*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1783843 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4074 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 12:34:01 μμ »
Αυτό που λες ισχύει solero. Το θυμάμαι και εγώ. Τώρα αν δεν κάνω λάθος διευκρίνισε πως δεν θα υπάρξουν πιστώσεις από κρατικό προϋπολογισμό. Όχι οτι πρόκειται για σίγουρη πηγή. Πολλές φορές έχει πει ανακρίβειες και για να είμαι ειλικρινής δεν πιστεύω αυτό τον αριθμό και για τις 3 ειδικότητες. Πάντως πιστεύω πως θα καλέσουν λίγο κόσμο και κυρίως στην περιφέρεια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:43:04 »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4075 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 12:34:09 μμ »
Αυτό που θέλω να πω εντέλει είναι ότι τώρα τα δημοσιεύουν επίτηδες για να καταλήξουν μετά
να πάρουν παραπάνω άτομα και εμείς να πίνουμε νερό στην υγειά τους και να τους ευγνωμονούμε!!!

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4076 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 12:38:06 μμ »
Αυτό που λες ισχύει solero. Το θυμάμαι και εγώ. Τώρα αν δεν κάνω λάθος διευκρίνισε πως δεν θα υπάρξουν πιστώσεις από κρατικό προϋπολογισμό. Όχι οτι πρόκειται για σίγουρη πηγή. Πολλές φορές έχει πει ανακρίβειες και για να είμαι ειλικρινής δεν πιστεύω αυτό τον αριθμό και για τις 3 ειδικότητες. Πάντως πιστεύω πως θα καλέσουν λίγο κόσμο και κυρίως στην περιφέρεια.

Πως γίνεται να μη θυμάται κανείς εκείνη τη χρονιά που πήγε 31η Οκτώβρη να μας καλέσουν??
Μια από τα ίδια και φέτος...
Ναι είπε ότι δε θα υπάρξουν πιστώσεις από κρατικό προϋπολογισμό οκ.
Μπορεί όμως να βγει αύριο και να πει ότι αυτό το 300 αφορά ΠΕ19-ΠΕ20 και π.χ. Εικαστικούς (Εικαστικούς μπορεί
να πάρει καμιά 50αριά αφού είναι β φάση). Άρα 250 ΠΕ19-20.
Έτσι δεν το έκανε και τότε???Πέρασαν 24 ώρες να μας προσδιορίσει ότι θα υπάρξουν και πιστώσεις ΕΣΠΑ.
Μην ακούτε Μπράτη τον λένε όχι Θεό!!!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4077 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 12:40:57 μμ »
'Έχεις δίκιο. Το κακό δεν είναι όμως οτι το λέει μόνο αυτός, αλλά οτι βλέπουμε και μόνοι μας τα νούμερα, κυρίως στα αστικά κέντρα, που είναι απογοητευτικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:43:04 »

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4078 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 12:41:13 μμ »
Πω πω ναι κι εγώ το θυμάμαι σαν χτες!! Πριν 2 χρόνια! Βέβαια τότε δεν είχαν πάρει δασκάλους μέσω ΕΣΠΑ όπως φέτος...πού να μείνουν πιστώσεις? Και ας λέει ο γνωστός αιρετός ότι και καλά οι πιστώσεις που διατέθηκαν σε αυτούς ήταν για αυτούς εξαρχής...αν ήταν έτσι δε θα έμεναν μόνο 300 όμως!

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4079 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 12:43:47 μμ »
Πέρα από τη φρίκη που έχω φάει, μου φαίνεται δύσκολο ν' αφήσουν τα ΕΑΕΠ χωρίς ειδικότητες.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4080 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 12:45:04 μμ »
Βέβαια τότε δεν είχαν πάρει δασκάλους μέσω ΕΣΠΑ όπως φέτος...πού να μείνουν πιστώσεις?

Και τότε δεν είχαν πάρει δασκάλους Μ.Ω. φέτος όμως πήραν   
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 22, 2013, 12:51:07 μμ από solero »

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4081 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 01:12:01 μμ »
παιδια να συντονιστουμε λιγο και να κανονισουμε μια αμεση μαζωξη στο υπουργειο? αυριο ολοι εκει για πχ?
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4082 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 02:09:02 μμ »
Από Δ' Αθήνας μου είπαν ότι όχι μόνο δεν υπάρχουν κενά, αλλά πλεονάζουν οι ΠΕ19... Βέβαια, απ' ότι ξέρω υπάρχουν κενά σε δημοτικά ειδικά στο παλιό ολοήμερο. Θα καλυφθούν από τους πλεονάζοντες; Θα πάρουν αναπληρωτές και ωρομίσθιους; Ή εκεί θα συμπληρώσουν το ωράριό τους οι δάσκαλοι; Και ποιος τους ελέγχει;

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4083 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 02:36:30 μμ »
Ολα αυτα ειναι ψεματα . Το σαρβει δειχνει 500κενα γυμναστων και πληροφορικη 800αγγλικων
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4084 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 02:43:38 μμ »
Ψέματα ή όχι, αυτά τα κενά δίνει η διεύθυνση στο υπουργείο... Οπότε ανάλογος θα είναι και ο αριθμός των προσλήψεων. Δυστυχώς...

Αποσυνδεδεμένος voreios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4085 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 02:54:19 μμ »
Το μόνο σίγουρο είναι ότι υπάρχουν κενά.Στα Δωδεκάνησα που μίλησα υπάρχουν σήμερα 20 κενά στα ΕΑΕΠ.Μη λέμε ότι θέλουμε.Στη Δ Αθήνας ναι μπορεί να έχει πλεονάζοντες,αλλά στην υπόλοιπη χώρα??Το θέμα είναι άλλο..Αυτο που λέχθηκε για τους συνδικαληστές,εργατοπατέρες κλπ.Κλέψαν τις πιστώσεις από εμάς τους 3 κλάδους για να βολέψουν μέχρι και από πίνακα μηδενικής προυπηρεσίας.Ούτε τα προσχήματα δεν κράτησαν..Να δουλέψουν δηλαδή αυτοί που τρέχαν και 10 χρόνια ανά την Ελλάδα.Ολα αυτά αν ισχύσει το 300..

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4086 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 03:04:21 μμ »
Δεν αμφιβάλω ότι υπάρχουν κενά. Ίσως ακόμα και στη Δ' Αθήνας υπάρχουν. Δεν μπορεί να μου λέει άτομο (της απόλυτης εμπιστοσύνης μου) ότι υπάρχουν πλεονάζοντες και ταυτόχρονα να γνωρίζω από μητέρες μαθητών ότι δεν έχουν πληροφορικό στο ολοήμερο. Κάτι γίνεται λάθος. Φοβάμαι ότι πολλά κενά δεν έχουν υπολογιστεί σωστά, δε δηλώνονται, δεν εμφανίζονται και όπως είναι λογικό δεν πρόκειται να καλυφθούν άμεσα με αναπληρωτές. Γι' αυτό και προκύπτει αυτός ο πολύ μικρός αριθμός. Δεν αποκλείεται να στείλουν όσους είναι ψηλά στον πίνακα στην επαρχία να μπαλώνουν τα κενά στα οποία δεν πάει κανένας μόνιμος και μετά από λίγο καιρό να ανακαλύψουν ότι όντως υπάρχουν κενά και στις υπόλοιπες περιοχές... Και τότε θα πάρουν πάλι αναπληρωτές; Ή δεν θα υπάρχουν πιστώσεις και θα μπαλώσουν τα κενά με δασκάλους;

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #4087 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 03:10:51 μμ »
Από Δ' Αθήνας μου είπαν ότι όχι μόνο δεν υπάρχουν κενά, αλλά πλεονάζουν οι ΠΕ19... Βέβαια, απ' ότι ξέρω υπάρχουν κενά σε δημοτικά ειδικά στο παλιό ολοήμερο. Θα καλυφθούν από τους πλεονάζοντες; Θα πάρουν αναπληρωτές και ωρομίσθιους; Ή εκεί θα συμπληρώσουν το ωράριό τους οι δάσκαλοι; Και ποιος τους ελέγχει;
Νομίζω ότι με τις χθεσινές τοποθετήσεις έκλεισαν και τα κλασικά ολοήμερα στη Δ', μάλιστα άκουσα ότι κάποιους από όσους ήταν με διάθεση τους γύρισαν πίσω στη δευτεροβάθμια. Ήταν όμως αναμενόμενο αφού στη Δ έστειλαν πλαγίως πάρα πολύ κόσμο με τις μετατάξεις, και νομίζω ότι παρόμοια τεχνάσματα έκαναν και στη Β. Είναι όμως και στις υπόλοιπες περιφέρειες της Αττικής έτσι; Θυμάται κανείς πόσο κόσμο έπαιρναν συνολικά (αναπληρωτές+μονίμους) τα προηγούμενα χρόνια για να κάνουμε καμία σύγκριση; Ξαναλέω οι 100 στην Α' Αθήνας δεν μου ακούγονται και τόσο πολλοί, και από την Ανατολική-Δυτική νομίζω ότι έφυγε κόσμος προς άλλες περιφέρειες, οπότε ίσως και εκεί να έμεινε κανένα κενό δευτεροβάθμια ή πρωτοβάθμια.

Ψέματα ή όχι, αυτά τα κενά δίνει η διεύθυνση στο υπουργείο... Οπότε ανάλογος θα είναι και ο αριθμός των προσλήψεων. Δυστυχώς...
Όχι απαραίτητα, αν μιλάμε για τα κενά που ανακοινώθηκαν για τις φυμολογούμενες μετατάξεις Β' φάσης. Στην Α' φάση ειδικά τα κενά δεν είχαν υπολογιστεί σε συνεννόηση με τις διευθύνσεις (το λέγαν από τις ίδιες τις διευθύνσεις), ήταν αυθαίρετα, αφού παρέλειπαν ακόμα και ολόκληρους νομούς! Και το υπουργείο αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε πλήρη σύγχυση, ως προς τι ανάγκες έχει που ... π.χ. την προηγούμενη Πέμπτη αν θυμάμαι καλά, από τη δευτεροβάθμια Δ' Αθήνας επέμεναν να απογράψουν στο σερβέι άτομα που είχαν μεταταχθεί και είχαν κάνει ήδη ανάληψη υπηρεσίας στην πρωτοβάθμια!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159747
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 357
Σύνολο: 362

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.