 02:06:43 μμ »
Το 19 είναι απίστευτο νούμερο.
Στο Λασίθι μόνο έχει 9 κενά όπου όλα τα σχολεία είναι 12/θέσια και 14/θέσια.
Χωρίς την απογευματινή ζώνη. Δηλαδή το 50% των ΑΚΩ θα δουλέψουν στο Λασίθι;;;;
Πρόκειται σίγουρα για λάθος νούμερο. Διαφορετικά είναι σκανδαλώδες. Είναι προσβλητικό. Είναι ελεεινοί (Άννα and friends).
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος Odette

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 & ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2239 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 02:12:52 μμ »
Το εξοργιστικό είναι το πόσο μεγάλη είναι η σκασίλα τους για όλους εμάς που θα μείνουμε εντελώς ξεκρέμαστοι παρόλο που έχουμε ρίξει τα μούτρα μας να περιμένουμε με αγωνία αν θα είμαστε "τυχεροι" να δουλέψουμε με 500 ευρώ!

Κλαψ! Πως κατάντησα ετσι!!!  :'(  :'(  :'(
Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς…

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 438
Σύνολο: 440

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.188 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.