*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1786400 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kliatou84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2254 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 03:19:42 μμ »
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ Κ.ΜΠΡΑΤΗ.........ΑΥΡΙΟ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΣΤΗΝ Π.Ε.ΤΑ ΚΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΕ,0ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ..ΔΑΣΚΑΛΟΙ 120 ,ΝΗΠ.77,ΓΑΛΛΙΚΗΣ103,ΓΕΡΜ.45,ΑΓΓΛ.ΠΛΗΡΟΥΣ66,ΑΓΓΛ.ΜΕΙΩΜ.220,ΕΙΚΑΣΤ.ΠΛΗΡΟΥΣ4 ΜΕΙΩΜ157,ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΠΛΗΡΟΥΣ98 ΜΕΙΩΜ.172,ΜΟΥΣ.ΠΛΗΡΟΥΣ 28 ΜΕΙΩΜ.247,ΠΛΗΡΟΦ.ΠΛΗΡΟΥΣ 19 ΜΕΙΩΜ.322,ΘΕΑΤΡ.ΠΛΗΡΟΥΣ 7 ΜΕΙΩΜ.144
ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ..ΝΟΜΙΖΩ;;;;

Παιδιά αυτήν η ενημέρωση έγινε προφορικά ή υπάρχει κάπου γραπτώς;
ΠΕ19

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:38:59 »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2255 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 03:21:43 μμ »
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ Κ.ΜΠΡΑΤΗ.........ΑΥΡΙΟ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΣΤΗΝ Π.Ε.ΤΑ ΚΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΕ,0ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ..ΔΑΣΚΑΛΟΙ 120 ,ΝΗΠ.77,ΓΑΛΛΙΚΗΣ103,ΓΕΡΜ.45,ΑΓΓΛ.ΠΛΗΡΟΥΣ66,ΑΓΓΛ.ΜΕΙΩΜ.220,ΕΙΚΑΣΤ.ΠΛΗΡΟΥΣ4 ΜΕΙΩΜ157,ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΠΛΗΡΟΥΣ98 ΜΕΙΩΜ.172,ΜΟΥΣ.ΠΛΗΡΟΥΣ 28 ΜΕΙΩΜ.247,ΠΛΗΡΟΦ.ΠΛΗΡΟΥΣ 19 ΜΕΙΩΜ.322,ΘΕΑΤΡ.ΠΛΗΡΟΥΣ 7 ΜΕΙΩΜ.144
ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ..ΝΟΜΙΖΩ;;;;

Παιδιά αυτήν η ενημέρωση έγινε προφορικά ή υπάρχει κάπου γραπτώς;
Στο facebook του Μπράτη. Τον έχουν ρωτήσει άπειρα άτομα μήπως κάνει λάθος, αλλά μάλλον δεν τα διαβάζει τα σχόλια, ή βαριέται να απαντήσει. Έτυχε να πέσει και στη μέρα της γιορτής του, με αποτέλεσμα να δέχεται δεκάδες ευχές... Άντε να δει τις δικές μας ερωτήσεις μετά...

Αποσυνδεδεμένος geo_martian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2256 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 03:27:22 μμ »
- Στερεά Ελλάδα: Αναστολή λειτουργίας Ολοήμερων Δημοτικών και Νηπιαγωγείων (26-10-2011)
 
Πριν απολίγο στο alfa-vita ξέρει τίποτα κανένας γι΄αυτο???Δεν το ανοίγει πάντως...
Να αρχίσουμε να ανησυχούμε!!!????

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2257 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 03:29:44 μμ »
Τουλάχιστον να τα βγάλουν αύριο να τελειώνουμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:38:59 »

Αποσυνδεδεμένος lucretia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 -> Μίλησε κανείς για διορισμό??
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2258 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 03:32:43 μμ »
- Στερεά Ελλάδα: Αναστολή λειτουργίας Ολοήμερων Δημοτικών και Νηπιαγωγείων (26-10-2011)
 
Πριν απολίγο στο alfa-vita ξέρει τίποτα κανένας γι΄αυτο???Δεν το ανοίγει πάντως...
Να αρχίσουμε να ανησυχούμε!!!????


Αποσυνδεδεμένος mmamma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2259 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 03:43:00 μμ »
Ακόμη ενα σενάριο....καλούν 19 ΑΚΩ και 322 ΑΜΩ και στην Β φάση ξανακαλούν ΑΚΩ άτομα που είναι πιο χαμηλά στον πίνακα απο τους ΑΜΩ της προηγούμενης φάσης....Άλλωστε είχε γίνει κάτι ανάλογο και πέρυσι με τη Βθμια   :o

Έχω την αίσθηση ότι αυτό το σενάριο θα επιβεβαιωθεί. Πάντως είναι τραγικό να ζητάει μόνο 19 ΑΚΩ. Τα κενά είναι σίγουρα πολύ περισσότερα!
Νομίζω ότι βάσει νόμου, δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Θα πρέπει να δώσουν επιπλέον ώρες στους ΑΜΩ που προηγούνται για να καλύψουν πλήρες ωράριο.
Στις 29/03/2010 βγήκε η 1η κ τελευταία (αν δεν κάνω λάθος)  Φάση Βθμιας καλώντας ΑΚΩ με σειρά πίνακα 982 ενώ είχαν ήδη κληθεί αναπληρωτές ΑΜΩ.Οπότε δυστυχώς δεν νομίζω πως υπάρχει σχετικός νόμος που το απαγορεύει.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2260 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 03:45:00 μμ »
- Στερεά Ελλάδα: Αναστολή λειτουργίας Ολοήμερων Δημοτικών και Νηπιαγωγείων (26-10-2011)
 
Πριν απολίγο στο alfa-vita ξέρει τίποτα κανένας γι΄αυτο???Δεν το ανοίγει πάντως...
Να αρχίσουμε να ανησυχούμε!!!????

Τώρα να αρχίσουμε να ανησυχούμε; Ανησυχούμε απο 10 Σεπτέμβρη!!

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2261 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 04:02:34 μμ »
Ακόμη ενα σενάριο....καλούν 19 ΑΚΩ και 322 ΑΜΩ και στην Β φάση ξανακαλούν ΑΚΩ άτομα που είναι πιο χαμηλά στον πίνακα απο τους ΑΜΩ της προηγούμενης φάσης....Άλλωστε είχε γίνει κάτι ανάλογο και πέρυσι με τη Βθμια   :o

Έχω την αίσθηση ότι αυτό το σενάριο θα επιβεβαιωθεί. Πάντως είναι τραγικό να ζητάει μόνο 19 ΑΚΩ. Τα κενά είναι σίγουρα πολύ περισσότερα!
Νομίζω ότι βάσει νόμου, δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Θα πρέπει να δώσουν επιπλέον ώρες στους ΑΜΩ που προηγούνται για να καλύψουν πλήρες ωράριο.
Στις 29/03/2010 βγήκε η 1η κ τελευταία (αν δεν κάνω λάθος)  Φάση Βθμιας καλώντας ΑΚΩ με σειρά πίνακα 982 ενώ είχαν ήδη κληθεί αναπληρωτές ΑΜΩ.Οπότε δυστυχώς δεν νομίζω πως υπάρχει σχετικός νόμος που το απαγορεύει.

παραθέτω απο την εγκύκλιο Αναπληρωτών

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για τους εκπ/κούς που προσλαμβάνονται ως αναπληρωτές με μειωμένο ωράριο διδασκαλίας, είναι δυνατή κατά τη διάρκεια της χρονιάς η τροποποίηση του ωραρίου τους στο πλαίσιο των κείμενων διατάξεων (ήτοι από 5 μέχρι και 15 διδακτικές ώρες/εβδομάδα) στο ίδιο ή σε άλλο σχολείο εντός των ορίων της ίδιας περιοχής πρόσληψης της ίδιας βαθμίδας εκπαίδευσης. Παράλληλα, εφόσον προκύψει κενή θέση για πρόσληψη αναπληρωτή με πλήρες ωράριο στην ίδια περιοχή της ίδιας βαθμίδας εκπ/σης και την έχουν δηλώσει στην αίτηση τους, θα μπορούν να καταλαμβάνουν τη θέση αυτή, στην περίπτωση που δεν υπάρχει ενδιαφέρον από άλλον υποψήφιο που προηγείται στην σειρά κατάταξης. Επισημαίνεται τέλος ότι δεν επιτρέπεται η ύπαρξη δύο συμβάσεων εκπ/κού με την ίδια ή με άλλη Δ/νση Εκπ/σης στον ίδιο κλάδο (π.χ. ταυτόχρονα μία σύμβαση αναπληρωτή μειωμένου ωραρίου και μία ωρομισθίου).

Βασικά τώρα που το διαβάζω καλύτερα αυτό το "στην ίδια περιοχή της ίδιας βαθμίδας είναι πονηρό". Άρα αν είναι σε άλλη περιοχή ή σε άλλη βαθμίδα ήτοι στην Δ/θμια φέξε μου και γλίστρησα. Την πήρε άλλος τη θέση. Ότι να ναι σύστημα του κώλου. Δηλαδή εσύ που είσαι στη θέση 40 θα πας ΑΜΩ στην Π/θμια και αν μετά απο 2 μέρες καλέσουν 1 άτομο για Δ/θμια μπορεί αυτός που είναι στη θέση 400 να πάει ΑΚΩ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2011, 04:15:50 μμ από ekalaitz »

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2262 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 04:58:39 μμ »
εγω που μιλησα με εναν κυριο στο υπουργειο μου ειπε να μην πιστευω οσα γραφονται στα forum. και μετα με ρωτησε αν εννοω 19 ακω σε εναν νομο μονο .
Μου ειπε να περιμενω να δω πρωτα οταν τα βγαλουνε και μετα να βγαζουμε συμπερασματα.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2263 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 05:05:41 μμ »
εγω που μιλησα με εναν κυριο στο υπουργειο μου ειπε να μην πιστευω οσα γραφονται στα forum. και μετα με ρωτησε αν εννοω 19 ακω σε εναν νομο μονο .
Μου ειπε να περιμενω να δω πρωτα οταν τα βγαλουνε και μετα να βγαζουμε συμπερασματα.
Απλά στην προκειμένη περίπτωση δεν είναι απλά κάτι που γράφεται στα φόρουμ! Ο αιρετός των δασκάλων το ανακοινώνει επώνυμα, ο οποίος έχει προηγουμένως ενημερώσει με αριθμούς ακριβώς όλους τους άλλους κλάδους για τις προσλήψεις τους. Η μόνη μας (φρούδα δυστυχώς) ελπίδα είναι να έχει κάνει τυπογραφικό λάθος...  Ή να μην τον ενημέρωσαν σωστά από το υπουργείο. Αλλά δυστυχώς πιο πιθανό είναι πλέον να ισχύει το 19...

Αποσυνδεδεμένος matinaki_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2264 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 05:07:17 μμ »
εγω που μιλησα με εναν κυριο στο υπουργειο μου ειπε να μην πιστευω οσα γραφονται στα forum. και μετα με ρωτησε αν εννοω 19 ακω σε εναν νομο μονο .
Μου ειπε να περιμενω να δω πρωτα οταν τα βγαλουνε και μετα να βγαζουμε συμπερασματα.

Μακάρι... Αυτός που μίλησες στο υπουργείο σου δίνει γενικά σωστές πληροφορίες;
Τι βλακείες μας λέει ο Μπράτης τότε;;;

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2265 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 05:10:44 μμ »
εχει κανει λαθοι ο μπρατης και σε αλλες ειδικοτητες. Απλως αυτος στο υπουργειο μου ειπε οτι δεν  θα ειναι 19. Τωρα μενει να δουμε τι θα γινει

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2266 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 05:15:31 μμ »
εγω που μιλησα με εναν κυριο στο υπουργειο μου ειπε να μην πιστευω οσα γραφονται στα forum. και μετα με ρωτησε αν εννοω 19 ακω σε εναν νομο μονο .
Μου ειπε να περιμενω να δω πρωτα οταν τα βγαλουνε και μετα να βγαζουμε συμπερασματα.

Κοίτα τώρα που ηρέμησα κ εγώ και σκέφτομαι λίγο πιο καθαρά  ;D νομίζω είχε δίκιο αυτός ο κύριος!!
Ο Μπράτης πολλές φορές έχει πέσει έξω..
Ας περιμένουμε το αύριο να δούμε τι θα βγάλουν..
Πάντως εγώ έμαθα ότι οι Πρ/θμιες ζήτησαν κυρίως ΑΚΩ και λίγους ΑΜΩ.
Απλά αυτοί θέλουν τώρα να πάρουν και καλά πολλούς για να βγουν να πουν μετά ΠΗΡΑΜΕ 322 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ..

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #2267 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 05:17:33 μμ »
εγω που μιλησα με εναν κυριο στο υπουργειο μου ειπε να μην πιστευω οσα γραφονται στα forum. και μετα με ρωτησε αν εννοω 19 ακω σε εναν νομο μονο .
Μου ειπε να περιμενω να δω πρωτα οταν τα βγαλουνε και μετα να βγαζουμε συμπερασματα.
Απλά στην προκειμένη περίπτωση δεν είναι απλά κάτι που γράφεται στα φόρουμ! Ο αιρετός των δασκάλων το ανακοινώνει επώνυμα, ο οποίος έχει προηγουμένως ενημερώσει με αριθμούς ακριβώς όλους τους άλλους κλάδους για τις προσλήψεις τους. Η μόνη μας (φρούδα δυστυχώς) ελπίδα είναι να έχει κάνει τυπογραφικό λάθος...  Ή να μην τον ενημέρωσαν σωστά από το υπουργείο. Αλλά δυστυχώς πιο πιθανό είναι πλέον να ισχύει το 19...

Δυστυχώς δε νομίζω να έγινε τυπογραφικό λάθος..Αν ήταν τυπογραφικό δε θα έγραφε 322 ΑΜΩ. Από τη στιγμή που γράφει τόσους ΑΜΩ λογικό είναι οι ΑΚΩ να είναι πολλοί λιγότεροι..Όμως το 19 αν κ δεν πιστεύω ότι γράφτηκε από λάθος και πάλι δε στέκει..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 617
Σύνολο: 629

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.